Roditeljski dodatak

odgovora

Objavljeno

Kako nema roditeljskog dodatka vise? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nema roditeljskog dodatka vise? :blink:

Ima republičkog, ali nema više pokrajinskog za prvo dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to samo za Vojvodinu?

Pa da, pre je bilo da oni koji žive na teritoriji Vojvodine dobiju roditeljski dodatak i od pokrajine uz onaj od republike, pa je to proglašeno neustavnim, jer su po stavu Ustavnog suda građani koji žive u Vojvodini stavljeni time u bolji položaj od ostalih, tako da sad svi primaju samo roditeljski dodatak od republike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasli su sta da ukinu, od dece... <_<

Ja se nadam da kod nas istocno jos uvek daju te pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra roditeljski!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad je roditeljski opet? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Resenje o odobrenom roditeljskom dodatku izdato 7. maja 2013. godine i stiglo mi je u sanduce na kucnu adresu. Kaze da ce iznos biti isplacen na stednu knjizicu Postanske stedionice broj 0 (? valjda su tek trebali da mi otvore racun po sluzbenoj duznosti). Od tada nisam dobila nikakvu postu od njih, nikakvo obavestenje. Koja je procedura, jel oni meni nekad nesto jave, ili ih ja zovem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Resenje o odobrenom roditeljskom dodatku izdato 7. maja 2013. godine i stiglo mi je u sanduce na kucnu adresu. Kaze da ce iznos biti isplacen na stednu knjizicu Postanske stedionice broj 0 (? valjda su tek trebali da mi otvore racun po sluzbenoj duznosti). Od tada nisam dobila nikakvu postu od njih, nikakvo obavestenje. Koja je procedura, jel oni meni nekad nesto jave, ili ih ja zovem?

Smey, rod.dodatak podizes sa lk u bilo kojoj posti. Isplata je oko 20tog u mesecu. Ako si nekad imala otvoren racun ili knjizicu u PS pare ce leci na taj racun bez obzira sto ga nisi predala prilikom predavanju dokumentacije za rod.dodatak. Oni nadju na osnovu JMBG-a da li si bila nekad njihov korisnik ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi da ti stigne obavestenje, ali ne cekaj ga, tebi je novac uplacen verovatno krajem juna ili mozda vec u maju ako je resenje radjeno pre 5.maja. Idi u postu i podigni parice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala!

Znaci odem s lk i oni nadju na koji mi je racun uplaceno? Nisam nikada tamo imala racun, niti mi je javljeno da mi je neki racun otvoren. Na resenju pise racun br 0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ponesi lk, treba im tvoj JMBG.

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je bila isplata u julu roditeljskog dodatka od vojvodine za trece dete??. imala sam uplatu u junu a u julu jos nista. Uplacena mi samo jedna rata odn nisam dobila retroaktivno za unazad mesece od rodjenja deteta :(

Biserkasm voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo dobili resenje za trece dete,rodjeno je 15.06.2013 i ocekujemo isplatu pokrajinskog dodatka,ali niko ne zna da nam kaze kad je isplata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekoliko pitanja za Novi Sad:

- gde se uopšte predaje zahtev za roditeljski dodatak? :lol: i da li moram lično da odem?

- da li moram lično da idem u centar za socijalni rad po potvrdu da neposredno brinem o detetu?

- da li izvod i državljanstvo moraju biti originali, ili mogu (overene) fotokopije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bio je roditeljski za trece vojvodina 30

jula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kako se dobija ovo : 

" uverenje Centra za socijalni rad nadležnog prema mestu prebivališta majke da ona: neposredno brine o detetu"   ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odes u centar za soc rad i kazes da ti treba to uverenje. Mislim da se ceka 2-3 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro to,ali kakva je procedura,na osnovu cega mi daju uverenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek, ja sam u sudu vadila uverenje da nisam lisavana roditeljskog prava,jel to to? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to je to i sa tim ides u socijalno. Ne bi bilo lose da ih pozoves telefonom i pitas da li jos nesto treba od papira. Ne secam se tacno sta sam nosila, bilo je to pre 2 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne secam se tacno sta sam nosila, bilo je to pre 2 godine.

možda je pravo vreme da obnoviš gradivo :angel:

Sanja 79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oke,'fala  :) 

Zvala danas nisam nikog dobila,zvacu opet svakako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

možda je pravo vreme da obnoviš gradivo :angel:

Jos malo ^_^

Sanja 79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.