Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

od juce se odjecam nekako "cudno"!m ne treba doci do 30.6,zadnja bila 3!jutros sam cak otrcala u wc mislieci da cu povratit,dosla tamo,samo se mucila-nista!juce sam u wc otisla milion puta :huh: ,imam osjecaj da cu dobit,a nekako mi je bas rano za nju

inace imam bebca od 9 mjeseci-tko zna mozda dobije bracu ili seku

dali je rano da uzmem test?

Mika92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od juce se odjecam nekako "cudno"!m ne treba doci do 30.6,zadnja bila 3!jutros sam cak otrcala u wc mislieci da cu povratit,dosla tamo,samo se mucila-nista!juce sam u wc otisla milion puta :huh: ,imam osjecaj da cu dobit,a nekako mi je bas rano za nju

inace imam bebca od 9 mjeseci-tko zna mozda dobije bracu ili seku

dali je rano da uzmem test?

Draga katy, ako ti je cilkus redovan, na 28 dana, onda su, teorijski posmatrano, nejvece sanse da zatrnis bile 14 dana od pprvog dana ciklusa.To znaci, posto ti je poslednja menstruacija bila 3.6. da je kod tebe ovulacija bila 17.06.

Da li da se testiras? Kupi test i procitaj kad moze da se koristi. Mislim da je Baby rapid osetljiv vec 7 dana posle zaceca. Naravno, sto duze sacekas, rezultati testa su pouzdaniji zbog povecavanja koncetracije hormona trudnoce u mokraci.

Ja bih scekala jos par dana.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od juce se odjecam nekako "cudno"!m ne treba doci do 30.6,zadnja bila 3!jutros sam cak otrcala u wc mislieci da cu povratit,dosla tamo,samo se mucila-nista!juce sam u wc otisla milion puta :huh: ,imam osjecaj da cu dobit,a nekako mi je bas rano za nju

inace imam bebca od 9 mjeseci-tko zna mozda dobije bracu ili seku

dali je rano da uzmem test?

ja sam ustanovila trudnocu cetvrti dan od odnosa tako je moralo i to bhcg iz krvi tako ti je najsigurnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Katy, ja bih sacekala jos neki dan. Sigurnije je. Ti mozes i sad da kupis test, ali je veca verovatnoca da ce test biti tacan ako sacekas jos malo. Ako bas ne mozes da cekas, uradi test krvi, kao sto je radila evangelina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vec neko vreme pokusavam da zatrudnim.moze li neko da mi kaze koji su simptomi rane trudnoce? zadnju m sam imala 9. juna pa mi je rano za test,a nisam do sada bila u drugom stanju pa ne znam kako da tumacim promene koje osecam...hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj prvi simptom bile su bolne grudi, kao pred menstruaciju, samo malo jace. I ima nesto u glasu, pogledu i ponasanju zene... To regulisu hormoni, ali se vidi spolja. Npr, proneznis nekako :) Ja sam se licno osecala drugacije nego inace...

Ipak, neke zene tako rano i nemaju nikakve promene.

Sacekaj jos nedelju dana, pa uradi test.

Pozdrav i srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su bolne grudi jedan od prvih pokazatelja trudnoće..kod mene je u oba slučaja tako bilo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekaj jos dva-tri dana pa kupi test....

meni je prvi znak bio taj sto mi nije prijala kafa....... :(

Beby-bu i Anabanana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekoliko dana su mi grudi osetljive,a nije mi se ranije desavalo...nadam se da je to to...javljam vam za par dana kada uradim test... :rolleyes: pozdrav

Beby-bu i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekoliko dana su mi grudi osetljive,a nije mi se ranije desavalo...nadam se da je to to...javljam vam za par dana kada uradim test... :rolleyes: pozdrav

Cao!!!

Evo da ti ja odgovorim na ovo pitanje!!! Ja nisam ostajala u drugom stanju skoro pa 2 godine,sve u redu,ali nece, a u medjuvremenu svaki mesec sam imala simptome kao da sam trudna, ali nista!!! Mene uvek bole grudi pred menstruaciju,i to bas jako,nekih 10 dana,tako je bilo i kad sam ostala u drugom stanju,jedino sto su grudi pocele da me bole par dana ranije nego obicno i ostale su tako bolne i do danas,a sad sam 5 mesec. Ja sam provalila da bol u grudima ne prestaje posle 10 dana,a i nema menstruacije pa sam uradila test i on me je jako obradovao!!! :rolleyes:

innana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su svi simptomi individualni. Meni je na primer bilo jako vrucina, oba puta, tako da sam znala i ako jos nije bilo vreme za menstruaciju. A kad je zakasnila par dana, smela sam da potpisem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

ja sam totalno nova ovde. imam problem. oko 5meseci pokusavamo da ostanemo u drugom stanju, ali za sad nista. pijem folnu kiselinu svako jutro, obracam paznju na plodne dane i ovulaciju i to je to. e sad moje pitanje: kasni mi oko 2dana, nemam nikakve extra simptome, samo sto osecam vec 4dana da treba da dobijem, ali nista. e sad, posto je nedelja, ne radi apoteka, a ja merila temperaturu koja je normalna, ili te 36,5. ja citala da ako je zena u drugom stanju, telesna temperatura nakon ovulacije se ne spusta, ili te ostaje blago povisena oko 37,1. e sad, da li neko zna da li je to uvek tako?? ili te, da li je moguce da sam u drugom stanju, iako mi je telesna temperatura normalna? cisto da znam da li sutra da letim do apoteke ili nema potrebe? unapred hvala svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja celu trudnocu imamnormalnu temperaturu od 36C...nisam se ni priblizila 37 ,a vec sam sesti mesec.sutra ,ustanes,natenane popijes kaficu,pa u apoteku :)

