Adaptirana mleka

odgovora

Objavljeno

Koju mlečnu formulu koristi vaša beba i kada ste prešli na čvrstu hranu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aptamil 1 , jos nismo presli na cvrstu hranu, tek nam je 4 mj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi koristimo nan1 ,imamo 3,5 meseca...jos nam je rano za cvrstu hranu...mene interesuje koliko vam beba pojede mleka i u kom vremenskom razmaku?pozdrav za sve forumasice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi koristimo nan1 ,imamo 3,5 meseca...jos nam je rano za cvrstu hranu...mene interesuje koliko vam beba pojede mleka i u kom vremenskom razmaku?pozdrav za sve forumasice :D

Mi imamo 4 mj, jede svako 3h, najvise 210 ml a najmanje 150ml, slabije ga zanima hrana, vise mi je prije jeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo 3.5 mes i isto se hranimo Aptamilom 1, mada mislim da ce nam doktorka od 4.mes uvesti i Milupa rižu. Trenutno jede 150-180 ml. na svaka 3-4 sata u toku dana, a prespava celu noć bez obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo bebelac od 19. dana jer nisam vise mogla da dojim i super je prihvatila od prvog obroka. Rucki na otprilike 3 sata po 180ml otprilike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi koristimo humanu 1,imamo 2 ipo meseca i pijemo po 160ml na 4 sata,kazu da je to bebi previse,ali njoj to nesmeta ,cak joj i prija :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa valjda količina zavisi od težine, mi se ne upravljamo po mesecima, već po težini. Znači, 7 kg - 180ml, sasvim dovoljno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste tako mi imamo 5500kg,zato kazu da je previse,beba je halapljiva,prevremeno je rodjena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 3 puna meseca i ima 8kg,ja joj dajem Humanu,pije 200ml....Doktor mi je rekao da joj dajem kolko hoce....ona hoce mnogo vise,ali ja se plasim da ne bude mnogo debeo...Jel ima neko neki savet sta bih mogla da radim,da li da mu dajem neki caj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste tako mi imamo 5500kg,zato kazu da je previse,beba je halapljiva,prevremeno je rodjena

mi imamo 5meseci i pijemo 210 na 4 sata..noc prespava..i imamo 8.560kg !

za nekoga je to puno a za njega dovoljno..pije bebelac 1,uskoro krecemo na rizu i ostlo i milina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 3 puna meseca i ima 8kg,ja joj dajem Humanu,pije 200ml....Doktor mi je rekao da joj dajem kolko hoce....ona hoce mnogo vise,ali ja se plasim da ne bude mnogo debeo...Jel ima neko neki savet sta bih mogla da radim,da li da mu dajem neki caj?

Ne znam gde zivite i koji dr ti je ovo rekao ali mislim da debelooooo gresi. Prvo, ti gajis dete a ne prase! Drugo, podji od sebe da bi ti bilo lose kada bi te neko stalno kljukao hranom iako ti nekada nije do toga i trece, pored toga sto osluskujes i pratis svoje dete, treba i sebe i svoj instikt da poslusas. Moje dete je od rodjenja bilo na Aptamilu pa sve do navrsenih godinu dana i strogo sam vodila racuna koliko ga pije. Dr nam je rekla da ona sa godinu dana treba da utrostruci svoju porodjajnu tezinu i dr i ja smo se dogovarale oko svega. Ona sada sa 17 meseci ima 12 kg i bas je taman, po knigama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam gde zivite i koji dr ti je ovo rekao ali mislim da debelooooo gresi. Prvo, ti gajis dete a ne prase! Drugo, podji od sebe da bi ti bilo lose kada bi te neko stalno kljukao hranom iako ti nekada nije do toga i trece, pored toga sto osluskujes i pratis svoje dete, treba i sebe i svoj instikt da poslusas. Moje dete je od rodjenja bilo na Aptamilu pa sve do navrsenih godinu dana i strogo sam vodila racuna koliko ga pije. Dr nam je rekla da ona sa godinu dana treba da utrostruci svoju porodjajnu tezinu i dr i ja smo se dogovarale oko svega. Ona sada sa 17 meseci ima 12 kg i bas je taman, po knigama.

