Čaj za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

PHOENIX...možda sam OT, ali imam pitanje za tebe, pominješ metalnu kašiku, pa me zanima(jer sam tako čula) da li možda mom Filipu može od hranjenja metalnom kašikom izaći osip oko usta, koji nas inače muči?

Pravo da ti kažem, zaista ne znam. Pitaću mm da li nešto zna.

Da li ste eliminisali alergijske reakcije na neku hranu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvijek nismo išli na alergološku obradu, ali ako se nastavi ići ćemo. Zanimljivo je što se to desilo unazad pet dana, ništa drugačije nije jeo, sve što mu inače dajem, tako da ne znam. Na netu sam našla da bi se moglo raditi o PERIORALNOM DERMATITISU, ali ne zna se uzrok :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je manjak gvožđa u pitanju, onda je najbolje da kupiš seme koprive i to mu daješ u kašicama, a ne da kuvaš.

Možeš mu kuvati i čaj od koprive, ali seme je mnogo bolje.

Kupuje se u prodavnicama zdrave hrane.

Ne kontaktiraš ga metalom.

Kada mu praviš bilo slanu ili slatku kašicu, npr. za doručak, stavi jednu ravnu kafenu kašičicu semena. Ali gledaj da ga zdrobiš pod prstima ili u drvenom avanu, jer u suprotnom će ga samo iskakiti.

Treba da jede i zeleno povrće.

A jel može to za večeru, jer Aki ide u vrtić :)

Jel se i sok od cvekle kupuje u zdravoj hrani ili ima i po drugim radnjama?

Mi smo već dva meseca na leku za gvožđe i sad me to već nervira ( al 3 put od rođenja...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

fructal-cvekla.jpg

Ovaj je jako dobar, mislim da bi ga trebala naću u supermarketima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel može to za večeru, jer Aki ide u vrtić :)

Jel se i sok od cvekle kupuje u zdravoj hrani ili ima i po drugim radnjama?

Mi smo već dva meseca na leku za gvožđe i sad me to već nervira ( al 3 put od rođenja...)

Može i za večeru, što da ne. Valjalo bi više puta dnevno, bar 2 puta npr.

Probaj malo prirodno. Nezgodno je što ne možeš da utičeš na doručak i pretpostavljam ručak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda ujutro čaj od koprive, u vrtiću šta jede... a za večeru da mu dajem seme.... :)

pa da probamo tako...

Hvala ti puno!!! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda ujutro čaj od koprive, u vrtiću šta jede... a za večeru da mu dajem seme.... :)

pa da probamo tako...

Hvala ti puno!!! :wub: :wub: :wub:

I uvedi mu možda sok od cvekle. Povećaj blitvu, spanać, integralne žitarice, crveno meso, džigericu, suve šljive.

Kao što već napisah - bitan je i unos c vitamina (pomaže pri vezivanju gvožđa) , najbolje kroz voće i svežu salatu uz obrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix ti si ziva enciklopedija zdravog zivota.Probacu i ja seme koprive prvenstveno za sebe a za nju preventivno(ks joj je uvek bila odlicna)

A za gvozdje je jos dobro da se saka brusnice potopi u 100ml vode,prenoci i ujutru se ta tecnost popije a brusnica pojede :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix ti si ziva enciklopedija zdravog zivota.Probacu i ja seme koprive prvenstveno za sebe a za nju preventivno(ks joj je uvek bila odlicna)

A za gvozdje je jos dobro da se saka brusnice potopi u 100ml vode,prenoci i ujutru se ta tecnost popije a brusnica pojede :)

37ed281bcfd4ab3559ec39eb79b3f2ac.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste vi srecne zene sto vasa deca hoce da piju te cajeve....Moj Luka ne bi okusio topao caj da je ne znam ni ja sta..Osim kad je bio beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I uvedi mu možda sok od cvekle. Povećaj blitvu, spanać, integralne žitarice, crveno meso, džigericu, suve šljive.

Kao što već napisah - bitan je i unos c vitamina (pomaže pri vezivanju gvožđa) , najbolje kroz voće i svežu salatu uz obrok.

hvala na brzim odgovorima :D

E sad još jedno pitanje :lol:

kako da ga ubedim da proba spanać, blitvu i meso...????

Ovaj moj živi na vodi, vazduhu i voću i ponekad nekom povrću.... :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, neke vase postove sam kopirala i u temu Anemija i ishrana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na brzim odgovorima :D

E sad još jedno pitanje :lol:

kako da ga ubedim da proba spanać, blitvu i meso...????

