Porodilište "Višegradska" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Ja sam se porodila u Visegradskoj. Pa znate valjda da ni u jednoj bolnici nisu bile dozvoljene posete zbog virusa H1N1, tako da to nema veze sa politikom bolnice u normalnim situacijama su svuda dozvoljene posete. Istina da Visegradska izgleda katastrofalno ali pre bi se tamo opet porodila nego u Frontu gde je baby frandly program i gde je osoblje jos neljubaznije nego u Visegradskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u Višegradskoj, ali carskim rezom. Provela sam 24h na odeljenju Carskih rezova gde je katastrofalno!!! Sestre su užasne. Doduše, u dnevnoj smeni su bile 2 jako fine sestre, ali sestre u nočnoj su bile užas- ni jednom nam nisu promenile krvave čaršafe, pa sam čitave noči ležala u lokvi krvi. Došle su u sobu samo kada su delile terapiju i kada su nas terale da ustanemo (oko 8huveče). Meni je od injekcije koju su mi dale jako pozlilo, a one su dežurnog dr pozvale tek nakon 2h! Pa, za to vreme sam, ne daj bože., mogla i umreti!!! Pošto sam ja 6 meseci ležala u bolnici, kada su nas terale da ustanemo-ja nisam mogla i zamolila sam sestru da mi pomogne da sednem, a ja ču več nekako pokušat da ustanem, Na šta mi je ona odbruslila:"Šta? Ti ne želiš da ustaneš?" Ja sam joj kroz suze rekla da želim, ali da mi je potrebna pomoč, a ona mi je odgovorila:"Mi nismo plačeni da svoju snagu trošimo na vas!!!"

Jedva sam čekala da svane jutro i da me vrate na 3. sprat, na odeljenje Profesora Radunovića, gde sam uzela apartman i gde je osoblje fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bambina - i ja sam se porodila u Visegradskoj u novembru prosle godine. Provela sam jedan dan na intenzivnoj nezi, a posle su me spustili na odeljenje CR. Tamo sam bila u apartmanu 5 dana. Moram da potvrdim tvoju pricu, sestre su skroz bez veze. Posto mi je to bio treci porodjaj prepoznavala sam one koje su tu od ranije. Glavna sestra je ok zena, normalna, hoce da pomogne, da posavetuje, da saslusa, zatim sestra Milja koja je isto ok i jos jedna mlada kojoj ne znam ime. Ostale su uzas. Nezainteresovane, komentarisu sto treba i sto ne treba. Ja nisam imala konflikte sa njima jer mi nisu trebale. Hvala bogu bilo mi je dobro i sve sam mogla sama. Vidjala sam ih samo kad dele terapiju i pred vizitu. Sa druge strane to me malo i zbunjivalo jer 2007. kada sam tamo lezala (doduse bile su druge sestre) obilazile su nas bar 2-3 puta u smeni. Dodju, pitaju da li smo dobro, treba li nesto, a sad nista. Cak sam par puta morala da ih jurim ne bi li mi iskljucile infuziju koja je davno istekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo iskustava iz Visegradske:

Posle prvog porodjaja sam bila na odeljenju za porodilje (3. sprat). Ne bih se osvrtala na to sto je odeljenje bilo nesredjeno, to je manje vazno, ali ono sto je bilo strasno jeste osoblje.Jedine prijatne osobe su bile jedna sestra i cistacica.

Prvi kontakt sa dr je bio takav da mi je rekla: "Sa takvom ranom mi skoro necete izaci !!!!". Kao da sam ja kriva za to kakva mi je rana. Jedna sestra je bila posebno neljubazna i uvek bi urlala niz hodnik " U KREVETE DELIM TERAPIJU !!!" Tako da bi mi sve preplasene poskakale. Kada se posle nekog vremena pocela ljubazno obracati zenama sve smo se zgledale i pitale smo se sta joj je. Ne znam da li se neko mozda zalio. Jos bih navela da je glavna sestra napravila pogresnu procenu mog stanja pa sam zavrsila na intenzivnoj. Sestara iz laktarijuma nije nigde bilo pa su se prvorotke snalazile tako sto su molile zene koje imaju vec iskustva da im pomognu oko izmazanja. Posete nisu dozvoljene na odeljenju vec porodilje izlaze i stoje u hodniku, pa koliko izdrze. Ja sam na tom odeljenju bila 12 dana i rekla sam nikad vise. Ovo se desavalo 2006.god.

Posle drugog porodjaja, takodje u Visegradskoj, bila sam u apartmanu (3. sprat odeljenje humane). To se unapred rezervise i placa ali se u potpunosti isplati. Kao da sam se nalazila na drugoj klinici u odnosu na prvi put. Sestre sve ljubazne, tu mi je bila i dr koja mi je vodila trudnocu, a o uslovima da i ne govorim. Da ne biste mislile da je to samo zbog toga sto se placa reci cu vam da sam na tom odeljenju boravila tokom cele prve trudnoce, svakih mesec dana po nekoliko dana radi kontrola, i tada sam se vec uverila u to da su tamo zaista svi divni. Naravno tu se vec prvog dana pojavila i sestra iz laktarijuma da pita da li je sve u redu, da li imam mleka, da li znam da se izmazam...a ja sam je prilicno besno (prisecajuci se prethodnog iskustva) poslala na drugo odeljenje gde "nema nikoga da pomogne prvorotkama". :) Posete su dozvoljene u samom apartmanu. Ovo je bilo 2008.god.

