Bubuljice na licu bebe

odgovora

Objavljeno

Moja beba ima 5 meseci i na licu ima dve bubuljice koje se s vremena na vreme povuku ali se ipak vrate. Dok je bio manji kazu da se tako beba 'cisti', medjutim, sad me zabrinjava jer dugo traje. Ima li ko kakav savet? Pozdrav za sve mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je tacno da bebama mogu da se pojave bubuljice koje nastaju od hormona iz majcinog organizma, koje su ostale u bebinom organizmu, pa se on cisti. Ja sam bila ocajna jer je Luka imao te bubuljice, koje su se pojavile u drugom messecu, i povukle su se nakon 2 nedelje. Kasnije se mogu pojaviti usled neke spoljne iritacije ili alergije na hranu. Svakako bi trebala da pratis da li postoji neki uzrok usled cega se ponovo pojave, ali mozda i da proveris sa DR ukoliko se ne povlace.

Samo nemoj preterano da brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su pricali za to ciscenje....Moja beba ima 4 ipo meseci i ima nekoliko bubuljica,to nije toliko strasno,alikada je bio bas mali,tj kad sam ga donela kuci posle nedelju danda mu je se celo lice osipalo sitnim bubuljicama,i sada su mu ostale neke sitne rupice,strah me da li ce se to povuci,sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba koja je stara mjesec i petnaest dana ima osip po licu u vidu malih sitnih bobuljica koje se povlace kad beba spava ili malo vise miruje,ali cim se probudi one se ponovo pojavljuju.da li jeneko imao slicnih problema i kako ih je savladao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su pricali za to ciscenje....Moja beba ima 4 ipo meseci i ima nekoliko bubuljica,to nije toliko strasno,alikada je bio bas mali,tj kad sam ga donela kuci posle nedelju danda mu je se celo lice osipalo sitnim bubuljicama,i sada su mu ostale neke sitne rupice,strah me da li ce se to povuci,sta mislite?

Nama su se isto tako pojavile bubiljice u 3 nedelji zivota. Ja sam bila iznenadjena kako su se brzo sirile pa sam bebca odvela jedne nedelje cak u hitnu i kontaktirala privatnog pedijatra. To je tzv. MILIA, mamini hormoni koji polude a bebi ne prijaju. Redovna pojava. Jedan pedijatar nas je savetovao da mazemo sa Acidi borici dok nam je drugi prepisao Elokom. Mazali smo sa Elokomom i nakon 2 dana su bubuljice nestale. Sada ih imamo, ponekad, zavisi od dana :)

veliki pozz :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da mozda tvoja beba nema ekscem?Moj vuk je isto tako imao te sitne crvene tackice i jos ih ima,muku mucim sa tim ima vise od mesec dana i ko zna do kada cu jer kazu da se to dugo leci!Na pocetku su to bile ponegde crvene tackice ali kada se pocelo siriti oko te tackice su se stvarale tackice i tako se grupisalo u jednu veliku tacku!I naravno to njega svrbi i on to cese i raznosi po licu! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proveri da li je ekcem i proveri da li je sva odeca koju mu oblacis 100% pamucna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su to ipak tzv. milije obzirom da je to kod novorodjenih beba cesta pojava. To prolazi samo od sebe, pa ne bacaj pare na skupe kreme. Moja beba je to imala, ne znam kaoliko dugo, ali znam da se dok je imala to pojacavalo kad place, a smirivalo dok spava. Prati sta se desava, ako se stanje pogorsava, nek je pogleda dr. pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom Ognjenu se pojave samo kada ga neko ljubi u obraz,ovako ne.Zato ga vise ne ljubimo u obraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba koja je stara mjesec i petnaest dana ima osip po licu u vidu malih sitnih bobuljica koje se povlace kad beba spava ili malo vise miruje,ali cim se probudi one se ponovo pojavljuju.da li jeneko imao slicnih problema i kako ih je savladao?

---------------------------

da, moja mala je sa isto tako mesec dana dobila grozne, sitne, crvene i hrapave ospice po licu da je bogami trajalo pa dobre 3 nedelje ako ne i duze. Doktor kaze da postoje par varijanti za razlog zasto ?

Dete se cisti do 40 dana, previse se ljubi u obraze ili se koristi omeksivac za ves koji iritira neznu kozu................ e sad, ako su babske price u pitanju, cula sam i neke zene su zaista uverene da je to istina, da ako neka zenska osoba dodje u posetu a ima menzis koja elem dodiruje bebu dolazi do tog osipa koji se tesko povlaci............... ja sam zaista se uverila da mi je beba prakticno preko noci dobila osip nakon jedne posete (do tad cisto lice ko u andjela), ko ce ga znati.

