Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

STA JE ZDRAVIJE ZA BEBU PO VAMA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvih mesec dana stavljala pamucne pelene,svakako su zdravije,ali sam poludela od menjanja pelena...Ma nisam mogla ni da jedem,taman uspavam bebca,kad oseti da se upiskio i hladno mu je i eto ga pocinje plakanje...I sada kazem Pampers je zakon!Naravno da su pamucne zdravije,ali sta j tu je...

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STA JE ZDRAVIJE ZA BEBU PO VAMA

ja sam se tek prijavila na forum,tako da pozdrav svima!!

imam sina starog 5 meseci i od rodjenja koristim stalno pampers i samo pampers....mislim da je zdraviji jer je beba stalno suva.

ja cak nisam stavljala ni siroko povijanje vec samo pampers i hvala Bogu bebica je super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da kazem?! OD pocetka koristimo pampers ali negde oko 6 meseca, Lena je imala neverovatan ojed i dr mi je rekla da izbacim na neko vreme pampers i samo pamucne. E to je bila zurka. Na kraju joj se ojed povukao ali ne od pamucnih pelena nego od melema :blink: Pamucne su verovatno zdravije ali pampers je prakticnij.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svi znaju sta je zdravije ali sta je prakticnije..mmm i to se zna.. pampers

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pampers,naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pampers... mesec dana široki povoj, onda izbacili i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pampers,naravno...

NARAVNOOO

gde bi nam bio kraj kad bisamo pamucne imale, joj necu ni da pomisljam :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

necu da vam kazem nista vec ne znate, drage moje!!

probacu samo deklarativno da pojasnim. vreme u kojem nasa deca zive nije isto kao vreme u kojem smo mi odrastli, podjite samo od vazuha!! jeste da su nase majke koristile pamucne pelene, i da kao nismo imali neke reakcije na kozi kao bebe danas ali, sacuvaj boze ruke nasih majki koje su te pelene iskuvavale pa prale pa susile pa peglale. i one su isle na posao i rucak kuvale i muzeve dvorile!! e sad, statiskika kaze da bebe potrose pampersa( nazovimo tako sve pelene svih proizvodjaca)koji ne moze da se razgradi za 500 godina!! sokantno!! vreme zivljenja je brzo, zamislite sebe da nemate toliko pamucnih pelena za recimo 10 dana nepranja, pa da se osusi pa da se ispegla, pa struja koja je i onako preterano skupa, a zima duga i hladna a nemaju svi masinu za susenje pa vlaga u stanu itd....

pregdlog nekim staresima, koji kroje sudbine nase: edukujte narod gde da baca pampers, pa onda smislite neku masinu koja ce da ga razgradjuje...npr...

ukratko, koliko sam za neko tradicionalo podizanje dece, pampers RULES!!!

Zorica83 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, pogledajte ove linkove ... za nove pamucne pelene saznala sam u skolici za trudnice i najverovatnije cemo ih koristiti. Imamo jos mesec dana da se odlucimo pre nego bebica stigne :)

Verovatno ce biti kombinacija modernih pamucnih pelena za kod kuce i jednokratnih kada idemo negde, cisto da ukakane pelene ne nosamo sa sobom :lol:

http://pelenica.webs.com/opelenama.htm

http://pamucnepelene.blogspot.com/

http://pelene.platnene.com/

Zorica83 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@marija - Bravo za reciklazu! :)

Svaka cast mamama koje koriste pamucne pelene, ali ja sa troje dece i brdima vesa nema sanse!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame,