Sad kada se spremam za treci, ni malo se ne dvoumim, ponovo cu u apartman i svakome ko ima mogucnosti bih to preporucila.

Eto toliko od mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u Visegradskoj. Pa znate valjda da ni u jednoj bolnici nisu bile dozvoljene posete zbog virusa H1N1, tako da to nema veze sa politikom bolnice u normalnim situacijama su svuda dozvoljene posete. Istina da Visegradska izgleda katastrofalno ali pre bi se tamo opet porodila nego u Frontu gde je baby frandly program i gde je osoblje jos neljubaznije nego u Visegradskoj.

U Frontu posete nisu dozvoljene, i to je politika bolnice, jer je celo porodilište Baby friendly, pa je malo bezveze da neko ulazi sa ulice direkt u sobu u kojoj leži još koja žena i isto toliko dece

Ja sam se tamo porodila 2008. i kao zaista ružno moram da navedem bahatost osoblja, koje se ponaša kao da se žene tamo nalaze zato što nemaju šta pametnije da rade. Niko od osoblja nema nikakvu identifikacionu karticu, tako da kada se pojave, vi treba da nagađate ko je doktor, ko babica, ko sestra, a ko čistačica. Doktor i babica na porođaju su bili zaista super, ali je odeljenje užasno. Nas tri smo delile sobu, što je još i dobro, jer ih je u susednoj bilo čak 8. Osoblje je u sobe ulazilo i izlazilo, bez da nam se iko obratio, osim brojem kada treba da se izdere da požuriš. Porodila bih se opet tamo, ali sada znam kakav stav treba da ponesem sa sobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se takodje porodila u Visegradskoj i moram vam reci da sam imala srece.Vreme u bolnici je brzo prolazilo,sestre su bile divne,doktorka Vrzic takodje.prvo sam lezala na patologiji,sestra ljilja(glavna sestra)me je toliko zavolela da je dosla da me obidje kada su me porodili,zatim sestra Bilja,ali moram priznati da je jedna sestra sa odeljenja carskog reza (jedna plavusa)bila prava zlocka,kada ti da injekcju vise te boli ubod nego rana gde su te sekli.

Uglavnom to je to,imala sam srece,to je bilo 2008 godine u martu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure: Jooooj,dobro je dobiti sto vise informacija,ali ja tek sad nista ne znam.

Poradjala sam se pre u Visegradskoj ali davno i bilo je relativno cisto po sobama ali wc,tus kabine i osoblje ne zelim ni da komentarisem.Sad sam u sedmom mesecu i preplasena sam jer ne znam gde da se poradjam,jer bre svi traze veeeliki kes i to bez blama!

Dragisa Misovic mi lepo zvuci,a i vidim ne placa se epidural,al je velika mana sto mi treba veoma jaka veza da bi me uopste primili.Sva ostala porodilista su skupa,kad se presaberem treba mi 1000e da se porodim i to prirodnim putem,za carski mi treba kredit kod neke banke iako to nije hir u mom slucaju,nego kako kaze moja doktorica,idemo na rizik sa prirodnim pa ako se nesto iskomplikuje videce da nekog doktora iscima za hitan carski.Eto,to je moja strasna situacija,al sta cu?

Da,nisam obrazlozila sta bi otprilike uslo u tih 1000e.Kao prvo oko 20000din epidural,konsultacija sa anesteziologom 3000din i ako volite da budete u cistoj sobi sa kupatilom jer u svakom kupatilu se razvlaci krv po plocicama i i tus kabinama koje su hronicno zapusene i po njima pliva svasta,e cena za dan u sobi je 6000din x broj dana pa se sracunajte.E ono resto do 1000e je cascavanje zene sa portirnice da bi nekog vaseg pustila u posetu,onda sestrama koje su trenutno na odeljenju i na kraju kad konacno srecni tata dodje po svoju bebusu i zenicu red je da pocasti babicu koja ih je dovezla liftom sa sprata.Izvinjavam se svim trudnicama i onima koje ce uskoro to postati sto sam napisala sve ove gadosti koje ni 10% ne mozete ni zamisliti da je tako i u prvi mah vam deluje da je sve ok i da ja mozda lupetam gluposti ali ne i nikako nisam razmazena trudnica jer da sam to sigurno ne bih sada bila trudna i cekala cetvrto dete.Obozavam decu i imam mogucnosti da ih izdrzavam ali mi strasno zvuci da delim pare okolo kad vec mogu svojoj deci kupiti nesto sto im je potrebno.Ove cifre koje sam ispisala su poslednje informacije iz Visegradske.

Termin mi je u junu mesecu,a do tada cu svisnuti od sekiracije jer bas ne volim da rizikujem na porodjaju,nek mi je Bog u pomoci i svima vama.

Pozdrav i jos jedno izvinjenje ako sam bila gruba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se tri puta porađala u Višegradskoj, i imam različita iskustva. Prva dva puta sam ležala na III spratu, na humanoj, gde je apsolutno fantastično ! Ovaj poslednji put (oktobar 2009) sam ležala na IV spratu, pošto je rađena fasada zgrade, pa porodilje nisu primane na humanu, i prilično sam zadovoljna uslovima i na ovom odeljenju.

