Recepti za torte

odgovora

Objavljeno

Snikers torta

Potrebno je :

1. 15 jaja

2. 450 g kristal šecera+15 kašika šecera

3. 2 margarina ili maslaca

4. 600 g pecenog, neslanog kikirikija

5. 100 g mlecne cokolade

6. 100 g bele cokolade

7. 3 snikers cokoladice

Kore

5 belanaca umutiti sa 150 g šecera, dodati 200 g (oklagijom zgnjecenih) pecenih, neslanih

kikirikija. Sušiti na 150°C oko 40´. Peci tri puta ovakve kore.

Fil: 15 žumanaca umutiti sa 15 kašika šecera. Skuvati na pari, dodati 100 g mlecne cokolade.

Kada se fil ohladi, dodati 2 umucena margarina, 100 g seckane mlecne bele cokolade i 3 snikers

cokoladice (takodje seckane).Filovati kore. Odozgo šlag ili glazura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U gde me nadje...sve mi voda ide na usta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od jutros (kao i svakog ponedeljka :angry: ) na dijeti...al' sam sad ogladnela od ovog recepta... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ide kuvanje i spremanje sitnih kolaca i slanisa i svih vrsta testa,ali torte...uh,nikako...Jednopstavno,ne idu mi filovi gde jaja mutim na pari i posle trebam da dodam umucen margarin...a i torta mi nikad ne bude lepog oblika,''visoka'' od slaga,nego se sve sprca i deluje otuzno... :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( Hocu da pravim lepe torte... Da li neko ima recept za neku tortu sa npr.korama i cvrstim filom,da moze lepo da se oblikuje? Inace,volim kremaste torte,ali mi to ocigledno ne ide,pa mi zao da trosim materijal na vezbanje,radije napravim lepe sitne kolace...Imam i ja lep recept za snikers kocke,nije tako ni skup,ali napisacu ga kad nadjem...da li bi onda mogla da se otvori tema SITNI KOLACI? Jer u tome sam ok pa bih vam mogla napisati par stvarno dobrih recepata,klasicnih ali fantasticnih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ta kojoj ne idu torte :( ali sam zaboravila da se prijavim... Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas ne volim da ih pravim a obozavam da ih klopam.

ovo je torta koju verovatno svi znaju da naprave pa cak i ja.

za sveze domacice evo recepta, ja je zovem

Slagasta torta sa plazmom:

2 duple kutije plazma keksa

1/2kg krem slaga

voce (1 pakovanje) npr. maline, moje omiljene

2 kis. pavlake 20%mm

4kasike secera u prahu

Slag umutiti sa pola mere vode (hladne, kisele), dodati pavlaku pomesanu sa 4 kasike prah secera.

keks umakati u sok i redjati tortu

-keks

-fil (slag)

-voce

....

na kraju samo fil

prijatno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmmmmm :) Ovu tortu najvise volim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slag torta, jednostavna a ima je dosta:

I kora: 400 gr slag krema, 300 gr kisele vode mutiti da slag bude cvrst, dodati 300 gr mlevene plazme

II kora: 400 gr slag krema, 300 gr kisele vode mutiti da slag bude cvrst, dodati 15 komada krem bananica

III kora: 200 gr slag krema, 150 gr kisele vode mutiti da slag bude cvrst, dodati 250 gr zele bombona.

Odozgo nastrugati cokolade ili oraha.

Kad se stavi II fil mora se ostaviti u zamrzivacu nekih 20-ak minuta da se slag malo stegne da se ne bi mesao sa III filom.

Torta je prosta ali lepa.

Prijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se posebno za letnje dane svidja Fanta torta, osvezava, nije skupa, ali za recept bih morala da pogledam jer ga ne znam napamet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova torta se brzo pravi a još brže pojede :lol:

1/2kg krem šlaga umutiti sa 100gr šećera u prahu i 700ml kisele vode (hladne)

Ovaj fil podeliti na 3 dela.

U prvi deo staviti 300gr mlevene plazme

U drugi deo staviti 200gr rendane čokolade

Treći deo ostaje žut

Filovati: prvi deo-drugi deo-treći deo-šlag

Prijatnooooooo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za praznike sam pravila japanski vetar...fantasticna je i lako se pravi...ako nekog interesuje neka kaze...odmah dajem recept...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za praznike sam pravila japanski vetar...fantasticna je i lako se pravi...ako nekog interesuje neka kaze...odmah dajem recept...

