Isplata roditeljskog dodatka

odgovora

Objavljeno

Da li neko zna da li je pocela isplata roditeljskog dodatka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne primam, jos nisam rodila, ali sam cula da u Somboru jos nije, nesto drzava sad bas kasni sa svim isplatama svega.... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne primam, jos nisam rodila, ali sam cula da u Somboru jos nije, nesto drzava sad bas kasni sa svim isplatama svega.... :angry:

Мени у Бгд касни по три месеца.

Мада нисам сигурна да мислимо на исто, ја мислим на породиљско.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditeljski, deciji, porodiljski... dodatak, stipendije, prihodi, dohotci... ma sve kasni, kao ekonomska kriza, lupaju bre samo da nas pokradu.

Cekamo ko jadnici i na te crkavice...sramota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je grad uplatio januara 20.000 a ovi iz socijalnog jos uvek nisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nece jos.... cekajte cekajte cekajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliki je sad roditeljski dodatak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditeljski uplacuju obicno oko 20.-og u mesecu, meni je kasnilo prva dva meseca, ali su mi posle uplatili sve od jednom i sad ide redovno, svakog meseca. Porodiljsko mi je kasnilo u pocetku, ali to je kriva moja firma sto na vreme nije predala sve papire Tirsovoj, ali i oni isplacuju krajem meseca. Samo sto moji paraziti iz firme pare prebace na moj racun kad se sete. Ali opet, ne mogu za to da krivim fond.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliki je sad roditeljski dodatak?

Za drugo dete oko 4.300 mesecno, dve godine. Za prvo je, kad sam ja rodila Saru, pre 4 god bilo 20.000 jednokratno, sad cujem da je negde oko 25.000, ali nisam sigurna. Za trece, zaista ne znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za trece 7908 din. Juce podigla, ali februarski. Za mart je jos rano, negde oko 20. treba proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Somboru sam pitala za roditeljski dodatak za prvo dete i rekli mi sramotnu informaciju...cak 16.000 dinara! Zasto mi zasluzujemo jos manje od one bedne svote?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Somboru sam pitala za roditeljski dodatak za prvo dete i rekli mi sramotnu informaciju...cak 16.000 dinara! Zasto mi zasluzujemo jos manje od one bedne svote?!

Izgleda da to ide od grada do grada ali negde sam cula da uzimaju kao reper prosek plata u gradu odakle si :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sad saznala da isplata roditeljskog pocinje u petak 19.03 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sad saznala da isplata roditeljskog pocinje u petak 19.03 :)

Bas si me obradovala!!! Nisu neke pare ali kad si u skripcu svaki dinar dobro dodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vam bre kasni :huh: ja sam roditeljski dodatak primila posle mesec dana od predaje svih papira u Tiršovoj br. 1

A porodiljsko mi 'legne' svakog meseca izmedju 20-25-og. Nikad ne kasni. Mada porodiljsko zavisi od toga kad ti firma uplati, a ne fond. Znači jurite firme ukoliko vam kasni, oni su krivci, a u obavezi su da redovno isplaćuju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,zene,moze jedno pitanje sa sve vas?Kako se isplacuje porodiljsko bolovanje sada?U visini proseka 12 poslednjih plata koje smo primile pre otvaranja bolovanja?Citam svasta i nista mi jasno nije,pre 4 godine kada sam prvo dete rodila nista nije bilo ovako komplikovano! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve koji su predali zahteve posle 30.12.2009. se uzima prosek od 12.mesečnih plata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da to ide od grada do grada ali negde sam cula da uzimaju kao reper prosek plata u gradu odakle si :unsure:

da jeste, ali to nije u redu, sva dece i sve majke imaju iste potrebe, koji to grad bio, svejedno.

