Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

To je karpalni tunel. Meni su u prosloj trudnoci i dojenju na desktopu stajale slike vezbi kako se ukloni bol. Dacu link cim sednem veceras za komp. Meni su vezbe pomogle. Postoji i operacija, ali kod patoloskih slucajeva, hronicnih, ovo u trudnoci i dojenju je ok. Plakala sam od bolova. Jesti manje soli. Boli i trne najvise palac, kaziprst i srednjak, plus uzduzna polovina domalog. Jel?

malena jaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@malena jaaa, nek je sa srecom ulazak u devetiii :)

Mi smo bili kod babice na pregled...Nista posebno se ne desava..Ona ocekuje u narednih 2-3 dana porodjaj, kaze bebica je skroz nisko. Ma to vidim i ja, od grudi do pocetka stomaka sad ima praznina, a ranije je odmah bilo brdo - hopla sa grudi na stomak.

Bebi je bas aktivna, samo udara :)

Inace bolovi u ledjima su prestali...nekih jakih kontrakcija jos nemaaa...

Mene daanaas probada nesto kod levog ramena, mozda me promaja negde pogodilaaa...garant otvoreni prozor u autu :(

malena jaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mika86 hvala :)

Miljuska bas to! Simptomi su ti, citala ja po netu pa videh da su karpalni kanali, al` nisam nigde videla te vezbice, tako da kad stignes - spasavaj :blink:

Znaci to moze da se nastavi i posle porodaja? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice pozdrav i od mene..

Cestitam svim mamicama i saljem osmehe bebicama..

loptice jel setate? vezbate? pijete li dosta vode?

Mi sledece nedelje ulazimo u 9i.

U najlepse doba godine stizu nam nasi andjeli kad sve buja i raste!

srecno svima, budite nasmejane,radosne i ponosne na sebe i svoje bebe.

Poljubac!

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malena, meni se tek naziralo u trudnoci, a kad je pocelo dojenje, sate sam provodila placuci u wc-u nocu, i to glasno, jer su bolovi bili gori od porodjajnih. Uzasan osecaj.

Jedna vezba je da savijes rucni zglob na unutra i ispravis prste kao kad pravis senku patke na zidu, i tako radis sa palcem jedan po jedan prst i imitiras pincetu.

Druga vezba i link stize kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je karpalni tunel. Meni su u prosloj trudnoci i dojenju na desktopu stajale slike vezbi kako se ukloni bol. Dacu link cim sednem veceras za komp. Meni su vezbe pomogle. Postoji i operacija, ali kod patoloskih slucajeva, hronicnih, ovo u trudnoci i dojenju je ok. Plakala sam od bolova. Jesti manje soli. Boli i trne najvise palac, kaziprst i srednjak, plus uzduzna polovina domalog. Jel?

Да.

Ма ја ћу скроз да се преоријентишем на слатко, каква со, какви бакрачи ;)

Шалим се, ја заиста не пресољавам, а не једем ни грицкалице, будем ли смањила со то значи да је тотално избацим, до те мере је дошло...

Тастатура ми полудела, не даје ми скрпска латинична слова, само ћирилицу....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pijte vise vode..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao koliko lepih vesti :wub: . Mame cestitam vam na vasim bebicama!!! :wub:

Mi napokon stigli kuci posle turneje po gostima :D vala lepo smo se nasetali a nekako nam je najlepsa relacija za setnju bila od fotelje do stola :D sve u svemu ja sam ovih dana ruckala kao mecava :D. Saljemo vam velike poljupce , zelimo vam srecan Vaskrs , Hristos Vaskrese

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Helou! Stanje redovno, ubi me gorušica! Ljubim vas :)

Miljuška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Miljuska, odoh da vezbam. ;)

Ljubac za ostale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

miljuska kad krece mleko posle drugog porodjaja

i jel manje bolno,mene je cini mi se vise bolelo dok je krenulo

mleko nego porodjaj,zvezde sam brojala...

