Recepti za makarone i spagete

odgovora

Objavljeno

Ko ima koji recept neka napise i pripomogne... Treba mi najvise neki preliv za spagete a da nije iz kesice? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MAKARONE SA SALAMOM

Prokuvati makarone u slanoj vodi, iscediti i staviti u podmazanu tepsiju. Dodati iseckanu salamu, susam, origano, kackavalj, jaja. Sve to izmesati i staviti da se pece. Jesti sa kecapom (meni se tako vise svidja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko ima koji recept neka napise i pripomogne... Treba mi najvise neki preliv za spagete a da nije iz kesice? :D

Joj, mi od svega i svacega pravimo prelive :rolleyes:

neces verovati, ali ja sam u stanju da skuvam testo, ocedim, i u tako vruce nalijem maslinovog ulja,dodam sitno seckanog belog luka i bosiljka, pospem parmezanom i ubijem se od jela. nije neki recept ;)

Slatka pavlaka, povrce po zelji, majcina dusica, bosiljak, so i biber. Milina jedna.

Ima i onih klasicnih: meso na kockice pa na uprzen crni luk i dalje sta ti je volja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sos za spagete:

Dinstati dosta crnog luka,malkice belog,sargarepu.persun,biber,malo bosioka ma sve od zacina ja natrpam....

U to dodato mleveno meso i dobro uprziti.

Dodati sitno seckanu crvenu papriku i nalivati sokom od paradajza,domacim ili tomato jos bolje.Sipati soka da smesa moze da se sipa kutlacom.

Sos je bas jakog ukusa,ali mi ga obozavamo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, mi od svega i svacega pravimo prelive :rolleyes:

neces verovati, ali ja sam u stanju da skuvam testo, ocedim, i u tako vruce nalijem maslinovog ulja,dodam sitno seckanog belog luka i bosiljka, pospem parmezanom i ubijem se od jela. nije neki recept ;)

Slatka pavlaka, povrce po zelji, majcina dusica, bosiljak, so i biber. Milina jedna.

Ima i onih klasicnih: meso na kockice pa na uprzen crni luk i dalje sta ti je volja.

I ja isto, pravim kako stignem u zavisnosti od sastojaka koje imam.

Parmezan je za mene najbolji i najvažniji sastojak :D . Svemu daje poseban šmek. Kada ga imam, nije ni mnogo bitno kakav će biti preliv, on sve popravlja.

Juče sam pravila neki preliv koji sam smislila u trenutku i blio je sasvim ok - crni luk, beli luk, šargarepa, pečurke, kuvano belo meso, peršunov list i pavlaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...ja obožavam one kupovne prelive u teglicama...bosiljak, maslinovo ulje, paradajz, tartufi...

Zigante

Kad god idem u Istru ovo konzumiram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf ja spagete spremam bar jednom dnevno...posto uvek neko trazi spagete ili za rucak ili veceru.....:)

tu sam izverzirana kao niko, a i spagete obozavam.....mogu i prazne da ih jedem, ali najvise volim kad mi mama posalje ajvar pa stavim ajvar kao sos....mnjam mnjam :lol:

e sad, kod spageta je najbitnije da cim ih skuvate, a to znaci ni minut gore ni minut dole (jako bitno!!!), da izcedite (ili neki peru, ja ne) nalijete maslinovo ulje, ilu puter i promesate da se to istopi...moj luka obozava sa puterom jer dobiju extra ukus....

e posle toga sta god da se spremi je sve jedno, jer su spagete same po sebi ukusne a i jos bitnije ne lepe se.....

ja npr volim da pecurke na maslinovom ulju prodinstam i dodam pavlaku za kuvanje i malo origana....to bude super.

imam i one klasice recepte da paradajz izrendam pa na maslinovoj ulju i dodam samo malo origana...pravi italijanski recept....

ali ja sta imam u kuci to stavljam.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta fali sosu iz kesice? :lol: JA uprzim crni luk,mleveno meso i marinirane sampinjone.Onda pomesam sa sosom iz kesice i bude super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta fali sosu iz kesice? :lol: JA uprzim crni luk,mleveno meso i marinirane sampinjone.Onda pomesam sa sosom iz kesice i bude super.

otvori mi apetit.odoh sad da spremam spagete....posto me ovde mamite...a i mama mi donela ajvar...jupiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neutralna pavlaka, obicna pavlaka, prsuta, slanina, malo belog luka, raznorazne "travke", malo zacina - proprziti i preliti preko spageta, dodati malo parmezana! NJAM NJAM!! Brzo a ukusno! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anja najviše voli makarone sa šećerom, slanu varijantu ne voli. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anja najviše voli makarone sa šećerom, slanu varijantu ne voli. :D

Da li joj preprzis malo i griza? Ja sam to volela kao klinka jako. I sad nekad spermim sebi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li joj preprzis malo i griza? Ja sam to volela kao klinka jako. I sad nekad spermim sebi ;)

E ovu varijantu sa grizom nisam probala.. njam, njam,... ja sa prezlama i šećerom pravim slatke makarone :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li joj preprzis malo i griza? Ja sam to volela kao klinka jako. I sad nekad spermim sebi ;)

Ne, iskreno to prvi put čujem.