ZELIM TI POZITIVCAN REZULTAT... :D pa se javi da nas obradujes :)

PS do 2 godine pokusavanja se smatra normalnim u medicinskim terminima,vi pokusavate tek 5 eseci,dakle-polako i SRETNO :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

ja sam totalno nova ovde. imam problem. oko 5meseci pokusavamo da ostanemo u drugom stanju, ali za sad nista. pijem folnu kiselinu svako jutro, obracam paznju na plodne dane i ovulaciju i to je to. e sad moje pitanje: kasni mi oko 2dana, nemam nikakve extra simptome, samo sto osecam vec 4dana da treba da dobijem, ali nista. e sad, posto je nedelja, ne radi apoteka, a ja merila temperaturu koja je normalna, ili te 36,5. ja citala da ako je zena u drugom stanju, telesna temperatura nakon ovulacije se ne spusta, ili te ostaje blago povisena oko 37,1. e sad, da li neko zna da li je to uvek tako?? ili te, da li je moguce da sam u drugom stanju, iako mi je telesna temperatura normalna? cisto da znam da li sutra da letim do apoteke ili nema potrebe? unapred hvala svima :)

Ja sam imala osećaj kao da ću svakog trenutka da dobijem, kasnila mi je prvi put u životu i imala sam povećanu temperaturu- i kao rezultat: moja srećica, bebica! Srećno i javljaj šta kaže testić!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto imala temperaturu normalnu, tako da mislim da to nema veze.

Moj savet ti je da ne zuris i da sacekas bar 8 dana i ako ti kasni i dalje onda uradi test.

PS. Batali plodne dane, opusti se i uzivaj, ne moj se previse opterecivati i razmisljati, samo opusteno i beba ce doci kad bude trebala da dodje.

Nama je trebalo 6 meseci, A inace sve do godinu dana je uredu i ne treba brinuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majsko dete, mozda si trudna a mozda i nisi. Najbolje je da uradis test, drzim fige da bude pozitivan. Samo polako!!!! Jedan od najvecih neprijatelja trudnoce tj neostajanja u drugom stanju je velika opetrecenost i stres. Dakle, opustitie se i zvajte a bebac ce vec doci jednog dana. Mozda i pre nego sto se budes nadala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majsko dete, draga moja, kad bi samo znala sto smo mi sve radili i koliko se trudili, i na kraju mi je dr rekao: "Hoces li ti taj svoj pogled da sklonis sa svog lica i da prestanes da se opterecujes?" Onda mi je bilo jasno da sam preterala. A ostala sam trudna kad sam bukvalno digla ruke od svega. Sta moze psiha, pa to je cudo!

Lepo se naspavaj, popij kaficu pa do apoteke!

Obavezno javi ima li sta novog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mene je doktor kada sam otisla na obican prekled, pitao da li pokusavamo da zatrudnimo, ja kazem..pa kako kad ( nekad smo pazili nekad ne ) , a on ce meni " e ko zna u kom grmu lezi zec, u ostalom nezavisi to od kokoske nego od petla "

mama3 i sancica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majsko dete, daj Boze da si trudna. SAcekaj jos 2-3 dana pa kupi test....ja ni u jednom momentu nisam merila temperaturu...ni pre nego ostanem trudna niti u trudnoci....bila sam totalno opustena.......zato mozak na ispasu i samo action za muzicem!!!:)

mala maca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odmah jutros nisam mogla do apoteke, vec sam sad trkla..i negativan je..ne znam da li ima veze sa tim dal je jutarnja ili nije...ali je tako cisto vidljiva JEDNA GUBAVA linija.. 2-og jula sam trebala da dobijem, generalno mi je tacan ciklus. ja ne znam kako mozete da se ne nervirate i ne stresirate , nekako...ja to ne umem. vi ste stvarno divne, hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majsko dete, i ja sam rodjena u maju :)

Moj savet ti je da se OBAVEZNO OPUSTIS, kakva temperatura i ostalo, samo ti uzivaj. Znam da je to tesko, ali sto neko gore rece, mi kad smo najmanje hteli i pokusavali, to se desilo. Tj kad nam je potpuno bilo svejedno hoce ili nece li. Moras, dakle, moras se opustiti.

Verovatno znas da moze da ti kasni i ako si zabrinuta, zato se opusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

majsko dete naravno da mora prva jutarnja mokraca, zato uradi ponovo test...

i bez panike, pa ne pravite dete godinama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obavezno prva jutarnja ali sacekaj bar jos 3-4 dana, i ja sam majsko dete i bila sam u toj situaciji, znam kako je...samo opusteno i nemoj da mislis na to da li ces ostati ili si trudna vec kako ces da uzivas sa svijim muzem. Samo da znas da se i oni nerviraju iako mozda to ne pokazuju i jos teze im je kad vide da se mi nerviramo i koliko patimo sto smo dobile taj mesec...i to utice jako na njih.

Drzimo ti fige, ali sacekaj jos malo za test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potpuno te razumem kada kazes koliko se nerviras, i ja sam tako, a evo sada brojim jos 6 dana do termina za porodjaj. to je potpuno normalno, ali ti pokusaj da uzivas u ljubavi i ja sam sigurna da pozitivan rezultat nece izostati. ja sam test radila tek posle mesec i po dana, ne verujuci da sam ostala trudna. tek sada shavatam da sam se brinula bez razloga. tako je i sa tobom verovatno :rolleyes: pozdrav!

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divne ste stvarno. hvala na podrsci i pomoci. narucila sam onu zlatiborsku macinu travu, stize sutra, pa ostaje samo rad rad i samo rad :D :D :D

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.