ESERIHIJA KOLI

odgovora

Objavljeno

IMA LI NEKO ISKUSTVA SA ESERIHIJOM??

MOJA BEBA IMA NEPUNIH 6 MESECI I "ZAKACILA" JE ESERIHIJU!!TEMPERATURA 40,LEZALE NA ODELJENJU 10 DANA..TERAPIJA LONGACEF...

UK JE STERILNA. SVI MI PRICAJU DA JE "VESTACKI"UBIJENA BAKTERIJA, ALI DA JE ONA JOS U ORGANIZMU....

IMATE LI NEKI SAVET KAKO,STA DALJE??

HVALA UNAPRED!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj klinac je pokupio Eserihiju sa 8 meseci. Kako? pojma nemam :blink: To je bila temperatura u toku noci i odmah smo ujutru otisli privatno kod dr jer je bila nedelja. Izvadili su mu krv i radili smo urin i urinokulturu i pokazao se jako mali broj Eserihije - oko 20.000, mada je vec bilo kasno, on je poceo da pije antibiotik, pa smo morali da mu damo celu terapiju. Od tada urin proveravamo cesto, za svaki slucaj (i kad god uspemo da prikupimo dovoljno :D ) Nadam se da je tvojoj devojčici bolje. Moj savet su česte kontrole urina, na svakih mesec dana, da ne bi dospela u slično stanje opet. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Esherihia coli je bakterija prisutna u debelom crevu kao normalna pojava. Ponekad, zbog pada imuniteta, bebcima 'stigne' preko pelena do urinarnog trakta i ako je imunitet slab, one se razmnozavaju brzo. Osim redovnih kontrola urina, moj savet je da se bebcima menja pelena odmah nakon sto se ukaki. (pa ako ste u parku,u parku!)

Devojcice su podloznije Esherihji upravo zbog lakseg pristupa fekalije do urinarnog trakta u peleni. Treba jako voditi racuna kako se bebci brisu_uvek od napred prema nazad.

Mozda sam vam sad 'otkrila Ameriku', ali to je sve sto znam o toj prokletinji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC - Sve to i ja znam, i sve je to meni jasno, ono zbog cega sam se ja cudila je to sto ga stvarno presvlacim na svaka tri sata, ako se ukaki, odmah naravno, peremo se posle svakog ukakanja, vise je suv nego mokar, i desi se tako nesto. Znam zenu koja je detetu menjala tri pelene dnevno - odnosno, ujutru jednu, popodne drugu i pred spavanje trecu i dete eserihiju srelo nije, a ne dobio infekciju. Sreca???

Dr je meni cak rekla da Eserihija moze da prodje kroz zid debelog creva i da tako dodje do mokracnih puteva - u to ne ulazim, nisam dr medicine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da mnogi znaju to sto sam napisala, zato sam napisala komentar na kraju.

A sto se tice E coli, cuh ja i da moze da se nadje mala kolicina i u nasem 'besprekornom' vodovodu. Ne znam sta sve mogu da budu uzroci, ali znam da je vraski dosadna bakterija sa gadnim simptomima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na savetima to i radim sto se tice brisanja od "gore na dole" i presvlacenja...medjutim, danas je imala mikciono snjimanje i ustanovljen je refluks(ne izbacuje mokracu o kraja vec vraca do bubrega) na levoj strani 3 stepena, sto nije ni malo bezazleno...

treba da zakazem u bg kod nefrologa ali tek posle praznika!!ko zna kada ce zakazati s obzirom da sam cula da zakazuje za 3-4 meseca...uzas..

ceo dan "sedim" na net-u i trazim,citam i sve mi je gore i gore kad nailazim na clanke u kojima pominju operacije!!!!sama pomisao na to me "ohladi"momentalno....