I ja sam pokusala sa pamucnim pelenama, ali moja devojcica je jos iz porodilista izasla sa strahovitim ojedem i tek sa uvodjenjem pampersa beba je bila suva ( posto joj je koza jako osetljiva) iojed se povukao! Tako da moj savet je Pampers definitivno i cesto presvlacenje!!!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom recju: pampers...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pampers i pampers i pampers i nosimo siroki povoj a imamo skro 5 meseci,siroki ide do 6(ovde),nadam se da ce mo ga tada napokon skinuti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pampers je zakon! I to premium- vrlo su meke, odlicno upijaju a razliku u ceni "nadoknadjujemo" redjim menjanjem pelena. Probali smo Huggies (utisak- kao da su od kartona) a probali smo i obican pampers i sa svima osim sa premiumom nam se desavalo da probije (pogotovo nocu). Ne bih se zmajavala sa platnenim pelenama, ipak je ovo 21.vek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila velika pristalica pamucnih pelena i optimista da cu ih koristiti bar prva dva meseca.Medjutim, posle 15 dana ukapirala sam da mi je beba stalno mokra, prehladjenog stomacica i nervozna pa sam pocela da koristim pampers, cime sam olaksala zivot i sebi i drugima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mamice dugo vršljam po internetu i čitala sam razne članke ali vidim da jako malo mama koristi pamučne pelene.Mi smo u porodilištu dobili osip od pampersa i od tada koristimo pamučne pelene ne znam zašto tako malo ljudi koristi njih i u čemu je problem njih koristiti?Meni nije teško da ih perem a i vidim da se beba lepo oseća u njima ,to su pamučne pelene iskrojene kao jednokratne brzo se suše i peru se na 60n stepeni ja ne koristim ni omekšivač a i ne peglaju se ! ;)

Zorica83 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od početka koristim Pampers i široki povoj. E sad, imam dilemu na koliko je često presvlačiti, ako se, naravno, nije ukakila ( tada je presvučem odmah). Da li je prerijetko ako je presvučem svaka 4 sata? Ima tri i po mjeseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mamice dugo vršljam po internetu i čitala sam razne članke ali vidim da jako malo mama koristi pamučne pelene.Mi smo u porodilištu dobili osip od pampersa i od tada koristimo pamučne pelene ne znam zašto tako malo ljudi koristi njih i u čemu je problem njih koristiti?Meni nije teško da ih perem a i vidim da se beba lepo oseća u njima ,to su pamučne pelene iskrojene kao jednokratne brzo se suše i peru se na 60n stepeni ja ne koristim ni omekšivač a i ne peglaju se ! ;)

Ja sam htela sa koristim pamucne, ali mi je patronazna sestra, jos u trudnoci, cudno pogledala i rekla:"Vi pokusajte, ali videcete...."... Nisam ni pokusavala <_< , ali sam kasnije cula za te pelene koje vi koristite, pa me zanima gde ste ih nabavljali? Volela bih za drugo dete da budem pripremljena i u tom pogledau :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Nova sam na forumu i zanima me da li je neko koristio platnene pelene za bebu,nalaze se na sajtu gde je i sling marama? Mene su jako privukle,pa me ineresuje necije iskustvo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim isto Pampers,pa peleni i povoj,bebac kada je napunio 1 mesec,vodili smo ga kod pedijatra na snimanje kukova,na svu srecu jer mu je produzio povoj zbog nezrelih kukova,inace bih mu i ja skinula odavno povoj,sad ima 3 ipo meseca,krajem ovog meseca idemo na kontrolu i ako je sve u redu bacamo povoj,inace dobar Pampers je zakon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto Pampers plus siroki povoj,a skinuli smo siroki sa 3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pampers, i hvala onome ko ga je izmislio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od početka koristim Pampers i široki povoj. E sad, imam dilemu na koliko je često presvlačiti, ako se, naravno, nije ukakila ( tada je presvučem odmah). Da li je prerijetko ako je presvučem svaka 4 sata? Ima tri i po mjeseca.

i ja mog bebca presvlacim na svaka otprilike 4 sata preko dana a uvece oko 22h kad zaspi do 6 ga ne diram..cak nekad mi ga i tad zao buditi pa ga ostavim do 8 tako..pozzz

Sandracaki87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.