Krvava stolica

odgovora

Objavljeno

Moja Ana je danas imala proliv 3 puta i temperaturu,a kasnije sam u stolici primetila krvavu sluz.ona ima 9 meseci.Da li je neko ovde imao slicnu situaciju???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bilo kakve probleme ovakve prirode DEFINITIVNO SE OBRATI LJEKARU, krvarenje može da bude izazvano i progresivnim radom crijeva tj da se sluznica ostetila ali i nekim drugim stvarima ali mi to ne znamo tako da je najbolje da ne panicis ali da se sto prije javis ljekaru koji ce utvrditi sta je u pitanju.

Uglavnom, bitno je da u stolici nema ugrusaka krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anita, ukoliko si joj davala npr brufen, on je izuzetno jak i bukvalno "unistava" sluznice. Moj mali bratic je kao beba imao taj problem. Odnosno, mali je imao temperaturu i jedino mu je pomagao brufen. U medjuvremenu se u stolici pojavilo malo krvi. Odmah su se javili u Loznicku bolnicu i posto nisu hteli bas da puto petljaju dali su mu uput za Institut za majku i dete. Tamo je lezao na posmatranju par dana cisto da budu sigurni da nije nesto ozbiljnije. Na srecu sve je bilo ok.

Ali u svakom slucaju, sutra ujutru pravac dezurni pedijatar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti i alergija na hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali krvavu stolicu, bas tako kao sluz. Nama je to bilo od virusa koji su pokupili, pa se reflekovalo i na creva. E doktorka mi je rekla da je bitno da nema sveze krvi u stolici, to bi ukazivalo na neku bakteriju. A za sluz, nismo dobili nikakve ozbiljnije lekove, sem probiotika, i dijete, jogurta sa probioticima, krompir, sargarepa, banana, pecena jabuka. E sad, naravno, vodi ti dete odmah kod dezurnog, cisto da ne nagadjas sta je, bolje odmah resiti dilemu. Ali u vecini slucajeva, ne bude nista ozbiljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lea je imala sa 2-3meseca 6-7 puta dnevno sluzave stolice,vodene, sa tracicama krvi(kao tanak crveni koncic),bila je na macinom mleku i jednoj flasici adapriranog mleka.Na kraju se ispostavilo da je imala netoleranciju na proteine kravljeg mleka.

Anita javi sta kaze doktor...nadam se da ste ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je alergija na proteine kravljeg mleka, ali me buni temperatura koju spominjes da ima. Slazem se sa ostalima da se hitno javis lekaru. Javljaj sta je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Ana je danas imala proliv 3 puta i temperaturu,a kasnije sam u stolici primetila krvavu sluz.ona ima 9 meseci.Da li je neko ovde imao slicnu situaciju???

Da li ima kakvih novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Ana je danas imala proliv 3 puta i temperaturu,a kasnije sam u stolici primetila krvavu sluz.ona ima 9 meseci.Da li je neko ovde imao slicnu situaciju???

Koliku je temperaturu imala?Da li su u pitanju sitne niti krvi?Vrlo moguce da joj rastu zubici,samim tim se luci mnogo pljuvacke koju guta i ona iritira debelo crevo.Moguca je i intolerancija na kravlje proteine.Predji na neku hipoalergenu formulu.Mozda je i rota virus.U svakom slucaju,ERCEFLORA obavezno.I naravno,doktoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Ana je danas imala proliv 3 puta i temperaturu,a kasnije sam u stolici primetila krvavu sluz.ona ima 9 meseci.Da li je neko ovde imao slicnu situaciju???

