Porodiljsko bolovanje i bolovanje radi nege deteta

odgovora

Objavljeno

da li je neko od vas cuo da ce porodiljsko bolovanje od septembra biti skraceno na 6 meseci?? pre neki dan mi rece koleginica da se prica o tome.. ja taman se odlucih za drugo jer mi odgovara ta pogodnost. sa cerkom imam do septembra 2010. a treba u agustu da se porodim i ako ne promene slobodna sam ovde ,u italiji do septebra 2011.bas i ne moraju da sracuju i onako se ljudi tesko odluce za drugo dete..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je neko od vas cuo da ce porodiljsko bolovanje od septembra biti skraceno na 6 meseci?? pre neki dan mi rece koleginica da se prica o tome.. ja taman se odlucih za drugo jer mi odgovara ta pogodnost. sa cerkom imam do septembra 2010. a treba u agustu da se porodim i ako ne promene slobodna sam ovde ,u italiji do septebra 2011.bas i ne moraju da sracuju i onako se ljudi tesko odluce za drugo dete..

ja sam isto nesto cula, al mislim da bi to bio pravi SKAANDAL :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uveliko se prica o tome, cak mislim da sam nesto procitala na tu temu ovde na nasem portalu. Nekada je porodiljsko bilo 6 meseci, izgleda da ce ponovo da vrate! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanima me koliko se dobije kod vas kad ideš na komplikacije, a koliko na porodiljni?

kod nas su komlikacije i prvih 6 mjeseci porodiljnog plaća 100%, a drugih 6 mjeseci je malo više od 360 eura za sve bez obzira na plaću. ali moraš imati viš eod godinu dana rdnog staža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanima me koliko se dobije kod vas kad ideš na komplikacije, a koliko na porodiljni?

kod nas su komlikacije i prvih 6 mjeseci porodiljnog plaća 100%, a drugih 6 mjeseci je malo više od 360 eura za sve bez obzira na plaću. ali moraš imati viš eod godinu dana rdnog staža.

sto se tice mog slucaja, a radim u drzavnoj firmi, porodiljsko 12 meseci je 100 posto ali meni je plata umanjena zbog regresa i toplog obroka oko 30 posto :angry:

a kad je neko na trudnickom bolovanju onda prima samo 60 posto od plate, naravno bez toplog i regresa ako ima <_< stim da imas 6 meseci neprekidnog rada, i traze prosek sestomesecni za platu, stim sto sad menjaju za to da bude 12 plata. :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem se u ovo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem se u ovo.....

razumeces se kad bude drugo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja čisto sumnjam da će se skraćivati porodiljska bolovanja, jer prethodno treba da se reši boravak u jaslicama bebama od 6 meseci. To znači zapošljavanje kadra obučenog da radi sa bebama, onda spremanje hrane, hiljadu je to problema...meni je doduše bilo suludo kad su mi rekli da imam pravo na 2 godine bolovanja za treće dete, mislim da nema šanse toliko da budem kući. Prva dva puta sam htela da skrenem i posle godinu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja čisto sumnjam da će se skraćivati porodiljska bolovanja, jer prethodno treba da se reši boravak u jaslicama bebama od 6 meseci. To znači zapošljavanje kadra obučenog da radi sa bebama, onda spremanje hrane, hiljadu je to problema...meni je doduše bilo suludo kad su mi rekli da imam pravo na 2 godine bolovanja za treće dete, mislim da nema šanse toliko da budem kući. Prva dva puta sam htela da skrenem i posle godinu :rolleyes:

I ja sumnjam, ali u nasoj zemlji je sve moguce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos samo to da urade i bice sve bas onako kako treba da bude u ovoj nasoj drzavici...

UZAS!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bolje da nam daju 2 godine za prvo dete a 6 meseci za trece, to bi bas bilo interesantno :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to bi im bilo baš super... i gde će te bebice dok ne napune 12 meseci i ne krenu u jaslice... baš se trude da povećaju natalitet... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je pocela isplata porodiljskog bolovanja...zovite poslodavce danas je pocela refundacija od strane socijalnog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je pocela isplata porodiljskog bolovanja...zovite poslodavce danas je pocela refundacija od strane socijalnog...