ima li neko iskustva sa tim refluksom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam nikakvog iskustva sa tim, ali zelim da te posavetujem kada budes zakazivala. U svim bolnicama postoje termini koji se 'cuvaju' za prijatelje, rodjake itd., ali i za hitne slucajeve. Kad budes zvala da zakazes, kukaj kako je tvoje dete hitan slucaj jer je stalno pod terapijom i temperaturom. Kukaj koliko god mozes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti na tome....to je tako svuda...tako sam i ja trazila vezu preko milion ljudi i hvala bogu nasla...

bili smo u tirsovoj u sredu..dr kaze da to nije nista strasno i da po snimcima mu ne deluje da je III stepen,vec manji...sve u svemu antibiotici u narednih 6 meseci i kontrola krajem oktobra...

hvala jos jednom za savet kukanja mada to u sapcu ne prolazi...ovde je katastrofa sto se tice pregleda....ovde mena kuknjave vec dreke i vike, pretnje i ostalo...koliko sam puta isla sve polako na fin i kulturan nacin,al kad te gledaju kao poslednjeg kretena onda krenem da se drekenjam i trazim ancelnika momentalno...tek posle toga uspem nesto da uradim jer se valjda dozovu pameti...

nije ova tema ali...

hvala jos jednom

:rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i mislila da ces da zakazujes u Tirsovoj i da je tamo guzva (kao i obicno).

Dobro, vazno da si resila, samo mi nije jasno sta ce desiti posle SEST meseci antibiotika????? Resicete se E.Coli, a onda? Sta ce antibiotik da napravi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veruj mi nemam pojma!ono kao nije velika doza antibiotika i nije na 8 ili 6 sati nego samo u vecernjoj dozi tako da nije strasno!bar tako su rekli doktori...u svakom slucaju ona sprecava sirenje bakterije nocu i kao pomaze da se taj refluks smanji ili nestane skroz...imamo zakazanu kontrolu krajem oktobra tako da cu videti sta dalje...pricala sam sa drugim zenama i njihova deca piju po par godina antibiotike tako da.....ne znam veruj mi vise sta da radim?!bitno je da je urinokultura sterilna i da je sad navodno nema..nasla sam i neke kapi od brusnice za bebe tako da cu i to da probam.

citala sam da brusnica ubija eserihiju skroz i da je ukloni iz organizma bolje nego bilo koji antibiotik!!

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 10 meseci analize kazu da ima serihiju koliko se dugo leci,dali ima neko iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaco, ima vec tema otvorena i zove se --> klikni Eserihija Koli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 10 meseci,imala je temperaturu 3 daba najvise 38 ,analize su pokazale serihiju,doktorka nam je dala ponovo da uradimo analize i ultra zvuk,koliko se dugo leci serihija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 10 meseci,imala je temperaturu 3 daba najvise 38 ,analize su pokazale serihiju,doktorka nam je dala ponovo da uradimo analize i ultra zvuk,koliko se dugo leci serihija.

Od moje sestre mali je sa nepunih 2 meseca dobio eserihiju, trebalo je 4 nedelje da je 'izbaci', medjutim vracala se 3 puta do sada, a maleni puni uskoro godinu dana. Eserijiha je prava napast, ja sam je dobila u porodilistu i primala sam injekcije longaceva, ja ovako matora pa sam se mucila sa njom mesec dana, ne mogu ni da zamislim kako je tek malim bebironcima. U svakom slucaju zelim vam da se sto pre resite te napasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj klinac je pokupio Eserihiju sa 8 meseci. Kako? pojma nemam :blink: To je bila temperatura u toku noci i odmah smo ujutru otisli privatno kod dr jer je bila nedelja. Izvadili su mu krv i radili smo urin i urinokulturu i pokazao se jako mali broj Eserihije - oko 20.000, mada je vec bilo kasno, on je poceo da pije antibiotik, pa smo morali da mu damo celu terapiju. Od tada urin proveravamo cesto, za svaki slucaj (i kad god uspemo da prikupimo dovoljno :D ) Nadam se da je tvojoj devojčici bolje. Moj savet su česte kontrole urina, na svakih mesec dana, da ne bi dospela u slično stanje opet. Pozdrav

