Krvne grupe bračnih partnera

odgovora

Objavljeno

Članice/članovi,

Ukoliko imate informacije u uticaju krvnih grupa na začeće, slobodno recite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

yeeee fala puno FILI moj si idol :lol:

Ja sam u dilemi da li ista krvna grupa oba partnera moze da utice na zacece???Mm i ja imamo A+,samo jednom sam pitala lekara i on je nesto promrmljao sebi u bradu u smislu da nije to razlog i ja sam to zaboravila...Ajde pisite mi vasa iskustva bas me zanima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji mama i tata su ista krva grupa O+, imaju nas troje, mene i dva brata i koliko ja znam nisu imali nikakvih problema sa začećem, čak je, što kaže moja mama, bilo i više nego uspešno, posebno za mene, jer sam ja bila prva i bila sam iznenađenje :P Šalim se, ali stvarno nisam čula da je problem ako su partneri ista krvna grupa. Znam ono za Rh faktor, tj. da može da bude problem ako je žena negativan, ali ne sa začećem, nego kasnije u trudnoći.

A evo sad sam našla na netu da je rađeno neko istraživanje i da su utvrdili da žene sa O krvnom grupom imaju najviše problema sa začećem, jer kao imaju najmanje rezerve jajnih ćelija, dok su im suprotnost žene sa A krvnom grupom. E, moja mama se ne bi složila sa ovim, ali kao i sva istraživanja ovo se odnosi na većinu, a ne na svakog pojedinca. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci da ne brigam,mi smo oboje pozitivci (Rh+),a ja sam negde nesto nacula ali nisam sigurna pa reko da pitam i da znam za ubuduce (da ne ostanem glupa) Hvala lenocka, jekic, puno sad mi je lakse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

�”раги и ја смо А+ мислим да то нема везе кад је у питању рх фактор + код оба партнера, исто када је трудница рх+ а партнер рх- не постоји опасност по мајку или бебу, ако су мајка и беба рх- такође нема разлога за бригу, међутим ако је мајка рх- а отац рх+ беба може наследити рх од оца, тада може дођи до комликација јер беба има рх+ а мајка рх- и могуће је да се створе проблеми због мешања крви, Уколико је то прва трудноћа у питању и ако је трудноћа нормалана ризик од мешања је минималан, међутим ако је и другој трудноћи беба исто рх+ онда се морају примити одређене инекције да би се спречило стварање антитела у крви мајке која могу да утичу на здравље бебе, јер када доспе бебина крв у мајчину тада долази до стварања антитела да би де мајчина рх- одбранила од бебине рх+ та антитела нису опасна за мајку али јесу за бебу. Излагање мајки рх+ бебе може доћи приликом порођаја, аминоцинтезе или неких других тестова.

Na to sam i ja mislila, ali nisam ulazila u detalje, jer se ovo sve odnosi na trudnoću, tj.kad već dođe do trudnoće, a Filipa je postavila temu o uticaju na začeće. Ali Jekić svaka čast, lepo si objasnila! :)

Mali veseljak ništa ne brini, vidiš čak i po ovom istraživanju ti si u prednosti, mislim ti si krvna grupa A! Ali, pitaj za svaki slučaj opet dr, pa da vidiš šta će on da ti kaže, ipak su oni stručni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo oboje A+, prva nas je beba "iznenadila" jer smo se dogovorili da oćemo bebu, a beba je bila tu :lol: :lol: :lol: A sad u drugom krugu nam nešto ne ide od ruke...

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, Jekić varaš, varaš...šalim se, još je bolje što je konsultovana stručna literatura, da smo sigurne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas sam taj slucaj , ja B-, a mm A+ :unsure:

nakon izostalog pobacaja sa blizancima dali su mi injekciju Rogan i rekli mi da to moram imati dokle god budemo planirali da imamo decu, jer to moram primiti u bilo kom slucaju,dal bio porodjaj ili pobacaj... A nakon toga ne polazi nam za rukom da zatrudnim... :( ne znam dal ima neke veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam rh - a mm rh+.Jel treba i sada u trudnoci da primim rhogan ili tek posle porodjaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam rh - a mm rh+.Jel treba i sada u trudnoci da primim rhogan ili tek posle porodjaja?