Što se tiče samog porodilišta, prvi i treći put sam prošla fino, iako nisam imala nikakvu vezu, osoblje je bilo izrazito ljubazno. Drugi put sam se porađala u gluvo doba noći (porodila sam se u pola 3 ujutro), bila sam jedina u svim boksovima, i moram reći da su me bukvalno ostavili samu da se porađam - babicu sam jedva dozvala kada su počeli naponi !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam konacno prelomila i odlucila da se porodim u Visegradskoj uz epidural i prisustvo muza :rolleyes:

Oduvek sam mislila da su muzevi u tom trenutku suvisni ali jbg,s obzirom na moju moju situaciju mislim da je to ok.Sa rizikom idem na prirodni porodjaj iako imam uzasno visok pritisak,prethodni carski i verovatno veliku bebu jer su i prethodne bile preko 4kg i 55cm,jer nemam vezu.Doktorka mi otvoreno kaze da idemo sa rizikom.Ona pretpostavlja da mogu se tako poroditi iako sam sitne gradje,al ajd sad.Moram ih slusati i trpeti kad zavisim od njih.Ali ako nesto krene naopako moj dragi neka tek tada urgira gde stigne jer porodilja je zaista u tim trenucima nemocna i to je razlog zbog kojeg zelim da on prisustvuje.

Vise mi se isplati da regularno platim epidural i prisustvo muza,nego da unapred podmicujem i molim kojekakve za pomoc i zavisim od nekih tamo levih.Ovako,ako Bog da malo srece porodicu se prirodno,to mi je najveca zelja pa sad kako bude.

Epidural nisam nikada koristila,ali cujem da je ok.Od mnogih zena sam to cula,pa sto da ne ako vec olaksava bolove.

Pozdrav svim trudnicama! Zelim im lak i brz porodjaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, opišite svoja iskustva iz GAK "Višegradska".

Ja sam se tamo porodila carskim rezom. Nakon carskog, 24h sam morala provesti na odeljenju carskih rezova, gde je katastrofa. Tu nešto debelo ne funkcioniše, ali ko je kriv i kome se žaliti?

Ovo je moja priča:

Ležala sam u bolnici 6 meseci pre porođaja. Kada mi je urađen carski smestili su me na odeljenje carskih rezova. U dnevnoj smeni su bile 2 jako fine sestre koje su nas obilazile čitavog dana. Jedna se zove Marina i mlađa je, a drugoj ne znam ime-srednjih je godina, duge, plave kose. Došla je nočna smena u kojoj su bile 2 sestre koje su slika i prilika kakvo zdravstveno osoblje ne treba biti!!! Ne znam kako se zovu, jedna je jako mlada i liči na Romkinju ima čudno ime. Druga ima 40-ak god. Došle su nas običi samo kad su delile terapiju i kad su nas terale da ustanemo. Ni jednom tokom noči nam nisu promenile krvave čaršafe na kojima smo ležale niti uloške. Ja sam noč provela u lokvi krvi. Kada su došle da nas ž"teraju" da ustanemo (kažem teraju-jer je bukvalno tako) , ove 3 ženice koje su bile sa mnom u sobi su uspele, ja nisam mogla. Zamolila sam tu mladu sestru da mi ona i njena koleginica pomognu da sednem, a ja ču več nečako ustati, na šta se ona brecnula:"Šta, jel ti nečeš da ustaneš?" Ja sam rekla da hoču, samo mi treba pomoč, jer sam 6 mese4ci lešala i teško mi je da se sama pridignem, na šta mi je ona odbrusila:" Ne možemo ti pomoči. Mi nismo plačene da svoju snagu trošimo na vas!!!"

Da ne pričam o tome kako mi je od injekcije koju sam primila pozlilo i da su dežurnog ljekara pozvale tek posle 2 sata. Pa za to vreme sam mogla i umreti!!!

Jedva sam čekala da svane jutro i da me vrate na 3. sprat, na odeljenje "Humane reprodukcije" (odeljenje pro. Radunovića) , gde sam uzela apartman i gde su svi divni, ljubazni, fenomenalni!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, opišite svoja iskustva iz GAK "Višegradska".

Ja sam se tamo porodila carskim rezom. Nakon carskog, 24h sam morala provesti na odeljenju carskih rezova, gde je katastrofa. Tu nešto debelo ne funkcioniše, ali ko je kriv i kome se žaliti?

