Doktori koji su vam vodili trudnoću

odgovora

Objavljeno

Da li ste bile zadovoljne svojim lekarom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna svojim lekarom ( Ako mislis na lekara koji je vodio trudnocu i koji me je porodio).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno nisam zadovoljna.

Lečila sam se privatno dok nisam dobila zdravstvenu knjižicu, ali mi se čini da je doktorka jednostavno bila nezainteresovana, da nije želela da "vodi trudnoću" već samo da me prima na preglede.

U domu zdravlja opet nisam puno zadovoljna, imam utisak kao da ne žele da edukuju trudnice, niti da im daju informacije o njihovim bebama i trudnoći, nego samo da prepišu koje lekove.

Je l ima neka predlog? Već sam u 7. mesecu i imam utisak kao da previše menjam doktore i da ni jedan od njih zapravo ne zna ništa detaljno o meni i mojoj trudnoći, a vidim da ovde žene imaju prisniji odnos sa doktor(k)om i da ih čak on/a poradja?

Kako to tek funkcioniše?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila zadovoljna.

Vodila sam trudnoću privatno, radila sam i nisam imala vremena da se gnjavim po domovima zdravlja.

Dr je uvek bila pristupačna i odgovarala na svako moje pitanje. Doduše, moja trudnoća je bila super, sve ok, možda bi se pokazala drugačije da je bilo nekih problema.

Ipak, drugi put bi možda išla kod nekog dr koji radi u porodilištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radila sam i nisam imala vremena da se gnjavim po domovima zdravlja.

E vidiš, mislim da je to jedina stvar koja zapravo funkcioniše, barem u domu zdravlja gde sam ja. Zakažeš pregled, dodješ, odradiš pregled i to je to. Isto čekam kao i za privatnika. Imam sreće što mi je kancelarija udaljena 3min hoda od doma zdravlja pa bukvalno samo izadjem na kratku pauzu :)

Kod državnog ići po papire, na koji pregled, po lekove ako treba, a kod privatog ostalo. Mislim da je to dobitna kombinacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila kod 4 dr., a kada sam lezala u bolnici imala sam posla sa mnooogo njih.

I nijednog ne bih zamenila za prvog izabranog, druzimo se vec 5 godina, nikada nije pogresio u dijagnozi ili analizi, komunikativan je, simpatican, opusta me, zasmejava, daje nadu, bori se srcem zajedno samnom, pruza mi sigurnost i uliva poverenje. I jako je nezan, niko me jos nije takoneosetno pregledao. Rado odgovara na pitanja, slusa me i zna sve o mom slucaju pored 20.000 pacijentkinja ! stvarno je najtrazeniji u Somboru.Samo da bude dezuran kada se budem poradjala, kod nas to tako funkcionise.

I moram reci da mi za 4 godine odlaska kod njega u ambulantu niojednom nije ni spomenuo da radi i privatno, ne vuce pare, nego sam ja posle drugog spontanog odlucila da je pametnije da idem privatno, brze se dobije termin za pregled i bolje je.

Ma obozavam te Gugli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno nisam zadovoljna.

Lečila sam se privatno dok nisam dobila zdravstvenu knjižicu, ali mi se čini da je doktorka jednostavno bila nezainteresovana, da nije želela da "vodi trudnoću" već samo da me prima na preglede.

U domu zdravlja opet nisam puno zadovoljna, imam utisak kao da ne žele da edukuju trudnice, niti da im daju informacije o njihovim bebama i trudnoći, nego samo da prepišu koje lekove.

Je l ima neka predlog? Već sam u 7. mesecu i imam utisak kao da previše menjam doktore i da ni jedan od njih zapravo ne zna ništa detaljno o meni i mojoj trudnoći, a vidim da ovde žene imaju prisniji odnos sa doktor(k)om i da ih čak on/a poradja?

Kako to tek funkcioniše?

Ima nas jos slichne sudbine. :D

Trenutno sam kod cetvrtog lekara po redu (i svi su privatnici). Al' da krenem redom:

Kad sam otisla kod prvog ginekologa, ustanovio mi je trudnocu, rekao da su blizanci i rekao mi je da ne dolazim vise kod njega. Zasto? Zato sto je to rizicna trudnoca i on nece da preuzme odgovornost. Iskreno, bas me uplasio.

