Bušenje ušiju

odgovora

Objavljeno

Moja devojcica ima 13 meseci i za krstenje je dobila preslatke mindjuse i tada smo se setili da se devojcicama buse usi?! :lol:

Sta mislite o tome, da li sacekati da dete poraste ili ne? Gde to moze da se uradi osim u zlatari, jer sam cula da oni pistolji nisu sterilni? Da li to rade sestre u d. zdravlja?

Kako ste vi svojim devojcicama busili usi i kada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj sa 3.5 meseca probusila usi. Uradili smo to u zlatari, da li su pistolji sterilni ili ne zaista ne znam, pretpostavljam da jesu. Dobili smo one medicinske mindjuse koja je nosila nekih 20-ak dana i posle smo stavili sicusne zlatne mindjusice. Kod prvog uva nije glasa pustila (iznenadila se), a kod drugog je malo poplakala i toliko. Ranice nam se nisu inficirale, super su zarasle. Ja nisam htela da cekam sa busenjem usiju...sto ja da se jurim sa njom po zlatari, da lazem da ne boli, da je ubedjujem, pa  hoce-nece, uzela sam je lepo u krilo i zavrsila to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica ima 13 meseci i za krstenje je dobila preslatke mindjuse i tada smo se setili da se devojcicama buse usi?! :lol:

Sta mislite o tome, da li sacekati da dete poraste ili ne? Gde to moze da se uradi osim u zlatari, jer sam cula da oni pistolji nisu sterilni? Da li to rade sestre u d. zdravlja?

Kako ste vi svojim devojcicama busili usi i kada?

moja devojčica ima 8 meseci i nedelju dana i uši mogu da se buše od 4 meseca života jer se tada potpuno formira ušna školjka naročito resica uha pa se neće rupica pomeriti u toku rasta isto boli i kada si mali i kada odrasteš nema razlike a što se tiče bušenja nama je patronažna sestra ponudila da joj probuši uši i to sa pištoljem treba da probušimo sledeće nedelje eto ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sad zao sto to nismo ranije uradili dok je bila mala, sad ce sigurno da ih i pipka i vuce. joj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Leni probusili usi kada je imala 7,5 meseci. Malo je plakala ali nista strasno. Vodila sam je u zlataru, stavili su joj medicinske mindjusice i dovidjenja. Mazala sam joj sa hidrociklinom za svaki slucaj i posle nekih mesec dana sam joj stavila zlatne mindjusice. Ne vuce ih, ne dira ih jedino kada se presvlaci, ako je nesto malo ize oko vrata, moram pazljivo da joj oblacim/svlacim da joj ne bih slucajno povukla i mindjusice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Leu vodili sa 10mes.u zlataru na busenje,jedva joj je obelezio flomasterom rupice jer je vec pocelo dranje i sutiranje,a onda joj je probusio jedno uvo,skroz je omasio,dobro joj nije pocepao uvce,a onda haos oko vadjenja te iste mindjuse...5dana sam joj se izvinjavala sto smo je mucili,uzasno sam se osecala.Rupica je brzo zarasla.

Probusicemo usi kada ona sama to bude pozelela,ako pozeli :)

Inace meni i mojim sestrama je mama busila usi sa 2 meseca,a sada kada smo se raspitivali za Leu,svi su savetovali da se ceka do 11.mes. :huh:

Lela_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su porodilistu pitali da li da joj buse usi,nekako sam to iskulirala iz bezveznog razloga,usi su joj bile male,priljubljene,a i muz i ja smo pomalo klempavi i nisam htela da joj klempavost ubrzaju,skroz bezveze....odvela sam je u zlataru sa god i po,tj moja kuma,ona me je par puta pitala,ja sam se bojala plakanja i otimanja,tako da se ona ponudila da je odvede i drzi.Tokom busenja nije bilo problema,zlatar je bio dobar strpljiv,ali kasnije meni nije dala da joj taknem usi,a rekli su da se mindjuse okrecu i neku mast da koristim,to sam morala dok je spavala,ali cesto bi osetila i trzala se...zbog tog "mucenja" sam se pokajala sto nisam u porodilistu,ja sam za da se buse dok su mali,nisu svesni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi Jani nismo busili usi jer smatramo da treba sama da odluci da li ce busiti i kad.Za rodjendan je dobila sedam pari mindjusa i sve su stvarno preslatke. Ali sama ce odluciti kad poraste.

