Trenutna alergija kod dece

odgovora

Objavljeno

Ja ne znam vise gdje da pisem i ne znam sta da mislim.Prije 2-3dana je O imao alergiju i ja sam bila sigurna da je od plazme sa lesnikom i zitaricama i izbacila to.Ali sinoc se opet pojavila u blazem obliku ali ipak bila je.Dala sam Aerius i povuklo se.Ja sam vec sinoc zakazala za u ponedeljak da mu uradim alergo test ali malo me koci jer vade krv iz vene.Mislila sam da ne idemo ali posto se sinoc pojavila opet moracemo.Sada se mislim da mu nije od maslinovog ulja - jel uopste moguca alergija na to?Uvela sam mu maslinovo ulje zbog tvrde stolice i bas mu je pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije moguce na maslinovo...nesto drugo je okidac...kako izgleda ta alergija, gde se pojavila...je li se ranije nesto slicno desavalo...je li primio neku vakcinu...je li pio neke lekove...

 

taj lesnik sto je jeo, koliko ga je bilo? je li to jeo ranije...

 

organizam sve dok u sebi ima alergen, dok taj alergen nije izbacen, vodi borbu sa istim...i ta se alergija moze pojavljivati u naletima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam onda sta moze biti ako nije maslinovo.To je bio lesnik u plazmi i nije pojeo bas puno.Alergija je pocela prvo od obraza,pocrveneli mu,pa posle i noge i ruke i pojavile se po tome crvenilu kao bele tacke a kasnije i kao blagi plikovi.Povuklo se pomalo samo od sebe a potpuno nestalo kada sam dala Aerius.Medjutim poslije dva dana ponovo blaga alergija a da nije jeo tu plazmu sa lesnikom.

Inace jutros sam mu vidjela blagu kilicu kod vrata ispod uveta.Mrda pod prste koliko mogu da primjetim ne boli ga,ne zali se i normalno jede.Nosila sam ga kod ORL grlo cisto.Radila krvnu sliku leukociti 16.Sta to sada moze biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha, leukociti su mu malo povecani, ta zlezdica je sigurno reakcija organizam...mislim ja nisam lekar nego, eto, to znam...a to mi vise deluje kao neki osip, neka koprivnjaca i slicno, nesto virusno...tu kks neka pogleda lekar pa ce reci sta dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ummu, to na vratu su limfne žlezde, uz te blago povecane leukocite rekla bih da se organizam bori sa nekom infekcijicom a da li ona ima veze sa alergijskom reakcijom nemam pojma. Mislim, nisam strucna, valjda je tako. Jel on generalno ok? Nema temperaturu, ne curi mu nosic? Sto ne uradite običnu krvnu sliku, i tu bi trebalo da se vidi na osnovu leukocitarne formule ima li alergije ili ne i ima li infekcije ili ne? 

Izmenjeno od strane amorfati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu, da nije mononukleoza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,ne znam ni sama vise.Mozda jeste ta koprivnjaca.Zasto se to javlja?

