Ustanove specijalizovane za vežbe trudnica

odgovora

Objavljeno

Drage moje,

Interesuju me iskustva vezana za vezbe u trudnoci,lokacije gde ste bile(domovi zdravla,privatne gym varijante) sve vezano za vezbe u trudnoci.

Ja sam u 21. nedelji i slucajno sam naletila na sajt doma zdravlja Cukarica,gde imaju program vezbanja za trudnice koji pocinje od 27.nedelje trudnoce.

Inace od sledece nedelje idem na bolovanje tako da sam mislila da se aktiviram po tom pitanju jer do sada nisam bas stizala..Inace prva mi je trudnoca pa bi volila sto vise da saznam.

Pa izvolite drage mame :)

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to i mene zanima, konkretno za Šilerovu. Danas sam zvala da zakažem, da se ne cimam bezveze, al je već bila na vežbama pa moram večeras opet. Koliko vidim po forumima preporuke za vežbe su uglavnom pozitivne, u svakom slučaju ne mogu da škode ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bila pre neki dan u domu zdravlja na Cukarici i upisala se "na spisak" ,tako da su me kontaktirali danas,ali posto sam tek 23. nedelja trudnoce kazu da je rano i da se javim kada budem 26.-27. nedelja. :rolleyes:

U svakom slucaju jedva cekam da se malo druzim sa trudnicama,da ne smaram sve oko sebe sa trudnickim pricama:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U domu zdravlja Vračar vežbe za trudnice (u kombinaciji sa predavanjima) se odvijaju tokom devetog meseca trudnoće, tj. počinju svakog prvog ponedeljak u mesecu, pa kad Vam se uklopi. ;pgu da im prisustvuju i žene iz drugih opština, ali da imaju dozvolu svog ginekologa da mogu vežbati (ili samo vežbe disanja).

Princip je da se prijavi krajem meseca i tada se dobiju sve informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

na sajtu najbolja mama sam citala da su dosta dobre vezbe za trudnice u bazenu. Poslala sam im mail sa pitanjem da li to postoji negde u Beogradu,na sta nisam jos uvek dobila odgovor. Ako negde nesto cujete,javite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U domu zdravlja Vračar vežbe za trudnice (u kombinaciji sa predavanjima) se odvijaju tokom devetog meseca trudnoće, tj. počinju svakog prvog ponedeljak u mesecu, pa kad Vam se uklopi. ;pgu da im prisustvuju i žene iz drugih opština, ali da imaju dozvolu svog ginekologa da mogu vežbati (ili samo vežbe disanja).

Princip je da se prijavi krajem meseca i tada se dobiju sve informacije.

Ali oni ne rade u julu i avgustu, ne mogu da verujem :angry: bas sam baksuz..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodiliste pri Gradskoj bolnici na Zvezdari ima skolicu za pripreme za porodjaj. Nacices na sajtu porodilista sve potrebne informacije.

Isto tako, DZ zvezdara ima skolicu za trudnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodiliste pri Gradskoj bolnici na Zvezdari ima skolicu za pripreme za porodjaj. Nacices na sajtu porodilista sve potrebne informacije.

Isto tako, DZ zvezdara ima skolicu za trudnice.

Prednost u Gradskoj imaju trudnice koje tamo vode trudnoću, zvala sam juče pa me smorila kad mi je rekla. Mada ću ih zvati za 10 nedelja da mi kažu da li imaju mesta za mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooooooooo, to je novost! A da pocens i tamo da vodis trudnocu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooooooooo, to je novost! A da pocens i tamo da vodis trudnocu? :D

Mislim da mi nema druge, pitaću ja mog gišu kako to ide. Ne bih da ga ostavim, mnogo mi je dobar a i ne znam kok bi lekara izabrala u Gradskoj. Komplikovano ovo sve... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije. Nemoj da napustas svog dr. vec pricaj sa njim da ti da uput za spec. pregled u Gradskoj, cisto da te tamo 'upisu'. reci mu razlog zasto to hoces. na kraju, kada budes trebala da uradis prvi CTG, poslace te negde u bolnicu, ako ides u DZ kod gin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije. Nemoj da napustas svog dr. vec pricaj sa njim da ti da uput za spec. pregled u Gradskoj, cisto da te tamo 'upisu'. reci mu razlog zasto to hoces. na kraju, kada budes trebala da uradis prvi CTG, poslace te negde u bolnicu, ako ides u DZ kod gin.

Zar se ne pika to što su mi tamo radili double i AC, valjda su me negde upisali?!