Ovo je moja priča:

Ležala sam u bolnici 6 meseci pre porođaja. Kada mi je urađen carski smestili su me na odeljenje carskih rezova. U dnevnoj smeni su bile 2 jako fine sestre koje su nas obilazile čitavog dana. Jedna se zove Marina i mlađa je, a drugoj ne znam ime-srednjih je godina, duge, plave kose. Došla je nočna smena u kojoj su bile 2 sestre koje su slika i prilika kakvo zdravstveno osoblje ne treba biti!!! Ne znam kako se zovu, jedna je jako mlada i liči na Romkinju ima čudno ime. Druga ima 40-ak god. Došle su nas običi samo kad su delile terapiju i kad su nas terale da ustanemo. Ni jednom tokom noči nam nisu promenile krvave čaršafe na kojima smo ležale niti uloške. Ja sam noč provela u lokvi krvi. Kada su došle da nas ž"teraju" da ustanemo (kažem teraju-jer je bukvalno tako) , ove 3 ženice koje su bile sa mnom u sobi su uspele, ja nisam mogla. Zamolila sam tu mladu sestru da mi ona i njena koleginica pomognu da sednem, a ja ču več nečako ustati, na šta se ona brecnula:"Šta, jel ti nečeš da ustaneš?" Ja sam rekla da hoču, samo mi treba pomoč, jer sam 6 mese4ci lešala i teško mi je da se sama pridignem, na šta mi je ona odbrusila:" Ne možemo ti pomoči. Mi nismo plačene da svoju snagu trošimo na vas!!!"

Da ne pričam o tome kako mi je od injekcije koju sam primila pozlilo i da su dežurnog ljekara pozvale tek posle 2 sata. Pa za to vreme sam mogla i umreti!!!

Jedva sam čekala da svane jutro i da me vrate na 3. sprat, na odeljenje "Humane reprodukcije" (odeljenje pro. Radunovića) , gde sam uzela apartman i gde su svi divni, ljubazni, fenomenalni!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam konacno prelomila i odlucila da se porodim u Visegradskoj uz epidural i prisustvo muza :rolleyes:

Oduvek sam mislila da su muzevi u tom trenutku suvisni ali jbg,s obzirom na moju moju situaciju mislim da je to ok.Sa rizikom idem na prirodni porodjaj iako imam uzasno visok pritisak,prethodni carski i verovatno veliku bebu jer su i prethodne bile preko 4kg i 55cm,jer nemam vezu.Doktorka mi otvoreno kaze da idemo sa rizikom.Ona pretpostavlja da mogu se tako poroditi iako sam sitne gradje,al ajd sad.Moram ih slusati i trpeti kad zavisim od njih.Ali ako nesto krene naopako moj dragi neka tek tada urgira gde stigne jer porodilja je zaista u tim trenucima nemocna i to je razlog zbog kojeg zelim da on prisustvuje.

Vise mi se isplati da regularno platim epidural i prisustvo muza,nego da unapred podmicujem i molim kojekakve za pomoc i zavisim od nekih tamo levih.Ovako,ako Bog da malo srece porodicu se prirodno,to mi je najveca zelja pa sad kako bude.

Epidural nisam nikada koristila,ali cujem da je ok.Od mnogih zena sam to cula,pa sto da ne ako vec olaksava bolove.

Pozdrav svim trudnicama! Zelim im lak i brz porodjaj :)

Zelim ti, draga, svu srecu, brz i lak porodjaj.

Kad ti je termin da navijamo za tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelim ti, draga, svu srecu, brz i lak porodjaj.

Kad ti je termin da navijamo za tebe?

:rolleyes: Hvala na lepim zeljama YelenaC!!! Termin mi je 16.6. ako izdrzim :lol: Sada sam u 28. nedelji i brojim dane do porodjaja,bar je dvocifren broj i kao fora mislim aj jos malko :unsure:

Ma iskreno,jedva sam cekala i ovo vreme da se malo prolepsa i da mogu malo da se razmrdam,prosetam a ne samo da gledam kroz prozor i cekam,cekam,cekam sunce!

E da, :lol: moj muzic se uplasio porodjaja vise nego ja,kaze njemu je prvi put pa ne zna sta ga ceka :lol: Pitao je drugara cija se zena porodila skoro,da li je mozda prisustvovao porodjaju,naravno nadajuci se da ce ovaj reci da nije :lol: Drugar mu je rekao da je bio na oba zenina porodjaja i da je skroz ok,nista strasno,cak zaista lepo i bas,bas cool!

Naravno,tada sam saznala da se u Hrvatskoj ne placa ni epidural ni prisustvo oca na porodjaju,cak je to tako normalno da svaka zena ima epidural!!! E,moj Boze kad ce i ovi nasi doktori i mministarsvo zdravlja shvatiti da je to tako normalno i cak potrebnije nego anestezija kada se vadi ili opravlja zub,al ajd ipak smo mi svi dalekoooooooooo od evropskih shvatanja i samo trazimo manu svemu sto je relativno novo i neuobicajeno za nase podneblje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje!

Evo citam sta ste pisale i ne mogu a da ne odgovorim na komentar YeleneC da cu biti uz muza i da se ne plasi u tim trenucima :lol:

Mukica jedna,on je tako sad ozbiljno skapirao situaciju da je krenuo ubrzano da se sprema za dolazak bebe,gleda i kupuje opremu i svasta nesto.Gleda koju torbu za porodiliste da kupi...ma ni ja se ne bih svega toga setila,a i jos je rano za torbu i ostalo. Zaista kao da se on poradja a ja treba da prisustvujem,ma cudo :unsure:

Neverovatni su muskarci! Moj je zaista brizan i pazljiv oduvek bio,ali sto se tice porodjaja ne.Uvek je bio u fazonu da je muskarcu mesto kuci,da saceka lepe vesti i proveseli se sa prijateljima,a sad kad vidi da je frka,shvata da mora da se maksimalno ukljuci u sve,ali on ga bas pretera.