Stvarno smo pali na najnizi nivo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,zene,moze jedno pitanje sa sve vas?Kako se isplacuje porodiljsko bolovanje sada?U visini proseka 12 poslednjih plata koje smo primile pre otvaranja bolovanja?Citam svasta i nista mi jasno nije,pre 4 godine kada sam prvo dete rodila nista nije bilo ovako komplikovano! :rolleyes:

Za porodiljsko se uzima prosek poslednje tri plate, s tim sto se uzima i mesec pre ta tri kao bazni mesec, i na osnovu njega se prati kretanje tvoje zarade. E sad, ako si u radnom odnosu krace od 3 meseca primas samo 30 % bolovanja. A sve preko prima se 100 %. Mada mislim i ako imas staz 6 meseci prima se 60 % ( mada u to nisam sigurna)

Mada, cula sam najave, da ce da promene nacin obracuna, tj da ce uzimati u obzir 12 prethodnih zarada, znaci zaradu za celu godinu unazad, da bi navodno sprecili zloupotrebe koje se desavaju, sto ce otezati zenama koje nemaju godinu dana staza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da,sada se uzima prosek poslednjih 12 plata pre otvaranja porodiljskog.........ne znam kome bih mogla da se obratim za strucan savet,posto sam ja iz stalnog radnog odnosa data kao pozajmica drugoj firmi na godinu dana,taj ugovor ce isteci ubrzo,onda ostajem kao stalni radnik te firme.Onda se javlja problem ili ja mozda dobro ne razumem-necu u toj novoj firmi imati stalni r.odnos duzi od 6 meseci.............sta ce onda biti sa nadoknadom?Inace sam u stalno radnom odnosu od aprila 2008.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da,sada se uzima prosek poslednjih 12 plata pre otvaranja porodiljskog.........ne znam kome bih mogla da se obratim za strucan savet,posto sam ja iz stalnog radnog odnosa data kao pozajmica drugoj firmi na godinu dana,taj ugovor ce isteci ubrzo,onda ostajem kao stalni radnik te firme.Onda se javlja problem ili ja mozda dobro ne razumem-necu u toj novoj firmi imati stalni r.odnos duzi od 6 meseci.............sta ce onda biti sa nadoknadom?Inace sam u stalno radnom odnosu od aprila 2008.

Sve sto te zanima mozes da pitas pravnika na sajtu infostuda...a mozda i ovde ima neka pravnica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da,sada se uzima prosek poslednjih 12 plata pre otvaranja porodiljskog.........ne znam kome bih mogla da se obratim za strucan savet,posto sam ja iz stalnog radnog odnosa data kao pozajmica drugoj firmi na godinu dana,taj ugovor ce isteci ubrzo,onda ostajem kao stalni radnik te firme.Onda se javlja problem ili ja mozda dobro ne razumem-necu u toj novoj firmi imati stalni r.odnos duzi od 6 meseci.............sta ce onda biti sa nadoknadom?Inace sam u stalno radnom odnosu od aprila 2008.

Pa ako ti ne prekinu staz onda ces imati puno bolovanje. Na primer, do 31.03.2010 si u staroj firmi a od 01.04.2010 si u novoj, onda nemas prekid staza. Mada, ne garantujem da je ovo bas tacno, ako ima neka pravnica neka se javi, i mene bas zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja se nadam da si u pravu,da se racuna neprekidni radni staz,a meni se nece prekidati.Mama pravnice neka nam se jave,ako ih ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je ovo pitanje za ovu temu, ali ipak cu ga postaviti: da li znate kada se isplacuje ona pomoc od grada za prvo dete, i majcinski dodatak? Mi smo svu dokumentaciju podneli jos januara ali nam jos uvek nije stiglo ni resenje ni novac. Interesuje me zato sto sam cula price da ako se ne angazujes oko toga-tj. ne juris ih za pare, onda ti i ne stignu i ko zna kome to ode.

Inace pitam za grad Nis. Ako neko zna bila bih veoma zahvalna na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 22.2.2010.god u Tirsovoj 1 predala zahtev za isplatu roditeljskog dodatka za prvo dete. Rekli su mi da ce za mesec dana da mi stigne resenje na kucnu adresu i saq tim resenjem idem u postu da podignem pare. Medjutim ja to resenje jos nisam dobila, pa me zanima da li je dovoljan samo onaj papiric koji smo dobili i licna karta za podizanje para ili bas moram da cekam to resenje?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.