Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

:rolleyes: nama se pojavio prvi zub i dobili smo temperaturu koja ide i do 39.5

:lol: a kod Vas?

p.s. kazu nije temperatura zbog zuba nego "virus"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: nama se pojavio prvi zub i dobili smo temperaturu koja ide i do 39.5

:lol: a kod Vas?

p.s. kazu nije temperatura zbog zuba nego "virus"

Cao Dragana!

Ja ima sina od 8 meseci i 2 nedelje i evo cekamo da se pojavi i 7 zub (za sada ima 6 zuba , 4 gore i 2 dole) ali nije imao nikakve temeperature, jedino kad su mu dvojke rasle nosic mu je proradio i malo je nervozan i budi se nocu. Ja kad vidim da treba zub da mu se pojavi daje mu eferalgan po 5ml, preko sprica i to mu uglavnom nocu dajem jer preko dana i nema neke rakcije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su sa 6 meseci krenula 2 donja zuba i nije bilo toliko strasno, malo je bio nervozan al nije bilo temperature i slicnih problema. Jedino sto je slabije jeo (sikio) u tom periodu.

Izmedju 7 i 8 meseca su nicala 4 gornja...odjednom. To je bio pakao. Dete se potpuno promenilo u tom periodu. Nije spavao ni nocu ni danju. Nocu se budio na svakih sat, dva uz veliku vrisku...preko dana je spavao po pola sata....a nervoza samo raste...

Cim su se pojavili gornji zubi, dete se popravilo, poceo je lepo spava, da bude raspolozen....

Sad ocekujemo donje dvojke...a imamo 10 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su prva dva zubica izbila u 5-om mesecu. Bio je malo nervozniji i isla mu je vodica na usta ali nije imao temperaturu. Sada ima 10 meseci i 7 zubica, 8 izbija i malo mu je nosic zapusen (neki kazu da to ima veze sa zubima). Kupili smo mu ogrlicu za zubice, ali da li pomaze ne znam jer i bez nje nije imao nekih problema osim nervoze i budjenja nocu (inace prespava noc).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo 8 meseci 16 dana i dva zubica donja, a oni su se skoro pojavilipre 2 nedelje, samo je bio mnogo nervozan 2 dana bez temp,

a nasa mala kumica 2 meseca mladja ima 8 zubica

nema pravila, svako dete je za sebe :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Купили смо огрлицу од ћилибара и чини ми се да је од тад мирнија. А ни један још није избио, има 8.5 месеци.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozzz :D

Miona ima 6 mjeseci i mi smo na 8 mart uočili prva dva zubića i to gornju desnu trojku i lijevu jedinicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 2 meseca i 10 dana i toliko je pocela da gura ruke usta i da balavi, malo mu curi nosic, kao da ce mu zubici. Interesuje me da li je to normalno tako rano. Cerkici je tek u 6. mesecu izasao prvi zubic, pa sam malo zbunjena, malo vise! Inace normalno jede, spava, veseo je, ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enna ima 11 mjeseci i osam zubica 4 gore i 4 dole,spremaju se jos dva gore da izbiju ali na svu srecu nikad nismo imali problema cak gornje dvije dvojkice nismo ni primetili da su nikle, kao da se to desilo preko noci.Vec od 3 mjeseca dajem joj omeopatske kuglice tri puta na dan po 6 kuglica za bezbolan rast zubica, neznam dali je ona sklona bezbolnom rastu zubica ili pomazu kuglice jer mija prijateljica nije bas tako dobro prosla sa svojim sinom iako mu je davala iste kuglice.Probati nekosta nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam sina Simeona i on ima 9 meseci i 2 nedelje i ima dva zubica dolje ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam cerkicu 10 meseci,ima 3 zuba,dve jedinice dole i jedna gore inace je bas muce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je prvi zubic izasao sa nepunih 10 meseci, onako, kao od sale. Bila je sva smesna, izbile su joj jedinice (gore i dole), dvojke (gore) i onda sve cetvorke!!! :blink:Juce su nam izbile donje trojke i mogu da pozelim svakoj majci da prodje kao i ja. Nikakva temperatura, nista. Bude joj malo redja stolica, ponekada ume da kmekne nocu kada je bas zaboli i ponekada procuri nosic na jedan dan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 10 meseci i nijedan zub!!!!Ponekad se unervozi i place,nocu se budi,ja pomislim da je zub,a on se popravi i nista...Vec tri,cetiri meseca mu se dole vide zarezi gde bi trebali da izbiju kecevi i dr nam rekla da ce uskoro,ali kazem to je bilo pre par meseci i jos nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 7 meseci i već tri zubića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Купили смо огрлицу од ћилибара и чини ми се да је од тад мирнија. А ни један још није избио, има 8.5 месеци.