Mogu samo da ga zamislim kad dobijem prve porodjajne bolove :lol::lol::lol: a tek u porodilistu :lol: a tek kad se vidi sa prijateljima :lol: pricace verovatno i da me je licno poradjao,jooooooooooooj,ma sad i nisam u tolikoj ja frci,vec kad pomislim na njega smejem se kao blesava i jedva cekam jun :lol:

Taj dan cu morati da podelim sa svima vama i ispisem do najsitnijih detalja kako je bilo, jer ce verovatno biti jako zanimljivo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, opišite svoja iskustva iz GAK "Višegradska".

Ja sam se tamo porodila carskim rezom. Nakon carskog, 24h sam morala provesti na odeljenju carskih rezova, gde je katastrofa. Tu nešto debelo ne funkcioniše, ali ko je kriv i kome se žaliti?

Ovo je moja priča:

Ležala sam u bolnici 6 meseci pre porođaja. Kada mi je urađen carski smestili su me na odeljenje carskih rezova. U dnevnoj smeni su bile 2 jako fine sestre koje su nas obilazile čitavog dana. Jedna se zove Marina i mlađa je, a drugoj ne znam ime-srednjih je godina, duge, plave kose. Došla je nočna smena u kojoj su bile 2 sestre koje su slika i prilika kakvo zdravstveno osoblje ne treba biti!!! Ne znam kako se zovu, jedna je jako mlada i liči na Romkinju ima čudno ime. Druga ima 40-ak god. Došle su nas običi samo kad su delile terapiju i kad su nas terale da ustanemo. Ni jednom tokom noči nam nisu promenile krvave čaršafe na kojima smo ležale niti uloške. Ja sam noč provela u lokvi krvi. Kada su došle da nas ž"teraju" da ustanemo (kažem teraju-jer je bukvalno tako) , ove 3 ženice koje su bile sa mnom u sobi su uspele, ja nisam mogla. Zamolila sam tu mladu sestru da mi ona i njena koleginica pomognu da sednem, a ja ču več nečako ustati, na šta se ona brecnula:"Šta, jel ti nečeš da ustaneš?" Ja sam rekla da hoču, samo mi treba pomoč, jer sam 6 mese4ci lešala i teško mi je da se sama pridignem, na šta mi je ona odbrusila:" Ne možemo ti pomoči. Mi nismo plačene da svoju snagu trošimo na vas!!!"

Da ne pričam o tome kako mi je od injekcije koju sam primila pozlilo i da su dežurnog ljekara pozvale tek posle 2 sata. Pa za to vreme sam mogla i umreti!!!

Jedva sam čekala da svane jutro i da me vrate na 3. sprat, na odeljenje "Humane reprodukcije" (odeljenje pro. Radunovića) , gde sam uzela apartman i gde su svi divni, ljubazni, fenomenalni!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je trudnoću vodio doktor Plećaš. Izuzetan lekar i divan čovek. Njemu sam zahvalna do neba. Imala sam zakazan carski rez iz zdravstvenih razloga. U sali mi je bilo divno. Svi su bili izuzetno pažljivi, naročito anesteziolozi, doktor Nikolić i jedna ženica kojoj ne znam ime. Ali na odeljenju carskog reza stvarno nešto ne funkcioniše. Ima dve sobe i sto apartmana, nas 6 žena u jednoj maloj sobi,već treći dan su nas prebacili u neku sobu na drugom odeljenju, da ne pričam šta su mi izgrešili u otpusnoj listi. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je problem na odeljenju CR. Skoro su sve apartmani, vrlo malo soba. Zene koje nisu u apartmanu 2.-3. dan prebacuju na odeljenje patologije koje se nalazi u istom hodniku, prekoputa odeljenja Cr. Kada treba da podoje bebice, te zene moraju da dolaze na odeljenje CR i da sede na stolicama u nekoj slobodnoj prostoriji, na svaka 3 sata. Prilicno glupo i nehumano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u Visegradskoj pre skoro 4 meseca. Pre porodjaja sam dve nedelje lezala na odeljenju za visoko rizicne trudnoce. To lezanje mi je jako tesko palo, pogotovu sto posete nisu bile dozvoljene zbog gripa. Sva sreca pa su sestre na tom odeljenju super (sve 4 + glavna sestra), a i doktori su bili korektni. Posle porodjaja (doktori i babice su bili ok) prebacena sam na 4 sprat, koji je renoviran, sve sobe su dvokrevetne sa kupatilom, klimom... Jedini problem na tom odeljenju su jako neljubazne sestre, doktor i babica iz laktarijuma. Sestre dodju da ti daju terapiju i to je sve, doktor je uvek namrsten i skrt na recima, a babica iz laktarijuma ni posle tri molbe da dodje i da mi pomogne (posto sam prvorotka) nije se udostojila da dodje. Ono sto mi se u ovom porodilistu dopalo je higijena koja je na nivou (sto je meni bilo jako bitno) i sto su mi bebu tri puta dnevno donosili po par sati ( od 9-10h, od 12-14h i od 16-20h ). Ja sam se uvece u 22:30 porodila i vec ujutru u 9h su mi doneli bebu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje!