Ја сам добила пре два три дана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje refundacija je pocela 26 marta ,refundira se uvek do kraja meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me koliko ostajete na porodiljskom bilovanju,ja kad sve izračunam to mu dođe 11 meseci jel to tako svuda ( mislim na državne firme ) ili ja nešto nisam dobro skontala ? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to se kao racuna 11 meseci,a ja mislim da pise i u resenju koje si dobila..ali traje 12 meseci,a ti i sve ostale mame, messec dana pred isteka bolovanja sakupi dokumenta od fizijatra i predajte u tirsovu 1 da produzite bolovanje koliko god mozete...ja sam na bolovanju vec dve i po godine,i planiram jos da nastavim,a nadam se da cu i uspeti,jer imam osnova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to se kao racuna 11 meseci,a ja mislim da pise i u resenju koje si dobila..ali traje 12 meseci,a ti i sve ostale mame, messec dana pred isteka bolovanja sakupi dokumenta od fizijatra i predajte u tirsovu 1 da produzite bolovanje koliko god mozete...ja sam na bolovanju vec dve i po godine,i planiram jos da nastavim,a nadam se da cu i uspeti,jer imam osnova

misliš da uzmem bolovanje na osnovu nalaza fizijatra....nije ti loš savet...razmisliću.....;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to lepo, samo sta nas doceka kada se vratimo... drzava da tih godinu dana, ali ... bez svakog se moze, a kada im godinu dana nisi pred ocima jos te lakse zaborave...

A o tome niko ne govori. Da je meni neko rekao vratila bih se posle 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to se kao racuna 11 meseci,a ja mislim da pise i u resenju koje si dobila..ali traje 12 meseci,a ti i sve ostale mame, messec dana pred isteka bolovanja sakupi dokumenta od fizijatra i predajte u tirsovu 1 da produzite bolovanje koliko god mozete...ja sam na bolovanju vec dve i po godine,i planiram jos da nastavim,a nadam se da cu i uspeti,jer imam osnova

Mene zanima kakav nalaz od fizijatra ili pedijatra moze biti dobar osnov za produžetak bolovanja? Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka mama koja je skoro predavala papire za produzeno bolovanje u Tirsovoj moze da napise malo vise detalja o tome.... koje papire je potrebno skupiti (osim nalaza fizijatra iz Sokobanjske ili Instituta za majku i dete), kada radi ta sluzba za predavanje papira, koliko pre isteka bolovanje je potrebnopredati zahtev za produzeno bolovanje....

I jos jedno pitanje, kakva su vasa iskustva sa komisijama? Konkretno me zanima komisija za Stari grad jer mi se firma nalazi na toj opstini. Koje dijagnoze ste imale i koliko ste dobole produzenje bolovanja?

Hvala i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodiljsko možeš da započneš 45 dana pre termina porodjaja, traje godinu dana,ali zato ti dete nema još godinu dana....

Moja koleginica je ovih dana počela da radi posle porodiljskog i ona je tako uradila,mesec i po dana pre termina otvorila porodiljsko,pre toga je koristila ceo godišnji,malo bolovanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas pravo po zakonu da radis do 28 dana do termina, i sad evo na pr ja morala da prestanem da radim 01. juna jer mi termin bio 28 jun i prva tri meseca se zove porodiljsko bolovanje i ostalih 9 bolovanje za negu deteta, e sad ako se porodis odmah (a ja sam tek 24 juna) to bolje jer ces biti duze sa bebom a ako ne ti si 11 meseci bebe na porodiljskom, a posle SNALAZI SE KAKO ZNAS I UMES :angry: :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to se kao racuna 11 meseci,a ja mislim da pise i u resenju koje si dobila..ali traje 12 meseci,a ti i sve ostale mame, messec dana pred isteka bolovanja sakupi dokumenta od fizijatra i predajte u tirsovu 1 da produzite bolovanje koliko god mozete...ja sam na bolovanju vec dve i po godine,i planiram jos da nastavim,a nadam se da cu i uspeti,jer imam osnova

Bila bih jako zahvalna ako se kaze nesto vise na temu papira od fizijatra na osnovu kojih se moze dobiti bolovanje? Trebala bih se vratiti na posao septembra, a znacio bi mi svaki extra dan sa bebicom kod kuce! Radim u drzavnoj sluzbi, tako da, ako bih imala lekarske doznake, ne bih imala problema da ostanem kod kuce! Unapred puno hvala na odgovoru!!!

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje neznam kako je kod vas ali ja radim u prosveti i od kad sam pocela da primam naknadu za porodiljsko ja manje primam to jest plata mi je bila veca i za vreme trudnickog vise sam primala uzas zaist je sramota. Ipak bih volela da znam da li je i kod drugih takav slucaj.Inace bebica mi je super i zaista uzivam sa njom nadam se kao i ostale mame. Mada bi lepse bilo da smo bar malo finansiski rasterecene. Veliki pozdrav za sve od Dace i Sare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.