Kada počinje da raste stomak

odgovora

Objavljeno

Nadam se da nema puno trudnica sa ovakvom dijagnozom Ali ako ima, molim vas odgovorite, zabrinuta Sam za svoju kcerkicu! Doktorka, Ali ne moja nego neka leva-kao specijalista, videla je n'a uz da je mojoj devojcicu stomak manji nego sto bi trebalo. Uz to, pitala je koliko radim i koliko se krecem. Valjda je to normalno kod trudnica koje rade....? Zna li neko da li je istina da ce se to vremenom promeniti i doci n'a svoje ili je to zaista ozbiljan problem. P.s.- u kartonu je upisano da je bebin stomak u redu, pa ko ce njih da razume...?:(((( odg molim vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da nema puno trudnica sa ovakvom dijagnozom Ali ako ima, molim vas odgovorite, zabrinuta Sam za svoju kcerkicu! Doktorka, Ali ne moja nego neka leva-kao specijalista, videla je n'a uz da je mojoj devojcicu stomak manji nego sto bi trebalo. Uz to, pitala je koliko radim i koliko se krecem. Valjda je to normalno kod trudnica koje rade....? Zna li neko da li je istina da ce se to vremenom promeniti i doci n'a svoje ili je to zaista ozbiljan problem. P.s.- u kartonu je upisano da je bebin stomak u redu, pa ko ce njih da razume...?:(((( odg molim vas...

Ja prvi put čujem za tako nešto, a dosta sam članaka pročitala o trudnoći..jedino što mogu da razumem je da je možda beba gradjom sitnija, jedino to..ako je to u pitanju, nemoj se sekirati svaka beba napreduje svojim tempom..nadam se da će sve biti ok.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto prvi put cujem... Ako je doktorka napisla da je u redu, onda je bolje da se opustis i uzivas. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da,svaka beba je individualna,neke su malo krupnije,neke sitnije od uobicajenog...ali to sto je sad manja ne znaci da nesto nije u redu,verovatno ce kasnije nadoknaditi i bice sve u redu... Mozda je dr to tek tako prokomentarisala,a nije postavila kao dijagnozu? Nemoj se sekirati!

A po naslovu sam mislila da hoces da kazes da je tvoj stomak mali...jer me mm stalno pita da li je sve ok,kao cini mu se da mi je jako mali stomak,a vec sam usla u 7.mesec... ali sve je ok,beba lepo napreduje,ja se dobro osecam... So, take it easy! Kiss

post-17922-1273658230_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da,svaka beba je individualna,neke su malo krupnije,neke sitnije od uobicajenog...ali to sto je sad manja ne znaci da nesto nije u redu,verovatno ce kasnije nadoknaditi i bice sve u redu... Mozda je dr to tek tako prokomentarisala,a nije postavila kao dijagnozu? Nemoj se sekirati!

A po naslovu sam mislila da hoces da kazes da je tvoj stomak mali...jer me mm stalno pita da li je sve ok,kao cini mu se da mi je jako mali stomak,a vec sam usla u 7.mesec... ali sve je ok,beba lepo napreduje,ja se dobro osecam... So, take it easy! Kiss

Bila je jasna kad nam je rekla da je bebici Mali stomak i pomoslili smo da ce to o navesti kao dijagnozi Ali napisala jà da je sve u redu, velicina je normalna, pozicija takodje, sasvim nelogicna zena! Prica jedno a pisé drugo! Kako da se ne zapitam da li je sve u redu, pré svega sa doktorkom pa tek sa mojom bebom? Sasvim bezveze...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prvi put čujem za tako nešto, a dosta sam članaka pročitala o trudnoći..jedino što mogu da razumem je da je možda beba gradjom sitnija, jedino to..ako je to u pitanju, nemoj se sekirati svaka beba napreduje svojim tempom..nadam se da će sve biti ok.. :)

[/quote

jà se nadam da ce moja doktorka biti Malo jasnija... Hvala ti n'a lepim zeljama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ni ti ljekari ne promisle kada trebaju nesto da kazu. c020.gif

Pogotovo zenski ginekolog (koji bi trebao biti osjecajniji), kao da ne zna koliko mi trudnice upijamo svaku njihovu rijec, i kako nam i najmanja sitnica izgleda strasno ako se kaze na pogresan nacin!

Ako nisi stvarno sigurna zbog cega ti je rekla tako nesto, pitaj je ponovo, ili (ukoliko si zabrinuta) potrazi misljenje drugog doktora. Sigurno je sve u redu, nemoj da se brines! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas me nerviraju ljekari kad tako nesto "lupe", cujes molim te mali stomacic, a u izvestaju nista t.j. sve ok, mi brizne majke se uznemirimo kad malo duze gledaju u monitor ultra zvuka a kamo li kad iz malog prsta iznadju neku dijagnozu.