Obožavam je! Mmmmmmmljac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slag torta, jednostavna a ima je dosta:

I kora: 400 gr slag krema, 300 gr kisele vode mutiti da slag bude cvrst, dodati 300 gr mlevene plazme

II kora: 400 gr slag krema, 300 gr kisele vode mutiti da slag bude cvrst, dodati 15 komada krem bananica

III kora: 200 gr slag krema, 150 gr kisele vode mutiti da slag bude cvrst, dodati 250 gr zele bombona.

Odozgo nastrugati cokolade ili oraha.

Kad se stavi II fil mora se ostaviti u zamrzivacu nekih 20-ak minuta da se slag malo stegne da se ne bi mesao sa III filom.

Torta je prosta ali lepa.

Prijatno.

Jaooo sutra cu da je napravim!Podenu me sad :rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova torta se brzo pravi a još brže pojede :lol:

1/2kg krem šlaga umutiti sa 100gr šećera u prahu i 700ml kisele vode (hladne)

Ovaj fil podeliti na 3 dela.

U prvi deo staviti 300gr mlevene plazme

U drugi deo staviti 200gr rendane čokolade

Treći deo ostaje žut

Filovati: prvi deo-drugi deo-treći deo-šlag

Prijatnooooooo!!!

Ja prepisala recept. Mnogo volim torte koje se brzo i lako prave :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za praznike sam pravila japanski vetar...fantasticna je i lako se pravi...ako nekog interesuje neka kaze...odmah dajem recept...

Ako se lako pravi piši recept odmah :D Ja sam ti mnogo smotana za pravljenje torti pa volim te što se lako prave :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Japanski vetar

Za koru je porebno umutiti 10 belanaca mikserom najacom brzinom. Kad su belanca umucena dodati 300gr secera i jos mutiti. Kad iskljucite mikser umesajte u belanca 2 kas sirceta. Pecite u velikom plehu u prethodno zagrejanoj rerni na 150. Kad stavite pleh smanjite na 100 i koru susite sat vremena. Za to vreme pomesajte 10 zumanaca sa 10 kas secera i 3 kas brasna. To dodajte u pola litra mleka i kuvajte na pari, ja kuvam u loncu za mleko, onom sa duplim dnom. Kad je dobilo potrebnu gustinu skinite sa tihe vatre i ostavite da se oladi a u drugoj posudi umutite margarin sa 4 kas secera. Ove dve smese sastavite i onda podelite na tri dela. U jedan dodajte seckane orahe i lesnike oko 200gr, a u drugi deo rendanu ili istopljenu cokoladu 100gr. Treci deo ostaje zut. Kad je kora pecena isecete je po duzini na tri dela i onda filujete kora fil kora fil kora fil i odozgo umucen slag. Torta je super i velika je i prijatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja kao i svaka "savremena domacica" :D volim brze i lake za pravljenje i naravno filaste torte. Ne volim da jedem, a jos manje da pravim one torte gde se suse kore. Iz moje skromne kolekcije izdvajam za vas:

*VOĆNA TORTA*

4 kisele pavlake izmešati (nikako miksirati!) sa 200 grama šećera u prahu. 500 grama šlaga umutiti sa 1/2 l mleka. Otprilike 4 pakovanja piškote (ona mala ili one dve kutije što unutra imaju po dva pakovanja mala). Piškote ne potapati u sok jer omeksaju od fila. Voće bilo koje (breskve, dinje, jagode, banane)

REĐATI:

1. piškote

2. fil sa kiselom pavlakom

3. voće

4. šlag

5. piškote

6. fil sa kiselom pavlakom

7. voće

8. šlag

*VOĆNA TORTA*

U 1l mleka skuvati 4 pudinga od vanile. Umutiti 1 margarin sa 200 grama šećera u prahu. Kada se puding malo prohladi sjediniti mase. Poređati piškote (natopljene u hladno mleko), sipati fil, pa banane isečene na kolutove) i opet fil. Ukrasiti šlagom.

Otprilike 200 grama piškote i 3 banane.

*COCA COLA torta*

KORICA: 6 belanca umutiti dobro sa 6 kašika šećera, pa dodati i 6 žumanca i nastaviti mućenje. Onda dodati 6 kašika brašna, 1 šoljicu zejtina, 1 kašičicu praška za pecivo i 2 kašike kakaoa. Kad se ispeče i ohladi, sipati preko korice 250 ml coca cole.

FIL: 250 grama margarina, 250 grama šećera u prahu- dobro izmešati. Dodati 250 ml coca cole, 150 grama mlevenog keksa i 150 grama mlevenih oraha.

