Kolicina potrebnog mleka za bebe

odgovora

Objavljeno

drage mama,ja sam nova na forumu,imam veliki problem.imam curicu od 4 mjeseca,i do sad je fino papala-na adaptiranom je,al mi zadnjih desetak dana skroz slabo jede,jedva polovinu onog sto je prije jela.hranila sam je svaka 2 sata a evo danas sam pocela svaka 3.jako je zivahna,a akd je hranim cini mi se da je sve drugo zanima osim hrane...jeli vrijeme za uvođenje hrane il sta...cini mi se da cu izludjeti,sve je ok,samo kad je vrijeme za papicu ja strepim kako ce jesti.jeli jos neko imao ovakav problem...POMOC...inace je hiperaktivna beba-koja slabo spava...pozzz svima,i hvala unaprijed...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da joj nisu krenuli zubici,beba tad obicno odbija hranu,mozes da pocnes da joj dajes pirincanu kasu,probaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da joj nisu krenuli zubici,beba tad obicno odbija hranu,mozes da pocnes da joj dajes pirincanu kasu,probaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam ni sama,nije nervozna,igra se guce sve kao i do sad,je malo prehlađena,al nevjerujem da je od toga...u ponedeljak idemo na kontrolu,pa cu da vidim,ako uspijem ista pitati,kod nas su pedijatri uzasni...al neodbija u potpunosti hranu jednostavno pojede 50 ml,i dalje se smije-meni u facu...a ja se pojede sta joj je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mama,ja sam nova na forumu,imam veliki problem.imam curicu od 4 mjeseca,i do sad je fino papala-na adaptiranom je,al mi zadnjih desetak dana skroz slabo jede,jedva polovinu onog sto je prije jela.hranila sam je svaka 2 sata a evo danas sam pocela svaka 3.jako je zivahna,a akd je hranim cini mi se da je sve drugo zanima osim hrane...jeli vrijeme za uvođenje hrane il sta...cini mi se da cu izludjeti,sve je ok,samo kad je vrijeme za papicu ja strepim kako ce jesti.jeli jos neko imao ovakav problem...POMOC...inace je hiperaktivna beba-koja slabo spava...pozzz svima,i hvala unaprijed...

Isto kao moj sin!Ponekad pojede svih 200ml,a nekada nece ni 100!Isto je hiperaktivan,isto ga sve drugo zanima sem hrane.Ja mu dajem kasice,nekada pojede sve nekada ni pola.Pocela sam da ga hranim na 4 sata,pa je malo bolje poceo da jede.Probaj i ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga, ja mislim da si ti njoj mnogo cesto davala da jede...sve zavisi koliko je jela...ali adaptirano mleko u tom periodu bi trebalo na 4 sata da se daje....jer ako pije 210ml onda je to cifra od 4 sata...jer ipak adaptirano mleko nije majcino, znaci ne tako cesto...ja mislim da tvojoj bebi nije nista vec si joj davala cesto da jede i da zato ne moze sve da popije...ne znam, proveri sa dr ali meni sve to tako deluje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga, ja mislim da si ti njoj mnogo cesto davala da jede...sve zavisi koliko je jela...ali adaptirano mleko u tom periodu bi trebalo na 4 sata da se daje....jer ako pije 210ml onda je to cifra od 4 sata...jer ipak adaptirano mleko nije majcino, znaci ne tako cesto...ja mislim da tvojoj bebi nije nista vec si joj davala cesto da jede i da zato ne moze sve da popije...ne znam, proveri sa dr ali meni sve to tako deluje.....

