Cveće u domu i vrtu

odgovora

Objavljeno

Juce sam konacno kupila crassulu...kazu da je to drvo novca. Sada samo da vidimo da li je istina...obozavam cvece ali s obzirom da nas 4 zivi u 33m2 nemam puno prostora za cvece. Kad budem imala stan, svoj stan, bice to jedna oaza...gajite li cvece? 023.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да, обожавам драцене и кактусе, то је што се тиче кућног цвијећа, а имам и неколико бабмуса у вазнама, ниједна од ових биљки не захтјева пуно пажње што ми одговара. Уживам у садњи баштенског цвијећа, ту се баш сва предам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim ono cveće koje ne treba puno paziti. Imam oko 7-8 saksija cveća u kući i sve sam ih dobila. Moja svekrva koja živi u prizemlju kuće baš, baš voli cveće. Ima ga i u kući, na terasi, u dvorištu...Kad dođe zima pa mora da se unese unutra onda se baš na može proći od njega. Ja volim cveće ali ne baš toliko 041.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u kuci nemam nijednu saksiju, osim bambusa u vazni, ali zato na terasi imam 25 saksija i neke su ogromne...obozavam cvece na terasi, ne samo zbog cveca vec i sto terasa izgleda lepse...ali inace volim da se bakcem oko toga, volim da gledam kako mi cvece raste, radujem se kad cveta itd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

041.gif Cveće prosto obožavamo i mm i ja 038.gif !!!

Kaktuse imamo oko 70 vrsta. Sve boje Hibiskusa, takođe. Nisam ljubitelj sobnog cveća, ali ga imamo. S obzirom da imamo terasu od 40m2 napravili smo pravu bašticu od perena (to je ono cveće što ne mrzne). Moraću da slikam i da vam pokažem.

Izvolite, drage moje, sezona korišćenja terase je otvorena!!!! 043.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OBOZAVAM cvece i imam dosta sobnog,nedostaje mi ta famozna krasula,nigde je nema.A ovih dana sam u maniji sa kupovinom petonija i begonija i muskatla sadim ih na terasi opusta me a i prelepe su.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

041.gif Cveće prosto obožavamo i mm i ja 038.gif !!!

Kaktuse imamo oko 70 vrsta. Sve boje Hibiskusa, takođe. Nisam ljubitelj sobnog cveća, ali ga imamo. S obzirom da imamo terasu od 40m2 napravili smo pravu bašticu od perena (to je ono cveće što ne mrzne). Moraću da slikam i da vam pokažem.

Izvolite, drage moje, sezona korišćenja terase je otvorena!!!! 043.gif

40m2 terasa????covece, pa ti si bas srecnica!!!slikaj nam obavezno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAKO VOLIM CVECE,ali sam prirodni ANTITALENAT za odrzavanje saksijskog bilja.Doduse imam i mali stan i ne bas mnogo pogodnog mesta za biljke.moja kuma se zeza da sam serijski ubica za cvece,hahaah :lol: jer sam toliko puta pokusavala da gajim biljke i naravno-sve su uginule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

041.gif Cveće prosto obožavamo i mm i ja 038.gif !!!

Kaktuse imamo oko 70 vrsta. Sve boje Hibiskusa, takođe. Nisam ljubitelj sobnog cveća, ali ga imamo. S obzirom da imamo terasu od 40m2 napravili smo pravu bašticu od perena (to je ono cveće što ne mrzne). Moraću da slikam i da vam pokažem.

Izvolite, drage moje, sezona korišćenja terase je otvorena!!!! 043.gif

joj,blago tebi!slikaj obavezno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam konacno kupila crassulu...kazu da je to drvo novca. Sada samo da vidimo da li je istina...obozavam cvece ali s obzirom da nas 4 zivi u 33m2 nemam puno prostora za cvece. Kad budem imala stan, svoj stan, bice to jedna oaza...gajite li cvece? 023.gif

NEK TI SE POZLATI kupovina:D javi da li funkcionise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ја сам добила алоју,кажу да после 3 године могу од ње правити лековите ствари,а волим цвеће,само ми ништа не опстаје од њих двојице

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi pa tebi je veca terasa od stana u kome zivimo nas cetvoro. Blago se tebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni muz skoro kupio saksiju sa ruzama i to je zapravo cvece koje obozavam. Posto smo vec 5 meseci svi zajedno u jednoj kuci, i zaova i svekrva i mu, nemam bas slobodnog prostora za svoje dekorisanje posto su zaova i svekrva n'a svoju ruku i Dan danas i ipak je njihova volja najbitnija. Dobro, to je sad vise za neku drugu temu, Ali tako vam kazem, jedna saksija samo koja me odusevljava i smiruje. Ako neko zna neka mi kaze nesto korisno za ruze! Nisam bas expert, jos Sam "mlada" za te stvarcice-jos uvek se ucim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo azaleju a skoro sam čula da i ona može biti otrovna. Jel zna neko nešto o tome, da li je to tačno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo azaleju a skoro sam čula da i ona može biti otrovna. Jel zna neko nešto o tome, da li je to tačno?

