Porodilište - Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Za sve one koje su se porodile u Betaniji da napisu svoja iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanemarite ono sto pise 2x Betanija(greska)

moja iskustva:

sa prvim detetom sam isla na indukciju da bih izbegla carski tako da je bilo bas mucno jer je porodjaj izazvan,ukljucena sam u 8 a porodila sam se u 14:52...sto se tice dr i sestara imala sam lepa iskustva ili sam vec zaboravila :lol:

sa drugim sam cekala da prirodno krene,drzali su me u sobi kada mi je pukao vodenjak i porodjaj je odmah krenuo tako da nije bilo pred porodjajne sale,klistira i ostalo nego pravac sto,brzo se zavrsilo

ovog puta sam poludela jer je bila jako velika guzva taj vikend a malo sestara a bebac gladan i place,ja ga nosam,htela sam da se onesvestim cak i da pobegnem ali sam izdrzala do kraja i nadam se toliko od mene ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bila dobre 2 nedelje...prvo nedelju dana na patologiji,a posle 3 dana sok soba i 4 dana soba sa porodiljama koje su imale CR...ne znam ni ja sta da kazem,cisto jeste,ako imas srece pa dobijes ok cimerke cak je i zabavno...dr i sestrice,pa zavisi ko ti zapadne ima ih svakakvih,posto sam bila dugo kod mene su se svi zaredjali ali im nisam popamtila imena...porodile su me dr Tanja Tesic i dr Aleksandra Novakovic Mikic,i za njih sve reci hvale...sve u svemu,dobro sam prosla,bolova nisam imala,zakazali mi cr,obavili,oporavila se i to je to...ko da se nije meni desilo/nemam nikakve snazne utiske

e,da,ovo da napomenem vezu nisam imala ni kod koga,nisam iz NS igrom slucaja sam hitno prebacena u Betaniju,ali jedna moja cimerka je imala debelu vezu i mnogo je placala dr pa su svi "senili" oko nje,i doktori i sestrice,jer boze moj ona je snajka jedne poznate novosadske porodice,a ona ih je sve cascavala kutijama rafaelo kuglica,sokovima i sl.

JOOOOJ ja sad vidim da sam u temi prorodni porodjaj,ugledala temu Betanija pa navalila glavom bez obzira :o molim da Bebac premesti moj post na odgovarajuce mesto :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila prirodno i nisam imala vezu.

Trudnoću sam vodila privatno, jedan CTG mi nije bio dobar i poslali su me u Betaniju gde su me posle pregleda zadržali jer sam bila otvorena 4 prsta. To je bio petak, zakačio me vikend, ništa se posebno nije dešavalo. Posle svih horor priča bila sam prijatno iznenađena, svi su bili ljubazni, korektni. Sve je bilo čisto na patologiji, spremačice su dolazile da čiste toalete i tuš kabine dva puta dnevno.

U ponedeljak posle vizite ja otvorena 6 prstiju, pravac porođajna sala. Ja sva sluđena, ali sve je prošlo dobro. Prikačili me na neku indukciju, prokinuli vodenjak, bolovi počeli... užasni.... babica pita jel imam napone... nemam pojma... boli... boli... ona zove dr koji je skeptičan, malo je vremena prošlo, uglavnom ja skroz otvorena, babica viče guraj, ja kao guram, trčimo na ginekološki sto... ja baš i ne sarađujem... uglavom, svi me podržavaju, govore guraj, možeš ti to (neki silni ljudi se okupili nemam pojma ko su, valjda moj dr, anesteziolog za slučaj potrebe, babica, dr pedijatar)... uglavnom izguram ja bebu... šivelje ok... ma sve ok

Sem što je bolelo, sve je prošlo super, osoblje sve pohvale.

Na odeljenju je takođe sve bilo ok, jedina moja primedba je bila broj pedijatrijskih sestara, u smeni su 2 ili 3 i one treba svaku porodilju da obiđu, pomognu ok dojenja, presvuku i okupaju bebe, obave papirologiju... mislimda su hobotnice da ne bi to mogle da postignu... nisu neljubazne, ali jednostavno ne mogu da stignu fizički.

Betanija nije hotel da očekujete uslugu, ali ljubaznosti nije nedostajalo. Bolnica ko bolnica, hrana očajna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se tamo poradjala 2007.,a uskoro cu ponovo... :)

Meni je na patologiji bilo uzas,nisam imala dusek vecsam lezala na dasci,ali sto se tice sestara,babica i ostalih-svaka im cast... Inace,moje iskustvo mozete procitati na temi MOJ PORODJAJ,da se ne ponavljam... ;)

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u porodilistu bila zadovoljna.

medjutim, posle porodjaja sam otkrila da bebi nisu dobro podvezali pupak, a ja sam dobila neku gadnu infekciju koja se prenosi nedovoljno sterilisanim gin. instrumentima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa prvim detetom sam isla na indukciju da bih izbegla carski tako da je bilo bas mucno jer je porodjaj izazvan,ukljucena sam u 8 a porodila sam se u 14:52...sto se tice dr i sestara imala sam lepa iskustva