Onda odem kod drugog ginekologa. Kod njega sam isla 2 meseca, a mesecni pregled me je kostao koliko i mito za porodjaj (oko 500 eur - 2x ultrazvuk, analize krvi, itd.). Zasto sam prestala da idem kod njega? Poslednji put sam imala ozbiljne obaveze i nisam mogla na pregled kad smo se dogovorili, vec nedelju dana kasnije. Medjutim, prvo me je napala sestra da sam vrlo neodgovorna osoba i majka, da me bude sramota, da sad postoje samo moja deca kakav posao... Tek da napomenem da smo zmu i ja nesrecni privatnici i da od toga zivimo, posledicno, od rada i placamo tog lekara, pa nemam bas prostora da se zezam sa poslom. Kad sam joj to rekla, prebacila mi je vezu doktoru, koji je bio, takodje, neprijatan, pa sam odlucila da smo i sa njim zavrsili. Inache, ovaj lekar mi je preporuchio aktivno bavljenje sportom (narochito plivanje i duge setnje).

Treci lekar je radio u drzavnoj instituciji. Odmah po uradjenom UZ-u mi je rekao da mi je trudnoca rizicna, da razmislja o serklazu. Na pitanja imam li sekret, kontrakcije ili nesto slichno odgovorila sam sa NE. Onda me je pitao da li ja to malo lazem. Cuj, lazem?!? Al' nema veze - presla sam preko toga. Prepisao mi je Utrogestan (1x dnevno oralno) i preporuchio strogo mirovanje (nista sedenje - samo lezanje). Naravno, lezanje sebi nisam mogla da priustim. Drugi put odem na pregled kod njega, a on mi kaze kako se stanje popravilo, te da vec vidi efekte mirovanja. WTF?!? Samo sam iskulirala i nisam ni pomenula da sam i dalje fizicki aktivna koliko mogu da podnesem. E, sa ovim lekarom je ispao sledeci problem: on ima i privatnu ordinaciju. Posto smo do njega stigli preko veze, a njemu je bilo neprijatno da mi kaze da bi trebalo da svratim kod njega u ordinaciju, za treci UZ se izgovarao da nema vremena, a na kraju je prestao i da se javlja na telefon. Problem je u tome sto sam htela da mu platim, pa i da idem privatno kod njega, ali kako kad nisam znala kako da ponudim? Uopste tada nisam znala da ima privatnu praksu, a "vezu" sam stalno pitala da ga pita koliko i kako da "chastim" i tako to. Al' je "veza" insistirala da se nista ne placa, jer je preko veze, a nije mi ni rekla da covek ima privatnu praksu (da sam znala, nacrtala bih se u priv. ordinaciju sama...).

Tako sam bila prinudjena da nadjem cetvrtog lekara. Ovo mi je, inache, prvi lekar zenskog pola u trudnoci. :) Kod nje idem privatno, ali i ona radi u drzavnoj ustanovi. Ona mi je i rekla izmedju redova sta je bio problem sa trecim lekarom (znaju se). Iskreno, zena je sasvim korektna. I ona insistira na strogom mirovanju (koje i dalje, ne mogu sebi da priustim zbog posla). E, sa njom sam imala gaf. Prepisala mi je gvozdje i jos neke vitaminchice. ja sam to sve uredno pila 3 dana. Medjutim, toliko sam bila otekla i imala bolove u bubrezima da je to bilo strasno. Prestala sam da pijem to sto mi je prepisala i trebalo mi je jedno nedelju dana da se vratim u normalu. Uskoro idem kod nje na sledeci pregled, pa cu joj i reci sta se desilo. Trenutno pijem samo Utrogestan.

Sta sam shvatila posle svih ovih iskustava sa ginekolozima? :D

Jedino to da iskljuchivo i samo slusam svoj organizam. B) Kad pocnem malo da otichem ili se premorim - prilegnem. Setam koliko mi prija, radim normalno, izlazim... Jedino me malo hvata paranoja od porodjaja (prva beba je okrenuta karlichno, druga normalno). U svakom sluchaju insistiracu na spinalnoj anesteziji i u sluchaju carskog reza, jer stvarno imam panichan strah od totalnog uspavljivanja. :D

Inache, imala sam i ozbiljniju operaciju i jednu manje ozbiljnu operaciju u 5-om mesecu trudnoce, oporavljala sam se jedno mesec dana (prvih 5-6 dana stvarno nisam mogla da ustanem iz kreveta), a onda nastavila po ustaljenom ritmu na koji sam navikla. Opet cu reci: najbitnije je kako se mi same osecamo, jer najbolje znamo zasta smo ili nismo sposobne. Lekare treba slusati, ali, pre svega, slusati svoje telo.

