Zelena stolica kod bebe...

odgovora

Objavljeno

Sta sve moze da bude uzrok zelenoj stolici kod bebe?

Vec par dana nam je takva stolica a po bebcu bi rekla da je sve ok, veseo je, ponasa se kao i obicno, nista nismo uveli od sokica ili cvrste hrane, tako da ne znam sta nije uredu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurna sam da znas ostale razloge (zubici, usi...), ali ima jedna stvar koja je bila kod moje devojcice. Ja sam pila one granule za poboljsanje kolicine mleka sto se rastvaraju u vodi (zaboravila sam im ime) i moja beba je imala zeleno-zuckastu sluzavu stolicu. Moze pored ostalog i to da bude razlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je imala zelenu stolicu,dosta me je plasilo,mada je bila savrseno zdrava,jer su mi rekli da je kao mozda gladna.Al cim sam pocela da joj uvodim voce,povrce,stolica se promenila.Do tad je pila samo humenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obicno deca koja piju humano mleko imaju zelenu stolicu,u njemu ima dosta gvozdja i zato,i meja beba ima zelenu stolicu,ali me to nebrine,zdrava je i lepo napredjuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim je ona zdrava i vesela, znaci da nije nista ozbiljno. Da je gladna, vristala bi! Mozda je do mleka, ne znam da li sisa ili je na mlecnoj formuli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Siska i normalno siska kao i obicno, ne visi mi na sisi da bi mislila da je gladan. Ne znam, mozda mu nije dovoljno moje mleko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji mogucnost od stajanja u peleni tj.da se pojavi kao oksidacija i postane zelena boja stolice, meni se to desilo beba je zaspala , kakila i nakon toga sam je presvukla a to je bila posle dva sata , tako ako ne place i ne vristi moguce je da je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pratila sam ga neko vreme i cim kaki odmah ga presvucem bas da vidim da li je od stajanja, ali nije i dalje je zelena. Juce smo bili kod lekara i doktorka je rekla da je gladan jer mi pored dojenja zadnjih 2-3 dana popije i vodicu i caj - ukupno 130 ml. Dr kaze da beba koja doji a nije gladna ne moze toliko da popije, kaze da dnevno beba koja je sita mora da spava vise puti i da ima jedno spavanje od minimum 2 sata, a on meni kad se ceo dan skupi spava toliko, sto je po njoj jos jedan znak da je gladan, a i nocu je poceo cesce da se budi. I rekla mi je da poboljsam svoju ishranu pa ako i dalje bude tako da ukljucimo i adaptirano mleko, a ja bas i nisam odusevljena time.

Potrazicu misljenje jos nekog lekara u svakom slucaju, ne bih da mu odmah ukljucim dohranu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljce, nemoj da budes tuzna ako mkoras da mu uvedes adaptirano mleko. To nije nista strasno, meni je Lena odrasla na adaptirnom mleku i da kucnem u drvo, zdravo i pravo dete. Poboljsaj ishranu, imas u bolje snabdevenim apotekama tablete koje potpomazu laktaciju pa ces videti. U svakom slucaju, ne tuguj ako mu uvedes dohranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma muci me neki tupavi osecaj krivice, zato sto ne mogu da mu pruzim ono sto mu je u ovom periodu najpotrebnije - moje mleko, mnogo mi je krivo. Ali sta da radim, nisam jedina. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cula da kad krene zelena stolica treba uvesti nesto od cvrste hrane.. mada sad sam se setila da je nekoliko dana i moja cerka oko 3 meseca imala zelenu stolicu pa je proslo za par dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba od dva meseca lepo nepreduje prvi mesec 1250gr drugi 1450 ima povremeno zelenu stolicu. Inače imamo problem jer često plače i traži non-stop da siki, mada mislim da je se više navadio nego bilo šta drugo. Probala sam da mu ponudim dohranu posle sikenja ali nije hteo. Da je gladan verovatno bi jeo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je doktorka rekla da je za bebe normalno da nekada imaju zelenkastu stolicu. Kod nas je uvek bila kad bi ih uhvatio neki virus. Nije uvek bilo praceno temperaturom. Ali su se javljale zelene stolice. Mislim da to nije puno strasno ukoliko beba nema proliv, povracanje ili temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od prekjuce sam mu uvela dohranu, samo uvece pred spavanje, i izgleda da je ipak bio gladan, sad mi duze spava nocu, redje se budi, a i stolica je ponovo zuta. Tako da izgleda da je kod nas glad bila problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno! Opet ti kazem, nemoj da si tuzna sto si mu uvela dohranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk je stalno imao zelenu stolicu.