Ovaj moj živi na vodi, vazduhu i voću i ponekad nekom povrću.... :blink: :blink: :blink:

Nemam baš iskustva kada dete neće da jede nešto, ali ovako nekako bih ja: namirnicu koju neće da jede bih mu dodala u vrlo maloj količini uz ono što voli, a onda postepeno povećavala količinu. Moraš nekako i da se uživiš u to da on to jede. Jedi ti, proizvodi zvuke kako obožavaš baš to, pričaj kako to jede Pepa prase ili već neko koga jako voli. Stvarno ne znam. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me kako bih mogla bebu da nateram da pije caj od koprive,jer svi znamo kakav bzv ukus ima.

Ipak je jos rano da joj ubacim med u caj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me kako bih mogla bebu da nateram da pije caj od koprive,jer svi znamo kakav bzv ukus ima.

Ipak je jos rano da joj ubacim med u caj...

Ne znam, da li uopšte možeš na nešto da ih nateraš. Moja devojčica je u tom uzrastu pila čaj od koprive bez problema, ali sam dodavala vrlo malo šećera. A jedna prijateljica je svojoj devojčici kuvala čorbu od koprive, to je htela da jede, iako čaj nije htela ni da okusi. Pa možda da probaš i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo F i ja popili čaj od hajdučke trave...i on je jutros dobio osip po licu...

Sada čitam a stvrano može izazvati alergijsku reakciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi pomoc...naime...moja bebica koja ima 3 nedelje hrani se hapom...tacnije hipp organic...

Moje pitanje je da li mu trebam davati npr. kamilicu izmedju obroka jer su mi neki ljudi napunili glavu pricom: "Moras davati bebi kamilicu bar,jer ozedni od hape!"

Da li beba moze stvarno da ozedni od hape?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi pomoc...naime...moja bebica koja ima 3 nedelje hrani se hapom...tacnije hipp organic...

Moje pitanje je da li mu trebam davati npr. kamilicu izmedju obroka jer su mi neki ljudi napunili glavu pricom: "Moras davati bebi kamilicu bar,jer ozedni od hape!"

Da li beba moze stvarno da ozedni od hape?

A zašto ne obična voda? npr jedna kašičica dnevno?! Trebalo bi izbegavati zamene za vodu tipa čaj ili još gore voda sa šećerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi pomoc...naime...moja bebica koja ima 3 nedelje hrani se hapom...tacnije hipp organic...

Moje pitanje je da li mu trebam davati npr. kamilicu izmedju obroka jer su mi neki ljudi napunili glavu pricom: "Moras davati bebi kamilicu bar,jer ozedni od hape!"

Da li beba moze stvarno da ozedni od hape?

A jel daješ bebi prokuvanu vodu?

Vodu sam malom davala od kako smo izašli iz porodilišta, a kamilicu kad su krenuli grčevi....

Mislim da pre treba vodu da ponudiš, nego čaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zašto ne obična voda? npr jedna kašičica dnevno?! Trebalo bi izbegavati zamene za vodu tipa čaj ili još gore voda sa šećerom.

Da,i ja isto tako mislim da je bolje davati bebici malo prokuhale vode nego svakakve cajeve jer nikada ne znas kako ce reagovati na njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,i ja isto tako mislim da je bolje davati bebici malo prokuhale vode nego svakakve cajeve jer nikada ne znas kako ce reagovati na njih

Na čaj od kamilice nema nikakve reakcije...možda u rijetkim slučajevima...u svakom slučaju voda, ali malo i čaja nije na odmet, da se malo stomačić smiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel daješ bebi prokuvanu vodu?

Vodu sam malom davala od kako smo izašli iz porodilišta, a kamilicu kad su krenuli grčevi....

Mislim da pre treba vodu da ponudiš, nego čaj.

Dajem prokuhalu vodu,naravno...Znas ljude,svako ima neki svoj savjet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mareno, samo ti slušaj sebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,mlada sam mama pa ne znam...Slusam ostale mame,ali one su dojile svoju djecu pa samo nagadjaju i experimentisu na mojoj bebici...

Imam isto jos jedan problem...moja beba od 3 nedelju jede kao beba od 1 nedelju (prema onim mjerama za doziranje na pozadini hipp organic-a)

Trebala bi da jede 120 ml vode u koju idu 4 kasicice hapice a ustvari jede 60 ml u koju idu 2 kasicice hape

Morala sam se nekome pozaliti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mareno...tu smo, slobodno pitaj...

Koliko često jede 60ml/na koliko sati daješ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.