Moja beba jos uvek ne hoda

odgovora

Objavljeno

Nadam se da mi ovu temu necete zakljucati, :rolleyes: bas bi mi znacilo da procaskam malo sa vama. Moja smizla ima skoro 14 meseci i jos uvek ne hoda. Nije da se sekiram ili da je forsiram, znam da ce prohodati kada bude spremna, ali znacilo bi mi da mi neko da neki savet kako da je stimulisem, a bez da je stavljam u dubak. Ruke ne da, hoda sama iskljucivo uz namestaj, a kada sam probala par puta da joj dam ruke odmah vristi. Jedva cekam da dodje vreme da je vodim u park da se istrci po njemu, ali ona ne pokazuje nikakvu zelju da uopste sama hoda. Cak hoce i da samostalno stoji po pola minuta, ali to je sve. Najvise me nerviraju druge mame koje me smaraju po parkovima sa pricama tipa, jaaaao pa ona ima 14 meseci a ne hoda, eto moj mali/mala je prohodao vec sa 9 i slicno! Lako je reci nemoj da se obazires, jer to slusam vec mesecima i prosto me takva pitanja vec opterecuju... Nadam se da neko ima neki koristan savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam kako ti je , i ja cu ti reci da ih ne slusas, svaka beba je prica za sebe ... Moje sestre klinka se jako plasila da se pusti , isla je samo uz zid ili namestaj i sasvim slucajno jednom isla je uz zid i sagnula se da uzme loptu sa zemlje , jednom rukom je hvatala loptu a drugom se drzala za zid , posto je lopta bila velika nije mogla da je uhvati jednom rukicom i pustila se i obema uhvatila loptu i krenula ...kad je napravila par koraka shvatila je da hoda sama i pocela da place i sela ... posle smo je mi malo po male mamile raznoraznim loptama i opustila se i prohodala sama ... Danas je jako talentovana odbojkasica i velika nada sa samo 10 godina :) Ne brini samo , sve ce to doci kada treba ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se opterecujes :D moja mala se prvi put sama podigla sa 12 meseci (ono uz krevetac) sa 14 meseci je kao pocela da 'hoda' ja sam je drzala za obe ruke. Sa otprilike 16 meseci je pocela lepo da pravi korake ali sam je ja i dalje drzala i onda je iz dana u dan napredovala, tako da sa 17 meseci je pocela sama da hoda po kuci. sada ima 18 meseci napolju je samo po travi pustam da ide sama, ovako mi fino da raukicu i setamo. A kao sto rekoh po kuci pici sama ko blesava.

I mene su smarali po parkicu jao nehoda, jao neustaje sama, jao ne puzi itd itd... tako da znam kako ti je ;) Ali ja je zaista ali uopste nisam forsirala. Za mesec - dva tvoja smizla ima da pici po parkicu da neces moci da je stignes. Eto nadam se da sam ti bar malo pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da brineš, moja jetrva ima klinca koji je prohodao sa 18 meseci!!! Nije hteo da stane na noge i ništa mu ne fali!!!

Moj mali nosio Pavlika, rekli nam da će da prohoda kasnije u osnosu na drugu decu - 17 meseci a on prohodao sa 12 mec i 10 dana :lol:

Nema pravila... Relax

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divne ste devojke, hvala vam, bas ste me oraspolozile! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da mi ovu temu necete zakljucati, :rolleyes: bas bi mi znacilo da procaskam malo sa vama. Moja smizla ima skoro 14 meseci i jos uvek ne hoda. Nije da se sekiram ili da je forsiram, znam da ce prohodati kada bude spremna, ali znacilo bi mi da mi neko da neki savet kako da je stimulisem, a bez da je stavljam u dubak. Ruke ne da, hoda sama iskljucivo uz namestaj, a kada sam probala par puta da joj dam ruke odmah vristi. Jedva cekam da dodje vreme da je vodim u park da se istrci po njemu, ali ona ne pokazuje nikakvu zelju da uopste sama hoda. Cak hoce i da samostalno stoji po pola minuta, ali to je sve. Najvise me nerviraju druge mame koje me smaraju po parkovima sa pricama tipa, jaaaao pa ona ima 14 meseci a ne hoda, eto moj mali/mala je prohodao vec sa 9 i slicno! Lako je reci nemoj da se obazires, jer to slusam vec mesecima i prosto me takva pitanja vec opterecuju... Nadam se da neko ima neki koristan savet...

