Farbanje odece

odgovora

Objavljeno

Pronasla jednu moju haljinu koju sam naravno isflekala dok sam bila trudna. Probam je sada a ona mi super i bas je prijatna za leto. Mislila sam da je ofarbam i da se tako resim fleke...jeste li farbale kod kuce neki deo odece? Na koji nacin? Cula sam da se moze farbati u masini za ves?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam neke isflekane haljine. Nešto sam skeptična prema farbanju, bojim se da ću ih totalno uništiti. I ja bih bila zahvalna ako neko zna da da savet kako se to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nikad nisam ništa sama farbala i nemam pojma kako se to radi, ali moj muž je par stvari nosio na farbanje u jednoj radnji za hemijsko čišćenje i farbanje odeće... mogu vam reći da uopšte nisam zadovoljna kako to posle izgleda... tačnije, to lepo uzgleda na prvi pogled, ali kad treba da se opere onda je to užas... boja se skida u neverovatnim količinama... i to vrlo brzo ponovo izbledi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pronasla jednu moju haljinu koju sam naravno isflekala dok sam bila trudna. Probam je sada a ona mi super i bas je prijatna za leto. Mislila sam da je ofarbam i da se tako resim fleke...jeste li farbale kod kuce neki deo odece? Na koji nacin? Cula sam da se moze farbati u masini za ves?

Ja sam farbala crne farmerice i to farbom za kosu.Uflekala sam ih puderom,nije htelo da se skine i ja kad sam se farbala malo sam zamazala fleku.I dan danas se nije skinula farba.A ove sto ima da se kupe ne valjaju nista,kuvaju se u loncu i to se skine vrlo brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo što kaže Sanja je tačno-ja sam kupila farbu za farbanje odeće, kuvala na šporetu taj neki dux sa flekom, pa dok je boja primila, trebalo je malo duže i nakon 3 pranja u mašini ispralo se i opet se vidi fleka... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od farbane gardarobe meni redovno izadje alergija, pogotovo ako su u pitanju farmerke ili nesto slicno. Noge mi se upale i imam osjecaj da cu da oderem kozu koliko me svrbi. Nisam bas sigurna u ispravnost sastava tih farbi za odjecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Farbala sam farmerice i donji deo trenerice u crno i odlicno je,nista se nije ispralo,samo moram posebno da ih perem od ostale garderobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam "krpenu" jaknu,tako je zovem.Skoro sam je uzela ,jednom oprala i vec se vidi da je boja izasla,izbledela.Ne znam jel bi farba ta pomogla,gde se kupuje?Takodje imam jedne farmerice,koje blede i vide se bele strafte,tragovi od praska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa ja sam nosila u farbaru,u NS npr donji delovi su 600 dinara. Uvek mi kazu da je najbitnije da bude bar 90% pamuk da se ne bi izguzvalo jer se boji na visokim temperaturama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta radite kada slučajno bijeli veš ofarbate u roze. To se meni desilo sa bebinom odjećom i pelenama, sreća pa je curica hehehe. Ali već sam ga prala jedno 10 puta i još se nije ispralo, čak sam stavljala i sodu i nepali. Imate li kakav drugi način?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe desawalo mi se da swe ofarbam u plawo ili roze kad su klinci bili mali XD al je posle radilo ace.. mada posle aca brzo propadne wes al skinulo je koliko toliko.... sto se farbanja odece tice nisam nikad niti cu jer su te boje izrazito lose ali ako se desi neka flekica koju ne mogu da skinem sa omiljene odece ja stawim neku mali aplokaciju u kraj, swe u zawisnisti od welicine fleke,e sad ako ima wecu ,fleku zna se prawac kontejner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima da li odeca koja pusta boju moze da se reklamira.Ja zaista ne mogu da verujem da npr kupim Nike trenerku u sportu,platim jako skupo i ona pusta boju.Pa dodje mi da se ubijem.Ne mogu da verujem.

Ne mogu da perem na ruke nista,a dosta trenerki samo donji delovi pustaju boju da gotovo svaki perem na ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima da li odeca koja pusta boju moze da se reklamira.Ja zaista ne mogu da verujem da npr kupim Nike trenerku u sportu,platim jako skupo i ona pusta boju.Pa dodje mi da se ubijem.Ne mogu da verujem.

Ne mogu da perem na ruke nista,a dosta trenerki samo donji delovi pustaju boju da gotovo svaki perem na ruke.

Možeš da probaš, ali robu koja nema etiketu se obično ne može vratiti.

Probaj da promeniš proizvođača ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.