Amor on je super,sve ok.Tt nema,nos ne curi,grlo cisto.Pojma nemam otkud ta infekcija.Ne znam moze li biti jedno sa drugim povezano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg nisam znala sta je to.Grlo je cisto,tt nema,ne zali se na bol.Nije malaksan.Ne bih trebalo to biti.Dr ne zna od cega je inf,samo dala ab i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto mononukleoza, Mardz? Ja se slazem s Vaskrsijom - zvuci kao osip od virusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog uvećanih žlezda i leukocita. Nemam pojma, nagađam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu, dete ti ima koprivnjaču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto bre ab? Cekaj, jeste li vi radili KKS ili samo leukocite? Kakva je leukocitarne formula? Ja bih odradila i urin i urinokulturu, za svaki slucaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mija od svog petnaestog meseca, cini mi se, ima uvecane zlezde. Nekad su izrazenije nekad se ne vide. Mi smo i kod hematologa isli, nista strasno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo zivot mucim muku sa alergijama,i kako objasnjavas najverovatnije da je koprivnjaca, Mada ona ne bi trebala da da povisene leukocite nego se to po meni nakalemio i neki virus,infekcija sta vec. Konsultuj lekara ali Aerius mozes slobodno davati duze,tj.par nedelja. Mada bi najbolje bilo da se uradi taj alergo test iz krvi. Ovog leta smo mi mucili muku sa alergijom,i procesljala sam sve namirnice sto je jela,i nista mi nije bilo jasno. A njoj deda davao neku Neoplantinu cajnu kobasicu,i sigurna sam da je od aditiva,jer je kasnije ponovo odreagovala na neku sunkicu. A ta alergija moze da potraje,nama je trajala skoro deset dana,sve dok je alergen bio prisutan u krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg,samo leukocite.Limfociti isto pokaceni 0,73.Bakterijska infekcija mora antibiotik.E sad dali moze to da izazove osip i tu koprivanjacu to ne znam.Ja sam se bila resila da radim alergo test ali krv se uzima iz vene pa me to malo koci kako bi O to podnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ummu, ja nisam videla ovaj poslednji post. To je koprivnjača. Da se ne pravim mnogo pametna, A. ju je imala jedanput, ali dovoljno da je zapamtim jako dobro jer je meni to toliko strašno izgledalo... Tipično za koprivnjaču je da se očas posla pojavi, pa isto tako nestane (čak i u roku od 15 min, na primer), pa se opet vrati... i tako je nama jedno 10 dana, ovako kako je i Nora napisala, sve što sam čitala o koprivnjači kod A. je bilo "školski". 

Kako ja to rezonujem: nisu leukociti povišeni od koprivnjače, nego je, naprotiv, koprivnjača alergijska reakcija na virus pa posle i na bakterijsku infekciju. Ne mora ona da bude klasična alergija na namirnicu ili nešto što dodiruje kožu, nego može da bude, kao i npr. ekcem, rezultat pada imuniteta, na koji naravno ide infekcija, a sve se to vidi i po koprivnjači koja usledi. 

Nju, kao i svaku alergiju, "ublažava" antihistaminik, a zapravo leči podizanje imuniteta, pa tako da se ona može vraćati i praviti probleme hronično i dugo kako to već biva s alergijama u mnogim slučajevima. Ovo ja sad malo i iz svog iskustva, kao neko ko se u nekoliko poslednjih godina, ne računajući trudnoću i dojenje, prilično pati s alergijom na ambroziju. Da, ambrozija nadražuje sluznice, ali kud ih ne nadraži kad sam bila trudna i dok sam dojila, tj. kad mi je imunitet cvetao i ništa mi nije falilo, pa nije bilo ni traga od alergije...

Tako da, eto, treba imati Aerisu u kući, reagovati na bilo kakve osipe s njim svakako, a onda tražiti uzroke i naravno raditi na imunitetu. Ponekad i znaš šta je uzrok, ali šta da radiš - npr. nešto je iz vazduha, jednostavno ne možeš zatvoriti dete u kuću... Htedoh još da napišem da je meni bio šok kad mi je dr prvi put rekao da A. ima alergiju na virus, ila sam u fazonu A??? A to je bio onaj jak osip koji se javlja kad se beba bori ili izbori s virusom pa se sva istačka sitno, e kod A. je to bilo baš jako (i ispostaviće se bogme da je sklona alergijama). Dve godine smo zaglavljivale u bolnici na po 5 dana u maju mesecu - indikativno, sezonski, nešt iz vazduha. E treće godine sam bila pametna pa uvela Aerius krajem aprila. Sad je ona napunila 3, pa možda i ne bi više bilo baš kritično za bolnicu, ali dr opet kaže da krenemo s antihistaminikom na vreme - i to ona predlaže od marta do oktobra non stop!

Nadam se da sam bila od pomoći...

 

Izmenjeno od strane Smey
Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.