Takodje sam isla na indukciju i nije pomoglo... lezala sam u pred porodjajnoj sali od 8 ujutru do 5 poslepodne, primila sam 2 boce i opet nista, bila sam ostvorena samo 2 prsta i morala sam na carski! Na doktore i sestre nemogu da se pozalim, jedina losa stvar koje se secam je patologija trudnoce, uzasni wc-i, kreveti... I doktorica koja me je tamo pregledala je bila uzasno gruba i imala je duge ispucane nokte! Fuj!!! Sve ukupno sam bila u Betaniji 9 dana i sve je bilo sasvim ok, sestre i doktori su bili divni i naravno nacelnik koji svako jutro dolazi da kaze "Dobro jutro, kako ste?" sa osmehom na licu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene porodjaj tamo tek ceka...ali sam sa skolicom za trudnice isla u obilazak,da nas pripreme i pokazu nam kako ide procedura,gde nas vode itd .mogu da kazem da sam bila prijatno iznenadjena,ovaj novi porodjajni deo je moderan,cist,rekla bih i dobro organizovan.za onaj stari sam cula da je bio uzas i sramota za jedan tako veliki zdravstvaeni centar kao sto je betanija. svidja mi se i to sto sobe vise nisu pretrpane,vec je u svakoj po samo 2-3 zene ,u predporodjanoj sobi takodje.sad se nekako i lakse osecam je r znam da ne idem u nepoznato. kad se porodim,javljam vam svoja iskustva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila 2008. u Betaniji. Nisam imala neprijatna iskustva i sve je prošlo ok.

Na patologiji sam bila jedan dan. Taj deo je malo stariji, ali nije strašno. Sve se čisti uredno, tako da je OK. Do duše, buba rusa ima na sve strane. Strahota.

Sestre umeju da budu neljubazne i da odbruse, ali ja sam se nekako trudila da budem iznad toga i da budem maksimalno ljubazna sa njima. Upalilo je i popustile su.

Porodila sam se CR-om, pa sam jedan dan bila na intenzivnoj. Tamo je sve svetski. Po dve žene su u sobi, sestre obilaza na svakih 15tak minuta i pitaju da li je sve ok.

Na poluintenzivnoj sam bila još 3 dana. Imala sam katastrofalan krevet. Neki tanki sunđer, jedva da sam nešto spavala za sve te dane. Sestre su takođe ljubazne, nisam naišla ni na jednu neljubaznu.

Jednom prilikom se moj bebac baš jako čuo kako plače, pa sam se odgegala do sobe sa bebama da vidim šta je. Sestre nigde na vidiku, pa sam išla da ih tražim da vide šta mu treba. Bio je vikend i osoblja je minimalno.

Videla sam jednog buba rusa na podu u sobi sa bebama. Smučio mi se život. :(

DR kod koga sam išla privatno me je porodio, pa eto mogu reći da sam imala vezu.

Patronažna koja mi je posle dolazila takođe radi i u Betaniji. Da nje nije bilo, verovatno bih neslavno završila sa dojenjem. Ovako, stvarno mi je puno puno pomogla.

Toliko od mene. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila tamo 2008, nisam se puno zadržavala u porođajnom delu jer se sve brzo završilo, ali koliko sam uspela da "virnem" sve je bilo čisto, spremačica je non stop briskala... Što se tiče soba, jedva sam čekala da dođem kući, dobila sam osip po rukama i nogama od njihove posteljine, a hrana je bila OČAJNA!!! Što se tiče osoblja, svi su bili prijatni i uglavnom nasmejani. Sve u svemu zadovoljna sam betanijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila tamo 2008, nisam se puno zadržavala u porođajnom delu jer se sve brzo završilo, ali koliko sam uspela da "virnem" sve je bilo čisto, spremačica je non stop briskala... Što se tiče soba, jedva sam čekala da dođem kući, dobila sam osip po rukama i nogama od njihove posteljine, a hrana je bila OČAJNA!!! Što se tiče osoblja, svi su bili prijatni i uglavnom nasmejani. Sve u svemu zadovoljna sam betanijom.

:lol: Zato sam stavila puuuno hane u torbu... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to sam i ja zaboravila da napišem da je hrana očajna, pogotovo ako ne jedete neku vrstu namirnica - onda ostajete potpuno gladni jer nemate alternativu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro ja i nisam ocekivala neku dobru klopu, pa nisam isla u hotel. Kakva je takva je i sta sad i tako mi nije ni bilo do nekog jela vec do vode.

Moje iskustvo je ok, dosla sam u petak u 6h ujutru, posto sam malporanila odveli me na patologiju, oko 10h sam otisla u kupatilo u 12.45h se porodila...a iz betanije izasla u nedelju oko 12h tj bila sam dva dana.

