Problemi sa stolicom kod beba

odgovora

Objavljeno

moja curica ima mesec i 2 nedelje. Mesec dana je samo dojila,a sada je i dohranjujem bebelac-om,ne kaki po 2 dana,place po 2-3 sata...radimo vezbice,masiramo stomak i nista ne pomaze. sta da radim??? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel joj dajes tecnosti? Skuvaj joj kamilicu mlaku, ili uzmi Bibilibi caj, nama uvek pomaze kod gasova i kaki posle njega u roku od pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam jer se dohranjujete ali ono sto vazi za bebe koje doje je da je normalno i do 7 dana ako ne kaki jer u majcinom mleko ima malo neiskoristivih materija pa ako beba lepo napreduje a ne kaki redovno znaci da maksimalno sve iz mleka iskoristi- ovo je slucaj kod nas i to mi je tako dr rekla. isto mi je bilo i sa prvim detetom i sad sa ovim malcem.

Lela_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja saam imala isti problem sa Lukom.On je dojio. Doktorka nam je rekla da je ok da ne kaki i po 7 dana, ali posto je to njega bas mucilo kad nema izlaza koristili smo cepice. Tako nam je bilo sve dok nismo poceli sa cvrstom hranom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam isti problem bebac na humani dobio zatvor za jedan dan uzas koliko je vristao , morali su da ga klistiraju. Moj savet ti je da mu nudis sto vise tecnosti vode i caj koji zasladis a ako i to nepomogne stariji dr mi je rekao ovako skuvas pirinac kad se dobro raskuva pokupis onu gustu vodu dve kafene kasicice razblazis sa malo vode i das bebcu da pije. Nemoj koristiti cesmusu jer je tvrda za bebin stomak, meni su svi rekli rosu i on je pije preko 100ml na dan i caj pravim sa rosom. Humane smo se resili daleko joj lepa kuca sad pije NAN1 i obozava ga .Bebe na ad mleku moraju da unose dosta tecnosti zato sto ad mleko pokupi vodu u crevima isusi ih i eto zatvora i problema tako su mi rekli u decijoj , kad im kazes da je beba na ad mleku odmah te pitaju koliko tecnosti unosi tokom dana. Nadam se da sam vam bar malo pomogla. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj danas 4 dana kako nekaki i sad se bas muci pio kamilicu , bibilibi masaze nista jos aaaaaaaaaaaaa

kakiliiiiiiiiiii jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol: :lol: :lol:

pa zar nije juce kakio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jok mala rekla evo ga kakio ja odvi cvrc al je jutros za sva 4 dana u 2 pelene :lol:

dobro je.. tako je nama pre neki dan, svugde bilo..

odosmo u OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam naj sretnija mama kad vidim pelenu punu kake a i bebac je tad veseo i samo guce a kad bas napuni pelenu kad ga presvlacim stavi rukice na nos to mi je tako slatko i smesno , kao da mu smrdi. :P

Lela_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao draga,znam kroz sta prolazite! Uzas jedan.Sto je najgore sto ne znas kako da bebici pomognes jer doktori kazu da ce se vremenom regulisati kaka,a bebica se muci!

I ja sam sa mojim bebanom imala isti problem.Desilo se da nije kakio i 10 dana! Isto su i meni rekli doktori da se do 7 dana tolerise.Masirali smo stomacic,stavljali obloge od maslinovog ulja,stimulisali toplomerom,davali zasladjen caj od kamilice.Cak sam i ja pila caj,mene protera a bebeana ne :) Bitno je da ima beba gasove. E sad,u nasem slucaju kada sam pocela da dodajem dohranu Aptamil,on je poceo cesce da kaki.Dr kaze da je najverovatnije bio gladan i da je sav nepreradjen visak izbacivao mokrenjem. Sada imamo skoro 4 meseca i kakimo na svaka 3,4 dana. Kad se desi da 7 dana ne kaki (2 puta se dogodilo),stavila sam mu cepice da mu olaksam. Tako mi je i dr savetovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao draga,znam kroz sta prolazite! Uzas jedan.Sto je najgore sto ne znas kako da bebici pomognes jer doktori kazu da ce se vremenom regulisati kaka,a bebica se muci!

