Tablete za smirenje, antidepresivi itd

odgovora

Objavljeno

Jedno pitanje ....

Prije neki dan sam bila bas uzruajana i prvi put u zivotu sam kljuknula jedan bensedin i to od 3mg .... SLOMIO ME, nisam bila nizasta!

Da li pijete tablete za smirenje ... persene, bensedine i u kojim situacijama ... da li je neko pio antidepresive i sl tome ... sam na svoju ruku ili po savjetu ljekara

Meni je u prvoj trudnoci doktorica savjetovala da pijem bensedine, jer sam bila u fazi razvoda a ja je naravno nisam poslusala ... kaze bolje je i popiti tabletu nego nervirati se ... slazete li se sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pijem ali kada bude došlo vreme za to (kada budem istrošila živce) svakako da ću da pijem ili čak da potegnem za .... :lol: "Bolje da uzmeš jedan dim iz moje lule, počni da kuliraš" :lol:

Za sada uspešno prelazim te stresne situacije i mislim da je yoga ćudo za to.

Apsolutno nemam ništa protiv da se konzumiraju ali u kontrolisanim situacijama i količinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste ne mogu da zamislim da neko moze da se iznervira do te mere da popije lek za smirenje.

Mm je moj najveci besendin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je moj najveci besendin.

A moj moj najveći razlog za bensedin

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

popila sam jednom u zivotu persen ako se tako zove, kao nesto na biljnoj bazi, pred prvi ispit u zivotu jer sam mislila da cu svisnuti nacisto, e da su mi sad to najgore muke u zivotu :D mislim da me nije smirio dobila sam jos i proliv :D

nisam tip koji poseze za antidepresivima, ja to nekako izbacim placom dosta iz sebe, more suza prolijem budem bolje...ko zna jednog dana ko moja sveki iz torbice, malo, malo isfura i njoj sve do mora ravno, pa lupeta :D

ahahha tako cu i ja za nekih 30-ak godina :lol: ... laganini, opremu u torbicu i suuuuper :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje ....

Prije neki dan sam bila bas uzruajana i prvi put u zivotu sam kljuknula jedan bensedin i to od 3mg .... SLOMIO ME, nisam bila nizasta!

Da li pijete tablete za smirenje ... persene, bensedine i u kojim situacijama ... da li je neko pio antidepresive i sl tome ... sam na svoju ruku ili po savjetu ljekara

Meni je u prvoj trudnoci doktorica savjetovala da pijem bensedine, jer sam bila u fazi razvoda a ja je naravno nisam poslusala ... kaze bolje je i popiti tabletu nego nervirati se ... slazete li se sa ovim?

ne pijem..ali nemam nista protiv lekova za smirenje, jedino ne treba uzimati na svoju ruku jer ne deluje na sve isto i pre svega odredjena doza..puno njih koristi a malo se prica o tome.. i jeste da je bolje popiti nego nervirati se tj. trpeti bol, strah, nesanicu..jer to sto telo pretrpi u takvim trenucima je veci sok za citav organizam i moze ostaviti posledice nego sama tableta.. duza terapija antidepresivima zahteva dublja ispitivanja stanja u kom se osoba nalazi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam osoba koja lako poseže za tabletama bilo koje vrste, naročito ako ih nije lekar preporučio. Po preporuci lekara sam pre desetak godina vrlo kratko uzimala antidepresiv (mislim da se zove ksalol, mada nisam više sigurna). Za mene je to bio vrlo težak period, umro mi je ujak, ja sam bila tu i gledala kako umire osoba koja nikad nije imala nikakvih zdravstvenih problema, ali neću o tome. Da se vratim na temu - tablete ne rešavaju problem. Na kraju je bilo neophodno da se isplačem, razmislim o svemu, pričam o tome, pustim da prođe vreme. Možeš nakratko da otupiš, ignorišeš sve oko sebe i budeš bez ikakvih emocija, ali kad lek prestane da deluje, sve je isto. Jednostavno, čovek mora da nauči da se nosi sa iskušenjima i da pronađe pravi način na koji će se suočiti sa problemom i rešiti ga. Tableta ne rešava ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje ....

