Opadanje kose nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

posle prvog porodjaja nisam imala taj problem, ali evo sada posle drugog me i to snaslo.

od dlaka po kuci ne moze da se zivi.

imam duzu kosu te mi je stalno vezana, hormoni mi luduju, porodjaj je odredjena vrsta stresa i dolazi prolece. znam, znam... ali ipak sva sam to prosla i prvi put pa mi kosa nije opadala.

ima li ikakve pomoci? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dolazi prolece, bice mladih kopriva, skuvaj koprive i tom vodom posle pranja isperi kosu. Sigurno ce ti pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoći mi je kosa bila super! Dlaka mi sa glave nije opala za tih 9 meseci i još 3 meseca nakon porođaja, a onda, katastrofa. Nismo mogli da živimo od mojih dlaka.

Isto sam stalno vezivala kosu i ona mi je opadala u nenormalnim količinama. Uglavnom se to dešava oko 3 meseca nakon porođaja pogotovo ako dojiš.

Konačno sam se ošišala pre jedno pola godine. Od tada mi više ne opada kosa i skoro se skroz oporavila.

To je normalno, a i vrati se posle u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nina, hvala za savet sa koprivom. obavezno cu probati.

phoenix, znam i ja da shishanje pomogne, ali tako ne bih da se sisam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dlake po celom stanu...posle porodjaja nisam mogla da zivim od njih...i naravno, osisala sam se i sada ima dlaka ali samo u kupatilu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec se bojim, moja majka je imala bujnu kosu kao i ja, a sada ima neku jadnu cubu na glavi :( Nadam se da mi kosa nece puno stradati posle porodjaja ili da ce se oporaviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opadala mi posle prva dva porodjaja, opada i sad :( Ako je ne vezem dlake su po celoj kuci. Kad je pustim i kad je perem katastrofa! Ali i to prodje i posle se vrati kosa u normalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da piješ fitoval. Ima da se kupi po apotekama. Meni je mm kupio, ali ja nikako nisam bila disciplinovana i nisam pila redovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A imas i fitoval preparat da mazes koren kose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;) nema na cemu

Mogu samo dodati,ako nisam vec pisala, mrzi me da pretrazujem po postovima,

da je dobro prati kosu koprivom, ako ne mozes skuvati caj, onda kupi sampon, i kad ne ides nigde namazi korenje dlaka ricinusovim uljem, stvarno pomaze, ali treba mu vremena da regenerise koren, a dotle je tesko izgledati kao da te je neko posipao uljem po glavi :)

Probaj uvece, a ujutru operu kosu koprivom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni znala koliko mi je kose otpalo dok nije počela da mi raste, sad, godinu i više dana posle porođaja, neka smešna, bezvezna kosa iznad čela. Frizura mi je užasna, izgleda da ću morati da nosim šiške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomaze i da se osisate na kratko, naravno ako vam stoji, lakse ce se obnoviti kosa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle prvog porodjaja nisam imala taj problem, ali evo sada posle drugog me i to snaslo.

od dlaka po kuci ne moze da se zivi.

imam duzu kosu te mi je stalno vezana, hormoni mi luduju, porodjaj je odredjena vrsta stresa i dolazi prolece. znam, znam... ali ipak sva sam to prosla i prvi put pa mi kosa nije opadala.

ima li ikakve pomoci? :(

obično bude njgore u prva 4 meseca posle se stanje normalizuje možeš koristiti maalo više b vitamina ako dojiš onda najbolje svaki dan kuglicu svežeg kvasca pjedi ,biće ok ,prođe to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji i Fitoval sampon. Isto se kupuje u apoteci. Ja sam posle cesljanja skidala punu saku kose sa cetke. Posle upotrebe ovog sampona, opadanje kose je veoma brzo prestalo. Drzi se oko 3 minuta na kosi i ispere. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooooo. Toliko je pocela opadati da sam mislila ocelavicu! Nije odmah nakon porodjaja pocela, tek par meseci kasnije, al mi ej krevet, pod kupatila, ma svuda kuda sam se kretala bilo prekriveno dlakama! I ja sam se osisala na neki podignuti paz i prestalo je iznenada koliko je i pocelo. Nisam koristila nikakvu dodatnu negu, samo promenila sampon u totalno prirodni u slucaju da je od toga. Nije bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kosa opada nenormalno pa se ne farbam vise farbom nego kanom.Valjda je to posledica porodjaja i da ce brzo da prestane inace cu morati da kupim periku :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) ma nece ti trebati perika, ne brini, prodje to, samo daj vremena kosi da izraste nova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosa? Sta to bese? !