I ja sam sa mojim bebanom imala isti problem.Desilo se da nije kakio i 10 dana! Isto su i meni rekli doktori da se do 7 dana tolerise.Masirali smo stomacic,stavljali obloge od maslinovog ulja,stimulisali toplomerom,davali zasladjen caj od kamilice.Cak sam i ja pila caj,mene protera a bebeana ne :) Bitno je da ima beba gasove. E sad,u nasem slucaju kada sam pocela da dodajem dohranu Aptamil,on je poceo cesce da kaki.Dr kaze da je najverovatnije bio gladan i da je sav nepreradjen visak izbacivao mokrenjem. Sada imamo skoro 4 meseca i kakimo na svaka 3,4 dana. Kad se desi da 7 dana ne kaki (2 puta se dogodilo),stavila sam mu cepice da mu olaksam. Tako mi je i dr savetovao.

Nisam dr, ali i ja vam kažem da će se regulisati.

I mi smo to prošli, kod nas je trajalo kratko, isto smo zagledali pelene i čekali da odahnemo svi. Posle dvadesetak dana je sve bilo ok.

Mom Stefanu je pomogao čaj od kamilice - zaslađen. Dam mu pre obroka da se dobro nacoka i u roku od pola sata, najviše sat - puna pelena!

Pomaže i čaj od suve šljive, al to je baš za ono duže ne kakenje.

Nama je najduži period bio 3,5 dana i to samo jednom. Posle je krenulo svaki drugi dan, al smo se malo natezali i tad dok se nije sredilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja malena nije imala toliko problema sa neredovnom stolicom ali je jedno vreme bila izuzetno tvrda a uz to i neredovna pa je tu bio bol,crvenilo,plakanje...Ono sto je meni pomoglo je zasladjen caj od kamilice onako malo topliji ali kako kad,nekad dobije stolicu i nebude jako tvrda a nekad ne,a imala je i jake grcice,jos sam ja nju i dojila.Onda sam cula za caj bibilibi-u sebi sadrzi kim i komorac,to me spasilo,sladak je sam po sebi,nemoras seceriti i moja joca ga je odmah lepo prihvatila,od grceva vise ni traga,cim krenu ja dam caj i smiri se,redovno je kakila,stolica je bila ok,stvarno sam bila prezadovoljna.Prodaje se u apotekama na kesice,jedna je koliko se secam 50 din pa probaj, nista te ne kosta.A jos jedan savet u vezi caja-pravi se jedna kesica na 100ml prokuvane zatim prohladjene vode a posto je bebica mala nemoze popiti tu kolicinu caja pa joj napravi pola kesice,znaci samo 50 ml i davaj koliko hoce u toku dana a sledeci dan drugih 50ml-ISKRENO SE NADAM DA CE POMOCI!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel joj dajes tecnosti? Skuvaj joj kamilicu mlaku, ili uzmi Bibilibi caj, nama uvek pomaze kod gasova i kaki posle njega u roku od pola sata.

pa popije mozda kasicicu-dve vode,ali i to jedve. Probacu da joj skuvam kamilicu,pa cemo videti reakcije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, svima!

A ja se prepala sto moja malecka nije kakila dva dana :rolleyes: Inace, ima 5,5 mjeseci, dojim je ali sam joj odskora uvela kasice od pirinca,sarg,jabuke...posumnjala sam na pirinac pa joj nisam davala ni juce ni danas...i nocas je kakila, da vam je znati kako sam se obradovala :P

Sad samo ne znam da li je to od pirinca ili ne....???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, svima!

A ja se prepala sto moja malecka nije kakila dva dana :rolleyes: Inace, ima 5,5 mjeseci, dojim je ali sam joj odskora uvela kasice od pirinca,sarg,jabuke...posumnjala sam na pirinac pa joj nisam davala ni juce ni danas...i nocas je kakila, da vam je znati kako sam se obradovala :P

Sad samo ne znam da li je to od pirinca ili ne....???

Ako je prvi put jela može da se desi. Ali nemoj da te to sputa. Svi pedijatri i nutricionisti sada savetuju da se prvo kupi ona Milupina pirinčana kaša koja se pravi sa majčinim mlekom pa probaj tako da joj daš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! <_< Danas je vec OK! Pozzz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko je normalno, najvise, puta da kaki na dan? Kako da razlikujem kaku od proliva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr rekla da je normalno da beba kaki i tri puta dnevno, aisto tako i da ne kaki 3 dana (ako dojiš bebu), za AD mleko ne znam kako to ide...

