Kada vodenjak pukne

odgovora

Objavljeno

Mislim da jos nisam naisla konkretno na ovu temu.Nas su u skolici ucili ako vodenjak pukne,za naduze sat vremena otici u bolnicu,a ako je vodenjak zelene boje otici odmah jer je verovatnoca da se beba "muci"velika...

Citam po internetu razna iskustva,ovde nisam naisla jos na ovu temu.

Moj je plan da u bolnicu ne idem dok mi bolovi ne budu na 5 min,a kazu da je velika razlika ako ti vodenjak pukne pre kontrakcija,ili ti pocnu kontrakcije pa ti onda pukne ili ga probuse u porodilistu.

Zanimaju me vasa iskustva i misljenja :rolleyes:

jecana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je babica u skolici pricala da, ako pukne vodenjak dok smo kuci legnemo pola sata pa tek onda idemo u porodiliste, to mirovanje od pola sata je jako bitno i da se ne tusiramo :blink: sto mi je jako cudno, ja bih se prva istusirala. Ako nam se desi da smo u gradu kada vodenjak pukne, naslonimo se na zid pola sata, i odmah posle u porodiliste, ne vracamo se kuci :blink:

To je prica iz mog DZ i babice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pukao vodenjak u prvoj trudnoci. Pukao je bez kontrakcija ujutru u 9h. Dosla u porodiliste u 10 i 30h mi je ukljucena indukcija i tek onda krecu kontrakcije. U 2 i 23h sam se porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti pukne vodenjak kao meni, bez kontrakcija...ti to ne želiš...

Kad pukne vodenjak tad je bakterijama put otvoren i zato mora brzo u bolnicu, ako ti krenu kontrakcije, moj ti topli savet...čekaj što duže možeš jer kod kuće možeš da hodaš i tako ti bude lakše a u bolnici ležiš i to tii je to...Tako da taj plan sa na pet minuta, nije loš... :D

Da, ako je voda zamućena to znači da se beba ukakila i da joj nešto smeta. A beba kad se ukaki ona to i udiše i jede...tako da je coool da je izbaviš od toga što pre :D ako ti se to ne daj bože desi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da jos nisam naisla konkretno na ovu temu.Nas su u skolici ucili ako vodenjak pukne,za naduze sat vremena otici u bolnicu,a ako je vodenjak zelene boje otici odmah jer je verovatnoca da se beba "muci"velika...

Citam po internetu razna iskustva,ovde nisam naisla jos na ovu temu.

Moj je plan da u bolnicu ne idem dok mi bolovi ne budu na 5 min,a kazu da je velika razlika ako ti vodenjak pukne pre kontrakcija,ili ti pocnu kontrakcije pa ti onda pukne ili ga probuse u porodilistu.

Zanimaju me vasa iskustva i misljenja :rolleyes:

Svakako da je bolja opcija kontrakcije pa pucanje vodenjaka ili prokidanje u bolnici bar iz mog iskustva.Jer kada vodenjak pukne jako je bitno odlezati bar 10 minuta pa bolnica jer moze da se dogodi da pupčanik upadne u vaginu a to je jako opasno po bebu.Jer sa pucanjem vodenjaka kreće i bebina glavica da se spušta i ako dobro ne nalegne eto problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako da je bolja opcija kontrakcije pa pucanje vodenjaka ili prokidanje u bolnici bar iz mog iskustva.Jer kada vodenjak pukne jako je bitno odlezati bar 10 minuta pa bolnica jer moze da se dogodi da pupčanik upadne u vaginu a to je jako opasno po bebu.Jer sa pucanjem vodenjaka kreće i bebina glavica da se spušta i ako dobro ne nalegne eto problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako da je bolja opcija kontrakcije pa pucanje vodenjaka ili prokidanje u bolnici bar iz mog iskustva.Jer kada vodenjak pukne jako je bitno odlezati bar 10 minuta pa bolnica jer moze da se dogodi da pupčanik upadne u vaginu a to je jako opasno po bebu.Jer sa pucanjem vodenjaka kreće i bebina glavica da se spušta i ako dobro ne nalegne eto problema.