Evo i muku mucimo vec 3 nedelje, isto tako je pocelo, zaradili smo campylobacter species i pijemo eritromicin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi trenutno imamo isti problem, jako sam zabrinuta :huh: . Nasa devojcica ima skoro pet meseci, pre dve nedelje joj se u stolici pojavila mala jedva vidljiva okom sukrvica i nekoliko sitnih srtica. Dr. nam je tada rekla da je to verovatno reakcija na pirincanu kasicu koju smo joj dali dan - dva pre toga, i da odmah to ukunemo. Medjutim posle toga se to pojavilo juce i danas ponovo, s'tim sto je danas imala rozikasti sekret isto jedva vidljiv okom. Suprug je to odneo na analizu, sada cekamo rezulatate. Sutra idemo na kontrolu kukova pa cemo svakako otici kod lekara da vidimo sta i kako dalje. Jako sam zabrinuta :( :( . Ona inace jako lepo napreduje, raspolozena je i ne pokazuje neke znake sem jutarnjeg prduckanja koje je muci jos od malena. Inace ja se izmazam i dajem joj moje mleko a od skoro sam joj uvela i dva obroka aptamila. Dok je pila moje mleko nije toga bilo. Medjutim odbila je da sisa pre mesec dana a ja jos ne mogu sa tim da se pomirim :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissM, nemoj da se brines. Nadam se da ce nalaz biti ok. Mozda samo trebate promijeniti AD mlijeko, jer kazes da se to nije pojavljivalo dok je pila samo tvoje mlijeko.

Javi nam sta ce vam dr reci.

Po meni je najvaznije to sto si napisala da ona fino napreduje i da je raspolozena- da je bilo sta muci, plakala bi i ti bi to sigurno znala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vec duze vreme se desava, skoro svako jutro kad skidamo pelenu da u predelu pise bude kao neke sukrvice, ne znam ni sama, bledo crvenkasto.

zvala sam dr kod koje vodim oba deteta i njena prica je da to nije nista, verovatno neki protein iz majcinog mleka koji tako oboji mokracu malo. da uradim analizu urina i to je to.

analiza uradjena sve ok.

medjutim to se konstantno ponavlja i jutros zovem dr kod koga smo i Luku par puta vodili privatno i u njega bas imam poverenja. da uradimo urin i urinokulturu pa ukoliko ima potrebe da se uradi i UZ mokracnih kanala..

moze da bude neka upala ili... ne znam ni sama

ima li neko iskustva sa ovakvom situacijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vec duze vreme se desava, skoro svako jutro kad skidamo pelenu da u predelu pise bude kao neke sukrvice, ne znam ni sama, bledo crvenkasto.

zvala sam dr kod koje vodim oba deteta i njena prica je da to nije nista, verovatno neki protein iz majcinog mleka koji tako oboji mokracu malo. da uradim analizu urina i to je to.

analiza uradjena sve ok.

medjutim to se konstantno ponavlja i jutros zovem dr kod koga smo i Luku par puta vodili privatno i u njega bas imam poverenja. da uradimo urin i urinokulturu pa ukoliko ima potrebe da se uradi i UZ mokracnih kanala..

moze da bude neka upala ili... ne znam ni sama

ima li neko iskustva sa ovakvom situacijom?

NAma se desilo jednom ali u kaki mozda kap dve ali sam ih ja odmah spazila , momentalno sam odjurila kod dr prestravljena :( Ona nam rece takodje da je ok i da je to sve nezrelost krvnih sudova ... i da ce proci ... Mozda nebi bilo lose da ga pogleda urolog . cisto da smiris ... i ja sam uvek za vise misljenja , ne moze da skodi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je babica rekla da je to normalno, javlja se usled malo povisenih hormona. Kod devojcica dolazi do uvecanja sika, tj mlecnih zlezda iz kojih isto moze da se javi kap krvi a kod decaka iz pise. E, sad ja znam da to vazi za tek rodjene bebe, do mesec dana starosti, ne znam da li je isti slucaj i kod vecih beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je babica rekla da je to normalno, javlja se usled malo povisenih hormona. Kod devojcica dolazi do uvecanja sika, tj mlecnih zlezda iz kojih isto moze da se javi kap krvi a kod decaka iz pise. E, sad ja znam da to vazi za tek rodjene bebe, do mesec dana starosti, ne znam da li je isti slucaj i kod vecih beba.

rekao mi je to dr, ali to je slucaj kod devojcica, i da kod novorodjencadi. mi smo 3+ mes

videcu, polako redom, urinokulturu, pa za dalje sta treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rekao mi je to dr, ali to je slucaj kod devojcica, i da kod novorodjencadi. mi smo 3+ mes

videcu, polako redom, urinokulturu, pa za dalje sta treba..

