Seks u trudnoći


odgovora

Objavljeno

Tokom trudnoće različiti parovi imaju različite želje za intimnim odnosima, ali nije retkost da žene imaju povećanu želju i još više uživaju u seksu nego što je to bio slučaj pre trudnoće.

Kakva su vaša iskustva?

viki zaew voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj partner i ja se poznajemo vec 10 godina, u vezi smo osam, a u sexualne odnose imamo vec 6 godina. Da, luda ljubav iz mladosti. Bukvalno smo zajedno sazreli u odrasle osobe, imale krize i razne faze, ali na kraju ostadosmo zajedno i zavolesmo se duboko i jako.

Sada sam trudna vec 6 mesecu, ulazim u sedmi. Nasa zelja za sexom je uvek bila jaka, ali odkada sam trudna to je postalo ludilo!

U prvih mesec dana me je vec molio da ga malkice pustim, pa nije on masina :)

Onda sam saznala za trudnocu, i ginekolog je zabranio odnose do daljnjeg. Mi ga poslusali. U 13toj nedelji sam hospitalizovana zbog visokog trudnickog pritiska, za vreme lecenja u bolnici dobila i kontrakcije i tako svasta.... U petom mesecu sam vec bila kuci i mirovala, odmarala se. Ali sam gotovo plakala i cvilela svake veceri od zelje, kad god bi me muz dodirnuo ili samo pogledao.

I tako smo mi probali jednom, polaaako, nezno i plitkom penetracijom, dok sam ja pokusavala da ostanem fizicki sto mirnija. Posto smo oboje goreli od zelje, sve se desilo uzasnom brzinom i posle nisam imala ni bolove ni kontrakcije, nista.

Tako da od onda imamo odnose, kada sam ja odmorna, i dobro se osecam. Rekla sam ginekologu, iako pijem Gynipral za odrzavanje, da orgazmicki grcevi nisu izazvali kontrakcije, pa je rekao da nastavimo tako oprezno ako ja osecam da je sve u redu.

Tako da, drage trudnice, ako vam nije zabranjeno, uzivajte, to samo pomaze i vama, ako je vama lepo i bebi je lepo.

Eh, sad, posto polako imam sve vise trudnickih poteskoca i neprijatnosti, bolove tamo vamo, umorna sam kao izgazeni pas.... polako i moja zelja opada, tj snaga. Tako da vodimo ljubav samo jednom nedeljno.

Ipak, postoje razliciti nacini da zadovoljite svog partnera ili on vas, da zajedno uzivate, da otrivate razne mogucnosti i nove vrste uzivanja u krevetu. Nekada ce vam puno znaciti i obicna fizicka neznost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, blago tebi draga moja! Tj. tvom muzicu! Ja uopste nisam imala zelju za sex-om, ni u prvoj ni u drugoj trudnoci, cak nekada nisam mogla da podnesem ni dodir, ni mazenje.... prosto ni miris njegov nisam mogla da podnesem, ali kako sam se porodila to se promenilo i imam ogromnu zelju. Sreca sto imam predivnog supruga, koji se trudio da me razume, i "preziveo bombardovanje podivljalih hormona".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ako imas dobrog muzica, onda ce sve da istrpi :)

A bitno je da nama bude u trudnoci fino i udobno, sa ili bez sexa, to je individualno.

Oni moraju razumeti ako ne mozemo ili ne zelimo. Polako i ja mog dragog privikavam na to, jer mi je sve teze bilo sta raditi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

ja sam u braku vec tri godine, a trudna sam 5.5mjeseci. Zelju za sexom sam imala na pocetku trudnoce, ali kako vrijeme rolaze ta zelja je sve manja. Ne znam zasto? Da li je to nomlalno :unsure: ? Sto se tice ljubavi, ona je jos veca u ovom periodu. Dragi je presretan zbog bebe i to pokazuje na sve moguce naciine. Pazi me, mazi,... i to je cini jako sretnom :rolleyes:

plavi andjelcic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma u trudnoci je zapravo SVE normalno Seyla :)

