U kojoj nedelji ste saznali pol bebe


odgovora

Objavljeno

u kojoj nedelji trudnoce su vam videli pol bebe na uz?

ja nemogu da cekam devet meseci da vidim sta nosim. jako sam nestrpljiva. sutra idem na 4d ultrazvuk da vidim da li je sve ok sa bebom i nadam se da cemo videti pol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka rekla u 11 nedelji kada sam radila dabl test da je devojcica i to sam i rodila :) ali svi kasnije na uz su pricali da je decak. Ma nije bitno kog je pola, vazno je da se rodi zivo i zdravo :)

CocaGomboca i Cica Mačkica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa pravim doktorom (koji zna da cita UZ kako treba) i sa adekvatnim polozajom ploda, pol bebe moze da se vidi na obicnom UZ jos u 11 nedelji bez ikakvih problema. Ali napominjem na tom UZ ( u toj nedelji) skoro svi plodovi su devojcice jer se muske genitalije jarazvijaju kasnije tako da ni taj u 11 nedelji nije 100% siguran.

Kada sam radila expertski UZ lepo mi je doktor napomenuo "plod je sada devojcica ali se nemojte iznenaditi ako se u medjuvremeno razviju muskli polni organi i bude u stvari decak" i rekao mi je prethodo objasnjenje koje sam vam navela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa pravim doktorom (koji zna da cita UZ kako treba) i sa adekvatnim polozajom ploda, pol bebe moze da se vidi na obicnom UZ jos u 11 nedelji bez ikakvih problema. Ali napominjem na tom UZ ( u toj nedelji) skoro svi plodovi su devojcice jer se muske genitalije jarazvijaju kasnije tako da ni taj u 11 nedelji nije 100% siguran.

Kada sam radila expertski UZ lepo mi je doktor napomenuo "plod je sada devojcica ali se nemojte iznenaditi ako se u medjuvremeno razviju muskli polni organi i bude u stvari decak" i rekao mi je prethodo objasnjenje koje sam vam navela.

Meni je doktorka rekla da je devojcica zato sto ne vidi, to nesto, zaboravila sam kako se zove, sto kasnije se spusti i postanu testisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa Masom sam saznala tek sa5,5meseci.Stalno je okretala guzu.U ponedeljak imam kontrolu pa cu videti kog je pola druga beba,ako i ona ne okrene guzu.Nema veze neka su deca ziva i zdrava.

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u 4 mesecu rekli da je devojcica,tako i bi...Dok mojo kumi,tri razlicita doktora u trudnoci,do poslednjeg dana,zadnji ultrazvuk pred porodjaj govorili DECKO,DECKO,DECKO...Ona na sto,kad izasla curica.Svu opremu su uzeli u boji za decaka,ali preziveli su i to,ziva i zdrava bila.

Z|vala me sa stola,da se javi,ja pitam kako je bilo,jel dobro ona,dobro beba,i govorim ajd da ne trosis puno i odmaraj...kad ona vice,ali kumo,nije to sto sam ja cekala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u kojoj nedelji trudnoce su vam videli pol bebe na uz?

ja nemogu da cekam devet meseci da vidim sta nosim. jako sam nestrpljiva. sutra idem na 4d ultrazvuk da vidim da li je sve ok sa bebom i nadam se da cemo videti pol.

[/quo

Meni se ni u sesnaestoj nedelji, kada sam poslednji put bila na kontrolu, nije video pol bebe a jedva cekam da saznam. Cekaju beba jos malo da poraste. <_< Ja ipak mislim da nije problem u tome vec u lekarima koji veze nemaju sa ultrazvukom. Usla sam u 21. nedelju trudnoce sledece nedelje idem na kontrolu i ne verujem da ce nesto i tada da se vidi. :( Meni je najlepse kad ga vidim kako mase rucicama ili kad mu cujem srculence... :rolleyes: A i pol nije toliko ni bitan, najvaznije je da je sa bebom sve u redu.