Osoblje je pilo super, narocite mlade sestrice koje su previjale bebu jedino sto su dr bili nadmeni i drski, ali to je i za ocekivati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Zato sam stavila puuuno hane u torbu... :lol:

Ja sam nosila samo plazmu i sok od jabuke...... od tad ih baš i ne konzumiram mnogo, jer sam tri dana bila samo na plazmi i soku...

Znam da nisam išla u hotel, al kad ti daju onu "salamu" što liči na muški polni organ, a pri tom ne znaš jel barena ili šta li već..... ili kad dobiješ trticu i onaj bljutavi karfiol....

Sledeći put nosim kanap pa da mogu kroz prozor uvlačiti klopu... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nosila samo plazmu i sok od jabuke...... od tad ih baš i ne konzumiram mnogo, jer sam tri dana bila samo na plazmi i soku...

Znam da nisam išla u hotel, al kad ti daju onu "salamu" što liči na muški polni organ, a pri tom ne znaš jel barena ili šta li već..... ili kad dobiješ trticu i onaj bljutavi karfiol....

Sledeći put nosim kanap pa da mogu kroz prozor uvlačiti klopu... :lol: :lol: :lol:

Znam na sta mislis ali ja i nisam ocekivala neku bolju hranu, zna se kakva je bolnicka hrana..... doduse meni je samo supa prijala i caj a ovo sam slabo i jela....i da su mi dali bolju hranu ne bih je jela jer nisam mogla..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije hrana hrana uopste bila losa tamo na poluintenzivnoj... Za dorucak namaz krem sir i dzem, za rucak piletina, belo meso ili batak sa karabatkom... Jedino je salama bila grozna, odsecena onako "s prsta" i treba da je jedes onako suvu sa hlebom! Supa mi je isto prijala... A onaj caj mi je bio najlepsi u zivotu! Posto nisam smela vode u predporodjajnoj, a bila sam na indukciji od 8 do 17, i onda posle carskog ceo dan... Znaci 2 dana nisam pila vode, i kada su mi doneli taj caj bio je toliko divan nemogu opisati! Jedva sam cekala ujutru da ga donesu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi moze neko pomoci? Dobila sam uput za higijenski i za zavod za transfuzijutrenba da uradim test za zuticu i da mi odrede krvnu grupu.Jel sna neko mozda kad moze da se odradi?Znam da se krvna grupa ranije radila samo cetvrtkom...

Hvala unapred...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi moze neko pomoci? Dobila sam uput za higijenski i za zavod za transfuzijutrenba da uradim test za zuticu i da mi odrede krvnu grupu.Jel sna neko mozda kad moze da se odradi?Znam da se krvna grupa ranije radila samo cetvrtkom...

Hvala unapred...

:)

Ma kakva zutica,ja to nisam radila ni u jednoj trudnoci.Nemoj da brines da te nece poroditi bez tog nalaza.Samo ces sebe postedeti bockanja i cekanja. Lepo idi i porodi se a za zuticu ne brini!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mama Sonja! :) Znam ja sve to,ali ipak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi moze neko pomoci? Dobila sam uput za higijenski i za zavod za transfuzijutrenba da uradim test za zuticu i da mi odrede krvnu grupu.Jel sna neko mozda kad moze da se odradi?Znam da se krvna grupa ranije radila samo cetvrtkom...

Hvala unapred...

:)

I jedna i druga analiza se rade svakog dana od 7 do 2 cini mi se i traze te nalaze na porodjaju, tako da ih nije lose imati,koliko da se oni ne mrste i ne postavljaju pitanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Betanija je solidna po pitanju odnosa osoblja,nisam ni ocekivala srdacnost iz americkih filmova,ipak je ovo Srbija. Hrana je slaba, ponesite plazma keks ;)jedino sto je strasno je to sto bebe placu po ceu noc, a niko ih ne obilazi makar da ih pridigne posto su neke mame bas u bolovima. Srecom,ja sam bila kao leptiric,a i beban solidno spava za jedno novorodjence :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi moze neko pomoci? Dobila sam uput za higijenski i za zavod za transfuzijutrenba da uradim test za zuticu i da mi odrede krvnu grupu.Jel sna neko mozda kad moze da se odradi?Znam da se krvna grupa ranije radila samo cetvrtkom...

Hvala unapred...

:)

rade svaki dan,kako kaze marina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradila,ipa,hvala na odgovoru! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradila,ipa,hvala na odgovoru! :)

da li ti je tvoj dr odradio vaginalni bris? meni moj nije i nece....na spisku opnmih stvari potrebnih za betaniju pise da treba i u skolici su nam rekli da insistiramo da ga dobijemo,ja samga pitala vec 2 puita,a on mi kazme da ja treba da se poradjam,ne da me cacka i da uzivam. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li ti je tvoj dr odradio vaginalni bris? meni moj nije i nece....na spisku opnmih stvari potrebnih za betaniju pise da treba i u skolici su nam rekli da insistiramo da ga dobijemo,ja samga pitala vec 2 puita,a on mi kazme da ja treba da se poradjam,ne da me cacka i da uzivam. :unsure:

hahha..taj je dobar kao ovaj moj dr :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.