Lela_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo našoj ćerki probušili uši kad je imala 6 meseci u zlatari. Nije plakala i lepo ih je nosila do četvrte godine, kad je počela da ih dira, pa je jedno uvo i raskrvarila i tad sam joj skinula mindjuše i rekla kad poraste nek sama odluči da li će da ih nosi ili ne. I odlučila sam ako budem imala još ćerki da im neću bušiti uši, ali rodio se bata, tako da za sada nermam tih problema. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću pustiti da ona odraste pa da sam odluči da li želi da buši uši ili ne.... Ko zna šta će tada biti u modi. Njoj minđušice ništa ne znače a ja ne želim da radim nešto njoj zbog sebe.... To je moje mišljenje...

Lela_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bilo jako glupo da joj busim usi kao maloj bebi, ovdje se cak ni ne smije busiti usi do 6 godine zivota!

Lani je bila pocela opasno gnjaviti da hoce nausnice pa smo se dogovorili da ih mjenjamo za dudu varalicu ;)

Busili smo kod zlatara dolje kod nas, preporucio nam je da stavimo odmah zlatne jer onda nema gnjavljenja za mjesec dana opet sa stavljanjem novih.

Inace, bas je bila dosla i jedna curica 6-7 godina da joj probusi usi, dijete je zeleno u licu izletilo van iz radnje od straha. Sad sam promjenila misljenje i smatram da sto prije, to bolje! (manje se uplase)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Mini probusili usi sa deset dana. Najbolje je i najbezbolnije kada su toliko malesni. Kada su vec malo veci to za njih zaista moze da bude trauma a kada su odrasli mozda bi i hteli ali ih je strah, tako da je najbolje kada su jos bebe a ako im se to posle ne bude svidjalo lako mogu da ih skinu a rupa ce da zaraste bez problema. Mnogo mi je sladja a i pravi devojcurak kada ima mindjusice. Mnogo smo ih nadobijali od rodjenja pa ih povremeno i menjamo. ^_^

as1cERy-Sf-0010ODU4ODM4amR8MDZkfER1c2Egb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja Nađi još uvek nisam probušila uši... imamo tri para minđuša i sve su preslatke, ali mene je mnogo strah da joj probušim uši... ćerkica moje drugarice, kojoj su sa 10 meseci pribušili uši, stalno je dirala i vukla minđuše i non stop su imali probleme sa rupicama... ja sam se još više prepala kad sam videla šta je uradila sa ušima... ne znam stvarno kad ću da skupim hrabrost i da probušim detetu uši...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam kaju vodila u zlataru sa sest i po meseci. Malo je plakala, ali posle minut zaboravila skroz! nije dirala usi i nismo imali nikakvih problema. stavili su nam one "medicinke" i bilo je sve ok, posle 15 dana smo stavili zlatne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm i ja smo protiv busenja iako moja mama stalno pita i ubedjuje me da joj izbusimo (i ona joj je pored jos jednih koje je dobila od moje drugarice, kupila mindjuse). Meni kad je bila mala nije ni padalo na pamet jer ona nije ni kose imala do godinu i po dana i nakit na maloj bebi koji ce tako puno dolaziti do izrazaja mi se nije dopadao. Kasnije, kad je dobila ta dva para pricali smo sa mm-om i slozili se da ce ih busiti kad bude dovoljno odrasla da sama odluci, da zna da se zbog boli posle prvog uva za sledece nece predomisliti, i da ume da vodi racuna o rani, da za sportove gde je potrebno ume sama da ih skine i stavi.