Izvinjavam se ako sam malo smorila ovim postom. Nadam se da ce biti od pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste bile zadovoljne svojim lekarom?

kratko i jasno NE. Mrzovoljna-stalno,radi po principu kako cemo,lako cemo,gruba,odbojna...i da ne nabrajam :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo zadovoljna! Kad biras privatno lekara, onda moras da budes zadovoljna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Manje-vise zadovoljna.

Kad pomislim da i nije bila ok(nije mi se nasmejala :angry: npr.),onda kazem sebi pa nisi ti princeza,niti njoj jedini pacijent.

Ona svoj posao odradi,e sad nije uvek bas extra raspolozena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam prezadovoljna sa svojim ginekologom dok nisam ostala trudna. Onda je pocela da se cudno ponasa, da izbegava da mi zakaze preglede (privatno i u DZ) i na kraju me je prebacila kod kolege u Misovic ali ni on nije bio nesto odusevljen da mi vodi trudnocu i tako.... Sada sam slucajno uletela preko veze kod jednog dr na Institutu ali i on pocinje da se nesto femka jer mi veza kaze da ne trebam niosta da radim a znam da covek ima privatnu praksu. On je ovako ok ali izgleda da bas ''ceni'' svoj rad i znanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako lekar koji je meni vodio trudnocu vazi za jednog od najboljih u niskom domu zdravlja mene je razocarao i kao lekar i kao covek.

U trecem mesecu trudnoce sam se javila kod njega i on je ispisao neke upute i rekao kad obavim sve te analize i skupim rezultate da dodjem opet.

Obavim ja sve to:na dva mesta krv,na dva,mokraca i na dva brisevi.

Javim se ja i on mi opet ispise sve te iste upute iako su sve analize bile u redu.To je bilo pocetkom juna i on i je rekao da bi ultrazvuk mora da se uradi posto sam tada bila u petom mesecu,ali da on to moze da zakaze za kraj jula kada vec ulazim u sedmi mesec!Onda mi je predlozio da ultrazvuk uradim u privatnoj ordinaciji i dao mi je vizit-kartu ordinacije u kojoj on radi privatno!

Uradila sam ultazvuk privatno ali ne u toj ordinaciji nego u drugoj gde je doktor Rasa bio vise nego ljubazan i sve mi je lepo i detaljno objasnio.

Onda sam pocela trudnocu da vodim na ginekologiji u klinickom centru kod doktorke Zane kojom sam bila i vise nego zadovoljna.Zao mi je sto sam se porodila kada nije bila dezurna ali porodjaj mi je bio lak i porodila me je babica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako je tesko naci dobrog specijalistu koji nam odgovara.

Ja sam imala tu ludu srecu, samo sto je sve nepristupacniji, sve zene bi kod njega.

A mislim da uvek treba traziti dalje, u lekara moras imati poverenje, radi se o barem dva zivota kada je trudnoca u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inache, imala sam i ozbiljniju operaciju i jednu manje ozbiljnu operaciju u 5-om mesecu trudnoce, ..

Izvinjavam se ako sam malo smorila ovim postom. Nadam se da ce biti od pomoci.

Nisi smorila, ja sam baš sa interesovanjem pročitala. Ako nije tajna, šta si operisala u trudnoći?

Ja sam vodila trudnoću privatno kod školske prijateljice moje mame. Ona je sasvim ok i opuštena, ali nekim stvarima nisam bila zadovoljna, pa sam u dva navrata išla po drugo mišljenje kod drugog ginekologa.

Na drugi i treći glavni UZ (sad sam već i zaboravila kad se rade) sam otišla kod dr koja u NS važi za najbolju na polju ekspertnih UZ-ova.

Zbog indikacija za CR, pred kraj trudnoće sam otišla kod dr-a koji radi CR-ove.

Ukupno 4.

Baš mi je skoro palo na pamet - a kod koga od njih da vodim narednu trudnoću? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:srecna i presrecna sa doktorkom koja mi je vodila trudnocu nazalost nije me ona porodila jer sam se porodila u becu,ali i na porodjaj sam bila prezadovoljna sa doktorkom,anistezijologom kao i babicama,bili su divni zaista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PREZADOVOLJNA,i to sam lezala 46 dana u bolnici(Visegradska) i svi su bili divni!Inace sam se porodila na carski rez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadovoljna tokom trudnoce,ali nikako i tim sto me je ispalio na porodjaju,a potvrdio je vece pre nego sto ce me indukovati da ce sigurno da dodje. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadovoljna tokom trudnoce,ali nikako i tim sto me je ispalio na porodjaju,a potvrdio je vece pre nego sto ce me indukovati da ce sigurno da dodje. :angry:

mene samo to brine, da me posle ovako divnog pristupa ne ispali na porodjaju

spagetica76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuska,ne nerviraj se unapred,to se ne moze znati...Ima ih stvarno divnih i od reci,a ima i onih drugih (kao moj,o kome sam imala najbolje misljenje do tog dana).Mozda je to i zato sto ja nisam dala nikakve pare unapred.Da jesam,mozda bi mi i palmovim listom mahao dok se poradjam...

