Nesanica u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Da li imate ovih problema i kako se nosite sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!

I mene kao i vecinu vas muce nesanica i to nocno ustajanje po nekoliko puta, mada mogu vam reci od kako sam za rodjendan dobila belunga jastuk za trudnice lakse mi je nocu da se nametim pa sad po koje vece spavam samo jos da se ne najedem svaki dan lubenice pa da ne moram ni da ustajem nocu, bila bi milina. Jel neku bole kukovi nocu kad spava na strani?

A inace preko dana imam neku maniju sredjivanja i bacanja nepotrebnih stvari po kuci pa samo radim , ponekad mislim da ne preteram, ali iako sam sebi teska i bole me i noge ponekad i tesko mi da se sagnem opet nemam mira i samo smisljam sta bi radila.

Svim novopecenim mamama cestitam i zelim da sto vise uzivate sa vasim bekama.

Jedan od savjeta...tema treći trimestar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li imate ovih problema i kako se nosite sa tim?

Trenutno ih nemam, jer me dete dosta iscrpi u toku popodneva da ja često sa njim zaspim pre 21h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam osmi mesec i ne mogu uopste da spavam. Poludecu. Sve me boli, a uz to je i bebac nemiran. Izgleda da ce biti nocna ptica :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala tih problema, što neko napisao već - spavam ko top. :D

Bila sam ko avion pred porođaj i super sam spavala...

kovrdjava_sju voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec nedelju dana imam problem sa nesanicom.Kako se borim sa tim?Uglavnom zurim u plafon... ;) Kad ona prodje? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam ja bila trudna, preko dana sam bila grozno pospana, a nocu sam vilenela i mrzela sebe sto ne mogu da spavam :) Zasto je tako, nemam pojma...uglavnom, pomagalo mi je da sve poiskljucujem, skroz zamracim sobu, a inace volim da spavam uz tv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja sam u 26. nedelji i imam problem sa spavanjem.Ne toliko sa spavanjem koliko sa izborom adekvatnog polozaja.Sve me boli,tesko mi je kako god da se okrenem,i jos na to sve me kukovi bole u zavisnosti na kojoj strani spavam..Huh..Onda ujutro kada ustanem dok se malo ne razgibam prepone odpadose..heheh u svakom slucaju ovo se ne zove dzabe drugo stanje..Ako ima neko neki savet dobro bi mi dosao..

Hvala!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijavljujem se medju nespavalice :huh:

do 3h sam kao da je podne, nema teorije da bih zaspala, a u toku dana samo kljucam. Da poludim. Uglavnom, mislim da sam se i navikla da zaspem uz TV ili muziku, tako da cesto dodjem u situaciju da nocu ukljucim mp3 plejer jer nema teorije da drugacije zaspem, pa se ujutro probudim upetljana u kablove a mm me gleda da li sam normalna (on zaspe dok vidi krevet)! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto i mene ovde. vec par noci ne spavam. kao sova sam :blink:

spavala bih kada svi ustanu, al treba rucak spremati...eh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja sam u 26. nedelji i imam problem sa spavanjem.Ne toliko sa spavanjem koliko sa izborom adekvatnog polozaja.Sve me boli,tesko mi je kako god da se okrenem,i jos na to sve me kukovi bole u zavisnosti na kojoj strani spavam..Huh..Onda ujutro kada ustanem dok se malo ne razgibam prepone odpadose..heheh u svakom slucaju ovo se ne zove dzabe drugo stanje..Ako ima neko neki savet dobro bi mi dosao..

Hvala!!

A jel se inače krećeš, šetaš? Pokušaj da podigneš malo jastuk pa da spavaš - možda pomogne. :)

Prijavljujem se medju nespavalice :huh:

do 3h sam kao da je podne, nema teorije da bih zaspala, a u toku dana samo kljucam. Da poludim. Uglavnom, mislim da sam se i navikla da zaspem uz TV ili muziku, tako da cesto dodjem u situaciju da nocu ukljucim mp3 plejer jer nema teorije da drugacije zaspem, pa se ujutro probudim upetljana u kablove a mm me gleda da li sam normalna (on zaspe dok vidi krevet)! :lol:

A kad ustaneš ujutro rano, jel posle preko dana spavaš... Je ne bih mogla da zaspim samo ako spavam popodne... ;)

eto i mene ovde. vec par noci ne spavam. kao sova sam :blink:

spavala bih kada svi ustanu, al treba rucak spremati...eh

Ako već mora da se spremi ručak, ;) i ustane rano, ti odremaj posle kuvanja pola sata. Ne više od sat, da možeš uveče ponovo da se uspavaš... :) Jel i ti spavaš preko dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako već mora da se spremi ručak, ;) i ustane rano, ti odremaj posle kuvanja pola sata. Ne više od sat, da možeš uveče ponovo da se uspavaš... :) Jel i ti spavaš preko dana?