ŠLAG: 300 grama šlaga umutiti sa 200 ml kisele vode (jer se najbolje muti sa gaziranom vodom)

*PESAK TORTA*

U 1.5 l mleka skuvati 6 pudinga od vanile sa 300 grama šećera. Umutiti 500 grama margarina sa 250 grama šećera u prahu i sjediniti sa ohlađenim pudingom. Masu podeliti u tri dela

U 1 deo dodati 300 g mlevenog keksa

U 2 deo dodati 200-250 grama kokosa

U 3 deo dodati dodati 300 grama mlevenih oraha

Tako se i ređaju, prvo prvi deo, pa drugi, pa treći. Odozgo naravno ide i šlag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super su torte,a narocito japanski vetar. Ja sam za Uskrs pravila Macije oci-rolat,Piramidu tortu i Kapri tortu. Evo recept za tu Piramidu,ili kako je neki zovu Beli breg: Treba 300gr plazme ili bevite,margarin,pola litra mleka i malo mleka da se umace keks,dva pudinga od vanile,250 gr sitnog secera,dva slaga. U pola litra mleka skuvati dva pudinga od vanile,pa ostaviti da se ohladi. Izmiksirati margarin sa secerom u prahu i dodati u ohladjen puding. Umakati keks u mleko (dobro ocediti) i redjati 4 keksa u sirinu i 4 u duzinu,premazati filom. Sledeci red se redja 3 keksa u sirinu i 4 u duzinu,premaze se filom, zatim 2 u sirinu a cetiri u duzinu,premaze se filom i na kraju ostaje jedan red od 4 keksa u duzinu na vrhu,pa se sve premaze filom. Gore preko toga slag. Torta je izvrsna i osvezava,nije preslatka,bas onako kako treba.

-

- -

- - -

- - - -

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnjam mnjam ajte zene na tortu...ne smem sve sama pojesti... torta dinastija je u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pravila tursku tortu.I vise necu nikad!3 puta sam se iznervirala dok sam je pravila a jos vise jer sam pojela 6 parceta za jedan dan! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ide mi voda na usta od ovih torti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pravila tursku tortu.I vise necu nikad!3 puta sam se iznervirala dok sam je pravila a jos vise jer sam pojela 6 parceta za jedan dan! :lol:

Uh, i ja bih se rado iznervirala.. a015.gif mljac, mljac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snikers torta

Potrebno je :

1. 15 jaja

2. 450 g kristal šecera+15 kašika šecera

3. 2 margarina ili maslaca

4. 600 g pecenog, neslanog kikirikija

5. 100 g mlecne cokolade

6. 100 g bele cokolade

7. 3 snikers cokoladice

Kore

5 belanaca umutiti sa 150 g šecera, dodati 200 g (oklagijom zgnjecenih) pecenih, neslanih

kikirikija. Sušiti na 150°C oko 40´. Peci tri puta ovakve kore.

Fil: 15 žumanaca umutiti sa 15 kašika šecera. Skuvati na pari, dodati 100 g mlecne cokolade.

Kada se fil ohladi, dodati 2 umucena margarina, 100 g seckane mlecne bele cokolade i 3 snikers

cokoladice (takodje seckane).Filovati kore. Odozgo šlag ili glazura

Ne znam da pravim torte, ali ovu sam pokušala za 1. maj i uspelo mi. Predivna je, svi me pohvalili, a ja se zhvaljujem tebi, jer sam pravila po ovom receptu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da pravim torte, ali ovu sam pokušala za 1. maj i uspelo mi. Predivna je, svi me pohvalili, a ja se zhvaljujem tebi, jer sam pravila po ovom receptu. :)

Hvala puno,za mene je ovo stvarno veliki kompliment s obzirom da sam mlada domacica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam resila da napravim vocnu tortu. Od voca danas stavljam jabuke...Iseci 1kg jabuka i staviti u papirom oblozen kalup za pecenje. Zagrejati rernu na 200 i staviti jabuke da se peku a u medjuvremenu umutiti 3 belanca sa 3 kasike secera i kad je to umuceno dodati 3 zumanca i 3 kasike brasna i pola kesice praska za pecivo. Nakon 10-tak minuta izvaditi jabuke i preliti ih sa ovom smesom. Peci jos nekih 15 min. Skuvati dva pudinga od vanile. Ja stavim pola vodu a pola mleko dok kuvam. Kad je peceno testo okrenem naopako i jabuke dodju gore. Premazem ih sa ohladjenim pudingom. Odozgo onom kesom stavim slag, ali samo odozgo a ne i na rubove torte. Bude lepse kada se sece i servira.

bojanans voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.