Prevara u braku ili vezi

odgovora

Objavljeno

Juce sam se sokirala. Moju prijateljicu prevario muz i ona mu....naravno oprostila...ne znam detalje, treba da se vidimo...Ja nikada ne bih mogla da oprostim prevaru...a vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NIKADA...laz i prevara je po meni nesto najgore sto moze da se uradi i sto moze nekog da zadesi.

Za mene bi taj muskarac/zena (nije bitno) bio mrtav onog trenutka kad bih to saznala. Prosli dan kolega prica o nekoj prijateljici: muz je ostavio, otisao sa drugom u drugi grad, cosali dva meseca i kad mu je dosadilo izvijanje vratio se svojoj zeni sa kojom ima tri cerke. Ona mu oprostila i ponovo zive zajedno. Ma ja bi mu ..... sve po spisku. I kako ta zena da bude sigurna da on nju opet nece prevariti i otici. Kako takav covek moze svojoj deci da pogleda u oci i da im objasni gde je i sa kim bio???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina i ja se to pitam. Oni imaju dvoje dece, mozda mu je oprostila zbog dece, ne znam. Kad saznam pisem...ja nikada ali nikada cak ni zbog dece ne bih oprostila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja definitivno nikad ne bih oprostila prevaru. Može da priča ko šta hoče, ali time se sve ruši i poštovanje, i poverenje, a ljubavi definitivno nema. Pa, zar je onda brak bez toga smislen?

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prevara je strašna! Ne verujem da bih to mogla da oprostim. Kod mene je u komšiluku žena mužu sa kojim ima troje dece oprostila prevaru. Ona je sa tom drugom čak i dobio dete ali i dalje živi sa prvom ženom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni ja ne verujem da bih oprostila, ali nikad ne reci nikad... meni su te stvari strašne... imam sreću da mi je muž divan i da deli moje mišljenje što se prevara tiče... samo se iskreno nadam da će tako i ostati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jakooo škakljiva tema...

Moju mamu je prevario moj tata, davno ja nisam bila ni rođena...Tad i nikad više. Kad sam saznala, sela sam da razgovaram sa mamom, rekla joj da joj ja kao dete ne bih zamerila da ga je ostavila, ona mi je rekla :"Svaka žena koja kaže da je ostala u braku zbog dece, laže. Ja sam ostala u braku i oprostila mu zato što sam ga volela i dan danas ga volim..." Nikad je ništa nisam pitala u vezi toga, danas imaju po skoro 70 godina i kao tinejdžeri su vezani jedno za drugo!

MM zna da ga ne bih ubila ako bi me prevario, NE: Uradila bih nešto mnogo gore, ostavila bih ga. U našem braku vlada poverenje, mi pričamo sve jedno drugom. On se čuje i vidi sa bivšom devojkom, ja nemam ništa protiv jer mu verujem a on zna da to poverenje može samo jednom da prokocka... Ja izlazim sa mojim drugarima, on čuva dete kući... Nismo ljubomorni, tj. nismo u fazonu gde si bio, skim si bio... Ali vezani smo toliko da mi na kraju za sve prvo zovemo jedno drugog. Ako mi se neko udvara ja to posle prvo njemu istrtljam, tako i on meni... Imamo slobodu a u braku smo.

Molim dragog BOga da takav odnos sačuvamo jer po meni sve što je kriveno pa i sakriveni flert ima mnogo veće razmere kad se prećuti.. Negujemo naš brak, on mi je najbitniji kao i ja njemu, pružamo najveću podršku jedno drugom...ma najbolji smo prijatelji, ljubavnici,... onda je sve lako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam sta bi napisala kao odgovor,bio bi jako opsiran i mozda bi sama sebe stvila na ispit.U svakom slucaju,za sad se nisam nasla u toj situaciji,ali kad bi-ne znam sta bi,mozda oprostila,mozda ne.Covek se nadje u svakakvim situacijama,sa svakakvim osobama,ljudi se menjaju iz dana u dan....Mislim da nije sve ILI CRNO ILI BELO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam sta bi napisala kao odgovor,bio bi jako opsiran i mozda bi sama sebe stvila na ispit.U svakom slucaju,za sad se nisam nasla u toj situaciji,ali kad bi-ne znam sta bi,mozda oprostila,mozda ne.Covek se nadje u svakakvim situacijama,sa svakakvim osobama,ljudi se menjaju iz dana u dan....Mislim da nije sve ILI CRNO ILI BELO.

bas to plus ono "nikad ne reci nikad".....nekad pomislim da za sve ono kad kazemo nikad Bog nas iskusava...... ;)

