Tv ili ne ??

odgovora

Objavljeno

Drage mame i dame evo mene opet sa pitanjima

* Chantelle mi neprestano gleda u Tv , ako je drzim u rukama ili ako lezi samo se okrece u tom pravcu gdjeje tv , a ako se desi da sam ugasila tv ili da sam je okrenula od tv-a to je plac nevijerovatan .

Ja se stavrno igram sa njom i ima milion malih vijezbaona sa raznim igrackama i hvatalicama ali tv je nezamijenjiv .

E sad molim vas vi meni recite jel normalno da beba od 3 mijeseca i par dana tako voli da pilji u tv ili je to nesto sa mojim dijetetom

Moze li joj sta naskodit ???? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da većina beba to voli. Ne znam šta da ti kažem, moja je postala tv ovisnik. Puštala sam je da gleda tv kako bi ja mogla nešto da pozavršavam i ona se navukla. Da je zdravo - nije, ne dozvoli da bude preblizu ekrana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je svakoj bebi interesanto-sareno je,pomera se,prava atrakcija za njih... Ja mom sinu nisam dopustala da gleda tv,i sad uglavnom gledamo klipove na youtubeu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja mislim da joj je tv primamljiv jer je saren,ima i pokret i zvuk...zasad je jos mala da bi bila navucena,ali pocni da skracujes vreme ispred tv-a,da bi to kasnije lakse kontrolisala kad malena poraste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opet naravno sve sto je u granicama normalnog nije opasno ....

... bebe u tom periodu su u procesu ucenja i istrazivanja. U tom kontekstu TV i te kako moze da bude koristan, opasno je ako joj to postane jedini izvor informacija svijeta oko sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mojoj bebici je zanimljiv tv jaaako, ali sam citala kako ne valja zbog akomodacije oka... u prevodu kasnije moze da ima problema sa prilagodjavanjem ociju, sto ce joj otezati citanje, samim tim i ucenje i koncantraciju! tako kazu... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno sam protiv TV-a i mislim da sam u nekoj temi detaljnije pisala zasto. Deca do 2god ne bi trebalo da gledaju TV uopste. TV nema ni priblizan uticaj na mentalni razvoj i edukaciju kako se propagira u pojedinim izvorima. On nije ni prici efektu koji na razvoj ima interakcija sa ljudima pa stoga sto im interakciju i sebe uskratiti i zameniti pokretnim slikama?

Zato ja ne vidim njegovu svrhu, posebno ne za bebe i malu decu. Da super je kao bebi-siter da "pricuva" decu dok su roditelji zauzeti, ali gde je tu i starosna i vremenska granica? Iz mog iskustva roditeljima se jako cesto to usladi i otme kontroli pa im televizor decu i cuva i hrani i uspavljuje isl... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila protiv TV-a, međutim, kako to obično biva, u situacijama kad je bio beba, a ja morala nešto da radim po kući, uključivala sam mu.

Posle je to bilo sve više i više i totalno se navukao.

Za sada, kao posledicu gledanja TV-a, on je sa nepune dve godine znao preko 100 engleskih reči, koje je ravnopravno koristio i primenjivao u svakodnevnom životu. Naučio je samostalno abecedu i brojeve do 30 (na engleskom i srpskom). Posle druge je počeo i rečenice na engleskom da sklapa. NIKO nije sa njim pričao engleski, osim što mu je puštan engleski sadržaj na tv-u i kompjuteru.

To je posledica našeg gledanja tv-a. Za sada zaista nisam primetila neke negativne strane.

Naravno, sad kad je veći i razuman, gleda u ograničenim količinama i to se trudim da mu puštam neki primeren i edukativan sadržaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj Andrija je dok je bio manji bio navucen na crtace i na igrice, a onda je odjednom sve prestalo i postale mu zanimljive druge stvari. A ovaj malac obozava baby. Priznajem da to koristim kad ne pali nista drugo, uskoro krece u jaslice pa cemo smanjiti gledanje tv-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uradili veliku glupost,naucili smo starije dete da se uspavljuje uz baby tv. Zaista to nikome ne bih preporucila. Viki je oduvek bio tezak na spavanju,to nam je delovalo kao naj laksa opcija,tako da i dalje muku mucimo sa uspavljivanjem. Trdicemo se da ne ponovimo istu gresku i sa bebom,mada ce ona verovatno hteti da kopira brata :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo Leu maltene molili da gleda tv...cesto nije imala strpljenja,ali sad kako je starija Peppa je spas(za nas)...x puta sam rekla kako cu Peppinom stvoritelju da posaljem zahvalnicu...sve ostale crtace izgustira jako brzo...ali Peppu svih 6 sezona zna skoro napemet i jos je drze...

