Ovulacija

odgovora

Objavljeno

Drage moje dame sa foruma mozda sam malo glupa ali zelim da cujem vasa iskustva sto se tice odredjivanja ovulacije!

do sada sam cula mnogo razlicitih prica da ovulacija moze da bude bolna dok mi drugi pricaju da ne sme da bude bolna,da u toku tih nekoliko dana pre ovulacije zena ima bolove u toku odnosa i da to nije nista strasno da je to samo predznak ovulacije dok mi drugi kazu da ne sme da boli jer bol oznacava infekciju,i tako u nedogled...cak neke zene kazu da mogu da osete pucanje folikulada li je to moguce??? :huh: :huh: :huh:

izvinite ako davim ali stvarno mi to nije jasno cak mi nije jasan ni taj polozaj materice u toku plodnih dana o kome mnoge cure pricaju...

Molim vas napisite mi nesto iz vaseg iskustva o ovulaciji!

unapred hvla!

ljubim vas punoooooo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovulacija se najčešće dešava oko 14 dana pre naredne menstruacije. Kod idealnog ciklusa, to je najčešće na polovini, ali kod dužeg, to je kasnije.

Simptomi mogu biti razni, ali ne mora da se pojavi ni jedan (što ne znači da ovulacije nema).

Moguće je da se javi neko žiganje u predelu jajnika koje prethodi ovulaciji, ali iskreno nisam čula za slučaj da je to pod obavezno i uvek.

Mislim da bolovi tokom odnosa nisu povezani sa ovulacijom.

Ako ne znaš tačno kada ti je ovulacija, možeš da probaš sa merenjem bazalne temperature. Ako ti ni to ne pomogne, folikulometrija je mnogo sigurnija i može ti dati odgovore na tvoje nedoumice (praćenje folikula preko UZ-a).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma znam ja sve to i pricala sam sa dr o tome desava se i meni ziganje u jajnicima,ali onaj sekret kao belance nisam imala duze vreme a sad ga ponoo imam,mada sam cula da i to nije toliko vazno ali je pozeljno!neke trudnice koje poznajem kazu da nikad nisu imale sekret kao belance a ipak su bogu hvala ostale trudne!ja obicno mogu da prepoznam taj period kad bi trebala da se desi ovulacija ali zaista malo znam o ovulaciji pa sam htela da cujem od vas nesto vise!

jos jednom unapred hvala i ljubim vas.... ;)

Evo ovako,ja mogu da osetim ovulaciju,moj prvi simptom je uzasna napetost u jajnicima i donjem stomaku koja se pojacava toliko da mi je tesko da sedim,kao da me probada 10 nozeva,tad 100%znam da je ovulacija.Sto se tice rastegljivog sekreta on je najbolji pokazatelj ovulacije ali i ne mora da ga bude.Ja sam dva puta bila trudna i oba puta sam zatrudnela kad nisam imala tu rastegljivu sluz tako da nema pravila,meni je najbolji pokazatelj upravo napet stomak.Taj rastegljivi sekret, ako ga nemas ne znaci da ne mozes da zatrudnis,tj.nije nikakav pokazatelj neplodnosti vec sluzi kako bi spermatozoidi lakse doplivali do zeljenog cilja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovualciju i ja osetim,kao pritisak u stomaku koji traje nekoliko sati,posebno osetim kad brze hodam,vozim bicikli,naglo sednem.To je bila moja pretpostavka,koju sam potvrdila kad sam neposredno posle nje otisla kod dr koja je videla na ultrazvuku.I ona se obicno javi 10 ili 11 dan ciklusa,tj 4 ili 5 dana posle mentruacije.I tacno 17 dana posle dobijem menstruaciju.( ciklus mi traje 28 dana).Al eto iako sve to znam ne uspeva mi da ostanem trudna.

Savet ginekologa koji je dat mojoj poznanici,planirala trudnocu imati odnose svaki drugi dan od 10. dana ciklusa do sl mens.Njoj je upalilo posle dva meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto sam dugo pila kontraceptivne pilule, sa kojima naravno nisam imala ovulaciju, od kad sam prestala, tačno mogu da uočim razliku.

Prvo javlja mi se taj rastegljivi sekret, počne nekoliko dana pre ovulacije, ali nema ga uvek, mislim svakog dana do ovulacije.