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u toj situaciji pre 3 godine...i mogu vam reci da sam se uzasno osecala....posle deset godina da vam neko tako nesto uradi...naravno da sam ga ostavila.Ne zato sto sam izigravala ne znam ni ja sta nego sto poznajem sebe i znam da i kad bi oprostila to vise ne bi bilo to jer bi mu stalno prebacivala,a to bi samo vodilo u jos vecu propast.Nikada ne mozes znati kako bi reagovao u toj situaciji...ja sam mislila da cu moci da oprostim,da necu vileneti nego da cu to prihvatiti sa visoko podignutom glavom....ha ha...sve je suprotno od toga bilo.Pa cak ni sada ne bi znala kako bi reagovala da mi se to ponovo desi(daleko bilo)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikad ne bih oprostila prevaru...U stvari nisam sigurna,onda bi moje dete raslo bez oca...Ipak ne znam,mozda bih i oprostila,mada jednom kad oprstois tu je gotovo,desice se opet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek ne znam sta se desilo kod moje drugarice...puno radi, verovatno da zaboravi na prevaru. Sad ce joj rodjendan pa se radujem susretu sa njom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja je ne bih oprostila,jako sam emotivna i jako malo ljudi primam u svoj najuzi emocionalni krug.Ynaci u tom krugu mogu biti samo ljudi od apsolutnog poverenja,a moj muz je medju njima na prvom mestu,on mi je najbolji prijatelj i ponekad mislim da me poznaje bolje od mene same.Njegovu prevaru mislim da ne bih PREZIVELA ,a kamoli oprostila(naravno,sve se prezivi,ali bi za mene to bio ogroman udarac).Na svu srecu ,pruza mi svu ljubav i paznju ovog sveta ,kucni je tip,ne vrda,uvek znam gde je i nemam razloga da simnjam.Jako mi smeta sto je usadasnjem drustvu postalo normalno,da ne kazem i pozeljno ,da se ima neko sa strane.Ja to ne razumem,ako sa nekim vise ne mozes-zasto je onda vasras i lazes? budi covek pa kazi kraj.E,sad to je lakse reci nego uraditi,pogotovo kad sa nekim imas godine staza i decu,ali bih se upravo zbog toga upitala da li ta prevara uopste toliko vredi ,ako mogu da izgubim sve sto sam u zivotu stvarala??neki prevaru dele na usputni seks i na duze veze,pa je ovo prvo,kao laksae za oprostiti jer nije ozbiljno(cvrc milojka,kazem ja),a da ne pominjem `paralelni zivot``,jer znam za neke slucajeve gde muskarac ima 2 porodice,zvanicnu i nezvanicnu,ili oni koji se po gradu predstavljaju kao slobodni i jure devojke kojima ne spominju da su ozenjeni.Jedna moja poznanica je tek posle 4 meseca zabavljana saznala da je njen ``dragi `` ozenjen! pa vi sad vidite kakvih ima i otvorite 4 ociju kad se udajete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jakooo škakljiva tema...

MM zna da ga ne bih ubila ako bi me prevario, NE: Uradila bih nešto mnogo gore, ostavila bih ga.

Izvini, ne razumem zasto bi bilo gore da ga ostavis nego da ga ubijes?

spagetica76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može se to zaboraviti, ali je osjećaj nepovjerenja uvijek prisutan. Nikada više ne može biti kao što je bilo, tako da smatram da je bolje odmah sve prekinuti, jer kako kaže naša stara "vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada" ili vratiti istom mjerom, pa da vidimo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, ne razumem zasto bi bilo gore da ga ostavis nego da ga ubijes?

vertovatno bi shvatio sta je izgubio,pa bi mu smrt dosla kao olaksanje ,nego ziveti bez nje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vertovatno bi shvatio sta je izgubio,pa bi mu smrt dosla kao olaksanje ,nego ziveti bez nje. :D

Bravo!!!!Upravo tako!!! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih mu prvu prevaru oprostila, a sledeći put bi ostao i bez mene i bez dece zauvek. To sam mu i rekla, ali ne verujem da će me ikad preveriti, jer nije taj tip da gleda devojke, a kamoli nešto drugo, možda sam i ja zbog toga tako blaga što se tiče prevare. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih mu prvu prevaru oprostila, a sledeći put bi ostao i bez mene i bez dece zauvek. To sam mu i rekla, ali ne verujem da će me ikad preveriti, jer nije taj tip da gleda devojke, a kamoli nešto drugo, možda sam i ja zbog toga tako blaga što se tiče prevare. B)

Ej ovo ti je dobro,a sto bi prvu oprostila,a ostale ne? Sta kao dozvoljeno mu je jednom da se zaj.....

