Celijakija-netolerantnost na gluten

odgovora

Objavljeno

Naša ćerkica ima tri godine,i ima netolerantnost na gluten iz žitarica...U principu,sve je uhvaćeno na vreme,ali je muka živa naviknuti dete da se odrekne starog (uobičajenog) načina ishrane i da pređe na dijetetski način...Veliki problem predstavljaju neke uobičajene stvari,na primer lekovi,slatkiši,pasta za zube...Voleo bih,da ako neko ima nekih saznanja ili iskustva sa celijakijom,da ih podeli sa svima nama.Veoma mnogo znači kada neko podeli iskustvo stečeno rešavanjem nekagvog problema.Hvala unapred.

N.Tata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo problem sa netolerancijom na gluten, ali recimo ne koristimo slatkiše uopšte, pastu za zube takođe. Peremo zubiće nanom (mentom),

Treba iznaći par recepata za slatkiše sa bezglutenskim brašnom ili tako nešto.

Sve je stvar navike.

Da li je netolerancija prolaznog karaktera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su na alergo testovima koji su bili pozitivni na brasno rekli da izbacimo sve sa glutenom. Da bi mi dete prihvatilo takvu ishranu svima sam je uvela, mesila sam sama hleb, pravila slane i slatke kolacice itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznaju još uvek,tek za par godina ,odnosno u petoj godini će joj raditi izazivanje reakcije na gluten.... do tada dijeta.Što se hrane tiče,navikava se i ona,a i mi se prilagođavamo situaciji...Najteže su situacije kada gleda kako mi jedemo nešto što ne sme.Da apsurd bude veći ,mama radi u pekari...Nažalost veliki broj farmaceuta se ne snalazi sa informacijama ima li glutena u nekom leku,tako da nisu znali da nam kažu ni za pastu za zube... :( Tako se čarobno klupko mrsi i odmotava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To jeste zeznuto, ali se slazem sa Maki D i phoenix da svi morate promeniti nacin ishrane zbog deteta. Nemojte jesti pred njim. Imas na netu mnogo recepata koji su bez glutena.

Maki-D voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kupis pastu za zube na bazi gline, tu nema glutena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.