Ju ju ja ovo nisam znala :blink: Meni u drugoj trudnoci kad je pukao vodenjak, prvo sam se istusirala vrucom vodom (sto sad citam da isto ne valja), a onda su mi krenule i kontrakcije, pa sam tako pod kontrakcijama legla da uspavam stariju cerku (sto je, izgleda, ipak bilo dobro :D). Nisam zurila u bolnicu, stigla sam tamo vise od 2 sata nakon pucanja vodenjaka... Ne znam, mozda sam ipak sve pogresila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su ga busnuli u porodilistu, da mogu da biram tako bih i drugi put. :lol: Inace u skolicu nisam isla, sad cu, tako da je bilo sta mi Bog da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam znala pa sam prvi put nakon pucanja vodenjaka tj curko mi je po malo jedno dva sata prvo otisla kuci, istusirala se, popila kafu :o pa tek onda u bolnicu - sve sam radila pogresno. Drugi put su mi probili vodenjak ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pukao vodenjak u 5 ujutru,ja sam u 6 i 30 bila u porodilistu,i setala se kroz hodnik tamo do 8.U 8 sam legla jer sam morala zbog vizite i tad sam ukljucena na indukciju.Porodila sam se u 11 i 45.Voda je bila bistra i pucanje vodenjaka je bilo onako kao kad pustis vodu iz cesme lagano,nije bas bilo u mlazu :rolleyes: mozda to isto ima veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u toku noci blago prokrvarila, acitala sam ovde na Bebcu da je to prvi znak da grlic materice pocinje da se siri. Nisam imala nikakve bolove, ujutru sam ustala istusirala se, doruckovala i oko 10 otisla u bolnicu.Odmah su me ostavili,jer sam bila otvorena 4 prsta , ali i dalje nisam imala bolove. Tek kad su mi probusili vodenjak, u 14h, bolovi su lagano krenuli i porodila sam se u 16 i 45 :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je vodenjak pukao u 3 sata ujutru istusirala sam se polako malo gledala tv i oko 5 krenula za bolnicu, porodila sam se u 8 i 30 ;)

maakisha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada pukne vodenjak a plodova voda je bistra i cista, treba odlezati pola sata ili ako ne postoji mogucnost, treba stajati 20ak minuta mirno(ne setati!) NE SEDETI!, pa tek onda u bolnicu bez tusiranja i odlaganja druge vrste.

Ako pukne vodenjak, a plodova voda je zelena (moje iskustvo) treba odlezati 10 minuta i u putu za bolnicu lezati na boku, po mogucstvu.

Ja sam bila te "srece" da sam imala rapidan porodjaj, te sam 10 minuta posle pucanja vodnjaka imala fazu mesanja sve do finala. Naravno i Petar je nagrabusio, ne samo ja. Nikom ne zelim takav porodaj,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da ja jedina ne mogu reci da imam iskustva sa pucanjem vodenjaka. :blink:

Niti sam osjetila pucanje, curkanje, niti su mi ga prokinuli (pokusali, pa skontali da je voda istekla :huh: ).

U bolnicu sam otisla kada su bolovi bili na 5 minuta, a onda sam trpila te i ucestalije bolove od 4:30h do nekih 8:30h, kada su me odveli u salu i prikljucili na indukciju. Gdje li je vodenjak za to vrijeme "ispario"... :unsure:

Mislim da mi je pukao odmah nakon klistiranja, pa nisam osjetila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi porodjaj: vodenjak ceo busili ga u porodilistu, krenula kad su kontrakcije bile vec na manje od 5 minuta i trajale pun minut. kontrakcije, krvavo sluzavi cep, naponi, sve po skolski i kako su u skolici govorili.