Prije neki dan sam bila bas uzruajana i prvi put u zivotu sam kljuknula jedan bensedin i to od 3mg .... SLOMIO ME, nisam bila nizasta!

Da li pijete tablete za smirenje ... persene, bensedine i u kojim situacijama ... da li je neko pio antidepresive i sl tome ... sam na svoju ruku ili po savjetu ljekara

Meni je u prvoj trudnoci doktorica savjetovala da pijem bensedine, jer sam bila u fazi razvoda a ja je naravno nisam poslusala ... kaze bolje je i popiti tabletu nego nervirati se ... slazete li se sa ovim?

u prvoj trudnoci nesto kratko sam pila ginipral i bensedin- najmanje mg. bila sam pod velikim stresom-priprema vencanja, pa sam malo krvarila i imala bolove. u toj situaciji se ne govori da se bensedin pije da bi se smirili zivci kao da ne budem uzrujana- ja to i nisam bila, vec da popuste i opuste se nervi i da ne dolazi do kontrakcija koje izazivaju krvarenje i bolove..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace, nikad nista ne pijem. jedino sto retko kad popijem je febricet ako me bas zaboli glava.

moja sestra ima jake glavobolje koje ne prestanu sta god da popije pa je jedno vreme pila kako kaze veselice opusti je zadrema i kad se probudi ne boli je ili bar mnogo manje..

prestala je, meni se to uopste nije svidjalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toliko imam otpor prema lekovima jedino za glavu sto moram...

Kada sam bila ono u bolnici poceli su da mi daju bromazepan svim pacijentima (stresno odeljenje,a i da se opustimo).Popila sam jednom i bila sam bljak,uopste me nije opustilo,naprotiv nekako sam se osecala drugacije i bolesnije.Nisam ga uzimala vise.

Kad mi je tesko placem,kad se nerviram prodje...Lekovi su opasna stvar,zacas se covek navuce..evo meni za glavobolju bol koji je nekad resavao analgin sada ne mogu ni 2 baralgetasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste ne mogu da zamislim da neko moze da se iznervira do te mere da popije lek za smirenje.

Mm je moj najveci besendin.

Blago tebi kad ne mozes to da zamislis.

Nisam pobornik lekova uopste, ali ima zasto oni postoje... Sad kad razmislim, da sam ih u nekim periodima uzimala, lakse bi mi bilo, dala bih sebi oduska i mirnije bih o svemu razmislila i resila problem, ali ipak nisam dosad ni za cim posegnula. U trudnoci mi je dr savetovao da pijem bensedin, posle serklaza, jer sam imala neke kontrakcijice, ali i tada sam ga izbegla jer su se same smirile. Naravno da je najbolje izbegavati otrove, samo nekad nas i sam nas um truje, pa ga treba obuzdati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da nema ništa loše popiti nešto za smirenje u kriznim situacijama...posebno na biljnoj bazi. Npr. mm, ima problema sa pritiskom, u stresnim situacijama jako brzo pređe dozvoljenu granicu...još uvijek ne pije tablete za tu vrstu poremećaja, ali popije nešto za smirenje...

U svakom slučaju sam ZA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja inace nikad u zivotu nisam pila tablete za smirenje jedino kad mi je majka umrl a morala sam al sam pila Persen na bazi bilja nisu toliko stetne kao Bensedin jednostavno postoje trenuci u zivotu kad ih moramo popiti ....

Slažem se...nikada ne znamo šta nas čeka... :( Da nije bilo antidepresiva ko zna šta bi bilo prije svega sa mojim roditeljima...a i kamo sreće da ih sada piju oni koji trebaju...bilo bi manje ovih tragedija koje se dešavaju...idem u OT...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se iznerviram, zapalim cigaru, ne pijem ništa... :D

Ja nikad ništa nisam popila od tih tableta, ja i glava kad me boli trpim ko mazga al neću ništa da popijem od lekova...

