Kakve igračke vaša deca vole?

odgovora

Objavljeno

Napište nam kakve sve igračke vaša deca vole, da li su to standardne igračke ili improvizovane igračke koje ste im vi napravili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja devojcica je oktobra napunila 2. godine ,

obozava da slaze kockice i lista knjigice

ponekad se zaigra sa lutkom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo gomilu igracak, slobodno mozemo da otvorimo radnju ali moja devojcica obozava da se igra sa: serpam, vaarjacam, poklopcima i sl. Retko kada pokazuje interesovanje za necim drugim. A da, voli da ''cita'' knjigice!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi isto imamo igračaka da obskrbimo jedan omanji vrtić.

Trenutno u poslednjih mesec dana je opčinjen brojevima. Naučio je da prepozna brojeve od 0 do 9, i sad mu se otvorio ceo novi svet. Sad su sve stvari sa brojevima interesantne. Čak je i Loto emisija koju pomno otprati i ponavlja brojeve.

Druga omiljena stvar mu je gitara. Ima dve, jednu plastičnu i jednu drvenu i u stanju je sat vremena da priča sa njima, i namešta ih, "svira" i sl.

Pre par meseci, kad je otprilike imao godinu i po, obožavao je sve igračke koje imaju rupe u različitim oblicima pa se unutra ubacuju ti oblici (krugovi, zvezdice, srca, trouglovi, kvadrati itd..).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi volimo da "citamo" novine, knjige....a kad vidimo obican papir pocnemo da ludujemoooo :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ambalažu !

Puna nam je kuća raznih kutija, kantica, poklopaca, flašica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi imamo gomilu igracaka, a najvise voli slikovnice i bebe, ponekad se i sa loptom zaigra :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas su neprevazidjene kocke sa slovima i brojevima u milion kombinacija. i naravno autici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj decak ima 19. mjeseci i najvise voli:

1. razne knjigice, pogotovo otkrivalice

2. sve vrste ambalaza i plasticnog posudja, varjace, kasike - tako kuva i hrani sve po kuci

3. kocke i razne varijante pino toys - drvene kockice sa raznim motivima i slagalice - obozava ih i puno rijeci je naucio upravo igrajuci se sa njima

4. zivotinjice

5. u poslednje vrijeme je opcinjem crtanjem, tako da su nam postali aktuelni flomasteri i magicne table...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo jos od 10. meseca (a sad smo skoro napunili dve godine) u fazonu coveculjaka....znaci mali gusari, disney likovi i kojekakve figurice koje se redovno ubaciju tj slazu po nekim kucicama ili redjaju...takodje zivotinje i mekvin autici....

a ovih dana nam je miki maus uzasno aktuelan, pa je bila vriska u radnji da se kupe i te figurice....

isto tako ima i maniju za vozovima narocito thomas, ali i autobusima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto moje dete voli gajbe... Pada u trans od odusevljenja kada vidi neku gajbu pa jos ako moze da sedne u nju... eto srece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja devojčica najviše voli da lista slikovnice... voli i da crta po magičnoj tabli... a u poslednje vreme se baš igra nekim šoljicama i tanjirićima, pije kafu i muti kao nešto i jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lopte,lopte,lopte!!!I baloni!!!Pa autice i bicikle svih vrsta,i za igru i za voznju.I plasticne flase,onu pisi-brisi tablu,kockice vec tu i tamo...Ostalo ga ne zanima. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LOOOOOPTE, imamo ih u razlim velicinama, raznim bojama, sarama... (a devojcica je, al je valjda uz brata navikla)

Voli slagalice, ima velikog bebu-cela, on joj je "sin" :rolleyes:, njega uspavljuje, hrani, presvlaci mu pelenu.

Ovih dana je u fazonu namirivanja: pokvasi salvetu i "cisti" frizider, sporet, masinu za sudove...blago majci..a kad bude mogla nece hteti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do skora je voleo knjige :P , sada, sa 10,5 meseci smo ludi za tockovima!!! Kamioncici, autici, biciklic, setalica (sluzi mu za guranje i "majstorije" sa tockicima), sve sto ima tockice nam je omiljeno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 2.5 god omiljeno:

- knjige, knjige i knjige

- puzzle

- drustvene igre

- sve sto je vezano za bebe- garderoba, kolica, sediste za kola, kolevka, stolica za hranjenje...