Zapravo, to malo što je sikio je sve bilo ok, ali čim smo prešli na adaptirano mleko, stolica je bila zelena. Lepo je napredovao, tako da je glad bila isključena. Ja se nisam brinula, lepo je spavao i delovao zadovoljan. Ni dr se nije zabrinula, jedino je patronažna sestra ponavljala da je gladan... stereotipi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zelena stolica moze da se javi i ako je beba prehladila stomacic ili nogice...moj luka je imao zelenu stolicu od caja od kamilice i nane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sledecih namirnica beba moze imati zelenu stolicu, mislim na namirnice koje jede mama a stignu preko mleka do bebe: kelj, brokoli, cokolada, zelena salata, spanac, pasulj, socivo, boranija, grasak, kupus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenska,evo nasla sam ti na roditeljskom portalu zasto bebe imaju zelenu stolicu,nadam se da ce ti imalo pomoci...

Jedna ili dve zelene stolice ne znače da je beba gladna!

Ako je beba vesela, lepo jede i lepo napreduje nema razloga da se žuri sa dohranom. Najbolji "procenitelj" je težina – ako beba ima normalan prirast u telesnoj masi to znači da je mamino mleko dovoljno i tu nema dileme.

Zelena stolica, naročito ako je "tečnija" može biti znak prolazne i blage crevne infekcije (toga zimi ima dosta). Ne valja da dete ima mnogo (preko pet) vodenih zelenih stolica. To bi značilo da ima neku ozbiljniju infekciju.

Prave "stolice gladi" su praćnje uznemirenošću bebe i njenim plakanjem i posle podoja. Ako se to desi posle svakog (ili skoro svakog) podoja probajte jednu "foru". Napravite dve merice (60 ml) adaptiranog mleka i dajte bebi "na kašičicu". Ako beba rado popije ovaj dodatak to stvarno znači da mu je mamino mleko nedovoljno. Tada treba dopuniti bebine obroke, ali nikako ne treba prekidati dojenje. Mama treba da se, na sve načine, potrudi da očuva i "pojača" svoje mleko. Redovna ishrana zdravom "jakom" hranom, dosta tečnosti ali i redovno spavanje i odmor su načini da maminog mleka bude dovoljno, a znamo da je mamino najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мој случај, након дојења(3 мјесеца) почела са Филипу давати NESTLE NUN 1 и константно је имао зелену столицу, онда сам промијенила на BEBELAC и столица се промијенила(постала је жућкаста).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina je ,bukvalno od rodjenja ,imala zelenu stolicu.Stalno.Prvo sam se bas nervirala zbog toga,ali kada sam videla kako ona lepo napreduje,i previse,prestala sam da brinem.A samo je sisala,nije ni cajice pila.Stolica joj je promenila boju tek kad je sa punih 6 meseci pocela da rucka i drugu hranu.Mislim da je njoj bilo od prenatala koji sam ja pila,a mozda i nije...Tako,bez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 4 meseca i sisa.nedavno sam pocela da joj dajem voce,i stolica joj je postala zelena.Ne znam dal je zbog toga,ili je zbog neceg drugog. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelena stolica kod bebe moze da ima tri uzroka ili je beba gladna ili je na adaptiranom mleku koje sadrzi gvozdje od cega je stolica takva ili se promenila kiselost tj.Ph sto se desava kod uvodjenja sokica,cajeva,pogotovo od komoraca...Uglavnom samo je bitno da beba nije gladna jer su ostali razlozi potpuno bezopasni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moja bebe ima zelenu stolicu ali ne svaki put 2-3stolice budu zelene i sljedeca normalna i ponovo tak,inace bebe dobro papa i napreduje,u cetvrtom je mijesecu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na redovnoj kontroli pitala sam doktorku (stariju, iskusnu zenu) zasto moja cera (koja je do 4.meseca sisala, a sada jede iskljucivo adapt.mleko i ima skoro 8 kg sa nepunih 5 meseci) ponekad ima zelenkastu stolicu, ona nam je rekla da je to normalno kod adaptiranih mleka jer se gvozdje iz mleka ne apsorbuje dovoljno pa kaka poprimi zelenu nijansu.

Od adaptiranih mleka, inace, ona preporucuje Nestle Nan i Humanu kao najbolja i najslicnija majcinom.

Nasa cerka upravo i jede ta dva i napreduje (kuc-kuc) kao tenkic. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.