Matične ćelije - Seracell

odgovora

Objavljeno

Roditelji u Srbiji su u mogućnost da matične ćelije svoje dece dugoročno čuvaju u nemačkom biomedicinskom centru SERACELL, što do sada nije bilo moguće zbog rigoroznih standarda i procedura.

Seracell predstavlja lidera na tržištu Evrope sa 10-godišnjim iskustvom u pripremi matičnih ćelija za transplantacije i iza sebe ima više od 1000 pripremljenih transplanata.

Čuvanje matičnih ćelija svoje dece roditelji zapravo ulažu u njihovu budućnost, jer je već danas upotreba matičnih ćelija za regeneraciju tkiva u kliničkoj upotrebi. Nedavni uspeh u lečenju kardiovaskularnih bolesti matičnim ćelijama dokaz su potencijala regenerativne medicine.

Priključite nam se i recite nam koliko ste informisani o matičnim ćelijama, da li razmišljate o čuvanju ili ste već sačuvali matične ćelije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao sto sam pisala u temi GDE IH CUVATI.. informisana sam veoma jer razmisljam o tome.. postavicu i ovde pitanje DA LI SE CUVANJEM U SERACELL-u CELIJE CUVAJU SAMO NA JEDNOM MESTU, TJ MOGUCE JE SAMO JEDNOM IH ISKORISTITI.. u cryo save je moguce dva puta jer se cuvaju u belgiji i holandiji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao sto sam pisala u temi GDE IH CUVATI.. informisana sam veoma jer razmisljam o tome.. postavicu i ovde pitanje DA LI SE CUVANJEM U SERACELL-u CELIJE CUVAJU SAMO NA JEDNOM MESTU, TJ MOGUCE JE SAMO JEDNOM IH ISKORISTITI.. u cryo save je moguce dva puta jer se cuvaju u belgiji i holandiji..

Ja sam baš to pitala u Seracellu i rekli su mi da je moguće čuvati i kod njih u dve kese ali samo ako bude dovoljna količina krvi. Mnogo više poverenja mi uliva to što se radi o biomedicinskom centru i što je u pitanju Nemačka. Što kaže moj brat: zna se šta znači nemačka preciznost i sigurnost! :rolleyes:

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja raymisljam o SERACELLU i citala sam ugovor ali imam jedno pitanje... preko sajta sam ih kontaktirala i kazu da se maticne celije mogu cuvati u dve kese, ali to NE PISE u ugovoru! A oni imaju obavezu da urade samo ono što je u ugovoru....

Ima li neko informacije u vezi sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja raymisljam o SERACELLU i citala sam ugovor ali imam jedno pitanje... preko sajta sam ih kontaktirala i kazu da se maticne celije mogu cuvati u dve kese, ali to NE PISE u ugovoru! A oni imaju obavezu da urade samo ono što je u ugovoru....

Ima li neko informacije u vezi sa tim?

Ja sam baš dugo pričala sa njima. Ćelije se čuvaju u dve kese ako je uzorak veći od 50 mililitara (ako se ne varam) i to važi za svakog tjs nema nikakve doplate ili slično. Meni su oni najozbiljniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam baš dugo pričala sa njima. Ćelije se čuvaju u dve kese ako je uzorak veći od 50 mililitara (ako se ne varam) i to važi za svakog tjs nema nikakve doplate ili slično. Meni su oni najozbiljniji.

I ovi su ozbiljni...napominjem da smo mi već SAČUVALI MAT.ĆELIJE i ovo govorim iz iskustva....čuvaju se u 2 kese na različitim lokacijamaiiii jesno pitanje za DIJANANS po čemu su to SERASSEL OZBILJNIJI od cryo-save-a,pozdrav!

<_<:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovi su ozbiljni...napominjem da smo mi već SAČUVALI MAT.ĆELIJE i ovo govorim iz iskustva....čuvaju se u 2 kese na različitim lokacijamaiiii jesno pitanje za DIJANANS po čemu su to SERASSEL OZBILJNIJI od cryo-save-a,pozdrav!