drugi poroadja: beba karlicno, kontrakcije "kao" pocele. odemo u porodiliste vise iz straha zbog te karlicne prezentacije. kontrakcije gotovo da su prestale, otvorena 2 prsta i to je sve. beba je bila visoko i tri puta obmotan pupcanik oko vrata i zato su kontrakcije bile cudne da tak kazem, potpuno nepravilne. vodenjak je pukao tako da sam osetila kao da je bukvalno mi neki balon pukao i istog momenta je pocela da curi voda. bila je cista, providna ali je toliko puno bilo i bukvalno je iscurela sva voda. na krevetu su me odneli u porodjajni blok jer je dr rekla bas to da se plasi da mi ne krene pupcanik na vaginu-mada ne bi ni mogao jer je bio zategnut oko bebinog vrata.. hitan cr i sve reseno najbolje moguce po bebu a i po mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi porodjaj: vodenjak ceo busili ga u porodilistu, krenula kad su kontrakcije bile vec na manje od 5 minuta i trajale pun minut. kontrakcije, krvavo sluzavi cep, naponi, sve po skolski i kako su u skolici govorili.

drugi poroadja: beba karlicno, kontrakcije "kao" pocele. odemo u porodiliste vise iz straha zbog te karlicne prezentacije. kontrakcije gotovo da su prestale, otvorena 2 prsta i to je sve. beba je bila visoko i tri puta obmotan pupcanik oko vrata i zato su kontrakcije bile cudne da tak kazem, potpuno nepravilne. vodenjak je pukao tako da sam osetila kao da je bukvalno mi neki balon pukao i istog momenta je pocela da curi voda. bila je cista, providna ali je toliko puno bilo i bukvalno je iscurela sva voda. na krevetu su me odneli u porodjajni blok jer je dr rekla bas to da se plasi da mi ne krene pupcanik na vaginu-mada ne bi ni mogao jer je bio zategnut oko bebinog vrata.. hitan cr i sve reseno najbolje moguce po bebu a i po mene.

Znam da neki lekari kod karlične prezentacije ploda odmah zakazuju cr da se ne bi rizikovali,ali eto tebi su verovatno kao drugorotki pokušali prirodno.Inače to sa pupčanikom i ispadanjem u vaginu je baš opasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Menije sa prvom bebom prošao trmin pa sam na nagovor mm otišla u 21h bez bolova bila sam otvorena 5c pa su mi dali drip i probili vodenjak rodila sam u 00:05min :rolleyes: .A sa drugom bebom sam rodila prije termina usla u 9 m kod kuće mi pukao vodenjak u 7 h ja se istuširala i jedva sam stigla u radzaonu trpila sam bolove i rodila u 8:30 h sve se dobro završilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram i ja da napisem moje iskustvo... netipicno i nisam tako ocekivala... termin mi je bio 28.maj, a ujutro u 5h 5.maja mi je pukao vodenjak, ja sva zbunjena i mokra sam pomislila da sam se prehladila i da se vise ne mogu kontrolisati, te fino ustanem i presvucem se i vratim u krevet, nakon 10 minuta ista stvar, ja ponovim postupak :) tek kad i treci put se ubrzo probudim mokra nazovem muza koji je radio da ga obradujem, uff.... on se pogubio, ma katastrofa samo kad se setim... nakon toga nazovem moju doktoricu koja me takodje obraduje sa vescu da je na godisnjem i da moram u bolnicu kod nekog drugog doktora... nisam zurila, polako sam spakovala torbu, pa se istusirala i malo prilegla i oko 8h smo krenuli u bolnicu, uopste nisam imala bolove i nisam bila otvorena samo mi je pukao vodenjak, tamo mi prikljucili neki antibiotik i ostavili mi na odelu gde zene cuvaju trudnocu da cekam... i tako ja cekam i posle podne oko 15h krenu kontrakcije, oko 18h su bile na svakih 5 min i tad me prebace u radjaonu, e to je haos kad ne mozes da hodas samo lezi i cekaj i umiri od muke :( u 20.15h vise nisam mogla da trpim i zvala sam sestru da dodje jer nesto izlazi iz mene :D odmah su mi noge zavezale otvorena 9 prsta i tiskaj... jao Boze jedva sam skontala da moram da sutim da bih cula babicu, inace sam jaukala kao da me kolju... i tako se ja porodim tek u 20.20h, sve dobro i normalno...

