Avent flasice

odgovora

Objavljeno

Реците ми, шта би са оним Авентовим бисфенол флашицама?

И даље се продају у Бгд, нико нема појма о томе ништа.

Ја сам набавила без бсф.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam batalila tu pricu o bisfenolu,lepo sam kupila chicco staklenu flasicu i nerazamisljam...staklene se bolje i lakse se peru...A sto se tice avent,ja imam dve flasice,ali ih nismo koristili,jer se moj sin navikao na nuk anatomsku dudu,pa mu ove nisu odgovarale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мало је незгодно са стакленом флашицом кад дете порасте - може да је разбије.

А ја сам нашла авентове без бисфенола у Земуну и купила.

Таман за бебу која долази у јуну.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, ipak, mislim da su daleko bolje staklene flašice. Njih mogu , bez ikakve bojazni, otkuvavati i sterilisati i u mikrotalasnoj. A to da dete može razbiti staklenu flašicu, pa valjda niko neče ostaviti dete samo dok jede ili pije na flašicu?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prestala da mu dajem Aventove cim sam cula za tu pricu,mada ih je on i inace slabije koristio u poslednje vreme jer poodavno pije na one Nuby-jeve sa sisaljkom i pomalo i iz obicnih.a slazem se da su staklene najbolje i najbezbednije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je sve to samo farsa farmaceutskog lobija i da ce tu neko na nama i staklenim bocicama zaraditi.. Sta bi sad oni mogli staviti u nove flasice sto ce zameniti bisfenol??neko jos gore sranje..I da li to znaci da ste jedno dete trovali a drugo,eto necete?I da li je to pola sveta potrovalo decu? A inace zive ovako u idealnim uslovima.. sva ta mleka adaptirana..kasice,sokici..hmmm..a okruzenje..da ne pricam..smoga svuda unaokolo..sunce zraci..razni gripovi i cuda.. pa ako ga nesto od ovog ne dokaci,sigurno ce bisfenol..

budalestina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da se digla frka bez posebnog razloga.Poenta je da plasticne flasice nikako ne zagrevaju preterano jer se tad oslobadja bisfenol.Posle sterilizacije ili prokuvavanja treba ih isprati hladnom vodom.Bisfenola ima svuda oko nas i nije iskljuceno da je sve malo isforsirana prica.Slicno je bilo u Hrvatskoj sa nekim sastojkom u sminci .Pojavila se kozmetika koja ima naznaceno da je bez tog sastojka a on je ustvari u kontrolisanim granicama potpuno bezopasan.Meni je sumljivo sto se o tome pocelo da prica tek kad je Avent napunio prodavnice sa bisfenol free flasicama <_<

A sto se tice staklenih ,nama je pedijatar naglasila da ih za mleko ne koristimo nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Које су то продавнице пуне бисфенол фри флашица?

Ја сам једва нашла и то у апотеци.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su Danijela i Kale u pravu. Koji to plastični proizvod ne sadrži bisfenol, i, ako ga ne sadrži, šta onda sadrži umesto njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mi to liči na onu Mešinu: "Boj se ovna, boj se govna, a kad ćeš živjeti".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad mi je sin bio beba tad nije bilo price o bisfenolu. Imao je nuk i staklene i plasticne. Starija cerka je imala samo staklene nuk-ove, one siroke. Nije ih razbila iako su 100x padale. Za bebicu sam kupila avent bpa free cisto da mi savest bude mirna. Imam 2 male, a za posle cu videti.

Od silnih prica vise ne znam sta da mislim. Ispada da sam sina totalno pogresno gajila. Tad nije bio problem sa flasicama, jednokratnim pelenama koje disu ili ne disu, tad je valjala pavloviceva mast, kosili je isto bio ok, nije bilo otrovnih igracaka i nebezbednih kolica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Које су то продавнице пуне бисфенол фри флашица?

Ја сам једва нашла и то у апотеци.

Ima ih u Aksi npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima ih u Aksi npr.

У ком граду, пошто у Бгд нема?

пс то су оне жућкасте, јел тако?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to su zuckaste, boje meda. I na kutiji ima zute boje i pise bpa free. Ja sam ih nasla u Enci Menciju u tc Uscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta li ce jos sve da izmosle...A ako neko nema pare da kupi staklenu flasicu ili onu bes bisfenola sta ce on da radi? Gluposti. Samo nas zamaraju. Tu je neko debelo profitirao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to su zuckaste, boje meda. I na kutiji ima zute boje i pise bpa free. Ja sam ih nasla u Enci Menciju u tc Uscu.