I za kaku sam je isto pitala-ako ima one gromuljice bele u kaki to nije proliv, iako je kaka malo ređa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame. Mi smo jos mali, 24 dana. Imam pitanje, malo sam zabrinuta. Bebu dojim. Non stop puni pelenu, stolica tecna, dal je to ok ili je proliv? Al se sad sva guza osula i zacrvenela, da nije mala jos za ojed? Takodje po licu sitne kao bubuljicice i crvenilo, sestra rece da se to koza cisti?? :blink: Sta vi midlite.? Neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po licu se čisti definitivno, to neka te ne brine i nemoj tretirati ni sa čim. Guzu samo namaži Pavlovićevom i pusti ju neka "malo diše"...

1) Bez pudera(jer bebe udišu čestite koje se lijepe za pluća)

2) Samo Pavlovićeva ili Pantenol

3) Nemoj mazati guzu KAMILICOM-nismo sigurni da nisu gljivice

Ostalo je sve OK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame. Mi smo jos mali, 24 dana. Imam pitanje, malo sam zabrinuta. Bebu dojim. Non stop puni pelenu, stolica tecna, dal je to ok ili je proliv? Al se sad sva guza osula i zacrvenela, da nije mala jos za ojed? Takodje po licu sitne kao bubuljicice i crvenilo, sestra rece da se to koza cisti?? :blink: Sta vi midlite.? Neki savet?

Ako stolica bebina nije zelene boje, nema potrebe da se brineš što je ređa.

Jel tako od početka kaki, ili samo ovih dana?

A za bubuljice po licu ne brini, sačekaj još malo, proći će, i da - koža se čisti.

E sad što se tiče ojeda, tih crvenih tačkica, ja bih stavila malo pudera, ali beba je mala a mama maza zna za nešto bolje, pisala je u temi danas - potraži, i vidi koju mast.

Ako ti baš frka šta da joj mažeš na guzu, nazovi tel. pedijatra pa pitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame. Mi smo jos mali, 24 dana. Imam pitanje, malo sam zabrinuta. Bebu dojim. Non stop puni pelenu, stolica tecna, dal je to ok ili je proliv? Al se sad sva guza osula i zacrvenela, da nije mala jos za ojed? Takodje po licu sitne kao bubuljicice i crvenilo, sestra rece da se to koza cisti?? :blink: Sta vi midlite.? Neki savet?

Nije nista strasno ako je malo redja bitno da nje zelena ili sluzava, guzu mazi pantenolom i sto vise bez pelene, a bubuljice po licu su normalne cisti se koza umivaj bebu u kamilici to pomaze, i pantenol ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke. Malo je umivam kamilicom ne non stop. A za ojed smo uzeli Niveinu kremu za ojed pa cemo probati. Malo je posle kupannja ostavim da se luftira, a ona mi se ukaki jos koji put i upiski pa opet kupanjac. Mala mnogo se..cka sta da vam kazem, tako od pocetka. Primetih kad place i kad se napinje samo izlazi iz nje. Jeste retko al nije zeleno vec oker. Pantenol mast sam vec imala al nisam bila sigurna dal smem da joj mazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke. Malo je umivam kamilicom ne non stop. A za ojed smo uzeli Niveinu kremu za ojed pa cemo probati. Malo je posle kupannja ostavim da se luftira, a ona mi se ukaki jos koji put i upiski pa opet kupanjac. Mala mnogo se..cka sta da vam kazem, tako od pocetka. Primetih kad place i kad se napinje samo izlazi iz nje. Jeste retko al nije zeleno vec oker. Pantenol mast sam vec imala al nisam bila sigurna dal smem da joj mazem.

Mora biti retka stolica ako je dojis. To je najnormalnije i ne sme biti drugacije. Mozda bi samo trebala ti da se pozabavis svojom ishranom ako ona ima ojed. Uglavnom, ojed je zbog ceste stolice, ali je mozda iritira nesto sto si ti pojela, a mozda od tvoje ishrane i ima tako cestu stolicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmoj,

sve mame su ti dale dobre odgovore.

Ja moram reci da moja Mia nije kakila i po 7 dana, sve dok joj sa 4 meseca nisam uvela vocni sokic, i nije bilo ok (posto su rekli da je u redu jer samo sisa), jer je stolica bila tvra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske aj neki savet,imam istu dilemu kao i mmoj,moja Nevena kaki i po 6 puta na dan,retkasto je,ne skroz ima sadrzaja.Vodila sam je kod pedijatra,posto sam paranoik tezak,radele analize,nema nista,sve ok.Pri tom glasno izbacuje stolicu,kroz gas.oni svi kazu da nema potrebe za brigom,a ja poludeh :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.