Onda, kao što su rekle neke devojke, taj bol u donjem delu stomaka u predelu jajnika, meni tačno sa određenje strane, zavisi na kom jajniku je foliku. Ne mogu tačno da ga opišem, neka napetost, pa onda tupi bol, a ponekad i kao noževi, grčevi ili šta već. Pomogne kad stavim vruće obloge, recimo flašu sa vrućom vodom, nekad moram. Najviše se oseća bol, kad hoću da sednem, idem uz stepenice ili kad ispružim tu nogu, sa koje je strane taj jajnik sa folikulom. Proverila sam nekoliko puta posle toga na uz, i svaki put sam bila u pravu, folikul je bio sa te strane i pukao je, to se vidi po onom žutom telu, koje ostane posle pucanja. A i kad ne idem na uz, dobijem tačno 14 dana posle tog dana, a tako mi je i dr rekla da je najčešće, ovulacija može da "šeta" da bude nekoliko dana pre ili posle, ali u najvećem broju slučaja menstruacija dođe 14 dana posle nje.

To da ne sme da bude bolna mislim da nije tačno, čitala sam o tome, a i pitala nekoliko dr da li je to problem i rekli su mi da nije, da nema veze.

Što se tiče bolova u toku odnosa nekoliko dana pre ovulacije, nemam ih, ali baš taj dan, kad mi je ovulacija, nije mi baš najprijatnije, zbog tog žiganja u jajnicima, ali to nije povezano sa odnosom, mislim bol se ne pojačava.

Eto, i ja znam sve to i tačno mogu da je osetim, ali ni meni ne pomaže to ništa :(

Idem sutra na uz, pa ću da vidim šta se dešava, da li ću i ovaj put da pogodim, mada sad pijem Cikloproginovu ( dr misli da problem možda nastane posle ovulacije, čim ih imam redovno, a ništa, pa da hormoni tad malo pomognu), možda me to zavara.

Malo sam odužila, ali Jeko tražila si naša iskustva, pa eto, tako je kod mene :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci,ti imas relativno redovne menst a ipak si dobila da pijes te hormone?Ja sam mislila da se oni samo prepisuju onim kojima je ciklus poremecen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci,ti imas relativno redovne menst a ipak si dobila da pijes te hormone?Ja sam mislila da se oni samo prepisuju onim kojima je ciklus poremecen.

Meni su ciklusi malo duži, oko 35 dana, ovulacije mi obično bude oko 20., 21. dana. To nije ništa strašno i u početku mi je dr govorila da ne treba ništa da pijem, da je u redu, uradila sam i hormonalni status i tu je sve bilo u redu, ali kako je prošlo 5 meseci, sa redovnim ovulacijama, a ništa od trudnoće, posumnjala je da se možda nešto desi sa hormonima posle ovulacije, da ovulacija nije baš kvalitetna i da treba da je malo poguramo, da bude ranije, pa je rešila da probamo sa ovim, oni su kao najblaži, imaju dozu hormona kao u normalnom ciklusu. Ali sad kad sam otišla na folikulometriju, izgleda da nisu uspeli da je pomere unapred, nego jajnici i dalje teraju svoj tempo, videću šta će mi reći sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazan je i Progesteron u drugoj fazi ciklusa,ako postoji manjak tog hormona uprkos ovulaciji nece doci do zaceca,najbolje napraviti hormonski status

Znam za to, mislim da mi je zato i dala ovu Cikloproginovu. Ja sam hormone radila 2. dana ciklusa i tad je sve bilo u redu, čak mi je progesteron bio i malo povišen. E sad moguće da nakon ovulacije nije baš u redu, znam da je tad najvažniji, a tad me nije slala da proveravam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se u to ne razumem,nista od tog nisam radila.Dodje mi da se pozalim dr,al nekako mi se uvek cini da nismo dovojno vredni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo rešili da sačekamo da prođe ovaj ciklus, a onda idemo u privatnu kliniku na detaljnije analize za oboje, da se lepo isproveravamo. Nije da ne verujem mojoj dr, ali da budemo sigurniji.

Jeka ima da nam se ljuti, malo smo skrenuli sa teme. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja znam kad je po bezbojnom sekretu nalik belancu. savetujem sto manje mozganja o ovom "o" i sto vise uzivanja u velikom "O" i eto rezultata! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja znam kad je po bezbojnom sekretu nalik belancu. savetujem sto manje mozganja o ovom "o" i sto vise uzivanja u velikom "O" i eto rezultata! ;)

Uživamo mi, uživamo, bar ja i mm, ovog meseca smo brali trešnjice bez obzira na plodne dane, ovulaciju i sl. i super nam je bilo...

t15205.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam nikakve simptome kad mi je ovulacija, barem nisam primetila... nisam ni proveravala kad mi je ovulacija, a onda sam se setila da imam mejbi bejbi, iako sam imala mecu četvrti dan, uzmem da proverim...kad ono početak ovulacije.... i dok mi je meca prošla, prošla i ovulacija.... :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.21dan.com/sr/interactive/kalendarOvulacije.html

Evo cure, samo unesete podatke i za svaki mesec vam izračuna plodne dane...