Uh, stavila si me na velike muke! Tražila sam po internetu i ništa. Raspitaću se kod koleginice koja uzgaja cveće pa ti javljam. Inače, moji je imaju godinama i prelepa je. Kad ti precveta oreži grančice gde su bili cvetovi a ona će na tim mestima da se razvije troduplo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kući imamo puno afričkih ljubičica, raznih boja, tu su i dracene i bendžamini..dvorište mi je prepuno što ruža puzavica, što običnih ruža..volim cveće i stvarno uživam u svim tim radovima oko njega :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam cvece,dobila od svekrve,ne znam puno o cvecu,znam samo da trebam da ga polivam jednom nedeljno i da bude na prozoru,, jedno mi je malo i stoji na prozoru a drugo sa velikim listovima malo vece..Inace moja nana je ludaaaaaaaaa za cvecem ,i kupuje svaki dan neko novo kao i moja svekrva,, Moja nana je vise puta dobila nagradu za najbolji park,dvoriste,ona ga sama uredjuje ,cvece prelepo,i zna mnogo o tome.. Pa sam i ja trazila savet od njega kako ovo moje da cuvam ,ona rekla da ga ne polivam mnogo cesto i da cuvam ljuske od jaja u neku posudu sa vodom i posle sa tom vodom da polijem cvece,jer u ljuske ima dosta kalcijima... eto,valjda sam nekom dala savet i ja,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam cvece,dobila od svekrve,ne znam puno o cvecu,znam samo da trebam da ga polivam jednom nedeljno i da bude na prozoru,, jedno mi je malo i stoji na prozoru a drugo sa velikim listovima malo vece..Inace moja nana je ludaaaaaaaaa za cvecem ,i kupuje svaki dan neko novo kao i moja svekrva,, Moja nana je vise puta dobila nagradu za najbolji park,dvoriste,ona ga sama uredjuje ,cvece prelepo,i zna mnogo o tome.. Pa sam i ja trazila savet od njega kako ovo moje da cuvam ,ona rekla da ga ne polivam mnogo cesto i da cuvam ljuske od jaja u neku posudu sa vodom i posle sa tom vodom da polijem cvece,jer u ljuske ima dosta kalcijima... eto,valjda sam nekom dala savet i ja,

Hvala na savetu...od danas skupljam ljuske od jajeta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam cvece,dobila od svekrve,ne znam puno o cvecu,znam samo da trebam da ga polivam jednom nedeljno i da bude na prozoru,, jedno mi je malo i stoji na prozoru a drugo sa velikim listovima malo vece..Inace moja nana je ludaaaaaaaaa za cvecem ,i kupuje svaki dan neko novo kao i moja svekrva,, Moja nana je vise puta dobila nagradu za najbolji park,dvoriste,ona ga sama uredjuje ,cvece prelepo,i zna mnogo o tome.. Pa sam i ja trazila savet od njega kako ovo moje da cuvam ,ona rekla da ga ne polivam mnogo cesto i da cuvam ljuske od jaja u neku posudu sa vodom i posle sa tom vodom da polijem cvece,jer u ljuske ima dosta kalcijima... eto,valjda sam nekom dala savet i ja,

Nisam znala za to..probaću svakako..hvala Mirjana t05124.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej...IMA LI PARA OD TOG DRVETA STO SI KUPILA ???? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej...IMA LI PARA OD TOG DRVETA STO SI KUPILA ???? :lol:

Bas sam ga danas zalivala i zagledala...pocelo da raste a jazatvorila jednu kreditnu karticu...da li zbog krasule ili zbog neceg drugog ne znam hihihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam ga danas zalivala i zagledala...pocelo da raste a jazatvorila jednu kreditnu karticu...da li zbog krasule ili zbog neceg drugog ne znam hihihihi

:lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam ga danas zalivala i zagledala...pocelo da raste a jazatvorila jednu kreditnu karticu...da li zbog krasule ili zbog neceg drugog ne znam hihihihi

"Radi" drvo g015.gifg015.gifg015.gif

Imam ga i ja! Probaću da napravim bonsai od njega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam ga danas zalivala i zagledala...pocelo da raste a jazatvorila jednu kreditnu karticu...da li zbog krasule ili zbog neceg drugog ne znam hihihihi

koje si drvo kupila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koje si drvo kupila?

Kupila sam krasulu drvo novca...Mirjana a koliko dugo treba ljuske od jaja da stoje u vodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.