Hidronefroza

odgovora

Objavljeno

DRage moje,

Molim vas ako mi neko moze pomoci u mojim majcinskim mukama da mi kaze da li je iko od vas imao slucaj da mu je fetus imao hidronefrozu, tacnije uvecane pielone na oba bubrega.

Ja sam u 20 nedjelji trudnoce i ludim od brige sta da radim??!!

PLS help!!

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRage moje,

Molim vas ako mi neko moze pomoci u mojim majcinskim mukama da mi kaze da li je iko od vas imao slucaj da mu je fetus imao hidronefrozu, tacnije uvecane pielone na oba bubrega.

Ja sam u 20 nedjelji trudnoce i ludim od brige sta da radim??!!

PLS help!!

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hi

meni je u 26 nedelji konstatovano da je pielon jednog bubrega uvecan ali je dr koji me je i pregledao odmah rekao da moze biti fizioloski i da me pogleda za 4 nedelje ponovo. Posle 4 nedelje je uradjen pregled i sve je ok.Nemoj da ludis i nerviras se. Jako je bitno da ti kazu i kakva je besika i da li je adekvatna kolicina plodove vode jer ako je to ok onda ce i bubrezi biti ok

Glavu gore i misli pozitivno. I ja sam se srela sa ovom dijagnozom prvi put a treca mi je trudnoca.

Veliki pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hi

meni je u 26 nedelji konstatovano da je pielon jednog bubrega uvecan ali je dr koji me je i pregledao odmah rekao da moze biti fizioloski i da me pogleda za 4 nedelje ponovo. Posle 4 nedelje je uradjen pregled i sve je ok.Nemoj da ludis i nerviras se. Jako je bitno da ti kazu i kakva je besika i da li je adekvatna kolicina plodove vode jer ako je to ok onda ce i bubrezi biti ok

Glavu gore i misli pozitivno. I ja sam se srela sa ovom dijagnozom prvi put a treca mi je trudnoca.

Veliki pozz

Draga Big Mamice,

:) puno hvala za rijeci podrske :) iako su nam rekli da sami odlucimo sta cemo sa bebom i da jos uvijek mozemo napraviti prekid, mi se nismo odlucili za to :) !!! stomak raste, nadam se da moja bebaca piski i da ima dovoljno vodice .... pustit cu da vidim sta ce se desiti i molim Boga za najbolje....Tako mi je drago da je kod tebe sve ispalo na kraju dobro....zelim vam puno srece, a nama drzi fige !!

Hvala jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je hidronefroza isto sto i igronefrosi na grckom.pretpostavlja da da, ako je to zadrzavanje urina u bubrezima.

nama je to ustanovljeno na triple mada se ovde ne zove triple test ali ajde da ga tak nazovem. rekli su nam da to moze biti marker za daunov sindrom, iako je moj dr tvrdio da kod nas nije nista i da je to karakteristicno za decake, ali da bi se ja smirila bolje da uradimo amniocintezu i prekinemo moju paniku :)

uradili smo amnio, sve je ispalo ok...kasnije smo samo pratili bubrege i taj urin se vremenom izbacivao normalno...hvala Bogu, bubrezi su nam sad super.

Zato bez panike, buduce mame, narocito ako nosite decake, to zna da bude jako cesta pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je tokom čitave trudnoće na uz pregledima bilo sve ok pred porod me smjeste na patologiju jer nisam bila dovoljno otvorena a plodova voda je pošla oticat doktor je obavio uz i ustanovio da moj dječak ima obostranu hidronefrozu na desnoj strani 1 stepen a na lijevoj 3 stepen ja naravno kad se nisam srušila nisam znala ništa o tome porod prolazi dobro beba super 3650 dugačak 55 drugi dan urade mu uz bubrega i potvrde dijagnozu ali pored hidronefroze je i megaureter što je u većini usko povezano jer to je uzrok što moja beba ima hidronefrozu i pratili smo kod nefrologa nalazi urina i urino kulture super ali na statičkoj scintigrafiji se vidi usporena funkcija bubrega izraženija na lijevoju strani kjad smo radili intravenoznu tas se ustanovi da je kod ulaska u mjehur kanalić sužen i tu je problem sa 4 i po mjeseca idemo na operaciju gdje mu stavljaju stent (cjevčicu koju će vadit za dva tri mjeseca)na uz sad stanje dobro naručeni smo 10.2 na kontrolu tad će možda vadit stent sad mu je 6 mjeseci napredna i vesela beba operaciju je super podnio jer što su manji lakše je rekli su mi da je sreća što je otkrivano na vrijeme eto samo da ti kažem da je i to rješivo u većini slučajeva do poroda se povuče samo a ako ne nije ništa što se ne može riješit puno pozdrava i želim ti sve najbolje tebi i bebici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene bebe nemaju, ali ja imam hidronefrozu. Bubreg mi je vazda pun mokrace koja ne otice. Grrrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde neke kockice, nažalost, počinju da se slažu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde neke kockice, nažalost, počinju da se slažu. :(