Zaista nisam sklona teorijama zavere,uvek gledam sa vedrije strane i trazim opravdanje pre nego sto nekog okrivim,ali kad je nase zdravstvo u pitanju a pogotovu ova osetljiva oblast,tu me nista ne iznenadjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi smorila, ja sam baš sa interesovanjem pročitala. Ako nije tajna, šta si operisala u trudnoći?

Ja sam vodila trudnoću privatno kod školske prijateljice moje mame. Ona je sasvim ok i opuštena, ali nekim stvarima nisam bila zadovoljna, pa sam u dva navrata išla po drugo mišljenje kod drugog ginekologa.

Na drugi i treći glavni UZ (sad sam već i zaboravila kad se rade) sam otišla kod dr koja u NS važi za najbolju na polju ekspertnih UZ-ova.

Zbog indikacija za CR, pred kraj trudnoće sam otišla kod dr-a koji radi CR-ove.

Ukupno 4.

Baš mi je skoro palo na pamet - a kod koga od njih da vodim narednu trudnoću? :)

Ozbiljnija operacija je bila synus pylonidalis (grebao mi je cistu sa repnog prsljena cak), a jednostavnija uklanjanje nevus pygmentosus-a. Obe operacije sam uradila isti dan. Prvo ovu jednostavniju (cirka 15 minuta je trajala), ali je zato ova druga trajala oko 3 sata i bila sam pod lokalnom anestezijom, koja bas i nije vredela kad je poceo da mi grebucka prsljen. A bolovi posle operacije - ni najgorem neprijatelju ne bih pozelela. Naravno, nista od lekova protiv bolova nisam smela da pijem. Prvih 5 dana sam bila u agoniji. Posle je pocelo sve da se vraca u normalu polako...

Sad me ceka poseta cika zubi. Zamisli koji sam maler: zub mi je pukao sa obe strane (i ispao) i ostala mi je samo plomba. :D Da, da - u ustima imam sad samo plombu, koja se, verovali ili ne, vrlo cvrsto drzi. :D Nemam predstavu kako mi je zub "otpao", al' svejedno - morace da se vadi. Inache, imam i umnjak za vadjenje, al' on ce da cheka porodjaj i oporavak od istog. Mislim da nisam u stanju da jos jednom prolazim kroz seriju nenormalnog bola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Talia, ovde se nazalost, u mojom bolnici, tako radi da nece da se zove lekar zaduzen za pacijentkinju, poradja je dezurni, takva su pravila. Jedino se mozda kojim "cudom" pojavi doktor ako je dobro podmazan, a ovaj moj bas i nije taj tip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna svojom doktorkom u domu zdravlja. Uvek je bila ljubazna i odgovarala mi na sva pitanja. Jedina mana je što je uvek gužva pa sam dosta čekala na pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj doktor je uvek nasmejan, prijatan i veoma nezan. Ali, postoji jedna stvar koja me strasno nervira kod njega: kad mi radi UZ, samo mi kaze da je sve u redu i da se beba dobro razvija i nikakve druge informacije ne dobijam o bebi. :angry: A i cula sam da nece da ti kaze kog je pola beba... :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj doktor je uvek nasmejan, prijatan i veoma nezan. Ali, postoji jedna stvar koja me strasno nervira kod njega: kad mi radi UZ, samo mi kaze da je sve u redu i da se beba dobro razvija i nikakve druge informacije ne dobijam o bebi. :angry: A i cula sam da nece da ti kaze kog je pola beba... :angry: :angry: :angry:

Sto ti ne bi rekao?Pitaj,ja sam mog pitala i rekao mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce on da kaze... ali prvo smara pitanjima tipa: "Sto vas to interesuje?" "Zar je bitno sta je, vazno je da je zivo i zdravo?!" itd. Ma, tacno je to da je najvaznije da je beba dobro, ali zasto da ne znam pol nase bebili. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.