<_<:ph34r:

Ja sam citala ugovor cryo-save, ali nigde nisam procitala da se cuvaju na razlicitim lokacijama.

Pise "CRYO-SAVE skladišti Proizvod u bilo kojoj Jedinici CRYO-SAVE-a.

Proizvod će biti podeljen i skladišten zasebno. Jedinica za obradu i

skladištenje se nalazi u 19 Galileilaan, 2845 Niel, Belgija. "

Jeste da pise da se odvaja i skladisti zassebno, ali opet pise da se skladisti u "19 Galileilaan, 2845 Niel, Belgija" a ime druge lokacije nije napisano. Malo mi je to cudno... Ako vec skladisti zasebno zasto ne napisu gde...poenta je da oni imaju obavezu da urade samo ono sto je precizirano ugovorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima...sta se desava sa sajtom SERACELLA...porodila sam se 5 avgusta i jos ne znam nista o uzorku a njihov sajt izgleda vise ne postoji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je u Srbiji uzimanje maticnih celija i cuvanje? Ali me interesuje uzimanje iz krvi ali cuvanje i tkiva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je u Srbiji uzimanje maticnih celija i cuvanje? Ali me interesuje uzimanje iz krvi ali cuvanje i tkiva?

I mene ovo jako zanima, pa bih bila zahvalna za svaku informaciju.

Ja sam gledala jednu emisiju na veoma popularnoj TV stanici gde su žene pričale o svojim iskustvima i još me je više zainteresovala informacija da veću prednost imaju majke koje u porodici imaju ili su imale neku naslednu bolest, a koju mogu matičnim ćelijama izlečiti.

Čak je žena rekla da se odobrava veliki popust takvim slučajevima, pa čak se radi i besplatno, što je kod nje bio slučaj.

Ovo mi baš zvuči nestvarno, ali bih obavezno proverila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene ovo jako zanima, pa bih bila zahvalna za svaku informaciju.

Ja sam gledala jednu emisiju na veoma popularnoj TV stanici gde su žene pričale o svojim iskustvima i još me je više zainteresovala informacija da veću prednost imaju majke koje u porodici imaju ili su imale neku naslednu bolest, a koju mogu matičnim ćelijama izlečiti.

Čak je žena rekla da se odobrava veliki popust takvim slučajevima, pa čak se radi i besplatno, što je kod nje bio slučaj.

Ovo mi baš zvuči nestvarno, ali bih obavezno proverila.

Ja sam se porodila u martu prosle godine, beba mi ima 18 meseci, ostavila sam maticne celije iz pupcane vrpce. Sklopila sam ugovor sa engleskom firmom i celije mi se cuvaju u Londonu 20 godina i to kosta oko 1700eur-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo u cryo save ostavili iz pupcanika. u maju i sve ukupno je izaslo nekih 2000e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam nesto isto nacula da se kod CS uzorci cuvaju na dva razlicita mesta.

sadrzaj koji su dobili po porodjaju salju na analizu i ako se utrvrdi da je materijal kvalitetan, ne znam da li je u pitanju kolicina ili nesto drugo, salju certifikat o ispravnosti materijala.

E sad mene nesto drugo zanima..

Koliki je postotak podudarnosti uzetog uzorka na ostale clanove porodice-mama, tata, brat, sestra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam nesto isto nacula da se kod CS uzorci cuvaju na dva razlicita mesta.

sadrzaj koji su dobili po porodjaju salju na analizu i ako se utrvrdi da je materijal kvalitetan, ne znam da li je u pitanju kolicina ili nesto drugo, salju certifikat o ispravnosti materijala.

E sad mene nesto drugo zanima..