Slazem se sa secerom. Adaptirano ih drzi sitima duze i u uzrastu od 4 meseca mogu savrseno bez nove doze 4h. 200ml na 4h je super kolicina ;) Nemoj previse brinuti mama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mama,ja sam nova na forumu,imam veliki problem.imam curicu od 4 mjeseca,i do sad je fino papala-na adaptiranom je,al mi zadnjih desetak dana skroz slabo jede,jedva polovinu onog sto je prije jela.hranila sam je svaka 2 sata a evo danas sam pocela svaka 3.jako je zivahna,a akd je hranim cini mi se da je sve drugo zanima osim hrane...jeli vrijeme za uvođenje hrane il sta...cini mi se da cu izludjeti,sve je ok,samo kad je vrijeme za papicu ja strepim kako ce jesti.jeli jos neko imao ovakav problem...POMOC...inace je hiperaktivna beba-koja slabo spava...pozzz svima,i hvala unaprijed...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da ali ona na dva sata pojede 90ml,i tako je vec dugo sad joj dajem na dva i po nekad tri sata i opet isto,samo kad zaspe vrazicak sve pojede...nadam se da nije nista strasno jer ja necekam da zaplace za hranom-nisam je navikla,vec kad pocne energicno gurati rukice u usta,dam joj da jede...mozda i tu grijesim...ko zna...uglavnom hvala svima-najlijepsa na brzim odgovorima...valjda ce i to proci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa pojede ti 90ml jer ne moze vise na 2 sata ni da pojede....izmedju dva obroka bi trebalo 4 sata da prodju, osim ako ne kaki ,pa onda na tri sata su vec gladni...znaci ostavi je 4 sata bez mleka pa ces videti da ce ti sve pojesti....ako ne sve onda 180 ml sigurno hoce..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mama,ja sam nova na forumu,imam veliki problem.imam curicu od 4 mjeseca,i do sad je fino papala-na adaptiranom je,al mi zadnjih desetak dana skroz slabo jede,jedva polovinu onog sto je prije jela.hranila sam je svaka 2 sata a evo danas sam pocela svaka 3.jako je zivahna,a akd je hranim cini mi se da je sve drugo zanima osim hrane...jeli vrijeme za uvođenje hrane il sta...cini mi se da cu izludjeti,sve je ok,samo kad je vrijeme za papicu ja strepim kako ce jesti.jeli jos neko imao ovakav problem...POMOC...inace je hiperaktivna beba-koja slabo spava...pozzz svima,i hvala unaprijed...

-----------------------------

Zelim da te pozdravim i nemoj da ti zasmeta sto cu ti reci. Beba ti 4 mes. i ti je hranis svaka 2 sata a sad 3 ??? Ne mogu da verujem. Moja mala je 2.5 mes i pije adaptirano 150-180 ml na po 4-6 sati. Pa na 2.5 - 3 sata piju tek rodjene bebice do nekih ajd da kazem mesec dana. Pusti dete da ogladni brate, nemoj je kljukati. Sto stavljaju pesnicu u usta nista s tim, to je normalna reakcija, tako bebe upoznaju sebe a i ceskaju vilice. Cim je mirno znaci da mu nista ne fali.....bebe znaju biti tu i tamo kenjkave ali to ne znaci da su konstantno gladne, taman posla (upisano, bolovi u ledjima, hladno- vruce, boli stomak) itd.

Da je beba ogladnela znaces kad je presvuces ono place i dalje, ti je uzmes u ruke da je malo prosetas ono place i dalje e to je to, znacu ne pomaze ni duda ni nista.

Meni je ovo 3. dete i zaista ne gledam strikno na sat kad je jelo (do mesec dana)da, posle jedino kad se oglasi...... uopste ne kljukam niti budim dete kad spava da bi jelo jer je zaboga proslo duze vreme. Super napreduje.

Zato bez nervoze i brige, samo laganica a dete ce vec svojim postupcima pokazati (posto ne zna da kaze) da je gladno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-----------------------------

Zelim da te pozdravim i nemoj da ti zasmeta sto cu ti reci. Beba ti 4 mes. i ti je hranis svaka 2 sata a sad 3 ??? Ne mogu da verujem. Moja mala je 2.5 mes i pije adaptirano 150-180 ml na po 4-6 sati. Pa na 2.5 - 3 sata piju tek rodjene bebice do nekih ajd da kazem mesec dana. Pusti dete da ogladni brate, nemoj je kljukati. Sto stavljaju pesnicu u usta nista s tim, to je normalna reakcija, tako bebe upoznaju sebe a i ceskaju vilice. Cim je mirno znaci da mu nista ne fali.....bebe znaju biti tu i tamo kenjkave ali to ne znaci da su konstantno gladne, taman posla (upisano, bolovi u ledjima, hladno- vruce, boli stomak) itd.

Da je beba ogladnela znaces kad je presvuces ono place i dalje, ti je uzmes u ruke da je malo prosetas ono place i dalje e to je to, znacu ne pomaze ni duda ni nista.

Meni je ovo 3. dete i zaista ne gledam strikno na sat kad je jelo (do mesec dana)da, posle jedino kad se oglasi...... uopste ne kljukam niti budim dete kad spava da bi jelo jer je zaboga proslo duze vreme. Super napreduje.