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da jos nisam naisla konkretno na ovu temu.Nas su u skolici ucili ako vodenjak pukne,za naduze sat vremena otici u bolnicu,a ako je vodenjak zelene boje otici odmah jer je verovatnoca da se beba "muci"velika...

Citam po internetu razna iskustva,ovde nisam naisla jos na ovu temu.

Moj je plan da u bolnicu ne idem dok mi bolovi ne budu na 5 min,a kazu da je velika razlika ako ti vodenjak pukne pre kontrakcija,ili ti pocnu kontrakcije pa ti onda pukne ili ga probuse u porodilistu.

Zanimaju me vasa iskustva i misljenja rolleyes.gif

Nas su u skolici ucili ovako: Prvo pogledas na sat i zapises tacno vreme, onda legnes i proveris kakva je plodova voda..Ako je bistra, lezis 20 min do pola sata i mirno i stalozeno se spakujes i krenes u porodiliste.

Ako je pak zelena, odlezis 5 min samo, pokusas da ne panicis i lepo odes u porodiliste i naglasis im da ti je pukao vodenjak i da je plodova voda zelena, da bi te odmah primili, a ne da te ostave da cekas..

I tamo te pitaju za vreme kad je pukao, pa zato to provobitno zapises

SLicno za oticanje plodove vode..samo ne bucne odjednom iz tebe kao da si prosuo casu vode, nego malo po malo curka, ali cesto, na 20-30 sekundi..

Isti postupak, legnes, proveris plodovu vodu i td..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad sam usla u 9 mesec ocekivala sam pocetak porodjaja sa kontrakcijam, nije mi ni palo na pamet da ce mi vodenjak puci. 8 dana pre termina, u 20h mi je pukao vodenjak, brzo sam se istusirala i krenula u porodiliste, bez bolova. Otvorena samo jedan prst. Ostanem u porodilistu da cekam jutro. 7h dolaze po mene i pravac porodjajna sala, samo tri prsta otvorena,a kontrakcije na 5 min. Ukljucili mi indukciju i tek tad krecu pravi bolovi...14.10h sam rodila prelepu malu devojcicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ustala sam ujutru i kad sam piskila osecala sam da curka jos nesto. Malo po malo je curkalo i stavila sam ulosku. Zbog bolova i zakazanog CR smo krenuli u porodiliste i cim sam izasla iz kola ispred bolnice jurnulo je sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni do sad nikad nije pukao vodenjak,oba puta su mi doktori u porodilistu busili vodenjak,ovog puta bih volela da mi sam pukne,valjda ce sad biti treca sreca :D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prvi put bilo samo curkanje u pitanju...prvo sam par puta menjala gace :angry: i onda mi je poznanica sa kojom sam se dopisivala u tim trenucima rekla da je to pocelo i da idem..... -_- i otisla sam,al ne bih da mi niko nije rekao :) sta cu kad nisam znala i nisam imala nikakve bolove..nista!

I onda kad sam otisla pita me doca od kad curi,ja reko od kad sam ustala(a tamo sam stigla u pola dva popodne) ..nije bio srecan :D al sta cu kad sam bila neupucena :)

Volela bih da mi sada pukne onako zaprave :lol: da se zna sta je sta :rolleyes:

I zanima me (izvinite ako pitam gluposti) ^_^

da li moze vodenjak da pukne dok spavam? :rolleyes:

mian voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki moze da puke :D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pukao u 3 i 15 popodne, cula sam i osetila neki kvrc i bilo je ocigledno da je to to, voda je tekla lagano par minuta. Dobro je da sam odmah krenula u bolnicu jer su mi na putu do bolnice krenule kontrakcije na 5 minuta. Noc pre pucanja vodenjaka sam osecala samo lagane bolove kao kad treba da dobijem. U bolnici sam bila oko 4, dr me je pregledao i poslao pravo u pretporodjajnu salu, nisu stiglni ni da me klistiraju. Porodila sam se u 17:30. Super sam prosla, iako pamtim bol kontrakcija jer su nekako bas naglo dosle, nisam znala sta me je snaslo. :P Inace sam bila punih 38 nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.