FoLP.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo vam malo zabave. ali sto je najludje ja sam radila ovaj test i ispalo je bas kao i sto imam decko,cura,cura,a za cetvrto kaze decko. to cemo jos videti.i onda prestane da se krece prsten. ludnica. nisam mogla verovati...no da me ne kritikujete ovo postavljam iskljucivo zabave radi!!!!!!!!!!!!

Imala sam tri gošće, crnogorke, rođ. sestra mog muža i dve sestre od tetke. Jedna ima troje dece, druga ima troje dece i dva nesrećna porođaja pre toga (teška priča). Gledale su mi koji će pol biti beba i ispalo je da će biti dečak. Ovako je to bilo: Uzela je zlatni prsten, dlaku od kose je provukla da prsten visi i iznad moje nadlanice, tu gde mi je puls držala prsten, tj. dlaku, da prsten visi ka mojoj ruci. Onda je prsten počeo da se klati levo desno. To znači muško dete. Zaustavila je i opet- isto dečak. To su dva koja već imam. Onda opet- isto dečak. Četvrti put prsten se okretao u krug, što znači devojčica. Posle toga, prsten više nije hteo da se pomera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja ne vjerujem dok ne rodim :) :) :)

Kaze da je djecak i to mi je rekla u nekoj 13-14 nedelji ako se ne varam. Ista ta doktorica mi je za prvo rekla da je djevojcica i tako je i bilo. Sada mi je cak i pokazivala i objasnjavala kako vidi, genitalije i sve ostalo :)

... nek je zivo i zdravo :) i neka slusa svoju mamu a kojeg je pola :) najmanje je bitno

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam saznala u 23. nedelji, i to na 4D ultrazvuku

(evo kako to izgleda :lol: )

b7-yiyi.jpg

vh3-SL-35.jpg

inace ovako nikada ne bih, posto kad god ga doktorka gleda, to nije normalno koliko se vrti i sakriva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa Danilom mi je dr u nekom cetvrtom mesecu rekla"izgleda da je decak"-do kraja devetog meseca je stano okretao guzu i na poslednjem uz mi je rekla"do samog porodjaja ce ostati misterija kog je pola"!Jer i taj 1 put kad je uspela da vidi da je decak,nije bila 100% sigurna!E sad sa ovom trudnocom cemo tek da vidimo,ali ja bi zarko zelela da ovog puta bude devojcica!! :rolleyes:U svakom slucaju javicu se opet,kad bude bilo vreme,da vas obavestim kog je pola!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka u 15 nedelji rekla da je dečak, ali nije se odmah videlo jer je spustio guzu dole. Ja sam je zamolila da vidi jer sam bila jako radoznala, tako da ga je malo lovila ali se na kraju veoma jasno videlo khm dostojanstvo našeg mališe. Prva nam je beba pa nam je bilo svejedno šta će biti, ali pošto moj muž ima još dva brata njegovi su malo priželjkivali devojčicu,a nama je bitno samo da je živ i zdrav!

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva nam je beba pa nam je bilo svejedno šta će biti, ali pošto moj muž ima još dva brata njegovi su malo priželjkivali devojčicu,a nama je bitno samo da je živ i zdrav!

Identicno kao i kod mene... :)

Meni je dr u 12. nedelji rekao da nije siguran, ali da misli da je djecak... Vise nisam ni pitala, mada mi je u 9. mjesecu moj ginekolog isto rekla da je najvjerovatnije musko.

A ono sa prstenom sam i ja radila dok sam bila djevojka, zezala se sa drugaricama...

Ispalo mi je da cu imati 3 sina! :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa prvom bebicom sam saznala otp oko 4 meseca da je devojcica i tako je bilo do kraja...gospodjica Lena....a u ovoj trudnoci u 4 mesecu su mi rekli da je devojcica,a na sledeca tri uz je decak...ali najvise poverenja imam 4d uz...i tamo nam je receno da je bata...

a ovo sa koncem meni je ispalo devojcica,decak,devojcica....tako da mozda se moze i poverovati...ali meni stvarno nije bitno dal je bata ili je seka...radujem se i za jedno i za drugo...moje je... t6228.gif

