Alergija na polen

odgovora

Objavljeno

Imate li iskustva sa alergijom na polen kod dece kako se kod vase dece ispoljavala,koji je konkretno alergen u pitanju,i zna li iko koja je najniza starosna granica za alergo testove?Mi vucemo kijavicu,kasalj,crvenilo ociju vec mesec dana,prehlade i virusi su iskljuceni a pre 3 dana je dobio i koprivnjacu.Prepisan mu je pressing 3 dana,a za alergo testove je navodno sa 19 meseci jos mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uros je alergican trenutno na polen trave.Posumnjala sam jer mi je bilo nelogicno da dete bude prehladjeno mesec i vise dana.Uradili smo alergo test i to iz krvi,tako da nema mesta traumama kao sto je slucaj sa bockanjem, ali sve to nije narocito merodavno kod male dece jer se sve do 3.godine kod dece sklone alergijama, alergije smenjuju, povlace, dolaze nove...Primer,moze sad da bude alergican na grinje,a kroz par meseci da se ta alergija povuce i javi nova, npr. na kucnu prasinu.U svakom slucaju, to nije razlog da se ovakve stvari okarakterisu kao bezazlene,vec ih treba pratiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da ti kazem,nakon pressinga,trebalo bi sacekati 21 dan pa tek onda raditi a test,i izbegavati antibiotike, crni i beli luk, bar 7 dana pre testiranja.Naime, beli luk ima slicno dejstvo kao antibiotici, pa moze dati lazno negativan rezultat na testiranju, dok je crni priznat od strane Svetske zdravstvene organizacije u lecenju alergija, posebno inhalacionih, jer smanjuje nivo histamina, pa tako i on moze umnogome uticati na rezultate.Ukoliko se ustanovi postojanje alergije na inhalacione alergene, ne bi bilo lose da mu u ishranu sto cesce ubacujes crni luk, zbog dejstva koje sam spomenula, kao i zbog toga sto smanjuje kijanje, nadrazaj u nosu, kasalj, i salivaciju.Ovo nisu bapski lekovi, ovo je zaista savremena medicina, ukoliko si skepticna, uostalom, ne moze da skodi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da ti kazem,nakon pressinga,trebalo bi sacekati 21 dan pa tek onda raditi a test,i izbegavati antibiotike, crni i beli luk, bar 7 dana pre testiranja.Naime, beli luk ima slicno dejstvo kao antibiotici, pa moze dati lazno negativan rezultat na testiranju, dok je crni priznat od strane Svetske zdravstvene organizacije u lecenju alergija, posebno inhalacionih, jer smanjuje nivo histamina, pa tako i on moze umnogome uticati na rezultate.Ukoliko se ustanovi postojanje alergije na inhalacione alergene, ne bi bilo lose da mu u ishranu sto cesce ubacujes crni luk, zbog dejstva koje sam spomenula, kao i zbog toga sto smanjuje kijanje, nadrazaj u nosu, kasalj, i salivaciju.Ovo nisu bapski lekovi, ovo je zaista savremena medicina, ukoliko si skepticna, uostalom, ne moze da skodi... ;)

kad si spomenula crni luk i ubacivalje u ishranu, da li je svejedno u kom obliku se luk konzumira? na pr. je l' moze dinstani luk ili postoji odredjen nacin kako da se konzumira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da ti kazem,nakon pressinga,trebalo bi sacekati 21 dan pa tek onda raditi a test,i izbegavati antibiotike, crni i beli luk, bar 7 dana pre testiranja.Naime, beli luk ima slicno dejstvo kao antibiotici, pa moze dati lazno negativan rezultat na testiranju, dok je crni priznat od strane Svetske zdravstvene organizacije u lecenju alergija, posebno inhalacionih, jer smanjuje nivo histamina, pa tako i on moze umnogome uticati na rezultate.Ukoliko se ustanovi postojanje alergije na inhalacione alergene, ne bi bilo lose da mu u ishranu sto cesce ubacujes crni luk, zbog dejstva koje sam spomenula, kao i zbog toga sto smanjuje kijanje, nadrazaj u nosu, kasalj, i salivaciju.Ovo nisu bapski lekovi, ovo je zaista savremena medicina, ukoliko si skepticna, uostalom, ne moze da skodi... ;)

E vidis to za crni luk nisam znala,ali sad kad vratim film bas u periodu kad mu je izbila koprivnjaca nije ga jeo,dok ga inace ovako konzumira,posebno sad mladi crni luk.Samo vice luka,luka kad ga vidi.Ja sam se cak bojala da ne preteruje,ali eto nisam znala da je dobar za te njihove probleme.Inace,zvala sam jednu privatnu laboratoriju,rade alergo test iz krvi,i oni su mi rekli da sacekam bar tri nedelje od pressinga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad si spomenula crni luk i ubacivalje u ishranu, da li je svejedno u kom obliku se luk konzumira? na pr. je l' moze dinstani luk ili postoji odredjen nacin kako da se konzumira?

Najbolje bi bilo svez,cisto par puta da gricne ako nista drugo

E vidis to za crni luk nisam znala,ali sad kad vratim film bas u periodu kad mu je izbila koprivnjaca nije ga jeo,dok ga inace ovako konzumira,posebno sad mladi crni luk.Samo vice luka,luka kad ga vidi.Ja sam se cak bojala da ne preteruje,ali eto nisam znala da je dobar za te njihove probleme.Inace,zvala sam jednu privatnu laboratoriju,rade alergo test iz krvi,i oni su mi rekli da sacekam bar tri nedelje od pressinga

Ima na sajtu astma.rs sve o ovome,moje dete je nema ali cesto posetim taj sajt jer mnoge bolesti koje nas spopadnu odvedu nas tamo.Mislim na bolesti disajnih organa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je iko imao iskustva sa uljem divljeg origana i poboljsanja stanja oko alergija na polen? .. svake god pokusam novi metod na prolece da upotrebim .. alo decaka mi satra suvi kasalj kad krene prvo listanje .. znaci urnise ga kasalj ... pa bi tamo krajem februara probala sa pocnem da mu dajem to ulje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ulje origana nije za decu. Nisam sigurna, proveri. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste za decu iznad tri god ... moje dete ima sedam .. no bas sam resila sa pred prolece ovaj put upotrebim najbolju stvar .. imamo i granule od homeopatice sto nam je pravila .. mada ... ne znam .. ono za cega nam je izmedji ostalog napravila te granule to nije dalo zeljeni rezultat .. no ... konsultovacu se aa pulmologom kod koje idemo za alergije .. ali dubljom pretragom sam dosla do ulja crnog kima ... to ulje je bolje za alergije ... videcu sta kaze pulmolog na tu ideju jer niti jedan sirup .. one spricaljke za nos za alergije ... prahovi i ostalo .. nista to mom detetu me pomogne ... njega satra ... ubi ga bre suvi kasalj .. bukvalno tih dana a slobodno mogu reci nedelja taj kasalj je ali bukvalno konstantan .. dakle ne prodje ni deset sekundi da dete me kaslje .. i to nekako intenzivnije od posle podne tamo oko tei pola cetri krece najgore ... uzas ... i kazem .. bas sam resila da mi ovo prolece probam olaksati ... videcu sta kaze pulmolog ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj rodjak se kune u sveze cedjene sokove. Ubijale su ga prolecne alergije dok nije poceo disciplinovano svakog jutra da pravi miksove - limun, cvekla, sargarepa, narandza, grejp, jabuka, kivi..

Mali Sergej voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.