Evo citam sta ste pisale i ne mogu a da ne odgovorim na komentar YeleneC da cu biti uz muza i da se ne plasi u tim trenucima :lol:

Mukica jedna,on je tako sad ozbiljno skapirao situaciju da je krenuo ubrzano da se sprema za dolazak bebe,gleda i kupuje opremu i svasta nesto.Gleda koju torbu za porodiliste da kupi...ma ni ja se ne bih svega toga setila,a i jos je rano za torbu i ostalo. Zaista kao da se on poradja a ja treba da prisustvujem,ma cudo :unsure:

Neverovatni su muskarci! Moj je zaista brizan i pazljiv oduvek bio,ali sto se tice porodjaja ne.Uvek je bio u fazonu da je muskarcu mesto kuci,da saceka lepe vesti i proveseli se sa prijateljima,a sad kad vidi da je frka,shvata da mora da se maksimalno ukljuci u sve,ali on ga bas pretera.

Mogu samo da ga zamislim kad dobijem prve porodjajne bolove :lol::lol::lol: a tek u porodilistu :lol: a tek kad se vidi sa prijateljima :lol: pricace verovatno i da me je licno poradjao,jooooooooooooj,ma sad i nisam u tolikoj ja frci,vec kad pomislim na njega smejem se kao blesava i jedva cekam jun :lol:

Taj dan cu morati da podelim sa svima vama i ispisem do najsitnijih detalja kako je bilo, jer ce verovatno biti jako zanimljivo :rolleyes:

Ma, ti ces se poroditi ocas posla. Muzica samo nauci tehniku disanja u slucaju panike :lol: i bicete cool oboje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u VISEGRADSKOJ , novembra 2009.

Na svu srecu sam imala odlicnog lekara , doc. Nemanja Milincic , koji je pravi primer kulturnog coveka koji postuje pacijenta.

Na odeljenju carskih rezova je mnogo gore nego na patologiji gde sam lezala pre porodjaja skoro 2 nedelje.

Nikada mi nece biti jasno cemu sluze SESTRE IZ LAKTARIJUMA???

To su neke zene u belim mantilima , koje projure kroz sobe , bez DOBAR DAN I DOVIDJENJA , neljubazno vam pridju i krvnicki vas ustinu za bradavicu bez ikakve pripreme i objasnjenja.

Mnoge zene se posle toga odlucuju da ne doje , jer misle da ce morati "konstantno" da se "samokaznjavaju" stipanjem .

Da li je neko procitao ili nije , ne zanima me ... tek ja sam to upisala u KNJIGU UTISAKA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam tu visegradsku dozivela kao jedno zlo najvece, odrzavala sam trudnocu tamo, mesecima lezala, i uprkos svim indikacijama za carski rez zakazali su mi indukovan prirodni, na kojem su debelo zasrali, jer se nekoj dezurnoj doktorki mnogo zurilo da oslobodi boks, pa se nije trudila da cita karton, na kome je pisalo VISOKO rizicna, sa povecim spiskom terapije... i tako nasilno probusila vodenjak pre vremena, i izazvala prolaps pupcanika, prestanak srcane radnje bebe, neverovatan skok pritiska i obilno krvarenje.... beba se rodila modra, u terminu, sa 3750gr, sa ocenom 5, i provela nekoliko dana u inkubatoru... na odeljenju cr zlo i naopako, svvima donose bebe, meni ne, svima kazu sve, meni nista, ja peti dan na ivici histerije, jer ga jos nisam videla, i niko mi ne govori nista, stavili me u neku sobu, 4 kreveta, bez posteljine, samo prljavi dusek i parce carsava ispod guze zbog krvarenja, jastuk bez jastucnice, na prozorima oko stakala sirokim selotejpom zalepljena neka stara cebad, sestre neljubazne, mozes umreti, ne zanima ih. Bila sam na ivici nervnog sloma vec kad su mi rekli da moja rezervacija za apartman ne postoji ( tj zajebali su me i uselili nekog), a sve ostalo me totalno dotuklo. igrom slucaja sam na ivici histerije zahtevala od mojih da me kako znaju i umeju prebace bilo gde odatle ili ja odoh taksijem u bademantilu kuci, pa su me eto ozbiljno shvatili i nasli nekog ko ce intervenisati da se moja rezervacija ponovo pojavi. tada sam prvi put videla mog zapca, i shvatila koliko iskustva mogu biti razlicita, posle je sve bilo korektno. ali sta da rade one zene koje do apartmana i odeljenja humane reprodukcije ne mogu doci? a to je vecina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame..

mada me vise "ne" zanimaju pordodjaji, posto to obavih cak dva puta :) u roku od 22 meseca razlike, ali evo da podelim i ja s vama iskustva.

U prvoj trudnoci na redovnom ultrazvuku u osmom mesecu mi je dr.Tatjana Dosev (ginek. sa gak visegrad.) konstatovala da je beba karlicno okrenuta i da ce morati carski. Na sveopste iznenadjenje moje a da ne kazem razocarenje doktorka je potvrdila da mora biti iskljucivo carski!!! A drugi faktor je bio i krupna beba. Rekla mi je da odaberem akusera za carski, i zakazala mi je prijem na svom odeljenju (ginekologija-endokrinogija - I sprat) 7 dana uoci termina porodjaja. Ja kao svaka prvoporodilja neobavestena, glupa i smorena od informacija sa panikom pocnem da se raspitujem kako i gde traziti doticnog akusera za porodjaj a sto je i moje zaaakonsko pravo !!!