Moja dobra drugarica je tri godine bila na lekovima, to je strašno na šta je od njih ličila... Ja sam provodila puno vremena kod nje, i da vam kažem - jesu oni njoj pomogli, ali dok se i ona sama nije trgla, ništa od terapija.... Sad je srećno udata, ima jednu medenu devojčicu, ma ko da ništa nije bilo... :)

Sa druge strane ima ljudi koji moraju da piju bensedin u sklopu terapije, kao što su na primer srčani bolesnici. Oni ne piju da se ne nerviraju, već da im se opuste i "olabave" mišići kako bi im se olakšale tegobe...

Raznih slučajeva ima, a samim tim i razloga i protiv, a i za (jer se mora)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije isto Bensedin , Dijazepam i tablete na bazi bilja ....al ako bas moras bolje popiti ...

Kao i razni čajevi(kantarion) i kapi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije isto Bensedin , Dijazepam i tablete na bazi bilja ....al ako bas moras bolje popiti ...

Jes ti mene pomešala sa nekim, nečim :D? Ja ne napisah da je istooo... ;)

Ili je ovo tema samo o bensedinu? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA sam pila valerijana kapi na biljnoj bazi ali samo dok sam na poslu :D

U kancelariji je non stop bilo kao u minskom polju i jednostavno bez toga se nije moglo ... Imali smo papagaja zileta u kancelariji koji je toliko bio bucan da se od njega cesto nije moglo raditi pa je i on s vremena na vreme bio na valerijani :D

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se već priča o prirodnim lekovima, čula sam da je čaj od matičnjaka izuzetno dobar za umirenje. Ako neko odluči da isproba, može da nam javi da li deluje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se već priča o prirodnim lekovima, čula sam da je čaj od matičnjaka izuzetno dobar za umirenje. Ako neko odluči da isproba, može da nam javi da li deluje!

Ja ti mogu potvrditi kantarion...šolja prije spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, ja sam imala jednu jako tesku situaciju i krknula sam taj bensedin i nije mi prijao, bila sam kao da me je autobus pregazio, kao zombi, bez volje, bez emocija ... jedini cilj mi je bio docepati se kerveta. Nisam imala zdrav razum i sva čula su mi bila na minimumu....

Mislim da je OK popiti takvu tabletu samo u slučajevima kada stres "prodje" tj kada se takva situacija završi, da te kasnije umrtvi .... baš sam se grozno osjećala, bez obzira što je tu bio MM bila su i djeca a mene je kasnije uhvatila panika jer kada uzmeš tu tabletu ne možeš na pravi i adekvatan način da reaguješ npr da ti se djete udari ili moraš kod doktora da ih vodiš i slično.

Na svakoga različito djeluje, meni je bilo apsolutno svejedno za sve u tom momentu

Jednostavno refleksi su ti na minimumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu Nani, pa koliko je taj imao miligrama?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerovala ili ne bensedin od 3mg .....

Izgleda da ne podnosim nikakve tablete

Jedino kada imam migrenu pijem ipubrufen i to od 600 ali ne zato da me prestane boliti glava (jer ni to ne pomaze) nego automatski od njega zaspem i prespavam glavobolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada nisam pila antidepresive, niti nameravam na svoju ruku. Kada se iznerviram...udahnem vazduh, zatvorim se u sobu, ležim i žmurim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pila, ali nemam nista protiv, verovatno cu jednom poceti, mislim, kakva sam kad naidje PMS (sto starija sve gora) ko zna sta moje ceka kad budem u menopauzi. :)

Dok sam bila trudna imala sam visok pritisak pa mi je dr uz metildopu prepisao bensedin ali ga nisam pila, cinilo mi se da nema potrebe, ko zna sta bi bilo da sam pogresila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sad jos nisam dosla do toga da posegnem za tabletama, obicno zapalim cigaru i kuliram :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.