Znam za to, računala sam, ali ne poklopi mi se uvek, pošto mi se pomera ovulacija 3-4 dana gore-dole, ali ko ima pravilne cikluse, super je....

Moja komšinica ima mejbi bejbi, ali njoj je jednom pokazalo da u toku jednog ciklusa ima plodne dane dva puta, završi se jedan period, pa posle nekoliko dana, opet polodni dani, skroz se zbunila, a kad je otišla kod dr, rekli joj da nije ni imala taj mesec ovulaciju, pošto ih ni nema redovno, tako da izgleda nije baš najtačniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam za to, računala sam, ali ne poklopi mi se uvek, pošto mi se pomera ovulacija 3-4 dana gore-dole, ali ko ima pravilne cikluse, super je....

Moja komšinica ima mejbi bejbi, ali njoj je jednom pokazalo da u toku jednog ciklusa ima plodne dane dva puta, završi se jedan period, pa posle nekoliko dana, opet polodni dani, skroz se zbunila, a kad je otišla kod dr, rekli joj da nije ni imala taj mesec ovulaciju, pošto ih ni nema redovno, tako da izgleda nije baš najtačniji.

Ma, ništa tu nije sigurno sem analiza na koje odeš kod lekara, ali ovo je nešto okvirno što može da pomogne, ali baš ono što kažeš, kod redovnih ciklusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ako vam je bas stalo da odmah napravite bebu, onda odete kod dr na folikulometriju, a ako bi da pri tom i uzivate, ona okvirno gledate kad je ovulacija.

Mm cesto upozorava parove da moraju da paze da im se sex ne svede samo na pravljenje bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ako vam je bas stalo da odmah napravite bebu, onda odete kod dr na folikulometriju, a ako bi da pri tom i uzivate, ona okvirno gledate kad je ovulacija.

Mm cesto upozorava parove da moraju da paze da im se sex ne svede samo na pravljenje bebe.

Četvrta folikulometrija u toku za 6 meseci, svaki put potvrđena ovulacija, ali, da se ne ponavljam, izgleda da problem nastane posle ovulacije.

I pored želje za bebom, mm i ja ne dozvoljavamo da nam se sex svede samo na pravljenje bebe, već uživamo u njemu, i u plodnim danima i van njih...

t1560.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko probaj za pocetak LH tracice 2-3 meseca to ti je najjednostavnije za pocetak. Ja takodje imam bolne ovulacije (a bezbolne menstruacije)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja imam i bolne ovulacije i bolne menstruacije...ej ja mislim da sam odlepila nastisto od ovoga vise!

sad cu malo da skrenem sa teme izvinite ali moram da napisem!

kazu opusti se ne razmisljaj!ja se bre opustila dva tri meseca nisam ama uopste razmisljala ni o trudnoci ni o O,cak nisam vodila racuna ni kad treba da dobijem i opet nista jedno veliko nista sad sam opet zaludela sa tim bila sam kod dr on kaze sve je ok kao da sacekamo da bude puna godina mojih neuspelih pokusaja pa da odnda odradimo neke ozbiljnije preglede!ako mi verujete glava me vise od ovog boli!sto puta sam ponovila u sebi posle neuspelih pokusajaO BOZE ZASTO OVO NIJE SAMO MALO JEDNOSTAVNIJE!!!!!??????

mislim da sam pocela da ludim!ako je sve ok zast nece breeeeeeee????

Da li si možda radila test da vidiš da nemaš možda neka antitela, ili možda neki hormon viška ili manjka. Jedna devojka koju znam ima malecni višak prolaktina, ali to je sprečava da dobije bebu, tako da sad radi na tome da to otkloni a svi doktori su joj pričali kako je sve super, a ono nikako pa nikako. A to su neke nestandardne stvari koje ne testiraju odmah u startu. Možda bi bilo dobro i da odeš kod drugog lekara, malo čisto da čuješ još neko mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja imam i bolne ovulacije i bolne menstruacije...ej ja mislim da sam odlepila nastisto od ovoga vise!

sad cu malo da skrenem sa teme izvinite ali moram da napisem!

kazu opusti se ne razmisljaj!ja se bre opustila dva tri meseca nisam ama uopste razmisljala ni o trudno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, čak mi je danas i dr rekla da vidi da sam nestrpljiva, ali da to ne može da se pogura kako ja hoću, možemo da uradimo neke stvari, ali ipak na kraju, moram da imam strpljenja i vere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.