Prvo sam bila u tripu da carske rade dr.hirurzi :), a onda dobijem prave informacije od blize rodjake koja je anesteziolog na klinici, da porodjaje carske rade zapravo ginekolozi! Toliko o mojoj bruci :) Apriori, ista mi je odgovorila na mnogo moje "zablude" i pomogla da izaberem doktora za porodjaj. U stvari, stvar je bio samo u jednom klasicnom pitanju doktorici koja mi je radila ultrazvuk: Dali ona sama radi rezove..

Na prijemu sedam dana uoci termina, po dogovoru sam se javila na odeljenje spomenutoj ginekologici i pitala je ljubazno dali moze ona da radi rez, sto je naravno i prihvatila. Tretman njenog pacijenta na njenom odelenju je bio vrlo dobar.

7 dosadnih dana sam lezala sa zenama koje su se smenjivale u sobi. Inace na tom odeljenju leze i zene koje odrzavaju trudnoce, zene koje se ginekoloski lece etc.. Priprema za carski je bila u smislu: merenja temperature, vadjenje krvi, krv.slike, merenja pritiska, dijeeteeeeeee :D. Konzilijum je odredio termin za salu bukvalno na sam termin.

Tog jutra 17 sept.07 godinice, izjutra rano budjenje, klisting, tusiranje, odlazak u operacionu, tim predivnih plavusica (od moje akuserke, preko anesteziologice i anesteticarke) me sacekale i odradile posao tj.porodjajcic najlepse princezice :0

A sto se tice konkretno carskog, ovako ide:

udjes u salu, legnes gola na astal, stave ti maskicu, oduzmes se anestezijom (sve to traje par sekundi), (u medjuvremenu traje porodjaj), budis se iz sna, uzasan bol preko stomaka, dok ti zasivaju rez i mazu jodom, gusis se, jedva dolazis do daha, gutas pljuvacku i anesteziju, (mozda i osamare koji put :), dolazis k sebi, sve te boli, teraju te da se prebacis sa stola na krevet sa tockovima.. nemozes to uraditi, onda te one prebacuju i (psuju us put :)))) zato sto ne saradjujes. Voze te krevetom do lifta, osecas svaku plocicu na podu, svaki pokret, ulaz u lift, spustanje do prizemlja, gde te voze u sobu za intezivnu... pa onda ponovo te prebacuju takvu jadnu sa pokretnog kreveta na krevet.. onda te bockaju na sve strane, uminjuje ti postepeno bol. Nemozes se pokrenuti.. Na kraju dana moras ustati sa kreveta, da bi se prosetala do u sobu ili apartman (od 8 hiljade din dnevno). Ustajanje je jos strasnije, ali uz pomoc ljubaznih tetkica-sestrica uspes nekako, a onda se usredsredis da ne padnes, pa da ne prokrvaris..pa ..pa.... koma narednih 24h.. i tako prodje 5 dana od porodjaja, iz dana u dan ti je sve lakse, tusiras se kada ti samo dodje da mooorass, ali moras da zastitis ranu od vode, prvih tri dana). Babice od sutra dan donose ti najludje i najlepse cedo:) pet puta dnevno na podoj ili na mazenje (ako nemas mleka za pocetak)... to su sada specijalni momenti (kada places zajedno sa bebom sto nemozes da je podrzis tih pola sata kako treba, zato sto si zapravo jedna kukavica koja je do juce bila necija razmazena kci :)... postporodjajni haos se to zove :D

prodje pet dana, dodjes kuci, prodje jos par dana mirovanja od bolova i ostalog, i onda te spopadne manija: a kolica, a lepo vreme, a setnja, a pelene, a najlepse benke za bebu, a delta city...ocu setam sa mojom beboooom:) Naravucenije, od bola osta samo deset dana pamcenja, sve se polako sanira, boli nije da ne, ali... u ime najlepseg cheda na svetu, i vredi se pomuciti :D

to je first part od porodjaja...

to be continued ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Part two od porodjaja :D

I da se nastavim odmah potom (kolko da ne zaboravim na ovaj forum), moj drugi porodjaj se desio nakon 22 meseca od prvog.. Elem, pravilo nalaze da posle prvog ide i drugi carski ako je razlika izmedju porodjaja mala. Moj drugi carski je uslovio jos jedan faktor a to je kruuuupna sincina (4400 g - ljubi ga keva:).

Cimnuh istu doktoricu na njen mob i ona se izuzetno ljubazno setila mene i zakazala mi dejt vec sutra dan na pregled kod nje na kliniku (to je bio moj 6 mesec trudnoce), napravile smo strategiju prijema na njeno odelenje uoci termina.. i sve isto kao prvi put. S tim da sam tada lezala cak 9 dana na pripremu, a sve to se oduzilo zbog guzve.. Konzilijum me probio za jedan dan od termina. A porodjaj se desio za Vidovdan 2009. U ime termina sam istolerisala Konzilijumsku odluku :D (posto je trebalo da bude po planu dva dana ranije).