Zato bez nervoze i brige, samo laganica a dete ce vec svojim postupcima pokazati (posto ne zna da kaze) da je gladno :D

Iako dojim, slazem se potpuno. Kada bi dete trazilo da jede na 2 sata, dalo bi do znanja da je spremno za dohranu. Priroda je sve to lepo uredila, a bebci jako dobro znaju kad su gladni i zato ne treba forsirati hranu :) Stvar je iskustva, Emily, ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma samo opusteno,prati svoju bebu,ona zna najbolje...tvoje je da joj ponudis a ako ne zeli ne teraj je...ako je beba raspolozena i napreduje-nema problema! To je mozda samo prolazna faza(kao i mi odrasli sto ih imamo,periode kad si stalno gladan i mnogo jedes i dana kada uopste nisi gladan)...tako je bar moje dete imalo povremeno te faze,ali to dodje i prodje,jede koliko joj prija...

lidijaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eeee...danas smo bili usavjetovalistu-izgleda da je samo bila prolazna faza,fino dobila na kilazi sve super-fala bogu...a ona nemoze docekati tri sata da jede,pa je hranim po starom,al polako cu da joj pomjeram vrijeme,tako mi je doktorica savjetovala...i primila je vakcinu a nije ni zaplakala-moj mali heroj-jupiiiiii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako!

Uvek me je bunilo da li moja beba pije dovoljnu kolicinu mleka za svoj uzrast!

Neka svaka mama napise koliko njeno dete ima meseci i koliko pije mleka i na koliko sati?

Moja Petra ima 4 mes.,4 dana i pije 150ml na 3h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Filip je pio 90 ml na tri sata sve do 4 mjeseca.

Dijete nije htjelo više...a uredno napredovao!

Sad ima 9 mjeseci, hranimo se raznom hranom, pije miljeko prije i poslije spavanja, oko 120 ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja joj napravim 150ml,ali ne popije uvek toliko...Neki put popije 120ml,a ima 6600g...Ma ja joj dajem onoliko koliko hoce...Ako popije malo nisam od onih mama kojima dete mora da popije sve...Ona zna koliko joj je dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje...

Moja beba je pocela sa cvrstom hranom,pa sad imamo malo problema sa stolicom...Ona ima 5 meeci,a mene interesuje da li joj mogu dati sok od sljiva ili kompot?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje...

Moja beba je pocela sa cvrstom hranom,pa sad imamo malo problema sa stolicom...Ona ima 5 meeci,a mene interesuje da li joj mogu dati sok od sljiva ili kompot?

Ako si već uvela neke voće, možeš da daš, a još bolje da sa tim voćem kombinuješ suve šljive, ako beba ima zatvor, to će joj veoma pomoći. Pretpostavljam da voće kuvaš, pa tako i suve šljive obariš sa tim voćem.

A za ovo oko mleka, ja sam moje dojila prvih 4,5 meseca na svaka 2h danju i noću kad se probude (tu nije bilo nekog pravila), a posle 6 meseci, kad su prestali sisati, prešli na kravlje mleko i uveče su pili 200ml za uspavljivanje, a doručak je uvek bio mlečni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da kazem kolicinski jer doim ali mogu da kazem na koliko sati:

prvih 10 dana na 2 sata

1 i 2 mesec na 3 sata

3 mesec na 4 sata

4 mesec na 3 sata

5 mesec na 3 sata

6 mesec na 5/6 sati

7 mesec na 6/7 sati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje...

Moja beba je pocela sa cvrstom hranom,pa sad imamo malo problema sa stolicom...Ona ima 5 meeci,a mene interesuje da li joj mogu dati sok od sljiva ili kompot?

Mi smo imali velikih problema sa stolicom nakon uvodjenja cvrste hrane.U pocetku nam je pomagala sljiva ali kasnije kao da je i ona izgubila dejstvo.

Mozes slobodno sljivu da joj das a jednako dobra je i bundeva.Nama je ona bila spas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napomena za šljive - skidajte im koru (u slučaju da niste)

A što se tiče proteravanja - mojoj Ani pomaže sveža jabuka

Mislim da mi je sa 4 meseca pila 150 na 4h

Jer ona je jako rano počela da pije 150 i pila je jako dugo 150

Sada ima 8,5 meseci i pije 3x180 ml

Svaka beba je za sebe

p.s. naravno na dohrani sam, jer ne bi bilo šanse da provalim koliko pije da dojim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napomena za šljive - skidajte im koru (u slučaju da niste)

A što se tiče proteravanja - mojoj Ani pomaže sveža jabuka

Mislim da mi je sa 4 meseca pila 150 na 4h

Jer ona je jako rano počela da pije 150 i pila je jako dugo 150

Sada ima 8,5 meseci i pije 3x180 ml

Svaka beba je za sebe

p.s. naravno na dohrani sam, jer ne bi bilo šanse da provalim koliko pije da dojim

Isto tako i moj Ogi,ponekad ne pojede ni 100ml ili trazi jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk ima 3 meseca i sada pije 180 ml ( to je 6 merica, ispadne negde oko 200 ml mleka ) na 4 sata 5 obroka u toku dana. Na formuli je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.