To sto mislis da nije TAJ TIP nemoj sestro da si bas tako opustena i sigurna 100%. I mm izgleda ko tutamuta,a u stvari ispod Mire sto djavola vire. Hvala Bogu do sada nije bilo nikakvih ispada,ali nema opustanja i uljuljkavanja, ne,ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih mu prvu prevaru oprostila, a sledeći put bi ostao i bez mene i bez dece zauvek. To sam mu i rekla, ali ne verujem da će me ikad preveriti, jer nije taj tip da gleda devojke, a kamoli nešto drugo, možda sam i ja zbog toga tako blaga što se tiče prevare. B)

Ma ni prvu ni poslednju!ja bih zivot dala za njega i za ovo nase dete,a on da svrlja???dosla bih mu glave! a i moj je tip da cak ni ne gleda sa strane i stalno je sa mnom,pa ni ja ne brinem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vertovatno bi shvatio sta je izgubio,pa bi mu smrt dosla kao olaksanje ,nego ziveti bez nje. :D

Bravo!!!!! a020.gif 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom sam oprostila prevaru u bivsoj vezi, bila sam mnogo mladja, veza je bila na daljinu, ja jako zaljubljena, trazila izgovore, jako se trudila da popravim vezu... Ne bih si vise tako nesto priustila u zivotu! Na kraju sam prekinula vezu jer mu nisam uistinu oprostila, sve me to proganjalo, nisam mu u potpunosti vjerovala, makar se on pokajao. bilo mi je u glavi, ok on se sada kaje i nece to ponoviti, ali da se desi za 20 godina u onim kriznim godinama identiteta, sta onda... opet oprostit? ja jednostavno to nisam mogla... Postoje zene koje to mogu i muskarci koji mogu oprostit, svaka njima cast, ali mene to izjede iznutra. Takodjer sam bila i u obrnutoj situaciji, kad je meni bila oprostena prevara. Zato sam napisala da postoje i muskarci koji mogu oprostit. Doduse, desilo se na pocetku veze dok nisam bila sigurna sta hocu, ali to naravno nije izgovor. Osjecaj je toliko grozan jer ustvari pokazuje da nisam ja prevarila nikoga drugog osim same sebe i samo me je uvukao u lazi. Nikad si ni to vise ne bih priustila. Sva ova iskustva su dobrodosla ako se dese prije braka, i onda kad se pronadje prava osoba s kojom se zasniva porodica ova iskustva su od velike pomoci, jer onaj koji je kroz sve to prosao to si vise ne bi priustio. Nadam se da ako sam sve to vec jednom prosla da mi se nece ponoviti. Jako njegujem i postujem odnos sa svojim partnerom, osjecam veliko postovanje i od njega i veliku odgovornost spram tog odnosa. Nikad ne znamo sto nam zivot donosi, a kad se neke stvari dogode, nikad sebe ne poznamo toliko dovoljno da znamo kako cemo reagirati, ja sam samu sebe dosta puta iznenadila. Nadam se da ni partner ni ja necemo nicim uprljat ovaj divan odnos koji imamo. A iskreno, vec mi je pun kufer iznenadjenja!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo popa!!!!

ja ne mogu za sebe da garantujem kako cu i sta cu za 10 godina npr, a kamoli za mm.....zivot je cudan, ljudi se menjaju.....nikad ne treba reci nikad...obicno to uradimo s' pevanjem kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam se sokirala. Moju prijateljicu prevario muz i ona mu....naravno oprostila...ne znam detalje, treba da se vidimo...Ja nikada ne bih mogla da oprostim prevaru...a vi?

uf!!!!!!!! Da budem iskrena, mene je moj dragi na neki nacin pokusao da prevari, dopisivao se sa jednom zenom i culi se telefonom...sreca u nesreci pa ga jako dobro poznajem i ukapirala sta se desava odmah na pocetku...Oprostila sam mu i verujem mu kad kaze da nije nista bilo, ali sledeci put ako se opet desi neverujem da cu oprostiti, ali nikada se ne zna. Zivot je cudan i nikad ne reci nikad.

E sada, ajde da budemo iskrene: Da li ste vi ikada pomislile da prevarite muza ili ste to uradile?

Paznja prija svakome kako nama tako i njima, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da paznja prija....zato sam i rekla da ne mogu ni za sebe da garantujem sta ce biti kasnije u zivotu a kamoli za mm.....

ljudi kazu ako ti nesto fali uvek ces traziti sa strane....ali ja znam masu muskaraca a i zena koji su jednostavno u tom fazonu, i uvek ce varati....takva im je priroda, falilo im nesto ili ne...mm nije takav na svu srecu...ali dobro, samo da smo zdravi, za sve ostalo cu lako u zivotu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.