Lekovi u trudnoći


odgovora

Objavljeno

Da li vaginalete stete, recimo poliginax i da li smetaju laktogan? Ima li neko iskustva? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Питај свог лекара, мада знам да ништа не сме да се користи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, kazu da ne treba i samo trebamo sacekati da vreme pokaze, ali da ne steti jer je bilo u prvim nedeljama! Bas sam srecna cula sam otkucaje danas :)

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recimo MacMirror Complex vaginalete se ispisuju u trudnoci, za ove druge ne znam, pitaj lekara.

U prvim nedeljama 99% zena ni ne moze znati za trudnocu, pa svasta rade, bitno je da se pazis kada saznas za trudnocu, tako da ne brini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recimo MacMirror Complex vaginalete se ispisuju u trudnoci, za ove druge ne znam, pitaj lekara.

U prvim nedeljama 99% zena ni ne moze znati za trudnocu, pa svasta rade, bitno je da se pazis kada saznas za trudnocu, tako da ne brini

u pravu si,koliko njih i ne zna u pocetku da su trudne,pa bude u redu........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i PovidonJod je bezbedan, pa pretpostavljam da ima jos na listi

Ja sam se pazila kao luda u prve dve trudnoce, i izgubila ih.

A u ovoj mesec dana nisam ni znala i bas tih mesec dana sam radila tako nezdrave stvari koje inace nikada ne bih, u fazonu za inat bolu....i jos imala gripu, naprezala se i od kasljanja...i evo nas u sedmom mesecu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna u kojoj sedmici se mogu koristiti vaginalete (protiv kandide)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna u kojoj sedmici se mogu koristiti vaginalete (protiv kandide)?

Kad god hoćeš. Može ginodaktanol ili mak miror.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage mame, u 12oj sam nedelji. Zanima me imali li neko iskustva da li može da se pije MAMA VIT-a sa antibiotikom, tačnije ampicilinom. Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda ja mogu! Pre 10-tak dana sam imala problema sa bubregom i kao terapiju sam pila Eritromicin, uporedo sa Mamavitom, Folnakom i Utrogestanom. Isto sam i ja bila u nedoumici šta da radim, ali mi je doktor rekao da to nema nikakve veze jedno sa drugim.

Pitaj doktora ili nekog farmaceuta, ali mislim da ćeš dobiti isti odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Hvala puno! Mislim da vitamini ne mogu da štete, ali u upustvu u kutiji piše da razmak bude 2h od upotrebe.... Piješ i folnu i mama vit-u? Jel se folna kiselina pije samo do 12 nedelje? Meni je vreme po tome da prestanem i nastavim sa mama vitom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka rekla da nema potrebe da pijem i folnu kiselinu i mamavit, s obzirom da mamavit sadrzi folnu kiselinu. Kada mi je to rekla bila sam 12 nedelja, sada sam vec 29-a i pijem samo mamavit i gvozdje u sirupu od pre neki dan. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na pomoći.... Sve najbolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Hvala puno! Mislim da vitamini ne mogu da štete, ali u upustvu u kutiji piše da razmak bude 2h od upotrebe.... Piješ i folnu i mama vit-u? Jel se folna kiselina pije samo do 12 nedelje? Meni je vreme po tome da prestanem i nastavim sa mama vitom

Nikada nisam imala problema sa krvnom slikom, a što se tiče Mamavita i Folnaka, doktorka mi je rekla da ću ih piti do porođaja, a za kasnije, videćemo. Gvožđa takođe imam na pretek tako da njega ne pijem posebno. Ona je zadovoljna jer sam dodala do 20-te nedelje samo 4kg.