Moja devojcica ima 14 meseci i nedelju dana i eto juce je prohodala!I mene su nervirale te price,svi su mi isto govorili "pa zar jos nije prohodala,pa mora da je pala,pa sto nece da se pusti,ona je lenja....." i jos mnogo slicnih prica.Sve me je to mnogo nerviralo ali pokusavala sam da ih ne slusam i znala sam da ce jednog dana prohodati,makar i sa 18 meseci.Hodala je uz namestaj sama i htela je da joj neko da ruu i tako da seta.Pre 2 dana odjednom se pustila i krenula sama i to ne malo nego sad svuda ide sama i ne pada,kao da hoda vec mesecima!Definitivno ne treba forsirati dete,prohodace kad bude spremno i to ce se desiti u sekundi,kad se nakmanje budes nadala.Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica ima 14 meseci i nedelju dana i eto juce je prohodala!I mene su nervirale te price,svi su mi isto govorili "pa zar jos nije prohodala,pa mora da je pala,pa sto nece da se pusti,ona je lenja....." i jos mnogo slicnih prica.Sve me je to mnogo nerviralo ali pokusavala sam da ih ne slusam i znala sam da ce jednog dana prohodati,makar i sa 18 meseci.Hodala je uz namestaj sama i htela je da joj neko da ruu i tako da seta.Pre 2 dana odjednom se pustila i krenula sama i to ne malo nego sad svuda ide sama i ne pada,kao da hoda vec mesecima!Definitivno ne treba forsirati dete,prohodace kad bude spremno i to ce se desiti u sekundi,kad se nakmanje budes nadala.Pozz

Ma svako dete je individua za sebe.Secam se moj prvi sin je prohodao sa trinest punih,a jedan njegov vrsnjak sa deset i kad sam ih posle videla u parku kad je moj sin prohodao ,taj mali nista nije hodao bolje ni sigurnije od mog,iako je imao duzi staz hodanja .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da mi ovu temu necete zakljucati, :rolleyes: bas bi mi znacilo da procaskam malo sa vama. Moja smizla ima skoro 14 meseci i jos uvek ne hoda. Nije da se sekiram ili da je forsiram, znam da ce prohodati kada bude spremna, ali znacilo bi mi da mi neko da neki savet kako da je stimulisem, a bez da je stavljam u dubak. Ruke ne da, hoda sama iskljucivo uz namestaj, a kada sam probala par puta da joj dam ruke odmah vristi. Jedva cekam da dodje vreme da je vodim u park da se istrci po njemu, ali ona ne pokazuje nikakvu zelju da uopste sama hoda. Cak hoce i da samostalno stoji po pola minuta, ali to je sve. Najvise me nerviraju druge mame koje me smaraju po parkovima sa pricama tipa, jaaaao pa ona ima 14 meseci a ne hoda, eto moj mali/mala je prohodao vec sa 9 i slicno! Lako je reci nemoj da se obazires, jer to slusam vec mesecima i prosto me takva pitanja vec opterecuju... Nadam se da neko ima neki koristan savet...

Pravila nema, svako dete se individualno razvija. Nama je mali nosio Pavlika 21. nedelju - svi su nas osuli da će prohodati sa 16, 17 meseci ili kasnije. Neistina!

:)

Nama je dete prohodalo sa 12 meseci i 10 dana, a da ga pri tome nismo ništa terali. Puzao je ko metak! I samo je jedno veče ustao i krenuo... On čak nije ni ko većina dece išao držeći se az nešto. Ustajao je i sedao, puzao, i et - samo prohodao... Ne brini.

Već sam negde pisala da je dete moje jetrve - prohodalo sa 17 meseci - ništa mu nijefalilo jednostavno nije hteo da hoda i to je to... Nosali ga, nosali - dok njemu malom nije dosadilo... :lol:

mamicaaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi samo da se javimo da kazemo da je Sofija dala ruke i sada hoda uz moju pomoc! :rolleyes: Sada zaista seta kada idemo u setnju, sve vise i duze hoda po parku i uziva u tome. Mene malo boli kicma, ali uzivam i ja! :rolleyes: Hvala vam jos jednom na podrsci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek sad vidim ovu temu. Moj LUka je prohodao sa 14. meseci ali ja se nisam uopste brinula, posto je hodao uz namestaj i posto nam je dr rekla da je neka ganica za brigu 18 meseci.

A komentari drugih majki, me nikad nisu mnogo interesovali. Uvek vise slusam dr. Zato samo opusteno. AKo dete hoda uz namestaj, there is no problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi konacno da se javimo da kazemo da smo prohodali, evo sa punih 17 meseci. Pre par dana se pustila i pravi sama po 6 koracica. :rolleyes: Od kada hoda mnogo mi bolje spava nocu, budi se samo po tri puta! ;) Jos jednom hvala svima na podrsci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi konacno da se javimo da kazemo da smo prohodali, evo sa punih 17 meseci. Pre par dana se pustila i pravi sama po 6 koracica. :rolleyes: Od kada hoda mnogo mi bolje spava nocu, budi se samo po tri puta! ;) Jos jednom hvala svima na podrsci...

Čestitam!!! Sve to dođe pre ili kasnije. Dtet prohoda kad je spremno za tako nešto... Pisala sam moj slučaj ranije, pravila nema - dete se samo pusti i krene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi konacno da se javimo da kazemo da smo prohodali, evo sa punih 17 meseci. Pre par dana se pustila i pravi sama po 6 koracica. :rolleyes: Od kada hoda mnogo mi bolje spava nocu, budi se samo po tri puta! ;) Jos jednom hvala svima na podrsci...