Ne spavam, ali danas cu morati. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice - ne spavam popodne bas iz razloga sto onda nocu sovim! :)

Juce sam npr. ustala u pola 7 zbog vadjenja krvi ( a prethodno sam zaspala oko pola 3 ) , ceo dan sam kljucala i borila se da ne zaspem i eto , opet sinoc pre pola 2 nije bilo teorije da zaspem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spavam kao top, cim legnem u krevet odmah zaspim, mada mi se desi da zaspim dok sam za kompom i igram igricu, a film gledam sedeci na stolici, jer ako se priblizim krevetu nista od filma :) Spavam od 12-1 uvece pa do 10-11 ujutru bez budjenja,sem ako ne zvoni tel pa me probudi ranije, i popodne od 3-5, to je navika, mm dodje s posla pa zajedno malo prilegnemo. Cak kad mm u 6 ustaje, retko i cujem alarm, i to kad ide na posao,bas se retko kad probudim. Nikad vise nisam spavala nego sada kad sam trudna. Spavajte zato sada, jer kad bebci dodju nema nista od naseg spavanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spavam kao top, cim legnem u krevet odmah zaspim, mada mi se desi da zaspim dok sam za kompom i igram igricu, a film gledam sedeci na stolici, jer ako se priblizim krevetu nista od filma :) Spavam od 12-1 uvece pa do 10-11 ujutru bez budjenja,sem ako ne zvoni tel pa me probudi ranije, i popodne od 3-5, to je navika, mm dodje s posla pa zajedno malo prilegnemo. Cak kad mm u 6 ustaje, retko i cujem alarm, i to kad ide na posao,bas se retko kad probudim. Nikad vise nisam spavala nego sada kad sam trudna. Spavajte zato sada, jer kad bebci dodju nema nista od naseg spavanja :)

I ja sam vako spavala ko top :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice - ne spavam popodne bas iz razloga sto onda nocu sovim! :)

Juce sam npr. ustala u pola 7 zbog vadjenja krvi ( a prethodno sam zaspala oko pola 3 ) , ceo dan sam kljucala i borila se da ne zaspem i eto , opet sinoc pre pola 2 nije bilo teorije da zaspem!

U, bre... ženska ja ne bih izdržala... A jesi probala da čitaš knjigu, neke trač novine i jel ti se ni tad ne prispava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem sa spavanjem..sad sam u 1o nedelji ,i uglavnom spavam danju a nocu uopste....cesto se desi da zaspem u 6 ujutru i probudim se sledeceg dana u 5 popodne...pokusavala sam da se probudim makar u 12 ali zaista bilo je nemoguce ustati iz kreveta...jel neko imao slican problem i moze li to uticati lose na razvoj bebe????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem sa spavanjem..sad sam u 1o nedelji ,i uglavnom spavam danju a nocu uopste....cesto se desi da zaspem u 6 ujutru i probudim se sledeceg dana u 5 popodne...pokusavala sam da se probudim makar u 12 ali zaista bilo je nemoguce ustati iz kreveta...jel neko imao slican problem i moze li to uticati lose na razvoj bebe????

Ćaos i dobro nam došla :rolleyes: ...temu o Nesanici u trudnoći imamo, pa možeš ovde da nam se "žališ"...KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sad pred kraj pocela da hvata nesanica, po celu setam po kuci kao luda, ne mogu da zaspem <_< <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja od pre mesec dana imam nesanicu :( , legnem tek oko 3 nocu i vrtim se kao idiot, cak ni preko dana ne mogu da spavam iako osecam da bi mi malo sna dobrodoslo...evo pocela sam da radim i opet ista stvar, mislila sam ne radim ,ne opterecujem se nesto mnogo poslom pa mozda nisam umorna :huh: ali sada radim, pa bus, vrucina, komp i sve ostalo plus kuca, klinci i opet nistaaaaaaaaaaaaaaaa..... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li imate ovih problema i kako se nosite sa tim?

imam. smor.gif

a pocecu sa istim da se nosim tako sto cu udarati glavom o zid po svoj prilici.

prva tri meseca sam spavala kao nadrogirana, a sada do jedan nocu ne mogu da zaspim, a vec u 4 sam budna.

onda na poslu umirem od umora i kako dodjem kuci opet nista.glavomozid.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.