Ja se previse tripujem na takve stvari i odmah trazim misljenje drugog ljekara, zato me cesto prijateljice kritikuju da idem samo kod ljekara koji govore ono sto ja volim da cujem..sta cu takva sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima ih raznih! :) I ja se dosta tripujem (sta cu, prvi put sam trudna), pa sam resila da, ovih dana, odem kod jos jednog doktora. Od viska glava ne boli! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima ih raznih! :) I ja se dosta tripujem (sta cu, prvi put sam trudna), pa sam resila da, ovih dana, odem kod jos jednog doktora. Od viska glava ne boli! :D

Ja sam do sada bila kod 4-5 razlicitih... Moja doktorka mi redovno vodi trudnocu, a ja "skoknem" i do privatnika, cisto da provjerim da li je sve tako kao sto ona kaze. :) Uvijek volim cuti vise misljenja, jer je onda manja vjerovatnoca za pogreske.

Mada, to stvarno nije neophodno, ali me smiruje... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, idi obavezno po drugo misljenje... Sigurna sam da kod tebe nije nista, ali nije naodmet proveriti "sta je pisac hteo da kaze" zarad licnog mira. Veliki zagrljaj za tebe da s ene sekirikis i za bebanu!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biće sve ok..samo vere i optimizma..doktori su čudo ponekad..više odmognu nego što pomognu heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, idi obavezno po drugo misljenje... Sigurna sam da kod tebe nije nista, ali nije naodmet proveriti "sta je pisac hteo da kaze" zarad licnog mira. Veliki zagrljaj za tebe da s ene sekirikis i za bebanu!!! ;)

Hvala n'a podrsci, valjda ce neko poreci tu neboluznu dijagnozu:)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdraffff zeneee... :D U 19-toj nedelji trudnoce sam, i interesuje me!? KAD POCINJE DA RASTE STOMAK NESTRPLJIVA SAAAM!!!

Kao po malo se vidi, u donjem delu stomaka je tvrdo i zategnuto. A gore mi se cini kao da mi se stomak naduo! 

Pozzz Pisite! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdraffff zeneee... :D U 19-toj nedelji trudnoce sam, i interesuje me!? KAD POCINJE DA RASTE STOMAK NESTRPLJIVA SAAAM!!!

Kao po malo se vidi, u donjem delu stomaka je tvrdo i zategnuto. A gore mi se cini kao da mi se stomak naduo! 

Pozzz Pisite! 

Milenice sve zavisi ali bi tokom petog meseca trebao da bude vidljiv.Ja sam imala bas mali stomak i u devetom mesecu a rodila sam sina teskog 3200g i 52cm dugog.Mislim da je sve to individualno i da nema pravila.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Jeste individualno. Meni se jasno primecivao jos kad sam bila 3. mesec. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) paaaa ja sam u 16 nedelji trudnoce i meni se primjeti .... mislim vidi se da sam trudnica, bar malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj trudnoci poceo je da se primecuje u 5 mesecu,a sada sam ihihihihi.....kao da sam u devetom,salim se sad mi se poceo primecivati cini mi se odmah....odmah sam bila naduvena i znala sam sta mi je.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa punih sesnaest nedelja mi se o ho ho primecuje. Nista se nije videlo do pre dve nedelje. Bio je tu samo povremeno, pa sam znala da je u pitanju nadimanje. Sad je bas veliki, ali su dve bebe pa nije ni cudo.

tako, draga moja ima i tebe da iznenadi. Samo ce odjednom da se stvori.

Milenice, ova tema je za podforum Trudnoca - drugi trimestar. Vodi racuna gde ih otvaras da bi svi zainteresovani mogli lakse da se snadju.

Dobrodosla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene, nešto slično kao kod Lilike- u prvoj trudnoći se stomak počeo primećivati oko 5. meseca, a u drugoj oko 3. meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni isto u petom mesecu.

To definitivno zavisi od stomacnih misica.

Kod moje drugarice sa prvim se videlo u 5 mesecu a evo sad u drugoj trudnoci u 4 mesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice sve zavisi ali bi tokom petog meseca trebao da bude vidljiv.Ja sam imala bas mali stomak i u devetom mesecu a rodila sam sina teskog 3200g i 52cm dugog.Mislim da je sve to individualno i da nema pravila.Pozdrav!

Danas sam bila kod cika doce, i NARAVNO pitala ga kad da ocekujem da naraste!? :) Rece da ocekujem u 5, 6 mesecu kad beba preraste pupak! CUTI barem mi je malo smirio misli!  hvala na odgovoru Sanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala takodje na smernicama za teme! Pozzz i kuckamo se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa prvim tek u sestom mjesecu, sa drugim u cetvrtom, a sa trecim vec u 12-13 sedmici. Inace da dodam "van trudnoce" stomak mi je skrozzz ravan:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je poceo jako kasno da se vidi,, negde sa 22-23 nedelje trudnoce, u devetom je tek porastao mnogo. Rodila sam decaka, 3200 gr i dug 50!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.