Sad citam vase postove i nije mi jasno odakle je moja mala zakacila. Sve je pocelo sa crvenim grlom i kasljanjem, mozda zbog pada imuniteta. Urin je pokazao povecanu sedimentaciju i dr odmah dala antibiotik jer kaze organizam ne moze da se izbori. I nas isto uhvati vikend i odnesemo privatno urinokulturu, veceras stigao rezultat - eserihija. A inace za vikend temperatura jednom bila i 40 :( Dr nam radi tek sutra popodne i mene vec hvata panika. Mala mi ima nepunih deset meseci. Uvek pazim sto se tice brisanja i pranja, brisem je vlaznim samo kad piski, a kad kaki obavezno je perem. Nije mi jasno nista. Suprug podigao rezultate i otisao na posao pa neznam ni koji je broj eserihije.

Je l' zna neko od kada bebi sme da se daje brusnica, mislila sam da joj odmah sutra uvedem? Molim vas, pomoc :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam vase postove i nije mi jasno odakle je moja mala zakacila. Sve je pocelo sa crvenim grlom i kasljanjem, mozda zbog pada imuniteta. Urin je pokazao povecanu sedimentaciju i dr odmah dala antibiotik jer kaze organizam ne moze da se izbori. I nas isto uhvati vikend i odnesemo privatno urinokulturu, veceras stigao rezultat - eserihija. A inace za vikend temperatura jednom bila i 40 :( Dr nam radi tek sutra popodne i mene vec hvata panika. Mala mi ima nepunih deset meseci. Uvek pazim sto se tice brisanja i pranja, brisem je vlaznim samo kad piski, a kad kaki obavezno je perem. Nije mi jasno nista. Suprug podigao rezultate i otisao na posao pa neznam ni koji je broj eserihije.

Je l' zna neko od kada bebi sme da se daje brusnica, mislila sam da joj odmah sutra uvedem? Molim vas, pomoc :(

Imajuci u vidu da ima 10 meseci (jos malo) ne vidim zasto ne bi mogla brusnica?! Mislim da mozes slobodno, pa kad mogu trudnice u neogranicenim kolicinama zasto nebi mogla i beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam nigde citala da se to uvodi u prvoj godini pa zbog toga. A znas kako ne idu jagode i sta jos pre prve pa sam ja nekako tu povezala i brusnicu. A i vidim da u postovima majke pominju da se bebi smeju davati neke kapi al' se ne pominje uzrast. Nasla sam veceras na nekom forumu da tih kapi ima samo u Hrvatskoj.

Sutra cu da je uzmem, hvala. Ne znam samo da li cu uspeti naci svezu pa da joj spremim i kasicu, a caj cu uzeti u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam nigde citala da se to uvodi u prvoj godini pa zbog toga. A znas kako ne idu jagode i sta jos pre prve pa sam ja nekako tu povezala i brusnicu. A i vidim da u postovima majke pominju da se bebi smeju davati neke kapi al' se ne pominje uzrast. Nasla sam veceras na nekom forumu da tih kapi ima samo u Hrvatskoj.

Sutra cu da je uzmem, hvala. Ne znam samo da li cu uspeti naci svezu pa da joj spremim i kasicu, a caj cu uzeti u svakom slucaju.

Mozes da uzmes i suvu pa da je ubacis u vodu da se redehitriraju i onda da je ubacis u neku vocnu kasicu (ponasaj se prema njoj kao prema suvoj sljivi) a mozes i uz dorucak da je ubacis u palentu, ali ti je najbolje kao caj (jer tako unosi i tecnosti a tecnost doprinosti da se iscisti organizam od bakterijica)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes da uzmes i suvu pa da je ubacis u vodu da se redehitriraju i onda da je ubacis u neku vocnu kasicu (ponasaj se prema njoj kao prema suvoj sljivi) a mozes i uz dorucak da je ubacis u palentu, ali ti je najbolje kao caj (jer tako unosi i tecnosti a tecnost doprinosti da se iscisti organizam od bakterijica)