Superiška! :rolleyes:

A sada ćeš nam se žaliti, kako ne možeš da je stigneš... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi konacno da se javimo da kazemo da smo prohodali, evo sa punih 17 meseci. Pre par dana se pustila i pravi sama po 6 koracica. :rolleyes: Od kada hoda mnogo mi bolje spava nocu, budi se samo po tri puta! ;) Jos jednom hvala svima na podrsci...

Cestitam! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobar dan svima,nadam se da ce moci neko da mi da neki savet.moja beba se pustila pre nekih mesec dana,hodala je malo cak i trcala i pala na travu istog dana. od tada ima veliku strah da se pusti,nikako nece i samo hoda uz ruku il za nesto da se drzi.cim oseti nesigurnost,odma se uhvati za nesto.sada ima 19 meseci i mnogo se plasim.dal ima neko slican problem?neznam vise sta da radim.... pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobar dan svima,nadam se da ce moci neko da mi da neki savet.moja beba se pustila pre nekih mesec dana,hodala je malo cak i trcala i pala na travu istog dana. od tada ima veliku strah da se pusti,nikako nece i samo hoda uz ruku il za nesto da se drzi.cim oseti nesigurnost,odma se uhvati za nesto.sada ima 19 meseci i mnogo se plasim.dal ima neko slican problem?neznam vise sta da radim.... pozdrav svima

Cula sam za dosta slucajeva kad beba padne posle prohodavanja da nece neko vreme da hoda , proci ce je ... ne treba da brines jer znas da nema nikakav drugi problem sem straha i nesigurnosti ... moj sincic je prohodao ali je dugo bio nesiguran i nije htelo da se pusti, ja ga nisam forsirala nego mu pruzala ruku kad god vidim da mu je potrebna moja pomoc ... on je moju ruku drzao totalno bez potrebe i bez oslanjanja na mene , samo se jednom sam pustio, sad nece da mi da ruku ni kad treba :D ... ne brini , proci ce je to ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobar dan svima,nadam se da ce moci neko da mi da neki savet.moja beba se pustila pre nekih mesec dana,hodala je malo cak i trcala i pala na travu istog dana. od tada ima veliku strah da se pusti,nikako nece i samo hoda uz ruku il za nesto da se drzi.cim oseti nesigurnost,odma se uhvati za nesto.sada ima 19 meseci i mnogo se plasim.dal ima neko slican problem?neznam vise sta da radim.... pozdrav svima

uplasila se i sad taj strah mora da pobedi. nikako na silu, cak se trudite da je uvek sigurna i polako ce da stekne opet poverenje kako u sebe tako i u vas. ako hoda uz ruku, namestaj znaci da nema nekih poteskoca samo da prevazidje taj strah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobar dan svima,nadam se da ce moci neko da mi da neki savet.moja beba se pustila pre nekih mesec dana,hodala je malo cak i trcala i pala na travu istog dana. od tada ima veliku strah da se pusti,nikako nece i samo hoda uz ruku il za nesto da se drzi.cim oseti nesigurnost,odma se uhvati za nesto.sada ima 19 meseci i mnogo se plasim.dal ima neko slican problem?neznam vise sta da radim.... pozdrav svima

Drzi je za ruku jos 15ak dana. Ako se ne pusti sama u medjuvremenu, uzmi jednu olovku ili stapic, da ona uhvati jedan kraj a ti drugi. Pokusaj da od toga napravis neku igru. Setajte tako i ti pusti olovku kada vidis da ne obraca paznju ili kada vidis da je sigurna pri hodu.

Nije to nista zabrinjavajuce. Gledaj na to kao kada deca uce da voze bicikl. Roditelji drze bicikl za sediste dok dete vozi, a onda u nekom momentu puste, a dete nastavi da vozi misleci da ga roditelj jos uvek drzi. Tu je ta prekretnica. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam puno na odgovorima,evo da vam javim.pre neki dan se pustila,sasvim slucajno.jos uvek samo blizu sedista jednog do drugog tako seta al mislim da je to veliki korak.oprezna je,nezeli da rizikuje nista.mozda i da pokusam to sa olovkom onako da se jos malo oslobodi. sad mi je mnogo lakse... pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, to je dokaz da bebci znaju kad sta treba da rade. Dobro je da je oprezna. Sada ce da pocne skola padanja i ustajanja. Veselo!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, to je dokaz da bebci znaju kad sta treba da rade. Dobro je da je oprezna. Sada ce da pocne skola padanja i ustajanja. Veselo!!! :)

hehehe tako je,mozda je i dobro sto je oprezna.prvi put nije tako bilo,odma je pocela da trci,a sada polako hoda i sigurno.sada joj necu dozvoliti da onako padne,da se nebih opet uplasila,pa opet ista prica:-(......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ona je potrcala jer joj je tako lakse bilo da savlada ravnotezu. :D Sad je sustina da je ucis kako da pada da ne bi imala frku. ;) Stavi je da kleci kad se igrate, pa je uhvati po miske i guraj je napred da ispruzi ruke i da bi vezbala da se docekuje na njih. klinci vole tu vezbu. Njima to bude zabavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.