ne vidim kako npr.taj crtac moze lose da utice na nju...pa ne gleda ga 3h dnevno,krece se,boravi dosta na vazduhu

A i Dora explorer joj je sad dobra...a i meni se svidja jer je crtac interaktivan...pa i ja nemam osecaj da ona bez razmisljanja blene u tv

U svakom slucaju TV - da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam negde da TV uporedjuju sa "jeftinim bebi-siterkama", jer se dete zablene i smiri dok mama nesto drugo odradi ili malo predahne...

Ja bih volela da uopste nema televizije. Prosto mi zao sto placam petplatu za IPTV kad skoro i da ne gledam TV. Milsim da preterano gledanje TVa lose utice na razvoj deteta u brojnim aspektima - da ne obrazlazem.

Mada, ne valja preterivati ni ucemu pa ni u restriktivnosti. Samo da roditelji ne zaborave da oni imaju glavnu ulogu u određivanju vremena koje ce dete provesti uz TV i da su glavni urednici/cenzori ili kako se vec zove ta funkcija kad biras sta i kad dete moze i treba da gleda.

Trudim se da ne budem jednostrana, ali moj glas vise naginje protiv nego za. Bolje da dete ide na bazen, ili na jahanje, ili na gimnastiku, ili u muzicku ili dramsku sekciju, ili da se prosto igra kauboja i indijanaca sa drugom decom, da jurca i istrazuje, nego da gleda kako neki crtani likovi to rade. "Jagodica bobica", ma koliko poucna bila, ni u jednoj epizodi ne bulji u TV nego se igra sa svojim prijateljima. Ali opet, da bi se dete lepo socijalizovalo mora da prati desavanja (jagodica bobica, Dora, Nodi, Pepa prase..., pa kasnije Sirene, Ben 10...) ;)

Samo dozirano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je bilo identicno kao kod Citane. :D

Ja sam jedva cekala da ona krene da gleda crtace. ;) I evo docekala, koncentraciju joj drzi Pepa. Crtani je veoma dobar, edukativan, dosta toga je naucila da kaze uz nju. Cak je pocela i recenice da sklapa. :D

Ja sam za tv, ali umereno.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi gledamo Pepu, ali iskreno, neke stvari mi se ne dopadaju. Prvo - strašno me nervira što grokću. Drugo, skaču po blatnjavim baricama. Kad se smeju, često svi popadaju na pod na leđa i smeju se. Deca sve to prate i imitiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i meni se ponesto ne dopada. Takodje to sto grokcu, mi je bas bezveze.

Moja jos uvek nije u tom uzrastu da ih kopira. Ali zato mladja sestricina skroz kopira, skace po blatnjavim baricama i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kopiraju deca i te kako. Meni se u Pepi ne dopada sto skacu po baricama. To mi je prva negativna stvar koja mi je upala u oci. Ali sami sadrzaji su divni - skoro me fascinirala cerkica od drugarice kad mi je dodetalja objasnila sta je reciklaza i zasto je korisna. To je naucila u Pepi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ama,ljudi ,sta imate toliko protiv skakanja po blatnjavim baricama? :lol: :lol: :lol: Moja Mina jedva docekala da padne kisa ,pa da ide da skace :lol: .Nijednu baricu nismo preskocili,a ona se super provela,a kad vidim da je ona srecna i ja sam.A zar vi stvarno niste volele blatnjave barice kad ste bile male?Ja jesam ,a nije bilo Pepe :lol: Salu na stranu,Mina je recimo od Pepe naucila da se lepo izrazava:izvoli mama,hvala mama,izvini mama....Ja sam se bas trudila,ali je Pepa dobro obavila posao. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja mala je naucila da bude kulturna,tipa: Hvala mama, izvoli mama, da molim...memorija joj bolje radi.. pesmicu koju smo pevali kad je imala oko godinu dana, sada je zna celu napamet. Nije neka dugacka, ali opet iznenadila me je.. :)

Ne znam, pola-pola mi je, ima dosta korisnog a i suprutnog ...

