Da li sme beba da se kupa bazenu?


odgovora

Objavljeno

Sme li beba da se kupa u bazenu ako ima 3 meseca? u pitanju je mali kucni bazen u kome bi se samo ona kupala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto da ne sme,ali ne vidim potrebu za tim.Za nju to nije ni zabava ni igra.Sta ce ona da radi u bazenu,ti da je drzis ili samo onako da lezi?Dovoljno je da se beba rashladi pod tus mlake vode i ako treba po nekoliko puta dnevno i to je to.

Ivana84, Megi., majat i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne vidim specijalan razlog za bazen. Pogotovo što bi morala da držiš bebu sve vreme. Ako je do hlađenja, dovoljno je da samo malo kvasiš bebi rukice i nogice preko dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kažu da bebe imaju prirodan instikt da zadrže dah pod vodom,i jako vole plivati tako dok su male.Taj instikt se gubi vremenom oko 6.mjeseca,ako se ne trenira.Šta znam,ako je bazen čist,imate dobre uslove možete malo vežbati sa bebom.Sofija kad je imala oko8 meseci,obožavala je vodu,brćkala se lepo,kao da pliva,i bila je opuštena.I što je najvažnije uživala je,nije samo cilj da se beba rashladi,nego i rekreacija.Kad smo radili vežbice u Igalu,fizioterapeut mi je rekao da su vežbice u vodi za bebe i odrasle baš blagotvorne.

[media=]

U svakom slučaju,podržavam.

andisam, princessadora i Dzo volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo krenuli sa bazenima od nekog sestog meseca i on je bas uzivao u vodi.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nekih specijalnih razloga ni za ni protiv ;) ako ti se da duvati taj bazencic radi par minuta kupanja gde ti ionako moras da drzis dete celo vreme, onda samo napred.

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze, samo ne u olimpijskom :)

:lol::ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je nepotrebno.

Marijachi ok da je to veci bazen i vise vode pa da se vezba ali, sta se moze vezbati sa tako malom bebomu malom bazencicu.

Iskreno mislim da ces se samo sva preznojati dok drzis dete i mislis kako radis neku korisnu stvar!

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sta fali, napunis bazencic pa je malo brckas, onda je malo izvadis dock radis nesto drugo pa je opet brcnes i tako, kontam da je tako zgodnije nego da je stalno nosas do kuppatila da je kvasis...

Jelena JP, Hellen i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, hahaha, pa i bazencic mora biti "negde" i mora bebu nositi tamo "negde" u taj isti bazencic :P:D :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam to nekako zamislila da su oni na dvoristu Pa bi tamo bio i bazencic pa kao da ne trcka stalno unutra u kucu da je kvasi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam to nekako zamislila da su oni na dvoristu Pa bi tamo bio i bazencic pa kao da ne trcka stalno unutra u kucu da je kvasi...

E, onda moze!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam videla da je u pitanju kućni bazen :lol: samo sam pročitala naziv teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja bebi se kupa u bazenu ima 5meseci i super joj je kad je stavim sve brcka nonicama :)

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam sad kod mojih, pa mu samo nogice ubacim u bazen, posto bliznakinje ratuju u njemu xD i on se malo brchka i to je to.. ali vidim da bi uzivao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znam imaju oni mali bazeni plitki, ali to mozes i u kadicu, stavis mu kupka ima kupiti onaj frotirni, vode i bebu unutra, ti mozes da sjedis pored i da gledas. mislim da nema potrebe davati pare na bazencic kad je beba tako mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stalno kad udjem na forum, nasmeje me naziv teme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stalno kad udjem na forum, nasmeje me naziv teme :)

^_^ i mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey :)

Inace da se nadovezem.

Cerkice od burazera su u bazenu od svoje druge nedelje zivota. I jedna i druga. Nista im ne fali ;)

Hanu sam prvi put strpala u kucni bazen kad je imala 4 meseca cini mi se.

Takodje joj nista ne fali samo je malo dosadna, kupala bi se dan i noc :lol:

dunjasuki i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hancice :wub: Ne ogovaraj mi dete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hancice :wub: Ne ogovaraj mi dete!

:wub:

Ziva istina :D , ne ogovaram, sad je malo frka sto ne moze u bazen zbog one infekcije il sta li je vec, a taman smo joj kupili neki ocean centar bazen sa toboganom.... al ja sam za da se dete kupa po bazenima sto je ranije moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam malo 'staromodna' sto se tice nekih stvari :D

Mozda ce vam zvucati cudno ali ja prve godine Andjelu nisam ni vodila na more(iako tamo imamo vikendicu), sve iz nekog straha da se ne razboli, dobije neku infekciju i blablabla.... Doduse, ni uslovi nisu bajni tamo gdje imamo kucu (nema cak ni kupatila :wacko: pa mi se zbog svega ovoga nije ni islo na more...a o bazenu nisam ni razmisljala tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu da uzmem bazen da se kupamo zajedno,samo malo veci ne bas onaj mini :)

as1cMbU-O6k0000MDAwNzY5NGx8MDAwOTMwMGx8dm9saW1vIHNl.gif

as1cOFW-M360000MjAyNzA4ZHwwMDAyMjNkfE5hc2EgcHJpbmNlemEgaW1h.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li jos negde, osim na Starom Difu, ima skola plivanja za bebe? Prijateljica je isla sa bebom od 4 meseca, kaze da je beba uzivala :)

Mi razmisljamo o moru, krajem avgusta, pa ako ne odemo, da imamo bar neku alternativu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.