Ona i ja smo jednostavne za držanje. Skuvamo makarone, ocedimo, pošećerimo i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, iskreno to prvi put čujem.

Ona i ja smo jednostavne za držanje. Skuvamo makarone, ocedimo, pošećerimo i to je to.

ja ne podnosim slatko uz makarone. vas dve ste ko mm, on napravi makarone i doda eurokrem.... :blink::blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne podnosim slatko uz makarone. vas dve ste ko mm, on napravi makarone i doda eurokrem.... :blink::blink::blink::blink:

Ne, ne. Originalno se preprzeni griz i secer jedu sa njokama(krompirovo testo), ali ko ce to da mesi? :lol::lol::lol:

Sinoc smo dete i ja jeli pene sa kiselom pavlakom, bosiljkom i susmovim uljem. Naravno, biber i malo parmezana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ne. Originalno se preprzeni griz i secer jedu sa njokama(krompirovo testo), ali ko ce to da mesi? :lol::lol::lol:

Sinoc smo dete i ja jeli pene sa kiselom pavlakom, bosiljkom i susmovim uljem. Naravno, biber i malo parmezana.

e ta kominacija sa pavlakom kiselom mi se svidja...to jedem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko ima koji recept neka napise i pripomogne... Treba mi najvise neki preliv za spagete a da nije iz kesice? :D

mi najvise volimo carbonara sos,to mozemo da jedemo svaka 3-4dana i mm i ja!!!!!!samo isprzis malo slanine ili neke sunke koje volis,dodas u prokuvanu testeninu,zalijes slatkom pavlakom,dodas origano,bosiljak,biber i sta god jos volis od zacina...ja volim da dodam susenu nanu i majcinu dusicu...stavis malo margarina ili putera i sve to fino uprzis joj 1 min,odozgo stavis rendani kackavalj ili parmezan i ubijes se od jela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pašta šuta sa pomidorama....u prevodu špagete sa sossom od paradajza :rolleyes:

Puuuuuuuuuuuuuuuuno crnog luka iseckati (5-6-7) i prodinstati ili na ulju ili na vodi,pa dodati puuuuuuuuuuuuno pd ljuske očišćenog paradajza (1kg-2 kg).....to se sve lepo tako krčka nekih 45 min. odprilike...pa se 10-tak min pred kraj doda puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno belog luka (1 glavica)....začiniti sa biberom,soli,origanom,bosiljkom)....i savet plus:dodati kašičicu gustina da bi se lepo 'lepile' za špagete....koje su naravno one skuplje,talijanske i tanke....prijatno :rolleyes:

6be23763f39135abd6bb4b4167d5af9e.gif

P.S.zaboravih da kažem da se na kraju kuvanja doda malo maslinovog ulja u sos :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd sada da mi iskreno kažete...ko ima najzdraviji recept ovde :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd sada da mi iskreno kažete...ko ima najzdraviji recept ovde :P

hahaha...pa ja sam ga isto navela na pocetku!!!:)

samo sto ja paradajz ne dinstam 45 minuta , vec desetak minuta.....mada ti stavljas beli luk pa je zdravije :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd sada da mi iskreno kažete...ko ima najzdraviji recept ovde :P

Narcisu jedan! :lol: Citas li ti postove? Moj prvi post se sastoji od bilo kog hladno cedjenog ulja bez termicke obrade, belog luka i zacina. Samo se testo kuva.

Molim lepo! :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pašta šuta sa pomidorama....u prevodu špagete sa sossom od paradajza :rolleyes:

Puuuuuuuuuuuuuuuuno crnog luka iseckati (5-6-7) i prodinstati ili na ulju ili na vodi,pa dodati puuuuuuuuuuuuno pd ljuske očišćenog paradajza (1kg-2 kg).....to se sve lepo tako krčka nekih 45 min. odprilike...pa se 10-tak min pred kraj doda puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno belog luka (1 glavica)....začiniti sa biberom,soli,origanom,bosiljkom)....i savet plus:dodati kašičicu gustina da bi se lepo 'lepile' za špagete....koje su naravno one skuplje,talijanske i tanke....prijatno :rolleyes:

6be23763f39135abd6bb4b4167d5af9e.gif

P.S.zaboravih da kažem da se na kraju kuvanja doda malo maslinovog ulja u sos :rolleyes:

Samo da pitam..... ta količina povrća ide za koliko osoba????

:lol: :lol: :lol::lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd sada da mi iskreno kažete...ko ima najzdraviji recept ovde :P

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.