I meni polako opada zelja, zato sto ulazimo sve dublje u trudnocu, sve je teze, a mene recimo dekoncentrise i zasmeta kada se bebche usput pocne mrdati! Onda vise nista od sexa :D

Srecna Zvezda i pantarei volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu blago trudnici koja ima trudnocu bez tegoba.U mom slucaju lekar je zabranio odnose pa tako apstiniram vec 8 meseci.Posto mi je termin za 8 dana radujem se sto ce se agonija konacno okoncati,mada moj suprug se duplo vise raduje.Stvarno se zrtvovao maximalno i jedva cekamo bebu i povratak starim navikama. ;)

pantarei voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad sam trudna nemam UOPŠTE želju za sexom! Sve mi smeta i nervira me! Čak i kad me muž zagrli, ja mu sklonim ruku! Sve mi je teško! Hvala Bogu pa me on pušta da bude kako ja hoću i razume me! Tako da sam srećna što imam takvu osobu pored sebe!

marija 86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeee, i onda pomislim da nije sve gotovo kad se porodimo. Neko se mora i vie meseci oporavljati od rana i porodjaja, pa moze doci do ne-volje jer smo umorne i zaokpljene bebom.... sto se toga tice, cekam da se vrati stanje kada cemo opet bez prepreka moci uzivati sa muzevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tokom cele trudnoce imala sam bolesnu zelju za seksom...bukvalno sam bila ostala Ninfomanka...ali se posle porodjaja sve promenilo...asd nemam ni najmanju...ajde mozda ponekad...A Lena ima vec 15meseci...meni nije problem,ali mom muzu jeste...navikao je na jednu osobu,a sada ima drugu...mozda je posledica svega toga preokupiranost Lenom...em smo ceo dan jako aktivne,em ni nocu ne spava kako valja...Pocela sam piti antibebi pilule...u nadi da mi se povrati zelja,mozda cu manje razmisljati o riziku:))) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, blago tebi draga moja! Tj. tvom muzicu! Ja uopste nisam imala zelju za sex-om, ni u prvoj ni u drugoj trudnoci, cak nekada nisam mogla da podnesem ni dodir, ni mazenje.... prosto ni miris njegov nisam mogla da podnesem, ali kako sam se porodila to se promenilo i imam ogromnu zelju. Sreca sto imam predivnog supruga, koji se trudio da me razume, i "preziveo bombardovanje podivljalih hormona".

Јадан човек, како ли је то преживео?

Код мене је обрнута прича :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvih tri mjeseca imala zelju za sexom ali sa svakim sledecim mjesecom ta zelja je bila manja. Sreca pa imam pored sebe muzica koji je sve to razumio. Jedva sam cekala da se porodim i da bude kao ranije sto se tog dijela tice. Kazu da treba cekati u prosjeku 6 nedelja posle porodjaja da biste imali odnos, ali ja sam izdrzala pet! Od tada ja bih mogla svaki dan vise puta! Ponekad pomislim da nisam sva svoja, ali i meni i muzu je super :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma u trudnoci je zapravo SVE normalno Seyla :)

I meni polako opada zelja, zato sto ulazimo sve dublje u trudnocu, sve je teze, a mene recimo dekoncentrise i zasmeta kada se bebche usput pocne mrdati! Onda vise nista od sexa :D

E sad mi je malo lakse :lol:

Ma salim se ja malo. I da nije normalno, sta mogu? Valjda ce se sve vratiti u normalu poslije poroda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala manje-vise problematicnu trudnocu,ali i da nisam,zelju za sexom apsolutno nisam imala.

Ma sve mi je smetalo.Sto neko rece,i zagrljaj.

Onda sam se istripovala kako ce on to izdrzati :angry: Znate verovatno i same sta coveku sve krene da se mota po glavi....

Nadam se samo a ce se to promeniti posle porodjaja,ali isto tako znam da slede i neki novi strahovi... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za sada nemam taj problem...usla sam u 4-ti mesec i dalje imam istu zelju.Nista se nije promenilo...Dr nam je rekao da se normalno ponasamo kao i pre jer je sve u redu i da bebi to ne smeta.Cak i orgazam koji stvara kontrakcije ne utice na bebu jer su to sasvim drugacije kontrakcije od onih porodjajnih.