Miljuška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske, evo i mi da se prijavimo...sinoc smo kasno dosli od mojih pa nisam kuckala odmah sam se bacila na spavanje i bas lepo odspavala do sad...kod mene nista novo,mikakvih promena niti bolova.Malo oticanje stopala,pogotovo oko zglobova i malo prsti na rukama pa bolucka kad ustanem ujutru ali brzo ih razmrdam pa prodje. Danas opet na slavu kod kumova :) i tako. Saljem vam poljupce svima :wub: :wub: :wub:

Miljuška i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ubilo dok nije krenulo posle treceg... Dve noci u porodilistu brojala sam zvezde a drugu noc su mi cak maznuli bebu dok sam spavala pored nje a ona me zvakala i zvakala. Videla sestra da mi malo ide krv pa uzela bebu i dala 10 ml bebelac hrane, beba zaspala konacno i spavala 3 sata.

Meni je svaki put tako, dva tri dana i noci sise u prvom planu: pustim da grize,, razvlaci, sta god hoce, non stop guram i bitna je vruca supa. Kontam, da je nisam ja rodila, krenulo bi mleko na toliko cimanje. Sad imam za dve bebe. A ona izmuzanja samo ako mi je bas kamen kameni onda malo izvucem ako mi se hoce, ali nikad skroz, ma ni pola, samo da ublazim bol. Dalje sve ide samo. Pivo malo pomaze, ali ne pije mi se vise.

Juce mi patronazna otkrila toplu vodu, kaze bolje spava beba ako isisa do kraja jednu, a ne da menjas jednu pa drugu. Kaze najmasnije mleko sto daje sitost nalazi se na kraju kad je skoro sve ispraznjeno. Ja tako uradila i spavali smo celu noc.

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pozdravim sve lepe trudnice i mame,i da uzivaju u danasnjem danu uprkos ovim oblacima jer sunce su bebe. Ja ne uspevam nikako da sedim duze od 10 min,odmah pocne da me boli,valjda je beba nisko,uostalom,saznacu sutra kad imam zakazan ultrazvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice! Kako ste? Hoce li neka bebica skoro da nas obraduje? Mi smo bili na kontroli danas i grlic je razmeksan, sta god to znacilo... Radili smo i ctg i od sad pa nadalje 2x nedeljno idemo na ctg. U petak ponovo... Mozda se ovaj mali sprema da izadje. :-) Krvna slika je ok sem fibrinogena koji je povisen a to mi se ne svidja jer ako nije kako treba nista od epidurala. Pa moram da ponovim rezultate. U svakom slucaju, bice kako biti mora. :-)

Poljubac stomacicima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se prijavim...Citam vas, kod mene stanje ne promenjeno.

Brunda i BEBERON volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ok, bila sam malo neraspoložena jutros posle onog noćašnjeg mučenja sa desnom rukom, jer se nisam baš mirno naspavala. Sad sam već došla sebi. Al' bih volela da to rešim, u svemu ostalom mi je trudnoća prava školska, ne bi bilo lepo da me ovo sad za'ebava do kraja. <_< Eto, malko i da se iskukam :)

Mi danas idemo kod dr, na redovni pregled, malo mi frka od vage posle ovog trospratnog sendviča: 1. maj, Uskrs, Đurđevdan. Nisam se prežderavala, ali ipak bilo je tu hrane raznih vrsta, i koliko god sam se malo trudila da jedem- imam utisak da je ipak bilo više nego redovnim danima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma hajdeee Voljena Zeno, trudnicama se odobrava koje kilo viskaa :D

Mene izdaje strpljenjeeeeeee :angry:

Upravo sam cula da mi se drugarica porodila u 37 sedmici...a ova moja lenjivicaaaaaa nista! Danas imam generalku po kuci, veceras setnja, cupkanje na lopti, urme i ananas i KEKS! E isteracuuu jeeee ja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zene cula sam da stomak treba da se spusti za 1dlan od grudi ako se priblizava porodjaj??? ako neko zna nesto o tome neka javi,dal je to obavezno i da li se desava svakoj trudnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan :)

Evo i nas na prozivci,pocinje da me hvata frka :wacko:

Juce sam imala 5,6 kontrakcija (onih pripremnih,bezbolnih),a danas mi bila patronaznai kaze hoce da krenu cesce od miksera,depilatora i sl....strasno a ja bas pravila tortu.

