Da li ste pol bebe odmah svima saopstili ili je to bila tajna do porodjaja...

odgovora

Objavljeno

Hm, meni je 8. decembra zakazan 4D ultrazvuk, tad ću već biti 17. sedmica i možda se i vidi pol, ali ja sam povodom toga u nedoumici... Muž bi hteo da zna pol, ja i ne baš... Prvenstveno zato što mi je najbitnije da je dete živo i zdravo, a i zato što mnooooooooooogo, mnogo volim devojčice...:wub: Bratovo prvo dete je ćerkica koja sad ima 2,5 godine, mnogo vremena smo provodile zajedno i divna je, ma pravi šećerko. I inače sam uvek više bila naklonjenija ženskoj nego muškoj deci. Nije da mušku decu ne volim, ali... Ne znam, mislim da je bogatstvo imati žensko dete u kući i plašim se da se ne razočaram ako sada saznam da dete nije žensko. Zato bih i čekala do porođaja, tad će mi biti potpuno svejedno kog je pola, kad vidim bepče, ima da bude samo da ga zagrlim i držim u naručju. :)

Ali, opet, postoji doza radoznalosti koja nikako da iščezne... Tako da bih volela da znam, a delom i ne bih. Ne znam šta mi savetujete? :)

Inače, i muž bi hteo da je žensko, verovatno mu je muškadija u familiji dosadila, kod njih gotovo sve muškarci... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@helenicious777 Oboje smo želeli da znamo pol bebe i pritom se nadali devojčici. Moja dr nam je u 16. nedelji rekla da je najverovatnije ženskić, što nam je potvrđeno u 21. na 4D-u. Iii rodila sam devojčicu :wub: Pre nego što smo saznali, razmatrali smo i muška i ženska imena, i što je najcrnje imali više predloga za dečaka :D Eto, to je naše iskustvo. Smatram da je ok štagod da odlučiš, možda se predomisliš pred sam pregled, a možda ostaneš na istom i to je sasvim u redu. Trudnicama je sve dozvoljeno B) 

helenicious777 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooooo, baš lepo, ispunila vam se želja. :)

Hvala na savetu, meni se ionako iz dana u dan drugačije ćefne, videćemo šta će biti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam mislila da cu se razocarati ako bude dečak. Oduvek sam želela devojčicu, i bila ubedjena da cu je imati. Medjutim kad sam zatrudnela, nijednom nisam pomislila da je seka. Kad bi me neko pitao za pol, govorila sam im da je sigurno dečak. Zašto? Ne znam. Potvrdu smo dobili od dr u 25. nedelji.     I naravno da se nisam razočarala,.Sad često kažem da ne mogu ni da zamislim da imam devojčicu. I da se vratim na temu. Da svima smo rekli odmah i za pol i za ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, mislim da sve naravno zavisi od čoveka. Mom mužu npr. konkretno treba da zna da bi se nekako mentalno pripremio. On lično nije bio protiv da sazna, ali to mu nije bio prioritet štaviše da je on taj koji nosi bebe verovatno ne bi ni pitao. Ali pošto ga ja poznajem dovoljno, znam da mu treba vremena da svari da su ćerke. Ali ne u nekom negativnom kontekstu, već jer on je uvek bio okružen muškarcima, dečacima a sad će da dobije dve ćerke. A nije osoba koja voli novine, ako je nešto novo on mora da prođe period adaptacije. Kad bi saznao na porođaju da su devojčice, verovatno bi bio u panici i šta sad i šta sad?! Ovako mi je juče rekao da je počeo da gleda devojčice na bazenu hihi i neke su počele da mu budu slatke hihi počeo je da vari informaciju. Eto, sad ima 4-5 meseci da se adaptira :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, mislim da sve naravno zavisi od čoveka. Mom mužu npr. konkretno treba da zna da bi se nekako mentalno pripremio. On lično nije bio protiv da sazna, ali to mu nije bio prioritet štaviše da je on taj koji nosi bebe verovatno ne bi ni pitao. Ali pošto ga ja poznajem dovoljno, znam da mu treba vremena da svari da su ćerke. Ali ne u nekom negativnom kontekstu, već jer on je uvek bio okružen muškarcima, dečacima a sad će da dobije dve ćerke. A nije osoba koja voli novine, ako je nešto novo on mora da prođe period adaptacije. Kad bi saznao na porođaju da su devojčice, verovatno bi bio u panici i šta sad i šta sad?! Ovako mi je juče rekao da je počeo da gleda devojčice na bazenu hihi i neke su počele da mu budu slatke hihi počeo je da vari informaciju. Eto, sad ima 4-5 meseci da se adaptira :)

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno tako , i ovaj moj preslikan. Kad smo saznali da sam trudna oboje smo prvo rekli da nam je nebitno , samo da je sa bebom sve ok. Dijete je dijete. Neki dan mene pita a sta se curicama kupije od igracaka, sa cim se one igraju ? Ja se nasmijala posteno , a on me gleda blijedo i kaze pa sta je neces djetetu kupiti traktor. :D I kaze kod nas u familiji do sad sve djecaci, njima znam sta bi uzeo , a za curice jos nisam kupovao nista. Ma komedija mi je :D 
I sobu kad smo pripremali za bebu, pred krecenje kaze meni izaberi neku lijepu zensku slicicu za zid i zensku boju :D 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam cutala neko vreme, muz je odmah ispricao sestri. Bila sam ljuta na njega i sl trudnocu ce sigurno biti sve kako ja hocu, mnogo sam popustljiva prema njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.