Beki7 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mani je na 4D u 13 nedelji doktor rekao da su dve devojcice.Posle toga nisam vise ni pitala,bitno je da bebice budu zive i zdrave. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr objasnila da pol sa sigurnoscu moze da se vidi izmedju 14. i 15. nedelje,i da je na doppler ultrazvuku to sigurno i da ne moze biti greske. Vide se neke dve crtice ako je devojcica ,a jedna ako je decak.E sad,posto se uz radi u 13.,pa u 20-22.nedelje,onda obicno tad i saopste pol.Ali ko je nestrpljiv ,moze da ode u 15. nedelji i da mu kazu pol. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr objasnila da pol sa sigurnoscu moze da se vidi izmedju 14. i 15. nedelje,i da je na doppler ultrazvuku to sigurno i da ne moze biti greske. Vide se neke dve crtice ako je devojcica ,a jedna ako je decak.E sad,posto se uz radi u 13.,pa u 20-22.nedelje,onda obicno tad i saopste pol.Ali ko je nestrpljiv ,moze da ode u 15. nedelji i da mu kazu pol. :)

Ja sam u 14. nedelji na obicno UZ znala pol...i to je dr rekao 100% sigurno decak! i tako je i bilo....ma na svakom UZ se vidi naravno, nego je da li neko gleda ili da li zna da gleda...te njihove fore, beba okrenula guzu celu trudnocu i slicno, ne piju vodu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se sa tobom skroz...meni na uz u 12. nedelji expertskom nije videla rekla je skroz je sitno i ne bih da nagadjam bilo sta, kad sam otisla u 16. na pregledu mi je rekla necu ti radi uz ovo je opsti pregled, kad nije nasla onom spravicom srce rekla je moram uz ukljuciti, kad je sve lepo nasla beba se zavukla, i rekla mi je da dosta nisko nosim... i tako kao rece kad sam ga vec ukljucila hajde da pogledamo sta je ..po njenom izrazu lica videlo se da se trudi nista samo se nasmesila i rekla ne vidi se nista ima pupcanu vrbcu medju nogicama tako da ti nista necu reci bas me izbila, ali tad mi zaista nije bitno bilo sta je samo da srculence kuca i da je sve ok...kao sledeci put cemo je ganjati dok je ne uganjamo..a to je 28.12 ali kad sam znala da se ne trudi samo je poslusala srce i brze bolje ugasila uz...ali dobro nije bitno u krajnjem slucaju znacu kad rodim :) samo je pitanje koliko pojedini dr. znaju da procitaju uz:)

ma najbitnije da su nam bebe zive i zdrave.pa sta god da su...

ali isto tako verujem u majcinsku intuiciju, ja sam nekako osecala da nosim musko, pre nego je uz pokazao...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam saznala na porodjaju, kad sam je rodila :lol: Mm i ja nismo hteli da znamo, hteli smo da bude iznenadjenje. Intuicija mi je govorila devojcica i rodila sam devojcicu.

Za sledecu trudnocu ne znam kako cemo jer mala nam je odlucna da hoce seku i tacka! :blink: Ako ne promeni stav verovatno cemo "pogledati" i ranije da bi mogli da je pripremimo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili na ekspertskom UZ i doktorica je potvrdila da je decak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 1.12. saznala da je devojcica na fetalnoj ehokardiografiji, mada dr nije bila sigurna jer je okrenula guzu, ali u utrorak kad sam ponovo bila na UZ, potvrdila mi je da je devojcica, mada za koji dan 24. idem na 4D tada cu videti... A MM i ja smo toliko zeleli devojcicu i ppresrecni smo! :) Nek je ziva i zdrava... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili na ekspertskom UZ i doktorica je potvrdila da je decak :rolleyes:

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je dečak obično se lako vidi, a kada je devojčica, može da "postane" i dečak :P na sledećem ultrazvuku. Mada mislim da na 4D se ne greši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno :rolleyes: Drzim vam fige, da tvoja beba ne bude stidljiva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je dečak obično se lako vidi, a kada je devojčica, može da "postane" i dečak :P na sledećem ultrazvuku. Mada mislim da na 4D se ne greši.

Nece da pogrese, znas kako se dobro vidi :) Pogotovo muska pisica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.