E mm kaze to je sa 16 god :lol:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi čekamo patronažnu da nam probuši ja sam za to i meni su probušili sa 6 meseci ali moja Micka ima 8 i po i samo se nadam da ih neće dirati samo toga me je strah da ne napravi neku brljotinu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo našoj Nataliji probušili uši sa 4 meseca u zlatari. Malo je plakala ali čim smo izašli napolje prestala je. Male zlatne minđuše smo uvukli odmah treći dan jer je iglica od medicinskih minđuša bila jako dugačka pa ju je bockala. Nisu se zagnojile rupice nije ih dirala i sada ih ne dira jer se navikla na njih. Mislim da je bolje probušiti detetu uši dok je manje jer lakše se navikne na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mm kaze to je sa 16 god :lol:

Nije daleko od istine :D :D :D

Mojoj bratanici su ostavili da sama odluči i ona se odlučila sa 12 godina... Mislim da je tako najbolje... Tako ću i ja sa mojom Šmizlom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo nasoj Lani busili usi sa 6 meseci,u zlatari(ne sterilisu pistolje ali ih dezinfikuju redovno i neposredno pre samog busenja ociste alkoholom pred tobom i pistolj i decije uvo a medicinka bude fabricki upakovana i raspakuje se isto pred tobom...cula sam negde da je naj"bezbolnije"za roditelje(a i bebu) probusiti usi u periodu izmedju 3,5 i 6 mes.nije premaleno a jos uvek ne razume i ne zna sta ga je snaslo da bi se opiralo...moja hrabrica nije za prvo uvo ni zaplakala a za drugo je vrisnula i plakala dve sekunde dok nije videla gomilu šljaštećih narukvica na zlatarki...ne boli nista vise od uboda koji dobiju za npr.vakcinu...sad se modiramo i na svakih par meseci promenimo mindjuse jer ih je dobila bas mnogo pa sve da iznosimo po malo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću mojim bebama prvo probušiti pupak i nos, možda i obrvu! Što ranije, da ne osete da ih bušimo! Imamo mnogo slatke minđušice, pa da ne stoje. Sad kad sam pročitala sve ove komentare, probušiću im i uši, pa nek ide život! Sve za lepotu i modu!

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam žensko dete (još uvek :) ), ali i ako budem imala ostaviću njoj da to odluči kad bude dovoljno stasala za to.

Protiv sam bušenja ušiju bebama. I to baš protiv! Mislim da to roditelji rade isključivo zbog sebe, a ne zbog beba. I nije mi ni najmanje slatko ili lepo kada vidim bebu sa minđušama.

Meni su uši probušene za četvrti rođendan. Ja sam to jako želela i to mi je bio poklon kome sam se radovala.

Lela_ i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da devojcica treba da bude devojcica...mene su uzasavali kad mi pogledaju dete pa kazu kako se mali zove...a mali je devojcica koja se rodila sa malo kosice...zato sam jedva cekala da je odvedem u zlataru i da joj probuse usi. To sam ucinila kada je imala 7 meseci. Super je to podnela. Prvo smo nosili medicinske i pri kupanju smo malo penom masirali oko mindjusica jer su nam tako u zlatari savetovali...sada nosi male zlatne i prava je devojcica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam žensko dete (još uvek :) ), ali i ako budem imala ostaviću njoj da to odluči kad bude dovoljno stasala za to.

Protiv sam bušenja ušiju bebama. I to baš protiv! Mislim da to roditelji rade isključivo zbog sebe, a ne zbog beba. I nije mi ni najmanje slatko ili lepo kada vidim bebu sa minđušama.

Meni su uši probušene za četvrti rođendan. Ja sam to jako želela i to mi je bio poklon kome sam se radovala.

Bravo,skroz si u pravu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam zapocela ovu temu nisam se pitala da li deci treba busiti usi ili ne, vec kada i kako. I ne busim joj usi jer nemam gde da drzim mindjuse, vec me je to jednostavno podstaklo da razmisljam o ovoj temi.

Svako ima pravo na misljenje, ko ne zeli i smatra da to dete treba samo da odluci neka jednostavno tako i uradi. I neka slucajno ne odsece detetu kosu dok ga ne pita, bar do 5.godine. Mislim, kakav je to roditelj sto ne postuje volju deteta. Mozda dete zeli dugu kosu a vi ga osisali. I da, moram da otvorim novu temu, Siske!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dada, nemoj da se ljutiš, ali i mi smo izneli mišljenje o tome KADA i KAKO treba bušiti uši, a ne da ili ne.

Šišanje i bušenje ušiju nisu ista stvar, čak ni ne spadaju u istu kategoriju. Šišanje je nužnost, dok bušenje ušiju nije.

Pozdrav i bez ljutnje. Tu smo da razmenimo mišljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.