Noge i dalje kao krofice,sutra idem na ctg pa javljam sta se zbiva.

Lala blizi se ;)

ljubac trudnice :wub:

BEBERON i Djudja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš vam se približilo, i Beberonki i Zoks :)

Mika86, nema više izgovora tvoja malena, sad je već stvarno red da se porodiš :P

Miljuška, VelNes i BEBERON volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trudnice i porodilje,

hvala vam na divnim cestitkama. :wub:

Mi smo stigle kuci, mleka ima koliko hoces, beba vec uveliko sisa iako je u bolnici na podojima spavala pa sam morala da je budim (kod nas nema bejbi frendli).

Ja sam mislila da se i Mika vec porodila?! Verovatno se to kod tebe polako priprema, pa ce isto brzo da izleti.

Beberon, meni je stomak bio visok i kad sam krenula u porodliste, nista se nije spustio, tek na porodjajnom stolu.

Sto se tice samog porodjaja, to jutro smo bili na CTG-u, beba bila aktivna, nije bilo ni jedne jedine kontrakcije. U toku dana pocelo malo da me zateze, pa se razmak izmedju tih kao menstrualnih bolova skracivao kako je dan odmicao (na sat vremena, 45 min, 20 minuta..) Oko 21h kad smo krenuli u porodiliste kontrakcije su mi bile vec na 5 minuta. Dosla tamo 4 prsta otvorena. Bolovi su bili podnosljivi, sa lepim pauzama, poslednjih par kontrakcija je bas bilo neprijatno zbog spustanja bebe (ono kad udara u guzu, ko je isao na vezbice - faza mesanja). Na 8 prstiju pita mene dr, a kad je pukao vodenjak? I tada skontam da je pukao je dok sam bila na WC solji posle klistiranja :ph34r: a nisam ni znala, ja sam mislila da sam se upiskila, curi na sve strane, sta ja znam sta je..Ukupno 2 sata sam bila na porodjajnom stolu. Porodile su me 2 babice za cas,nisu ni krenuli naponi, one kao ajde malo da spustis bebu, napni se, sad malo disi, napni se, disi i ooooppp, eto Tijane. Nisu me sekle, dr je samo prisao da vidi da li je cela posteljica.

Sve u svemu svima zelim ovako brz i lak porodjaj i zdrave bebice!

Poljubac za sve! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beberon ja sam isto cula za to da dlan stane ispod grudi, ali isto sto Brunda kaze, sve je teze sjediti, i trci se u wc svake tri minute... bar sam tako informisana :unsure:

Meni dr rece da je beba nisko i glavom pritisce grlic (1.5cm dug, otvara se s vanjske strane) ali meni ne smeta da sjedim, cak prekrstenih nogu, ali da izvinete, upisa se ziva, stalno trckaram u wc, po noci po 6-7 putase budim, ustajem :angry:

Brunda obavezno sutra pisi sta su ti rekli na kontroli!

Voljena mene desna saka zna da koci i trne ali ne drzi dugo, uglavnom u toku noci i ujutro. Valjda ce vjezbice pomoci. Javi sta kaze doco!

Nasha svaka cast, drago mi je da te nisu sjeckali... :) uzivajte sad!

MimaS ima li promjena? :huh:

Kod mene sve standardno, malo se vise jelo ovih dana, raspolozenje promjenljivo, mirovanje- ni'dje veze, stalno sam negdje, juce sjedila na slavi 4 sata itd. kad sve saberem, osim noci, lezim sat-dva dnevno :ph34r: I da znojim se k'o budala, potoci liju sa mene :blink:

Brunda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.