Da, nažalost :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako niko od nas nije komentarisao njen post?! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako niko od nas nije komentarisao njen post?! :(

pa znali smo mi i sa drugih postova da joj se zadrzavao urin u bubrezima, ali njena dr nije pridavala znacaja.ocigledno. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam u 33 nedelji trudnoce i na konzilijumu na Institutu za majku i dete su konstatovali da beba ima na desnom bubregu multicisticni tumefakt velicine AP 66mm,L 70mm,T 40mm. Opisane ciste su razlicite velicine od 5mm do 33mm i medjusobno ne komuniciraju. I sada ne znaju koju dijagnozu da postave da li je multicisticna displazija ili uznapredovala hidronefroza. Zakazali su mi kontrolu za 4 nedelje.

Da li je neko od vas imao slicno iskustvo i sta se desava sa bebom? Rekli su mi da moram da se porodim u N. frontu i da se po rodjenju beba salje u Institut za majku i dete.

Pozdrav od zabrinute trudnice!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam u 33 nedelji trudnoce i na konzilijumu na Institutu za majku i dete su konstatovali da beba ima na desnom bubregu multicisticni tumefakt velicine AP 66mm,L 70mm,T 40mm. Opisane ciste su razlicite velicine od 5mm do 33mm i medjusobno ne komuniciraju. I sada ne znaju koju dijagnozu da postave da li je multicisticna displazija ili uznapredovala hidronefroza. Zakazali su mi kontrolu za 4 nedelje.

Da li je neko od vas imao slicno iskustvo i sta se desava sa bebom? Rekli su mi da moram da se porodim u N. frontu i da se po rodjenju beba salje u Institut za majku i dete.

Pozdrav od zabrinute trudnice!!!

Draga, ne znam nista o tvom problemu, ali mi je jedna stvar 'upala' u oci. Moras u Narodni Front? Od kad to samo iz N. fronta salju bebe po rodjenju u Institut za majku i dete?

Ja sam se porodila i Gradskoj bolnici na Zvezdari i bila svedok par bebica koje su poslate na Institut. Mislim da shodno potrebama sva beogradska porodilista salju bebe po rodjenju gde treba. Na kraju krajeva, iz Instituta mozes da dobijes potvrdu o dijagnozi i napomenu da bebu posalju kod njih po rodjenju.

Meni to malo vise smrducka!

Izvini sto ne mogu da ti pomognem, ali se nadam da ce ti se neko javiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ne znam nista o tvom problemu, ali mi je jedna stvar 'upala' u oci. Moras u Narodni Front? Od kad to samo iz N. fronta salju bebe po rodjenju u Institut za majku i dete?

Ja sam se porodila i Gradskoj bolnici na Zvezdari i bila svedok par bebica koje su poslate na Institut. Mislim da shodno potrebama sva beogradska porodilista salju bebe po rodjenju gde treba. Na kraju krajeva, iz Instituta mozes da dobijes potvrdu o dijagnozi i napomenu da bebu posalju kod njih po rodjenju.

Meni to malo vise smrducka!

Izvini sto ne mogu da ti pomognem, ali se nadam da ce ti se neko javiti.

Kada sam pitala gde da se porodim, doktor mi kaze u obzir dolazi samo Front. Da li je to sto je taj doktor ginekolog sto je bio na konzilijumu iz Fronta ili nesto drugo ne znam?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRaga ova tema postoji pod nazivom "Hidronefroza". Inace mom detetu su ustanovili hidronefrozu zbog koje smo morali na amniocintezu. Na kraju sve je bilo ok, hvala Bogu.Inace hidronefroza zna da bude karakteristicna kod muskih beba, i samo se prati do kraja trudnoce. Nama se do kraja trudnoce sve regulisalo, tako da nije bilo potrebe ni za kakvom intervencijom ili terapijom posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam u 33 nedelji trudnoce i na konzilijumu na Institutu za majku i dete su konstatovali da beba ima na desnom bubregu multicisticni tumefakt velicine AP 66mm,L 70mm,T 40mm. Opisane ciste su razlicite velicine od 5mm do 33mm i medjusobno ne komuniciraju. I sada ne znaju koju dijagnozu da postave da li je multicisticna displazija ili uznapredovala hidronefroza. Zakazali su mi kontrolu za 4 nedelje.

Da li je neko od vas imao slicno iskustvo i sta se desava sa bebom? Rekli su mi da moram da se porodim u N. frontu i da se po rodjenju beba salje u Institut za majku i dete.

Pozdrav od zabrinute trudnice!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ginga, reci mi molim te sta se desava  u tvojim slucaj, kako je tvoe bebe sad. I mi imamo istu diagnozu. Mnogo sam zabrinuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ginga, reci mi molim te sta se desava  u tvojim slucaj, kako je tvoe bebe sad. I mi imamo istu diagnozu. Mnogo sam zabrinuta.

cao! Isti slucaj... kako ja beba? Cekam i ja porodjaj... sta cevbiti .... od brige vise ... ne znam sta cu ni sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.