Za uk najbolje taj rano jutarnji urin, pa mozda i uhvatite tu krv pa ce oni da analiziraju! Nadam se da nije nista ozbiljno, ako je zbog hormona to ce samo od sebe da se sredi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok sam cekala juce da piski da mu uhvatim urin bilo je pravo mucenje.. nikad pa nikad.

kad je i piskio, jedva sam nesto uspela uhvatiti i onda primetim na platnenoj peleni kako je lezao pa gde je piskio malo i van flasice kao neki talog na peleni, i u flasici su se jasno videle neke cestice u mokraci. kao neko trunje.. verovatno to oboji pelenu, sad jos samo da saznamo sta je to, ako je uopste to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana javi nam rezultate....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana javi nam rezultate....

nisam ih podigla ali sam zvala da proverim i negativan je. sad mi je jos veca anegdota, a pomalo i strah, pa sta je ako nije nista sto bi urinokultura pokazala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' date='24.08.2011, 10:25' post='216155]

vec duze vreme se desava, skoro svako jutro kad skidamo pelenu da u predelu pise bude kao neke sukrvice, ne znam ni sama, bledo crvenkasto.

zvala sam dr kod koje vodim oba deteta i njena prica je da to nije nista, verovatno neki protein iz majcinog mleka koji tako oboji mokracu malo. da uradim analizu urina i to je to.

analiza uradjena sve ok.

medjutim to se konstantno ponavlja i jutros zovem dr kod koga smo i Luku par puta vodili privatno i u njega bas imam poverenja. da uradimo urin i urinokulturu pa ukoliko ima potrebe da se uradi i UZ mokracnih kanala..

moze da bude neka upala ili... ne znam ni sama

ima li neko iskustva sa ovakvom situacijom?

Meni se jutros desilo isto, moj sin ima tri mjeseca i nasla sam na peleni trag sukrvice, jedva cekam da uradimo urinokulturu. Jos dok smo bili u porodiliste su mu radili urinikulturu i sve je bilo ok. Bas sam se prepala:( on nema ni temperaturu i dobro je raspolozen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam bebu od 3 meseca i 10 dana(dojena beba) koja ima vec 10dana sluzave zuto zelene ili narandzasto zelene stilice, poslednja 4 dana ima male tackice krvi ili male niti krvi u stolici. Treba da odradimo analizu stolice pa me zanima kako da joj ispravno uzmem uzorak iz pelene i koliko a da ne moram pelenu da nosim posto na vazduhu stolica oksidira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikada nosila stolicu na analizu ali su mi rekli da sa onom ''kasicicom'' sto dodje u sterilnoj casici u kojoj ces uzorak i staviti, uzmes sa tri razlicita mesta po malo, stavis u casicu i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikada nosila stolicu na analizu ali su mi rekli da sa onom ''kasicicom'' sto dodje u sterilnoj casici u kojoj ces uzorak i staviti, uzmes sa tri razlicita mesta po malo, stavis u casicu i to je to.

hvala puno... valjda ce to biti u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gotovi su nam nalazi 3 koprokulture i ni u jednoj nije nissta pronadjeno... nije imala krvi 3 dana u stolici ali danas ponovo ima, ne pijem kravlje mleko niti jedem mlecne proizvode.... ona ima uzasne gasove i bas se muci kad kaki. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.