U enciju imaju samo od 125 ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto se digla tolika frka oko ovih flasica! Pa zivele smo bez njih i pre nego sto su se pojavile. Licno, ne mislim da su ovo najbolje flasice. Imaju Chicco-ve i NUK-ove flasice koje su po mom misljenju 10 puta bolje. Mi smo koristili ( koristimo jos uvek) NUK-ove flasice i ja sam prezadovoljna. Od samog pocetka smo koristili NUK staklene flasice i sve je do sada super. Ono sto sam primetila, ne znam da li to ima veze ali Avent flasice nemaju taj takozvani anticolic sistem kao NUK?! Sve moje prijateljice cija su deca koristile Avent flasice su imala nenormalne grceve a mi koje smo koristile NUK nismo ni osetile grceve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto se digla tolika frka oko ovih flasica! Pa zivele smo bez njih i pre nego sto su se pojavile. Licno, ne mislim da su ovo najbolje flasice. Imaju Chicco-ve i NUK-ove flasice koje su po mom misljenju 10 puta bolje. Mi smo koristili ( koristimo jos uvek) NUK-ove flasice i ja sam prezadovoljna. Od samog pocetka smo koristili NUK staklene flasice i sve je do sada super. Ono sto sam primetila, ne znam da li to ima veze ali Avent flasice nemaju taj takozvani anticolic sistem kao NUK?! Sve moje prijateljice cija su deca koristile Avent flasice su imala nenormalne grceve a mi koje smo koristile NUK nismo ni osetile grceve!

i aventove imaju anticolic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za taj bisfenol cula pr enego sto se pojavio u nasim medijima i pitala sam prodavacicu u jednoj prodavnici kada sam kupovala flasice i ona nista naravno nije znala. A sada su svi odjednom svesni i savesni.. <_<

Nego da ga ima - ima i da je stetan - jeste. Kao sto su i mnoge druge stvari koj enas okruzuju. Na zalost :(

Stvar je u tome da se ispusta samo pod visokim temperaturama, pa za sokice i vodu nije problem.

Ja vise volim staklene jer se lakse i temeljnije peru (ne postanu izgrebane), a imamo i plasticne (sa bisfenolom).

Predlazem svima da svaku informaciju uzmu sa rezervom, malo se informisu na netu i same prema saznanjima i mogucnostima donesu odluku.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

У ком граду, пошто у Бгд нема?

пс то су оне жућкасте, јел тако?

Pre mesec dana kad je ta frka krenula u Aksi ih je bilo u svim velicinama.Nisam skoro gledala ali moguce da su prodate kad je krenula panika .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili dojeni i do 14 meseci nije bilo govora o icemu toplom iz case (flasicu nismo nikad imali) jer je iz case samo vodu pila. Sterilizirala sam ih normalno, prala u masini takodje. U jednom trenutku se pojavila citava Bisfenol prica i ja sam joj iskreno poverovala. Poenta je da nije pocela od proizvodjaca flasica koji su hteli da zarade, vec od jedne citave drzave- Kanade, koja je zabranila prodaju i reklamiranje svega sto u sebi sadrzi Bisfenol. Hteli ili ne svi su proizvodjaci morali da ih povuku sa trzista i time su izgubili velike novce.

Nakon njih sledile su i ostale drzave i sada bi one u kojima se stare bocice jos prodaju trebalo da preduzmu nesto da svoju populaciju zastite! Znaci nasa vlada bi trebalo da zabrani uvoz i prodaju starih bocica i time nas zastiti! A kad ce se to desiti, drage moje, kada? -_- Placaju se u Srbiji isto, a dobijaju lose- to zaista nije u redu!

Case koje mi koristimo i koje su medju prvima skroz izbacile Bisfenol su Tommee Tippee, a izdajalica nam je Medela i oni su Bisfenol free oduvek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videh danas u apoteci nove Aventove glodalice takodje bez bisfenola. Kostaju 600 i nesto din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Danijela,slazem se sa tobom. I mi smo imali samo dve male flasice i to bas Aventove plasticne. Koristila sam ih samo za vodu i caj sto je Jana retko i pila posto je sisala,a cim je mogla presli smo na casu. Jos uvek koristimo Avent dude, ne znam da li su i one otrovne. Da te flasice nisu mozda otrovnije od pancevackog vazduha,a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam batalila tu pricu o bisfenolu,lepo sam kupila chicco staklenu flasicu i nerazamisljam...staklene se bolje i lakse se peru...A sto se tice avent,ja imam dve flasice,ali ih nismo koristili,jer se moj sin navikao na nuk anatomsku dudu,pa mu ove nisu odgovarale...

Ni mom bebcu avent cucle nisu odgovarale,samo nuk anatomska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristimo Nuk-ovu staklenu za zagrevanje mleka, a pije iz obične Aventove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.