Sto kaze Viki, u nase vreme nije bilo Pepe, a i ja sam obozavala barice.. :lol:

Ma sve je super dok ne grokce... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

luka obozava crtace i dokumentarce o zivotinja i ja mu dozvoljavam da gleda ali u granici normale....

agresivne crtace ne gleda ali voli miki mausa, handy mannny, sve sto je u vezi sa dinosaurusima, majstor bob i slicno.

ne smatram da tv moze da skodi ako je sve to sa nekom merom.

a i ja nemam mamu tatu babu dedu ovde i 5 sluskinja da mogu da ukinem tv totalno i posaljem luku sa njima na 1001 sekciju dok npr spremim rucak, istusiram se itd.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ne gleda Pepu prase, ali voli da sljapka po baricama... da li to znaci da je moje dete prase? :PB):lol::D

Inace, slazem se sa Secerom potpuno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećeru svaka čast...

Moj Filip zasad voli samo ovaj crtani...on je izuzetak, jer niko nema pojma kakav je ovo crtani...

Miffy0.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca se uglavnom obično posvađaju koji crtać će da gledaju (muka nas roditelj, koji su napravilil veliku razliku među decom :lol: ) i onda ja ugasim TV i pošaljem ih u sobu da se igraju...Inače sin gleda Pepu, Nodija, Princezu, Meda Rupert(daje se na Happy TV), a ćerka je u fazonu princeza-Pepeljuga, Mala Sirena, Uspavana Lepotica i neke Barbike;ono što zajedno gledaju je Sunđer Bob i Diznijevi crtaći vikendom na RTS-u. Pred TV-om provedu otprilike oko 3h dnevno...ne odjednom, razume se, i to je neka moja gruba procena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam negde da TV uporedjuju sa "jeftinim bebi-siterkama", jer se dete zablene i smiri dok mama nesto drugo odradi ili malo predahne...

Ja bih volela da uopste nema televizije. Prosto mi zao sto placam petplatu za IPTV kad skoro i da ne gledam TV. Milsim da preterano gledanje TVa lose utice na razvoj deteta u brojnim aspektima - da ne obrazlazem.

Mada, ne valja preterivati ni ucemu pa ni u restriktivnosti. Samo da roditelji ne zaborave da oni imaju glavnu ulogu u određivanju vremena koje ce dete provesti uz TV i da su glavni urednici/cenzori ili kako se vec zove ta funkcija kad biras sta i kad dete moze i treba da gleda.

Trudim se da ne budem jednostrana, ali moj glas vise naginje protiv nego za. Bolje da dete ide na bazen, ili na jahanje, ili na gimnastiku, ili u muzicku ili dramsku sekciju, ili da se prosto igra kauboja i indijanaca sa drugom decom, da jurca i istrazuje, nego da gleda kako neki crtani likovi to rade. "Jagodica bobica", ma koliko poucna bila, ni u jednoj epizodi ne bulji u TV nego se igra sa svojim prijateljima. Ali opet, da bi se dete lepo socijalizovalo mora da prati desavanja (jagodica bobica, Dora, Nodi, Pepa prase..., pa kasnije Sirene, Ben 10...) ;)

Samo dozirano

Apsolutno se slazem! :)

A za skakanje po baricama- meni to ne smeta, ja i sama volim kad nas dve obujemo gumene cizme i izjurimo ispred kuce po kisi da sljapkamo po barama i prskamo se! Cari detinjstva i roditeljstva! :)

O groktanju imam suprotno misljenje- ne mogu da ga podnesem, pola epizode sam ukupno do sad odgledala i onda mesecima nisam maloj htela da kupim nista sto je bilo sa temom Pepa Prase :rolleyes: Zaista ne znam cemu ih pametnom groktanje uci :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkada nam se prolepšalo vreme, TV za nas i ne postoji više...juuuupiiii, mislila sam da su mi deca "zavisnici" od TV-a koliko su ga zimi gledali... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete obozava reklame, nista je drugo ne interesuje, ni crtaci, ali zato reklame ne trepce :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.