- sve sto je vezano za kuvanje- kuhinjica, povrce, voce, posudje, varjace...

- prodavnica sa kasom, pare, tezge, postansko sanduce...

- kostimi za maskiranje- posebno oni zenski: uspavana lepotica, pepeljuga itd...

- edukativne igracke za logiku i motoriku

- balance bike i wheely bug za vozikanje po kuci i napolju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Igracaka da se opskrbi jedna solidna radnja,ali... Retko kad je nesto bas zainteresuje od igracaka. Malo kocke i to samo kad ja sednem s njom da redjam,malo brm brm i to je to. Desi se da danima ne pridje korpi sa igrackama dok nedodje neko dete u goste i prevrne tu korpu onda kao i ona se nesto odusevljava. Trenutno ceo dan vuce za njom lonce i plasticnu kasikicu i kuva pa nas sve redom hrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do skora je voleo knjige :P , sada, sa 10,5 meseci smo ludi za tockovima!!! Kamioncici, autici, biciklic, setalica (sluzi mu za guranje i "majstorije" sa tockicima), sve sto ima tockice nam je omiljeno :rolleyes:

Ista prica, isti uzrast :rolleyes:

A do sad je voleo sve papire, novine, knjige...ali da ih lista i cepa pa trpa u usta ;) Njemu su zanimljiviji kljucevi, daljinski, mobilni nego igracke. Kupili smo mu kucu sveznalicu i pogledao ju je par puta. Voli razne kockice pa ih slaze i preslaze (pogotovo u prikolicu na biciklicu)...Nismo mu do sad kupovali mnogo igracaka jer smo znali da ce ga sve zanimati 5min...i eto bili smo u pravu...tek sad pocinje korpa sa igrackama da se puni... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

he he he kesa iz MAXIJA je najbolja igracka, samo da dobro suska.

igramo se i telefonima... gumene igrackice za grickanje, omiljene su pluton

Paja, konjce...

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isti slucaj i sa moje dede,od igracaka nema sta nemamo,stan nam je kao prodavnisa sa igrackama,a moje dete se igra sa serpe,lonci i poklopci....plasticne flace,kese,cinije.....redko kada pogleda neku igracku jedino motoric i auto da se malo provoza ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes::rolleyes:

Поред аутића, возиће и аутобуса ту су нам занимљиви шерпе, лонци и ејсцајг. А знамо да се отимамо са другим дечацима у парку око колица за лутке. Тако да сам ја Срђа набавила колица за лутке у којој вози моју лутку кад сам била мала. А за кухињу луди, тако да нам је то главна фора кад одемо код сестре ыане. Волимо и лопте. Али нам је омиљена маца коју је изабра кад је имао годину и 4 месеца и од тад је неиспушта. И цебенце које вуче са собом и без којег нема спавања: :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je u zadnje vreme zanimljivo da crtamo i bojimo, tj. švrljamo... problem je što najmanje pišemo na papiru, mnogo više po rukama, pantalonama, stolu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo mnogo mali da bi nam nesto od "komplikovanijih" igracaka bilo zanimljivo, za sad su aktuelne sve kesice, sto suskavije, pogotovu najlon sa paklice cigareta. Onda, sve sto je sareno, i zveckice, samo sto cim mu dam zvecku, odmah se spici u glavu, tako da moram da ga nadgledam dok je drzi. Inace, voli da posmatra automobile u pokretu, obozava kad prelazimo ulicu hahahahha... Bice Sumaher...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo mali, ali do sada pobedu u svetu igračaka nose knjižice koje šuškaju. Imamo dve (jednu sa životinjama i jednu sa voćem i povrćem), tako da nema problema kad je jedna na pranju. Takođe, oduševljenje izaziva i onaj cvet, čije se latice u raznim bojama vrte - osmišljen da radi na vetar, ali mm i ja besomučno okrećemo latice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poceo je da slaze kocke.

Voli muzicki sto i ona mala kolica sto se guraju a isto su muzicka,uglavnom sve sto svetli,ima muziku pa da mu je zanimljivo.

Napolju lopta i biciklic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.