Posle treba,nisam sigurna al ako se dobro secam treba da se primi u roku od 72 sata od te neke intervencije... Pitaj ginekologa za detalje,ako ti jos nisu rekli nista. Svako dobro vam zelim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle treba,nisam sigurna al ako se dobro secam treba da se primi u roku od 72 sata od te neke intervencije... Pitaj ginekologa za detalje,ako ti jos nisu rekli nista. Svako dobro vam zelim

Hvala mnogo :)

Sutra idem kod doktorke pa cu je pitati:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti draga mnogo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da se prima posle porodjaja - puno sam citala o tome, jer sam 0-, a on A+

U 30 - oj sam nedelji trudnoce sa dvojajcanim blizancima i jos na prvom, ili drugom pregledu obavestila doktora o krvnoj grupi. Uredno mi vodi trudnocu i jos me nije uputio na .. primanje Rogana. Znam da je veca peripetija oko druge trudnoce, ako je zena Rh-, a tu vec nemam iskustva.

Pozdrav svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prima se nakon porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon porodjaja,a ukoliko je beba nasledila rh- ne prima se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam AB- a mm 0+, kakva kombinacija... :rolleyes: Posle kiretaze sam primila rogan. A u toku trudnoce su mi radili test krvi na antitela i bila su negativna, sto je bilo dobro, ne znam sta bi bilo da su bila pozitivna, jer su mi par dana nakon toga radili kiretazu. Znam da su mi rekli da bi to u toku trudnoce trebalo da se proverava, i cini mi se da se rogan prima u 20-nekoj nedelji u svakom slucaju, ali dotle nisam dosla. Vise srece u narednom kolu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovako ja sam A- a mm je 0+./..imam tri trudnoce za sobom,dva porodjaja jedan spontani.....nakon prvog porodjaja bebi su vadili krv(tj.iz pupcanika)bila je A+ dobila sam rogam,a citvu trudnocu sam na svaka dva meseca isla na proveru antitela...nakon toga je bio spontani gde se nije mogla utvrditi krvna grupa bebe i opet su mi dali rogam,a nakon drugog porodjaja opet vade krv bebi...beba je 0+ i opet primam rogam.....a redovno se u svakoj trudnoci moraju kontrolisati antitela...pozdrav....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

krvna grupa nije pokazatelj da li je neko usvojen ili ne, geni su vrlo čudni, moji roditelji oboje imaju B+, dok ja imam AB+. Inače imam sina od 16 meseci i razmišljala sam da usvojim dete. Ne znam da li bi moj suprug i ja imali pravo da usvojimo dete s obzirom na to da vec imamo biološko dete.

Poznajem porodicu koja ima prvo biološko dete, a drugo usvojeno, jer su već bili stariji ljudi te nisu mogli da imaju još jedno biološko. Mislim da su dete prvo uzeli kao hraniteljska porodica, pa onda pokrenuli proces usvajanja i bez problema je sve prošlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

krvna grupa nije pokazatelj da li je neko usvojen ili ne, geni su vrlo čudni, moji roditelji oboje imaju B+, dok ja imam AB+. Inače imam sina od 16 meseci i razmišljala sam da usvojim dete. Ne znam da li bi moj suprug i ja imali pravo da usvojimo dete s obzirom na to da vec imamo biološko dete.

Pa ja mislim da si se ti presla. Ukoliko ti roditelji imaju B+ ti mozes biti samo B ili 0, nikako AB!!! Kad su krvne grupe u pitanju stvar je jasna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja mislim da si se ti presla. Ukoliko ti roditelji imaju B+ ti mozes biti samo B ili 0, nikako AB!!! Kad su krvne grupe u pitanju stvar je jasna!

Pa i nije baš... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam sad sa ovim upadom ali rasprava Elvy i korupcije me je podsetila na onaj vic ... Sta ustvari znaci DNK ? D-da N-nije K-komsijino :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam sad sa ovim upadom ali rasprava Elvy i korupcije me je podsetila na onaj vic ... Sta ustvari znaci DNK ? D-da N-nije K-komsijino :D

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i nije baš... :)

Ono, jes'... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono, jes'... ;)

Ja iz ličnog iskustva kažem da dete ne mora da ima krvnu grupu roditelja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.