Slike/fotografije/ramovi

odgovora

Objavljeno

Devojke , one koje su najaktivnije u temi AVATAR ,

vidim da nalazite dosta zanimljivih stvari, pa molim za pomoc,

imam jedan veliki prazan zid, iza kreveta, sad ga nesto gledam i bas bih stavila neke slike ,

one koje nadjem na netu, da ih uradim u radnji, uramim , to je neka moja ideja,

vise bih volela tako nego da kupujem gotove, retko kada nadjem nesto da mi se svidja,

a za umetnicke nemam ni ukusa ni novca,

ja sam cisto prakticna osoba, ako mi nesto dosadi posle nekog vremena jednostavno ga bacim / poklonim

KO BI ZELEO MALO DA MI POMOGNE :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensy u radnjama poput Vicka,Kika,Indijan sopa imas ramove npr tri isti dezen i oblik ,a razlicite velicine.Zasto ne bi nasla tako neke lepe ramove i stavila vase porodicne slike,npr decica u nekim smesnim pozama,ti i tm i sl.

Slike mrtve prirode kao i nepoznatih likova koji nemaju nikakvu simboliku i nije bas pozeljno drzati u kuci.Narusavaju harmoniju i remete mir.Priroda,sunce voda ili vase slike bi bilo idealno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto ovako mi se svidja, e sad pitanje kako to ukombinovati,

fuv-166409.jpg

59z-201004.jpg

tfq-mionju.png

oev-11jnfp.jpg

ima jos puno toga, moram da se odlucim za neki koncept, da li ce biti motiv boja, ili neki predmet ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hram pod obavezno, ustvari ja sam na ovu ideju i dosla jer sam videla kod kuma sliku na zidu uramljenu,

mislila sam da je kupio, medjutim on je slikao obicnim fotoaparatom i uramio, mnogo dobro izgleda ,

e sad posto je meni veliki zid, prazan, dosla sam na ideju da ga ne bas celog , ali vecim delom "popunim" uramljenim fotografijama, cije dimenzije bi bile 10*15, i malo vece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem kod slika sa neta je sto nemas obicno dovoljnu rezoluciju kako bi napravila dovoljno veliku i kvalitetnu sliku. Pre ce da postoji mogucnost da sama slikas ili da izaberes od nekoga ko je slikao nesto u velikoj rezoluciji, pa da napravis dimenziju koja ti odgovara.(npar sa teme Panorama ili Putovanja)

"Imam prazan zid iznad kreveta" nije dovoljna informacija za fotografiju/sliku. Najmanje sto je potrebno od opisa je kolorit u celoj sobi, odakle je prirodan izvor svetlosti i koje je boje zid. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam videla da si napisala dimenzije fotografije koje bi stavila. Koliko takvih bi ti stavila na zid?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam znam u pravu si , namerno sam izostavila te detalje kako bi sto vise slika bilo postavljeno, da imam da proberem, pa bih kasnije uz vasu pomoc uklapala ono sto mi se svidja sa sobom / zidom ,

ja vec imam folder odvojenih slika , ali razlicitih motiva, stilova ....zato bih volela vasu sugestiju ,

mislis da neke od ovih gore postavljenih ne mogu da se urade u foto radnji, format 10x15 ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovako od oka 10-15 razlicitih velicina, to mi je fora :D

zid je nezna kajsija, namestaj braon- cokolada

svetlost dolazi sa strane ( prirodna)

vestacka jedna plafonjera na sred sobe, para lampi manjih stonih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK. Mislim da ne mozes sve fotke sa neta da uradis kvalitetno i u tom formatu.Moras da se konsultujes sa fotografom.

To je dosta ramova i dosta slika. Ja skupljam crno bele slike iz familije, razlicitih formata ne bi li tako popunila jedan zid. Mislim da je mootono da ti toliki broj ramova bude u jednom formatu. To je moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ne ne ne pratis na casu, poenta jeste da budu razlicitog formata, to mi je bas fora , B) B)

i da ne budu pod strogim redom postavljene, nego onako kaskadno

i da slike imaju neki osnovni motiv ( da li ce biti sve crno bele, da li ce more biti kostur, ili nesto trece to tek treba da se odlucim )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ne ne ne pratis na casu, poenta jeste da budu razlicitog formata, to mi je bas fora , B) B)

i da ne budu pod strogim redom postavljene, nego onako kaskadno

i da slike imaju neki osnovni motiv ( da li ce biti sve crno bele, da li ce more biti kostur, ili nesto trece to tek treba da se odlucim )

Ne zameri, slaba koncentracija usled slabe cirkulacije krvi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zameri, slaba koncentracija usled slabe cirkulacije krvi :lol:

Aaaa,zato sam ja uvek sva rasejana,zbog cirkulacije... :huh::lol:

To je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa,zato sam ja uvek sva rasejana,zbog cirkulacije... :huh::lol:

To je to.

Mlada si ti da se vadis na cirkulaciju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mlada si ti da se vadis na cirkulaciju ;)

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene mante se cirkulacije, bolje se bacite na fiz aktivnost :P :P

nego dajte neke predloge , bar za ramove , koje, gde ima , koja cena

ako bas necete slike da mi postavljate

266-371676.jpg

zbu-black-.jpg

cfs-8bce96.jpg

ovo je deo onoga sto imam, sto mi je zapalo za oko ,

vase misljenje da li bi to moglo da legne zajedno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a9k-2powim.jpg

s2h-800-34.jpg

17c-rm110.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da prekopam moje slike, pa cu da ti postavim. Moze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno tnx :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensy, jel voliš slike što se prave od puzzle-a?

Imaš fantastične slagalice da kupiš, složiš i uramiš. To je zabava za sve u kući.

Ja sam oduševljena kako izgledaju kad se urame.

Ima radnja na Zelenom vencu (sad ti to nije blizu) i prodaje razne slagalice.

Nije puzzle za decu, :D već prodaju baš slagalice za nas veilike. Fantastične su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maybe pa to mi je najveci problem , kao sto vidis iz ovih postavljenih, stilovi se mesaju, jednostavno ona koju "osetim" na prvu loptu, to je to,

e sad razmisljala sam da li bi ovako nesto moglo da se uradi, mada ne znam da li postoji program za tako nesto,

da ove odabrane poredjam probno u kompu, ne moram cak ni da ih stampam, nego da imam osecaj kako bi to izgledalo na zidu , pa bih se tada mozda odlucila za neke izmene, razumes sta hocu da kazem :huh:

ne bih sve crno bele, mozda neka po neka u boji kao one lale, da razbije monotoniju, namestaj, tepih, vitrina sve je u tamnobraon, pa ako stavim sve crno bele bice mi bzvz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice ok su puzle, ali to nije ono sto sam vec zamislila u svojoj glavi ,

hvala na trudu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aco-pictur.jpg

isto kao moj zid, samo je moj trosed duzi, duplo, sa obe strane stocic, i na stocicu lampa

onda zamislite koliki je to prazan prostor, i bas mi bode oci,

a za slike u ramu sam se odlucila jer ih je lako menjati, ako pozelim caskom izvadim sliku stavim neku drugu, ili jednostavno promenim raspored slika na zidu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice ok su puzle, ali to nije ono sto sam vec zamislila u svojoj glavi ,

hvala na trudu

Nema na čemu, nisam se trudila, samo sam ih sklapala, pa znam koliko su dobre B)

evo ti jedan zanimljiv sajtić gde možeš da pogledaš ideje, ne moraš sama da praviš, pošto već imaš zamisao šta bi.

uradi sama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.