Ne znam kako ce biti kasnije ali se nadam da ce uvek biti zelje kao sada.... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ja sam imala želju u početku, imam i sada, ali nešto manju, više je to zbog stomaka i drugih tegoba. I muž je malo uplašen i zbunjen, vidim da razmišlja "šta to radimo bebi", ha, ha! Problem mi je što nam je ginekolog rekao još u četvrtom mesecu da prekinemo sa seksom! Kada sam ga pitala jel postoji neki problem, rekao je "ne, ja tako preporučujem svim parovima..." Sva sreća pa nemam nikakve probleme u trudnoći i zaboravljam šta mi je rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoci i jednoj i drugoj sam imala jaku zelju za sexom. Sve je funkcionisalo super celih 9 meseci. Sad, mesec i po od porodjaja nemam bas neku jaku zelju, valjda zbog umora,nespavanja celodnevne aktivnosti sa starijim detetom...

Nadam se da ce se to promeniti kad stefan malo poraste i pocne lepo da spava... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam sva vasa iskustva i malo mi je cudno da su neke izgubile volju za odnosia,naprotiv ja sam od svih cula da se povecava! Tako je bilo i sa mnom dok sam bila trudna sa sincicem! Najlepse mi je bilo u devetom mesecu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoć, dok sam se tuširala, razmišljala sam o ovoj temi! Situacija je izgledala otprilike ovako:

Ušla sam u kadu, podesila vodu za tuširanje, onda sam sasvim slučajno tušem zakačila (ili bolje rečeno dodirnula) grudi i to je pakleno bolelo! Onda sam uperila mlaz tuša u donji deo leđa i naravno bolelo me je, jer mi se posteljica formira pozadi i donji deo leđa me razbija od prvog dana... A onda mi pade na pamet SEX???? = HA HA!

Mogu samo da kažem blago svima vama koje možete i uživate! Onda sam rekla mužu kad sam izašla iz kupatila "Sex može, ako me za vreme sexa ne dodirneš" pogledao me je zgranuto i nastavio da gleda film. Zamišljam da je u sebi komentarisao "luda trudna hormonski labilna žena" ako jeste, u pravu je! :P

Viktorija90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol::lol::lol: ...jao jadnicak!Probajte sajber sex... :lol::lol: ....lako je meni da se smejem tebi!Izgrdi me.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh....

Šta to beše sex?? :D :D :D

Imamo devojčicu 15 meseci a ja sam u osmom mesecu. Dr. zabranio odnose, rizična trudnoća, serklaž...

Jedva čekam maj, da se porodim, oporavim, zatvorim radnju za rađanje a otvorim za druge lepe stvari ;)

teki boki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prva 3 mjeseca se nisam odvajala od wc školjke izgubila sam 4 kg pomisao na hranu mi je izazivao povraćanje od sexa nije bilo ništa a sad sam u sedmom mjesecu i iako znam da ne izgledam seksi ja se definitivno tako osjećam imam dvoje starije djece hiperaktivne koja neće rano u krevet al sve dočekam to što kažete da ste umorne čekajte kad se porodite tek tad počinje umor drage moje ne prospavane noći problemi sa dojkama(meni je tako bilo morala sam izmuzat mlijeko 3 mjeseca)koja može nek uživa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekoh da je meni doktor rekao, uzgred: "Nemojte više da upražnjavate seks, ja to nikome ne preporučujem", iako nema nikakvih zdravstvenih razloga za to! Šta više, idem na posao, radim sve kućne poslove, šetam (sve mi je to savetovao), a ne treba i da imam seks. I to od četvrtog meseca! Sa porođajem to iznosi više od pola godine! Pa ko bi to izdržao? A hormoni rade li rade....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktorica mi je od pocetka trudnoce savetovala da izbegavam sex ali,nisam bas bila poslusna :D

Nikada mi sex nije bio toliko lep kao u trudnoci.Hormoni su mi totalno podivljali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste nisam imala zelju za sexom,cak sta vise uopste mi nije bilo do toga....Plasila sam se da nesto ne bude sa bebom....pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.