Sad sa 2.5 meseca su se povukle ali se opet s vremena na vreme pojavi neka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isla sam na redovnu kontrolu, i Dr kaze za bubuljice da su najverovatnije nastale ako ga je neko ljubio, posebno muskarac koji ima bradu. E sad, suprug se nekad ne obrije, pa mozda je to. Dr kaze da se namaze hlorafenikolom (ako sam dobro napisala ali znate o kojoj je kremi rec ) i da ce se povuci. Pozdrav!

Sto se babski prica tice, u principu ne verujem, ali u neke sam se uverila. Mada, sve moze biti slucajnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sitne bele bubuljice su znak cicsenja kod beba i nisu strasne.

mi smo imali crvene i to po obrazima bas mnogo. ne znam od cega, nego kaze od znoja, ljubljenja, vrucine i sl. svasta smo probali i nista mi nije pomoglo dok nisam probala kozmetiku LOGONA. krema je baby koja vlazi i stiti neznu bebinu kozu. na prirodnoj je bazi i imaju ceo program. inace je Nemacka krema. kosta oko 1000 dinara i ja sam je kupila u Beogradu, preporucila mi je drugarica kojoj je takodje pomogla. koristim je i za vrat i pazuh jer i tu ponekad hoce da se ospe.

stvarno je toplo preporucujem jer je i dalje koristim i ako nema vise bubuljice, koza mu je bas cista i lepa od kad je koristimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su se pojavile sitne crvene bubuljice i koža je postala jako suva sa nekih tri nedelje. Prva dr u savetovalištu, koja je pregledala bebu, rekla je da je to od ljubljenja, dodira i slično. Posle nedelju dana opet smo otišli u savetovalište i tada je naša doktorka rekla da je to ekcem i prepisala nam je elokom koji smo mešali sa pantenolom i mazali na lice bebe. Ekcem je nestao za dva dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da od tih krema na bazi kortikosteroida ekscem prolazi odma ali isto tako kako ode tako se i vrati na zalost a jos i te kreme nisu dobre imaju nezeljene efekte itd i nesmeju se koristiti vise od par dana (2-5 sve zavisi od kreme) mi isto tako koristimo neku kremu sto se pravi u apoteci i ima kortikosteroide,koristili smo je 5 dana sve se povuklo ali nakon samo jednog dana pauze sve se pocelo vracati i onda sam kupila seba med proizvode da probam i to jer sam cula a i citala da su bas za takvu kozu koja je podlozna ekscemima i za sada je sve ok,videcemo dalje sta ce biti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da od tih krema na bazi kortikosteroida ekscem prolazi odma ali isto tako kako ode tako se i vrati na zalost a jos i te kreme nisu dobre imaju nezeljene efekte itd i nesmeju se koristiti vise od par dana (2-5 sve zavisi od kreme) mi isto tako koristimo neku kremu sto se pravi u apoteci i ima kortikosteroide,koristili smo je 5 dana sve se povuklo ali nakon samo jednog dana pauze sve se pocelo vracati i onda sam kupila seba med proizvode da probam i to jer sam cula a i citala da su bas za takvu kozu koja je podlozna ekscemima i za sada je sve ok,videcemo dalje sta ce biti!

Mi smo elokom koristili po preporuci pedijatra, a ne na svoju ruku. Ekcem je tada nestao, a vraćao se samo kada bi pojela nešto što joj ne odgovara, a ne odmah. Sebamaed proizvode koristimo, ali od njih ekcem ne nestaje. Pedijatri smatraju da je bolje lečiti ekcem i kortikosteroidima, nego ne lečiti ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da sve ja to znam i mi smo tu kremu koristili po preporuci koznog doktora,ali ona nam je rekla samo 5 dana ni dana duze ali sto je najgore odma se poceo vracati cim je prestao koristiti tu kremu.a seba med koristim ne da izlecim ekscem nego da pokusam kozu odrzati izlecenom posle te kreme i to nam je bas tako rekao pedijatar,i takodje kaze da se ekscem dugo dugo leci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 5 meseci i na licu ima dve bubuljice koje se s vremena na vreme povuku ali se ipak vrate. Dok je bio manji kazu da se tako beba 'cisti', medjutim, sad me zabrinjava jer dugo traje. Ima li ko kakav savet? Pozdrav za sve mame.