Dobar je moj doca, daće sve kako budem tražila...on mučenik nikako da me pošalje na bolovanje, svaki put uzbuđeno pita 'da otvaramo bolovanje?' :lol:

Yeco šta bih ja bez tebe? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sigurno i Ac znaci da postojis tamo u sistemu, samo bi bilo dobro da imas jos neki pregled kako bi onda izgledalo da 'vodis' trudnocu tamo.

uzimaj bolovanje, idu vreli dani!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sigurno i Ac znaci da postojis tamo u sistemu, samo bi bilo dobro da imas jos neki pregled kako bi onda izgledalo da 'vodis' trudnocu tamo.

uzimaj bolovanje, idu vreli dani!

Već druga nedelja pa do polovine jula sam na godišnjem a posle toga ide bolovanje...i Olimpijada :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad se krece u skolicu za trudnice, u 27moj nedelji?

To sama odem i prijavim se gde hocu?

Meni bi trebala neka na Nbg..ili eventualno Zemun, posto planiram da se porodim u Zemunskoj bolnici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad se krece u skolicu za trudnice, u 27moj nedelji?

To sama odem i prijavim se gde hocu?

Meni bi trebala neka na Nbg..ili eventualno Zemun, posto planiram da se porodim u Zemunskoj bolnici

Meni rekli posle 30.

A gde vodiš trudnoću?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni rekli posle 30.

A gde vodiš trudnoću?

Na Nbg, Dz medicina rada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na Nbg, Dz medicina rada..

Meni je tamo lekar opšte prakse a kod Merkatora mi je ginekolog. Uglavnom, vežbe su u bloku 44, čudi me da nemaju poster sa informacijama, kod Merkatora ima. Pitaj doktora bolje će ti reći. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je tamo lekar opšte prakse a kod Merkatora mi je ginekolog. Uglavnom, vežbe su u bloku 44, čudi me da nemaju poster sa informacijama, kod Merkatora ima. Pitaj doktora bolje će ti reći. :)

Uuu strava, to mi na 10 minuta peske :))

Ma zaboravih da pitam doktorku prosli put a sad sam mesec dana mirna sto se tice lekara i toga svega, pa mi se ne ide tamo samo da bih pitala.

U 44-tom, jel to bas u Nehruovoj, u domu zdravlja tamo ili..? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu strava, to mi na 10 minuta peske :))

Ma zaboravih da pitam doktorku prosli put a sad sam mesec dana mirna sto se tice lekara i toga svega, pa mi se ne ide tamo samo da bih pitala.

U 44-tom, jel to bas u Nehruovoj, u domu zdravlja tamo ili..? :unsure:

Da, da...znači ti i ja smo bile komšinice :) Ja sam na Bežaniji živela do prošlog marta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da...znači ti i ja smo bile komšinice :) Ja sam na Bežaniji živela do prošlog marta

Ipak nismo :) Ja sam ovde u 45-tom, sada od maja tek :D

A gde ces ti ici u skolicu za trudnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak nismo :) Ja sam ovde u 45-tom, sada od maja tek :D

A gde ces ti ici u skolicu za trudnice?

:D

Nadam se u Gradsku, tamo planiram da se porodim a i sad živim na Zvezdari pa mi je mnogo bliže. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Nadam se u Gradsku, tamo planiram da se porodim a i sad živim na Zvezdari pa mi je mnogo bliže. :)

Jel u gradskoj vodis trudnocu ili se nadas da mozes tamo u skolicu? Bas cu otici sutra da pitam dal mogu da me ubace jer mi je blizu a ovi moji u domu zdravlja ne rade u julu i avgustu.. Inace tamo sam radila double test i expertni UZ pa valjda me mogu prosvercovati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel u gradskoj vodis trudnocu ili se nadas da mozes tamo u skolicu? Bas cu otici sutra da pitam dal mogu da me ubace jer mi je blizu a ovi moji u domu zdravlja ne rade u julu i avgustu.. Inace tamo sam radila double test i expertni UZ pa valjda me mogu prosvercovati...

Nadam se da ću moći u školicu. Ma i ja sam mislila da se prošvercujem jer sam i ja tamo radila double i AC. U svakom slučaju pozovi ih da se raspitaš ili prošetaj, koliko sam skapirala nisi daleko od Gradske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa blago vama u Bg-u ...jes da nisam neki veliki fan Beograda...verovatno zato sto stano nesto zurim i odradjujem na brzinu pa nikako da se malo opustim i uzivam u njegovim prednostima , nego me stalno nervira guzva ... Elem to je prednost veliog grada- imas sve sto ti treba , ja npr nemam u Vrscu Jogu a nisam cula ni za skolicu za trudnice :( bas moram da se raspitam imamo li mi to uopste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.