A Folnak sam pila i pre trudnoće jer je jako bitan za razvoj kao i da sprečava stvaranje anomalija kod ploda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam dobro razumela, piješ i folnu i mamavit-u? Pa zar se folna kiselina ne pije samo do 12te nedelje. Ja nisam pila pre nego što sam ostala tudna. Kad sam saznala počela sam i sve do danas, a sad sam u 12oj nedelji i sad sam počela mamavit-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila do 12.nedelj 2 folne i Prenatal,a od tada do kraja 1 folnu i Prenatal. Taj Prenatal od Natural Weltha je fenomenalan,dr su bili zaprepasteni u 9om mesecu kakva mi je krvna slika-eritrociti 4,46 hemoglobin 146,kao kod nekog frajera od 126kg :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

proveri sa svojim doktorom,ipak on je i taj koji ti ih prepisuje,nemoj nista na svoju ruku.koliko ja znam,ne bi trebalo da skode,neke moje trudne drugarice su ih koristile(ne znam koje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba piti folnu kiselinu i Mamavit zajedno..zato što već sadrži mamavit potrebnu količinu folne kiseline..inače nemam baš sjajno iskustvo sa antibioticima u trudnoći, naime pila sam palitrex zbog ešerihije coli, što je naravno uticalo na promenu vaginalne flore u trudnoći, pa je bebac nakon rodjenja prirodnim putem dobio takvu infekciju, koja je bila posledica baš tih antibiotika..dakle oprezno sa njima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Halo mamice..........sta raditi u slucaju jake prehladeosetljiva sam jako na naglu promenu temperature,osecam se uzasno.Trenutno sam u 17-oj nedelji.....sta bih mogla uzimati da se malo oporavim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Halo mamice..........sta raditi u slucaju jake prehladeosetljiva sam jako na naglu promenu temperature,osecam se uzasno.Trenutno sam u 17-oj nedelji.....sta bih mogla uzimati da se malo oporavim

što više vitamina..ja tada navalim na limun i kivi i bude mi bolje..izbegavaj lekove svih vrsta, ne uzimaj ih na svoju ruku bez konsultacije sa lekarom..pij dosta tečnosti, čajeva i odmaraj..proći će sve muke:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Halo mamice..........sta raditi u slucaju jake prehladeosetljiva sam jako na naglu promenu temperature,osecam se uzasno.Trenutno sam u 17-oj nedelji.....sta bih mogla uzimati da se malo oporavim

preporucujem isto sto i klara ,mnogo tecnosti,voca i povrca...MNOGO ODMORA...od lekova provereno mozes SAMO PARACETAMOLtj febricept(to ti je isto), za nos samo morski rastvor tipa marisol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila hemomicin u 1. mesecu trudnoce, sada sam u 6.. Nisam radila ni double ni triple test, doktorka kaze da je sve u redu, da bebac odlicno napreduje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila hemomicin u 1. mesecu trudnoce, sada sam u 6.. Nisam radila ni double ni triple test, doktorka kaze da je sve u redu, da bebac odlicno napreduje...

To je najvažnije da bepče dobro napreduje..ja sam radila double test i sve je ok, bebac lepo napreduje, a to mi je najvažnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima

prvi put se javljam i neznam kako da zapocnem temu o svom problemu.6 sam nedelja trudnoce,druga je u pitanju.do juce nisam znala da sam trudna pa sam otprilike u petoj nedelji pila dovicin.razne price kruze ali koliko stvarno treba da se plasim neznam.od nedelje cu posetiti lekara ali pre toga stvarno zelim da znam sta je naj pametnije da uradim.neki govore da sklonim a dosta citam da sve to moze da se odrzi do kraja bez ikakvih problema.nisam planirala ovo dete ali bih stvarno zelela da ga rodim.sta da radim??!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sačekaj da posetiš lekara..ništa nemoj raditi na svoju ruku..ukoliko nisi puno pila dovicin, a želiš da zadržiš trudnoću, ne mora biti ništa strašno..od jednog, dva dovicina neće biti neke štete..ali za svaki slučaj sačekaj lekara pa ćeš tada najbolje znati..od srca bih ti želela da se pridružiš mamama ovde.. :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.