Ma ja se u potpunosti slazem sa tobom,on je inace krupna beba,i mnogo trazi da jede,nikako ne mozemo da ga smirimo kada je gladan i ako mu ne napravis da se najede,ubije se dete od plakanja...Ja stvarno ne znam kolko da mu dajem...A kolko si ti davala svom detetu sa puna 3 meseca?

*Ivana* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izmedju 150 i 180 ml. Nikada nisam davala vise od toga jer ona prvo nije mogla toliko da popije a drugo mislila sam da je 210 previse. Sve to zavisi od deteta. I mi smo nekada imali problem, popije flasicu pa bi jos ali onda je laza priskala u pomoc. Popije flasicu, ja joj dam lazu i svi zadovoljni ;) Probaj tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja dohranjujem bebu sa nanom 1 i on prvo posisa pa pojede od 60 do 150ml nana.Meni u sikama nadojice do 150ml mleka ali nekad neposisa obe sise i onda rastegne obrok porucka 90ml pa hoce jos 60ml )))) imamo 3 puna meseca i 6,7kg sto je relativno ok )))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

humanu 1 trenutno a i humanine kasice od 4 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam gde zivite i koji dr ti je ovo rekao ali mislim da debelooooo gresi. Prvo, ti gajis dete a ne prase! Drugo, podji od sebe da bi ti bilo lose kada bi te neko stalno kljukao hranom iako ti nekada nije do toga i trece, pored toga sto osluskujes i pratis svoje dete, treba i sebe i svoj instikt da poslusas. Moje dete je od rodjenja bilo na Aptamilu pa sve do navrsenih godinu dana i strogo sam vodila racuna koliko ga pije. Dr nam je rekla da ona sa godinu dana treba da utrostruci svoju porodjajnu tezinu i dr i ja smo se dogovarale oko svega. Ona sada sa 17 meseci ima 12 kg i bas je taman, po knigama.

lena mislim da malo preterujes..nisu sva deca po "knigama" niti mogu biti.. tako da to sto neko dete sada ima malo viska ne znaci da ce biti "prase" kad malo poraste...licno znam dete koje je sad visoko i tanano a bilo je pravi bucko i po rodjenju i mesec dva se gojio od 1-kg na mesec dana..i samo je sikio..tako da to ne mora da znaci..i ako cemo sta ni tebi to sad ne garantuje da ce dete kad bude tinejdz biti po knjigama ili gojazno!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj mihajlo rucka humanu 1 od rodjenja. koliko me secanje sluzi, kako bese, posto je dojio koliko sam imala mleka, od pocetka je bio na dohrani od 60 ml, pa smo sa mesecima postepeno to pojacavali. ja nazalost sam imala mleka samo do 2 meseca i od tada smo samo na humani. za neki dan prelazimo na humana 2. od 4.meseca rucamo kasice humanine od 4 meseca i neke hippove i super ih je prihvatio. davala sam mu izmedju obroka koji su bili na 4 sata. sada vec skemba citavu kasicu onu manju a u pocetku jedna je trajala 2-3 medjuobroka. super je bebson, fino napreduje, nije ni mrsav niti debeo, jako je pokretan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao mame,vidim da su misljenja razlicita,pa evo i nase iskustvo...moj bebac ima 5 meseci i od 3. meseca je na aptamil 1 jer nismo imali dovoljno mleka....i kad je samo sikio i sad kad je na aptamilu napreduje oko 1kg za mesec i ne mislim da je to puno i da ce biti "prase".. deca obicno kad prohodaju ili propuzu manje dobijaju na kilazi...

inace on rucki oko 180ml po obroku na svakih 4 sata, ali zna da pojede i 210ml i 150ml,jer ja ga ne teram..