Koliki je postotak podudarnosti uzetog uzorka na ostale clanove porodice-mama, tata, brat, sestra?

jave tacan podatak-koji ti generalno nista ne znaci, koliko ima jedinica, koliki % je koristan i tako to. ono sto je svima nama bitno je da ima dovoljno celija u uzorku i to je to. ne znam tacno koliki je % podudarnosti, mislim da mi to negde i pise u ugovoru ili prospektu koji smo dobili od njih, iskreno ne mogu sad da trazim.. pogledaj na njihovom sajtu, ali generalno veca je podudarnost i mogucnost kompabiliteta nego od tudjeg uzorka- pa i to se radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

negde sam citala na netu davno da je poklapanje sopstvenih celija u proc. 100%, rodjeni braca i sestre 60%, a roditelji 40%. ne znam koliko je to tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam nesto isto nacula da se kod CS uzorci cuvaju na dva razlicita mesta.

sadrzaj koji su dobili po porodjaju salju na analizu i ako se utrvrdi da je materijal kvalitetan, ne znam da li je u pitanju kolicina ili nesto drugo, salju certifikat o ispravnosti materijala.

E sad mene nesto drugo zanima..

Koliki je postotak podudarnosti uzetog uzorka na ostale clanove porodice-mama, tata, brat, sestra?

Maticne celije iz krvi su 100 % dete, 50% brat, sestra, 25% roditelji

Tkivo uzeto od pupcane vrpce 100% za sve .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo u cryo save ostavili iz pupcanika. u maju i sve ukupno je izaslo nekih 2000e.

DRaga da li je to uzimanje maticnih celija samo iz krvi ili zajedno sa uzimanjem tkiva pupcane vrpce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maticne celije iz krvi su 100 % dete, 50% brat, sestra, 25% roditelji

Tkivo uzeto od pupcane vrpce 100% za sve .

Tako sam bar cula, nemoj me uzimati za rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRaga da li je to uzimanje maticnih celija samo iz krvi ili zajedno sa uzimanjem tkiva pupcane vrpce?

e sad.. ovo je uzimanje maticnih celija iz pupcanika e sad, mislim da je to samo ta krv koja da tako kazem protice pupcanikom. iskreno, nisam cula da se od tkiva ista ostavlja jer i na snimku koji sam ranije gledala kako ide cela ta procedura krv iz pupcanika se da tako kazem prespe u te kese za odlaganje..

zapetljala sam se sva sad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivana, razumela sam sta hoces da kazes.

za tkivo nisam cula ni ja da se uzima, samo krv. sto se to onda ne radi ako je 100% podudarnost, nije mi jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh.. to je sad mozda neko novo ispitivanje.. pravo da ti kazem ne znam nista o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima...sta se desava sa sajtom SERACELLA...porodila sam se 5 avgusta i jos ne znam nista o uzorku a njihov sajt izgleda vise ne postoji...

Ja sam našla ovaj sajt...funkcioniše...

http://www.seracell.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad.. ovo je uzimanje maticnih celija iz pupcanika e sad, mislim da je to samo ta krv koja da tako kazem protice pupcanikom. iskreno, nisam cula da se od tkiva ista ostavlja jer i na snimku koji sam ranije gledala kako ide cela ta procedura krv iz pupcanika se da tako kazem prespe u te kese za odlaganje..

zapetljala sam se sva sad..

Da uzima se iz krvi i uzima se deo tkiva pupcane vrpce. ali naravno cena je drugacija, zato sam vas pitala koliko je u srbiji sve zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivana, razumela sam sta hoces da kazes.

za tkivo nisam cula ni ja da se uzima, samo krv. sto se to onda ne radi ako je 100% podudarnost, nije mi jasno.

zato sto se tkivo jos uvek ne koristi toliko u medicini ali kazu da ce uskoro poceti naravno. tkivo je dobro jer ce se od tih celija praviti hrskavice npr, bice moguca transplatacija koze, pravljenje zuba, bubrega itd itd. Milion nekih stvari.

Sta znam. To je ono sto ja znam, sta jos sve moze, raspitacu se, ukoliko nekog interesuje,ali znam da ovde uzimaju i iz krvi i tkivo cuvaju.Raspitajte se, mozda i tamo to isto rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.