Hvala Ana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam brusnicu davala svojoj bebi od 6 meseca. Pustim da nabubri u vodi i onda je blenderom izsitnim i ubacim u vocne kasice. Moja beba nije htela caj od brusnice da okusi, ali nam je i ovako pomogla. Urinokulturu radimo jednom mesecno i UZ bubrega svaka 3 meseca. Za sada je sve ok. Jos nesto: ja sam uvece potapala po 10 dinjinih semenki u 100 ml vode, ostavljala celu noc, ujutru cedila i davala bebi tu vodu da pije u toku dana. Nama je posle 1.5 mesec sa takvim rezimom urin bio sterilan. S tim sto ja vlazne maramice koristim samo kad idem u savetovaliste i promenila sam pampers. A savet lekara je da dete sto pre naviknem na nosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam brusnicu davala svojoj bebi od 6 meseca. Pustim da nabubri u vodi i onda je blenderom izsitnim i ubacim u vocne kasice. Moja beba nije htela caj od brusnice da okusi, ali nam je i ovako pomogla. Urinokulturu radimo jednom mesecno i UZ bubrega svaka 3 meseca. Za sada je sve ok. Jos nesto: ja sam uvece potapala po 10 dinjinih semenki u 100 ml vode, ostavljala celu noc, ujutru cedila i davala bebi tu vodu da pije u toku dana. Nama je posle 1.5 mesec sa takvim rezimom urin bio sterilan. S tim sto ja vlazne maramice koristim samo kad idem u savetovaliste i promenila sam pampers. A savet lekara je da dete sto pre naviknem na nosu.

Pile, a je l' mogu ja te dinjine semenke da sacuvam, je l' ok tako sasusene da potopim? Posto uskoro necu naci svezu da kupim. A to za vlazne moracu i ja isto tako da ih skroz izbacim i da je perem svaki put pre povijanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, zaboravila sam da napisem. Suve semenke se i koriste, mozes da ih koristis stalno. Iskreno se nadam da ti nece dugo trebati. One su dobre i za druge bakterije ne samo za eserihiju. Ja sam ih u trudnoci koristila za kandidu, isto uspesno. Probaj slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, zaboravila sam da napisem. Suve semenke se i koriste, mozes da ih koristis stalno. Iskreno se nadam da ti nece dugo trebati. One su dobre i za druge bakterije ne samo za eserihiju. Ja sam ih u trudnoci koristila za kandidu, isto uspesno. Probaj slobodno.

Idem odmah da ih vadim!!! Imam neke dve dinje u frizideru, jupiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ja od ovoga ne iskoristi. Obisla sam sve zive apoteke i pedijatre, niko brusnicu ne preporucuje pre godinu minimum i tek sa godinu i po. A caj (onaj nemacki) tek od tri godine. Strah me sad ista da joj dam. Kazu samo sto vise tecnosti, supica da to izbaci mokrenjem.

E sad cula sam bakterija ne podnosi kiselu sredinu, da joj uvedem visnju. Bila je mala kad je bila sezona, a posle nisam htela da joj uzimam zaledjene. Neznam, mozda bi i to pomoglo. Citruse ipak ne sme pre godinu dana.

U svakom slucaju nalaz je pokazao samo 10.000 eserihije i to i nije toliko strasno, kaze pedijatar minimalno. Antibiotik ipak ostaje deset dana pa opet kontrola urina. Curica mi je super trenutno, vesela, raspolozena (antibiotik deluje) jedino me strah za dalje da se ne vrati eserihija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je isto tako dobila eserihiju sa 6 meseci, kada smo promenili pelene (sa pampersa smo presli na evi baby) Nismo lezali u bolnici jer smo otisli u ambulantu tek sutradan posle temperature 40... Sama sam joj davala antibiotike nedelju dana i onda jos neki lek(ne secam se koji) mesec dana. Sada ima 10 meseci i nije joj se vracala eserihija, naravno odmah smo se vratili na pampers! Najbolji lek protiv eserihije kod beba je da se sto pre skidaju pelene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.