Znojenje beba

odgovora

Objavljeno

Da li se vase bebe puno znoje?

Aleksa da, prosto mi je zabrinjavajuce, planiram da ga vodim pedijatru. Spava samo u bodicu, a sav bodic bude mokar, cak i posteljina ispod njega, ima duzu kosu, sva bude mokra. Jeste sparno u kuci, ali bas ovoliko znojenje me brine. Vasa iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma to ti je skroz normalno,nema razloga za frkicu. I Jana bude skroz mokra kad usta,kosica kao da je upravo ispod tusa izasla,mokar jastucic,bebi dol ma ludnica,ali se ja stvarno nikada nisam zabrinula. Stvarno su paklene vrucine i verujem da nemas razloga za brigu,a ti sad kako hoces,mozda je stvarno bolje da pitas strucno lice da ja ne filozofiram puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerojatno mu je vruće, a znoji se ondje gdje može odati suvišnu tjelesnu toplinu. Inače, znojenje može biti znak srčane insuficijencije, no tada je prisutno više kod hranjenja i fizičkog napora, a nikako baš samo u spavanju.

Filip se isto znoji, kosica mu bude mokra, nosić prekriven kapljicama znoja, ali ja to sada pripisujem temp. od 38 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba se znoji,ali vrlo malo dok spava,vise kad je budna,ali samo malo kosica u vratu i to je to...ispod carsafa u njenom krevecu imam medifitovo cebe(to je ono od vune ako ste cule) a vuna kao zadrzava temperaturu pa ne dozvoljava da se ni spusti ni podigne pa neznam dal je to razlog ili je jednostavo takva beba...inace,neznam kako je sa vasim bebcima,moja kad joj je vruce sama skloni pelenu i ja mogu sto puta da je vratim ona ce je opet skloniti a ako joj nije vruce ne dira je tako da se i ne trudim da je pokrivam,a vasi bebci???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo bili kod prijatelja koji imaju 10-mjesečnu djevojčicu. Iznenadila sam se kada sam vidjela koliko se djetetu znoje dlanovi i tabani. Znači znoj bukvalno lije...Ali ne znoji se po ostalim dijelovima tijela. Bilo mi je neprijatno pitati da li je to neki poremećaj...šta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, Jellenna, prvi put cujem da bebi toliko mogu da se znoje i to samo dlanovi i tabani. Emiliji budu ponekad malko ali vise vlazne ruke i razlog je to sto ona cesto drzi pesnice ali stvarno da toliko lije (kako ti kazes) zaista nikad ni cula a ni videla. :huh:

hm... i nisam ti bila od pomoci sa postom <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerovatno je poremećaj...znaš kad npr. stavi rukicu na sto ono ostane lokva od znoja. Ne kontam kako se roditelji ne zabrinu...ja bih je odmah odvela na pretrage. Jer da joj je vruće znojila bi se po cijelom tijelu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa taj problem se obicno javlja kad dete odraste... kasnije... ali bebici od 10meseci i to samo dlanovi i nogice... a ne na prevojima (prepone)... stvarno bas nikada nisam videla... Mozda su i isli pa rekli da nije nista strasno :huh: Sta ga znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOja deca se znoje...mnooogo ...previse...ali po recima pedijatra nije nista ozbiljno, isto s edesavalo i sa njenom cerkicom, tako da me malo smirila.

Primer:

sedi malecka u hranilici, dok je nahranim( a jede dobro i brzo, znaci 10min najvise) njena majica sortc sta god da nosi je moookro, sa cela joj liju kapljice znoja...

ista stvar je dok je u kolicima ili autosedistu...

tako je bilo i sa sinom dok je bio beba, sad sa skoro 3god stanje se malo popravilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOja deca se znoje...mnooogo ...previse...ali po recima pedijatra nije nista ozbiljno, isto s edesavalo i sa njenom cerkicom, tako da me malo smirila.

Primer:

sedi malecka u hranilici, dok je nahranim( a jede dobro i brzo, znaci 10min najvise) njena majica sortc sta god da nosi je moookro, sa cela joj liju kapljice znoja...

ista stvar je dok je u kolicima ili autosedistu...

tako je bilo i sa sinom dok je bio beba, sad sa skoro 3god stanje se malo popravilo.

I mi imamo isti "problem",ali za sada je sve ok,bar po rijecima pedijatra,iako je meni abnormalno bilo da se tako mala beba znoji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, evo danas se kod nas pojavio taj "problem". Ali me malo brine to sto se znoji samo po glavi i kosica joj bude vlazna a ostatak tela nista. Nema temperaturu niti da je "kenkava", normalno rucka i normalno spava. Mozda samo ova promena vremena utice na nju.

Sve preturam po glavi sta bi moglo biti?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opusti se...pa vidi kako je sparno i tesko bilo pred ovu kisu...a zamisli tek njoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti na recima utehe. Znaci mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, evo danas se kod nas pojavio taj "problem". Ali me malo brine to sto se znoji samo po glavi i kosica joj bude vlazna a ostatak tela nista. Nema temperaturu niti da je "kenkava", normalno rucka i normalno spava. Mozda samo ova promena vremena utice na nju.

Sve preturam po glavi sta bi moglo biti?!

I moja se zonoji isto tako po glavici, s obzirom da sam juce bila kod pedijatra upitala sam je za to i ona mi je rekla da nije to nista, i dodala da ove ludacke promene vremena jednostavno uticu i na decu, hehehe sto je i normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mene "pomerilo" to sto je samo po glavici. Hehehe, e jesam panicarka....