poceli smo i sa kasicama i njih je lepo prihvatio,stim da smo uveli prvo povrce pa sad i voce....zna li neko savet za izbacivanje nocnog obroka,osim onog-pusti ga da place jer to nema sanse? hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao mame,vidim da su misljenja razlicita,pa evo i nase iskustvo...moj bebac ima 5 meseci i od 3. meseca je na aptamil 1 jer nismo imali dovoljno mleka....i kad je samo sikio i sad kad je na aptamilu napreduje oko 1kg za mesec i ne mislim da je to puno i da ce biti "prase".. deca obicno kad prohodaju ili propuzu manje dobijaju na kilazi...

inace on rucki oko 180ml po obroku na svakih 4 sata, ali zna da pojede i 210ml i 150ml,jer ja ga ne teram..

poceli smo i sa kasicama i njih je lepo prihvatio,stim da smo uveli prvo povrce pa sad i voce....zna li neko savet za izbacivanje nocnog obroka,osim onog-pusti ga da place jer to nema sanse? hvala

Savet koji sam cula od bliske prijateljice je da se kupanje deteta pomera svako vece ya po pola sata kasnije i da se ono kasnije jede tako da ce duye da spava tj ako ga kupas oko 22h jede oko 22:30h i spava duze, Probaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savet koji sam cula od bliske prijateljice je da se kupanje deteta pomera svako vece ya po pola sata kasnije i da se ono kasnije jede tako da ce duye da spava tj ako ga kupas oko 22h jede oko 22:30h i spava duze, Probaj

Mojoj Andjeli to ne pomaze :unsure: ...Da li je kupala u 19h ili u 23h ona se budi u 6h... :o u pocetku sam ludela,ali sada sam navikla. :rolleyes: ..uz to se budi na 2-3 sata da klopa jer inace i danju i nocu popije SAMO 90-130ml,doduse na 3h danju a nocu i cesce kao sto sam pomenula...

Inace sada cemo za 8 dana da napunimo 5 meseci...

Od kada smo usli u 5ti mesec poceli smo sa kasicama i mnooogo ih vise voli od mleka... :rolleyes:

Inace nisam je dojila(nisam mogla),vec je pila 2.5 meseca moje mleko na flasicu,a posle smo presli na Aptamil,pa nije htela,pa sada pije Nan i njega takodje ne obozava,ali sta ce mora bar pomalo... :rolleyes: Znaci nije problem u koje mleko koristim vec uopste mleko... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savet koji sam cula od bliske prijateljice je da se kupanje deteta pomera svako vece ya po pola sata kasnije i da se ono kasnije jede tako da ce duye da spava tj ako ga kupas oko 22h jede oko 22:30h i spava duze, Probaj

hvala,pokusacemo mada se pitam kako da mu ukinem taj nocni obrok kad on tako slatko popije 180 ml!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja dunja ima 3,5 meseca. i dalje sisa, a ja, iako mi je drugo dete, ponovo ne mogu da provalim koliko je posisala. da ne pricam o tome da joj je jedna strana omiljena, a da drugu cesto nece ni da okusi... :huh:

u stvari zabrinjava me to sto njeno sisanje kratko traje, pa joj ja obavezno napravim 60-90ml aptamila1. retko kad popije vise od 30ml!

i sta cu... dojim je i dohranjujem kad god mi se ucini da je gladna.

nocu ima jedan obrok oko 4 ili 5 sati i tada najbolje sisa.

guramo nekako. ;)

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojčica nikad nije htela da pije adaptirana mleka. Probali smo skoro sva koja postoje na tržištu, jer je bilo očigledno da ja nemama dovoljno mleka. Kravlje mlek je prihvatila sa 11 meseci i sada ga pije u enormnim količinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konstantin za sada koristi humanu 1 HA obzirom da je nasledio maminu sklonost ka alergijama.Razmisljala sam da predjem na onu za grcice, ali oni ce uskoro proci, a alergije su za citav zivot. Inace koristim i humaninu vodu za pripremanje obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.