Moja beba ima cetiri meseca. Imamo problema sa licem jer je previse osetlji. Bubuljice su se pojavljivale i ono sto nam je pedijatar rekao da nema nekih radikalnih mera je krema mustela. Cistim lice vodom i namazem joj kremicu. Namam je pomoglo. Naravno kako ruke ne vadi iz usta, dobije opet po neki osip oko usana ali se preko noci to smiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vladimir ima tri meseca.Sa otprilike tri nedelje su počele da se pojavljuju sitne bobuljice po licu,a kasnije i po telu.Išli smo kod dermatologa i uzrok može biti bilo šta,i vrućina i hormoni i reakcija na nešto što sam ja pojela pošto ga dojim.Probali smo svašta ,Sebamed,hloramfenikol,stanicid,kamilicu,hipermangan,pantenol ....Sve je pomagalo po malo ali ništa na duže staze.Pre nedelju dana mi je komšinica rekla da mu lice namažem svojim mlekom,i gle čuda do uveče skoro da ništa na licu nije ostalo.Probajte to Vas ništa ne košta,a deluje brže od bilo koje kreme.

Pozdrav za sve mame,tate i bebce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet je nedirati nista, samo cistom vodom eventualno probati lice brisati kamilicom. Nama se s vremena na vrema takodje pojave takve bubuljice, traju 2-3 dana i same nestanu. Ukoliko ih budes mazala kremama jos vise ce se upaliti, jos sad kad krenu vrucine pogotovo, a najverovatnije da ce i tih bubuljica biti jos vise tj. pojavljivace se cesce. Ukoliko se pojavljuju u predelu oko usta, moguce je da su razlog zubi, tj. ako balavi i gura sve sto dovati u usta od te prljavstine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet je nedirati nista, samo cistom vodom eventualno probati lice brisati kamilicom. Nama se s vremena na vrema takodje pojave takve bubuljice, traju 2-3 dana i same nestanu. Ukoliko ih budes mazala kremama jos vise ce se upaliti, jos sad kad krenu vrucine pogotovo, a najverovatnije da ce i tih bubuljica biti jos vise tj. pojavljivace se cesce. Ukoliko se pojavljuju u predelu oko usta, moguce je da su razlog zubi, tj. ako balavi i gura sve sto dovati u usta od te prljavstine!

[/quot

.moja beba je do mesec dana imala cisto lice..prvo se pojavila tak-tuk po neka po licu..doktor kaze nije strasno...od vrucine je,ali preko noci komplet glava se ospe u milion sitnih crvenih bubuljica...idem dermatologu kaze NIJE STRASNOOO,ispiraj kamilicom i stavljaj kosili talk,nikakvu kremu...tako i radim vec nedelju dana...sasuse se jedne,ali eto drugih...ne znam do kad ce trajati,ali ludim od njih !!!A, da li verovati u babske price....o devojci sa ciklusom...meni se prica podudara sa time...ali mi je smesno verovati u to ! Cekacu jos nedelju dana ako se ne povuku...icicu drugom dermatologu,jer sam stvarno postala ocajnaaaaaaaa !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prva dva meseca smo sa Emilijinom kozom lica bas imali muke... Evo i sad kada vidim slike iz tog perioda izgleda mi strasno. Blago je reci da joj je koza lica bila kao smirgla i strasno crvena. I to sve zbog jedne obicne gluposti Decijeg sapuna Meriminog.

Cim smo izbacili sapun i ubacili Seba Med kupku i sampon, a uvece joj lice mazali sa Pantenolom, kao drugo dete je...

Sada se ponekad desi da joj izadje jedna ili dve "bubuljice" ali iskreno brzo i prodju jer su verovatno reakcija na komarca ili na neku prljavstinu iz okoline.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala tih problema sa bebinom kožom na početku, bile su kao osip ali su prošle same od sebe kao što kažu druge mame. Kad spava smiri se a kad se zaplače pojačaju se, ja sam na svoju ruku mazala na lice krečno mleko da to sasuši, stavim ga na štapić za uši i samo tapnem tu gde je problem. Sad me nervira ova nova vrsta - pošto je počela da stavlja ruke u usta i balavi nenormalno, izlaze joj veće bubuljice na bradi koje ostavljaju tragove! Ne znam šta da mažem, jer nema svrhe, ona to "pojede" i ubalavi za sekund! Strah me da se ne daj bože otruje nekim od preparata jer stalno pipa tu bradu pa stavlja ruke u usta... Ima li neka mama ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fuzzy, i nama se to pojavilo kada su joj prstici non stop bili u ustima i kada joj je stalno curilo iz usta... Ali kod nas su bile sitne, i mislim da tu bas i nemas sta preterano da ucinis... Kod nas su se brzo povukle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Ana, nadam se samo da ce i nama da prestane samo od sebe, i sto je bitno- da ne ostave trag jer sad se pojavljuju i na nausnicama uh! KAd ce vec jednom da prestanu s tim rukama u ustimaaaa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad ce da prestanu sa rukama u ustima? Meni se cini, nikad... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.