A imla sam tako gustu i bujnu kosu da mi bas nedostaje! jedina uteha je sto je ovo trenutno stanje i svi me tese zbog toga , ali opet tesko mi je ....

A kuca !! Katastrofa... svuda su moje dlake.. jos mi fali da ih skupljam i po kuhinjskim elementima!

Kazu da ce proci do prvog bebinog rodjendana.... to je u mom slucaju jos nepunih 6 mes. :) Ako ocelavim , mm mi je obecao periku hyahahaha!!!!

Sve je prolazno, pa cekam da se smiri sve, jer dok dojim mora da bude ovako!

Zato Mame ne brinite -proci ce...

Savetovali su mi da napravim masku od ad kapi, ricinus ulja i pantenol rastvora.. sta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA NASLA OVO:

Oni koji pate od opadanja kose i celavosti,

mogu stavljati pastu od toplog maslinovog ulja,

jedne velike kasike meda i jedne cajne kasike cimeta.

Pre odlaska u krevet naneti pastu i drzati je otprilike

15 min, zatim isprati.

Utvrdjeno je da je efektivno čak ako stoji i samo 5 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je kosa opadala užasno posle porođaja. Naravno da me je nerviralo, iako sam bila pripremljena na to. Meni u toku trudnoće kosa uopšte nije opadala, i dr mi je rekla da će to sve naravno morati da otpadne kasnije.

Ja sam se ošišala na paž i koristila Fitoval šampon i kapsule. Ne znam da li je to, ili je prošlo samo od sebe, ali... prošlo je. Čak je počela da mi raste i ona nova kosa.

E sad, jako se masti, kao i pre trudnoće, dok je u trudnoći bila prelepa. Samo zbog toga bi uvek bila trudna :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam isti problem, ali kako kazu, u trudnoci nastradaju ili zubi ili kosa ili nokti.

Bolje i kosa, nego zubi!!! Ali kada se uspostavi normalan balans hormona, sve ce se vratiti u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prvog porođaja sam skoro oćelavila .

Sad posle drugog izrasla mi je neka divlja kosa, u krug oko cele glave i sva je ućebana, ma , odvratna !

Uopšte mi ne opada kosa !

Imam je za prodaju !

Kad sam je skoro skraćivala, na podu salona ostalo je kose za jednu bogatu periku srednje dužine !

Moj problem je što mi se masti koža glave i koren kose, što se do sad nije desšavalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj problem je što mi se masti koža glave i koren kose, što se do sad nije desšavalo.

Ja imam godinama taj neresivi problem. Svasta sam probala, kupovala razne sampone i ampule, ali  nista - masti li se masti. :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da vecina vas ima isti problem kao i ja :) Nekoliko meseci posle porodjaja pocinje pakao. Prvi put sam bila sokirana. Kao devojka sam imala jako gustu i kovrdzavu kosu, a posle prvog porodjaja sam izgubila trecinu. Koristila sam fitoval sampon i osisala se :( a onda su se pojavili citavi pramenovi nove kratke kose :blink: neko je to vec pominjao :blink: uzas, ne znas sta ces sa tim rogovima :angry:

Posle drugog nisam htela da se sisam, a nisam ni koristila nista posebno od preparata i opet je izrastala nova.

Ipak danas moja kosa nije ni blizu onoga sto je nekad bila. Nema vise lokni, a i gustina je mnogo manja, al dobro, ako nesto treba da strada bolje kosa nego zubi :D

Ja sam lenja pa nisam probala nista od prirodnih maski, a mozda pomaze, probajte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.