Preporuka sta treba raditi uoci operacije: duuugooo spavati, odmoriti se bas bas, popiti uvece za smirenje pilulu tipa bensedin (to daju med.sestre tamo)... Za razliku od prvog puta kada sam skroz odvaljena od umora i treme otisla na prvi rez, sada sam napravila skroz zaokret pa sam se naspavala do jutarnjeg klistinga (bude oko 4 h izjutra :( a i posle klistinga do poziva od doktorice za u salu.

Nije da mi nije bilo sve jedno, naprotiv, dosta sam razmisljala o bolovima i kako ih prebroditi ovaj put, krenula sam spokojno na operativni, legla, i opet ista procedura... anestezija, porodjaj, budjenje..ali ovaj put znatno jednostavnije, laganije, svesnije, bezbolnije.. Prosto je neverovatno da covek istu stvar dozivi dva puta na razlicite nacine.. Nije mi bas jasno, mozda iskustvo cini svoje, ili cak doobra psihicka priprema, ali zakljucno drugi porodjaj je bio izuzetno superiorniji nego prvi..

Pa i iz ove perspektive mogu da kazem, da su porodjaji - porodjaji, u vodi, na suvo, na operacionom, sa ili bez epidurala, svi su isti, u Visegradskoj, u Frontu il ili...bez obzira na bolna stanja ili ne, svi su ciljski da se rodi zivo i zdravo, pa sve ostalo ostaje u zaboravu :D

Puno uspeha buducim porodiljama..

Caos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudila sam se da pročitam sve...

Svaki porođaj je različiti, a i mi smo.

Porodila sam se u Višegradskoj, nikome na svetu takav porođaj ne bih poželela. Nas dve smo katastrofalno prošle i obe imale posledice, neke su sanirane, neke će nadam se uskoro.

Ako izuzmem to da im je carski rez poslednji na pameti i da do neslućenih granica insistiraju na prirodnom porođaju, ostalo je korektno. Nisam imala vezu, babice su bile ljubazne, jedna je čak sedela pored mene dok su bolovi bili najjači, doktor je bio dobar i da nije dobro reagovao ja se verovatno ne bih gnjavila sa mojom lutkicom. Ležala sam na IV spratu, svi su bili ljubazni od servirke, preko čistačice, do sestara.

Pedijatriske sestre nisu baš najbolje, ne daju sve informacije i nisu sve ljubazne, elementarno. Moja beba je bila 10 dana na infuziji i nisam je mogla dodirnuti do tad, jedna sestra mi je jedva dozvolila da joj pomilujem ručicu, tad mi je krenulo mleko:). Druga je imala milosti pa me je pustila da je gledam kako je kupa i sređuje. Ali kad su svi moji zvali sve koje poznaju, jer je beba dobila infekciju koju niko nije umeo da mi objasni, sestra mi je skrenula pažnju da ne trebam pola grada da dižem na noge.

Još jedna loša stvar, ako se nešto iskomplikuje, pa beba mora da ostane, pošto nije gradska neko bolnica KCS mama, ako je zdrava ide kući, a beba ostaje (moje iskustvo). Dolazila sam dva puta dnevno da se izmuzavam da bih joj dali bar nešto mog mleka, kasnije sam je dojila tamo. Sestre iz laktarijuma su bile super.

To je to, uglavnom.

Ne znam da li bih opet tamo, da li je sve do njih ili do moje loše sreće, ne znam.

Sve u svemu nisu loši, ali mogu biti mnooogo bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam tu visegradsku dozivela kao jedno zlo najvece, odrzavala sam trudnocu tamo, mesecima lezala, i uprkos svim indikacijama za carski rez zakazali su mi indukovan prirodni, na kojem su debelo zasrali, jer se nekoj dezurnoj doktorki mnogo zurilo da oslobodi boks, pa se nije trudila da cita karton, na kome je pisalo VISOKO rizicna, sa povecim spiskom terapije... i tako nasilno probusila vodenjak pre vremena, i izazvala prolaps pupcanika, prestanak srcane radnje bebe, neverovatan skok pritiska i obilno krvarenje.... beba se rodila modra, u terminu, sa 3750gr, sa ocenom 5, i provela nekoliko dana u inkubatoru... na odeljenju cr zlo i naopako, svvima donose bebe, meni ne, svima kazu sve, meni nista, ja peti dan na ivici histerije, jer ga jos nisam videla, i niko mi ne govori nista, stavili me u neku sobu, 4 kreveta, bez posteljine, samo prljavi dusek i parce carsava ispod guze zbog krvarenja, jastuk bez jastucnice, na prozorima oko stakala sirokim selotejpom zalepljena neka stara cebad, sestre neljubazne, mozes umreti, ne zanima ih. Bila sam na ivici nervnog sloma vec kad su mi rekli da moja rezervacija za apartman ne postoji ( tj zajebali su me i uselili nekog), a sve ostalo me totalno dotuklo. igrom slucaja sam na ivici histerije zahtevala od mojih da me kako znaju i umeju prebace bilo gde odatle ili ja odoh taksijem u bademantilu kuci, pa su me eto ozbiljno shvatili i nasli nekog ko ce intervenisati da se moja rezervacija ponovo pojavi. tada sam prvi put videla mog zapca, i shvatila koliko iskustva mogu biti razlicita, posle je sve bilo korektno. ali sta da rade one zene koje do apartmana i odeljenja humane reprodukcije ne mogu doci? a to je vecina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.