Marijata, hvala ti puno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mene "pomerilo" to sto je samo po glavici. Hehehe, e jesam panicarka....

Marijata, hvala ti puno!!!

Bez brige, moja Jaja moze da posluzi kao reso :D koliko joj vruca glava i to uvek kad pocne da je hvata san. Prosto ne moze drugacije da zaspi dok ne skuva glavu :D A kako bebe imala je stalno znojave dlanove i tabane. Pedijatar je objasnio da je njen metbolizam takav, da je brz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mene "pomerilo" to sto je samo po glavici. Hehehe, e jesam panicarka....

Marijata, hvala ti puno!!!

Mislim da nema vece panicarke od mene :) Nema na cemu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,ja sam majka tromesecne devojcice.Moja beba ima nevidjene grceve od desetog dana zivota i kako vreme prolazi umesto da jenjavaju,grcevi su sve jaci i jaci.Vidim da joj je uzasno tesko,radim sve sto mogu i sto cujem,isprobala sam sve moguce preparate,ali sve je bilo bez uspeha.

Skoro sam primetila (prvo nocu,posto jos uvek spava pored mene) da su joj sake,glavica i stopala mokri.Prvo sam pomislila da joj je vrucina,ali nije to,provereno.Sada mi na pamet pada da je to od bolova zbog grceva,pa me interesuje da li se to nekoj od vas desavalo,bojim se da mi ne promakne neki drugi zdravstveni problem.Hvala vam unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kažeš da si provjerila da je sobna temperatura OK, ali u čemu spava?

Iskreno, ja bih se obratila pedijatru, u svakom slučaju mislim da to može biti posljedica nekog poremećaja, ali da puno ne razmišljaš odvedeš ju na pregled.

Ja sam nedavno bila u posjeti jednoj djevojčici, zaprepastila sam se kada sam vidjela kako mjesta koja ona dodiruje ostaju mokra...

Da li se ona po danu znoji ili dok jede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kažeš da si provjerila da je sobna temperatura OK, ali u čemu spava?

Iskreno, ja bih se obratila pedijatru, u svakom slučaju mislim da to može biti posljedica nekog poremećaja, ali da puno ne razmišljaš odvedeš ju na pregled.

Ja sam nedavno bila u posjeti jednoj djevojčici, zaprepastila sam se kada sam vidjela kako mjesta koja ona dodiruje ostaju mokra...

Da li se ona po danu znoji ili dok jede?

za spavanje joj obucem samo bodi dugih rukava,temperatura sobe je ok.Znoji se i po danu,uglavnom kad je stisnu grcevi,ali ja zaista ne mogu da verujem da su u trecem mesecu to toliko jaki bolovi da se ona od njih preznoji.Da li mozes da mi kazes na koje poremecaje mislis?Molim te reci mi jer bas brinem,tek sutra idemo u savetovaliste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znojenje samo po sebi nije nikakav poseban znak nijedne bolesti. Većinom se veže za priče o hiperhidrozi, ljuštenju kože od prekomjernog znojenja i sl., no sve su to blagi simptomi u odnosu na ono kada se uopšte ne možeš oznojiti, što je puuuuno gore.

Ne brini, ipak sutra ideš u savjetovališe...nije to ništa, samo ju jako boli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znojenje samo po sebi nije nikakav poseban znak nijedne bolesti. Većinom se veže za priče o hiperhidrozi, ljuštenju kože od prekomjernog znojenja i sl., no sve su to blagi simptomi u odnosu na ono kada se uopšte ne možeš oznojiti, što je puuuuno gore.

Ne brini, ipak sutra ideš u savjetovališe...nije to ništa, samo ju jako boli...

Pa dobro,sada mi je lakse jer se ne uklapamo u to.Ne znoji se ona toliko da bi joj se ljustila koza,znoji se kao da joj je vrucina,ali nisam tako razmisljala jer je u sobi 23-24 stepeni.Vise sam povezivala sa grcevima,i prosto ne mogu da verujem da to toliko moze da boli da se toliko oznoji.Ipak hvala veliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj kad joj krenu grcevi da je stavis preko svoje noge na stomak,mojoj bebi je tako prolazilo i da joj masiras stomak u pravcu kazalje na satu i ako nisi probala sa engleskom vodicom,probaj i nju da joj das.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj kad joj krenu grcevi da je stavis preko svoje noge na stomak,mojoj bebi je tako prolazilo i da joj masiras stomak u pravcu kazalje na satu i ako nisi probala sa engleskom vodicom,probaj i nju da joj das.

Probala sam sve,cak jos uvek pazim sta jedem posto je dojim,i sama sam pila neke cajeve koji kao pomazu da beba lakse svari mleko,i nista.U svakom slucaju hvala veliko,izgleda da cemo moja bebica i ja krenuti iz pocetka,mozda ovog puta nesto upali.HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro,sada mi je lakse jer se ne uklapamo u to.Ne znoji se ona toliko da bi joj se ljustila koza,znoji se kao da joj je vrucina,ali nisam tako razmisljala jer je u sobi 23-24 stepeni.Vise sam povezivala sa grcevima,i prosto ne mogu da verujem da to toliko moze da boli da se toliko oznoji.Ipak hvala veliko.

Mislim da je to previsoka temperatura u sobi. Kada je nama bivala ta temperatura u sobi, beba je takođe plakala i znojila se, nije hetela ni da spava, već smo morali da otvaramo prozore. Temperatura ne treba da pređe 22 stepena (od 18 do 22).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.