citala sam o toj ogrlici, razmisljala sam i da je kupim, reci mi tvoje misljenje o njoj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 10 meseci i nijedan zub!!!!Ponekad se unervozi i place,nocu se budi,ja pomislim da je zub,a on se popravi i nista...Vec tri,cetiri meseca mu se dole vide zarezi gde bi trebali da izbiju kecevi i dr nam rekla da ce uskoro,ali kazem to je bilo pre par meseci i jos nista...

dobro je nismo mi jedini sa 8 meseci i 2 nedelje bez zubica,vec sam pocela da se brinem,takodje mi je dr pre dva meseca rekao da ce skoro,i eto jos ni jedan...ali dosta se promenila zadnjih desetak dana,nervoznija je cak ima i proliv,svi kazu "zub ce" a on nikako :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni nama zubici nisu bili neki bauk. Malo nervoze,zacepljen nosic,ali nista strasno. Kupili smo cilibarsku ogrlicu ali ne mogu da garantujem koliko je efikasna s obzirom da je mi ne skidamo vec mesecima,tako da ne znam kakva bi bila reakcija bez nje. Inace za sedam dana punimo godinu i juce smo dobili sesti zubic!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, pomagajte beba mi je jako nervozna posto joj krecu zubici( bali, sve gura u usta)....

Probala sam sa Gingival gelom i sa belim vinom ali "slaba vajda" !!!! Ima li neko neki oproban metod koji je bar malo ublazio bolove vasoj bebi? :huh:

Pisite....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili dentinox kapi....jesu malo pomogle al tek kad prodje neko vreme od stavljanja. Valjda mu je smetalo to kad utrne, nemam pojma.

Inace, zavisi kolka je bebica...mozes da mu/joj das koricu hleba da gricka tj da cese desni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cerka mi ima cetiri meseca, tako da nista ne mogu osim ove vrste pomagala, hvala pokusacu sa kapima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 8.5 meseci i sada je izbio 8 zub, nismo imali nikakvih problema jedino sto je bio kao puz golac, svuda ostavljao tragove. Ne znam da li izbijanje zuba ima veze sa nasledstvom jer sam se ja rodila sa 2 donja zubica, mozda ima veze.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili dentinox kapi....

Danas je suprug otisao u apoteku i kupio te kapi! Imam blizance stare 4,5 meseca i sin danas nije prestajao da place i stavlja sve sto stigne u usta! Inace, vec neko vreme i on i cerkica balave i stavljaju sve u usta ali on je danas slabo i jeo i spavao a pravi je bucko i spavalica! Joj! Valjda cemo i ovo preziveti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 10 meseci i nijedan zub!!!!Ponekad se unervozi i place,nocu se budi,ja pomislim da je zub,a on se popravi i nista...Vec tri,cetiri meseca mu se dole vide zarezi gde bi trebali da izbiju kecevi i dr nam rekla da ce uskoro,ali kazem to je bilo pre par meseci i jos nista...

moja devojcica je prvi zub dobila sa 14 meseci,izbijali su kod od sale,nismo osetili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora se preyiveti ali kad cerka krene da place doje mi da poludim jer ne znam kako da joj pomognem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citala sam o toj ogrlici, razmisljala sam i da je kupim, reci mi tvoje misljenje o njoj :rolleyes:

Moja beba nosi cilibarsku ogrlicu od treceg meseca a sad ima punih 7. Ja sam za sad zadovoljna sa njom, ne balavi , trenutno je muce zubi ali osim guranja svega u usta nemamo drugih muka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.