Doktori koji su vam vodili trudnoću

odgovora

Objavljeno

hvala mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drugari.

molim za iskustva onih koji su u dz Vracar kod dr.Tesic. Ubija me!

Ne zalim se, samo bih zeljela da znam da nisam sama.

Naime, udala se i vratila iz Canada-e. Cekajucci moja us..na prava na `zivot` (dokumenta, osiguranje...) morala sam priivatno da odlazim lekaru. Sada doktorki nije jasno zasto i dalje idem privatno kod mog ginekologa, a gde god da sam pokucala kada mi je trebala podrska kroz 2 godine borbe da dobijemo dete - nikoga nije bilo briga. Ok...Birokratija ili kako god ovde se zove. svakom njegova briga najveca.

DANAS Hvala Bogu TRUDNAAAA SAAAAM!!!! 4 mesec. more problema je prisutno. lezim. sve me zivo boli (a i oni delovi koji su mi otisli od lezanja i oni me bole). ja sam srecna zena!

Molim da mi neko objasni zasto kada doktorki donesem nalaz od privatnog lekara me gleda kao najvecedg neprijatelja? zasto mi ne daje lekove na recept iako su na sajtu rzzo na pozitivnoj listi? zasto se tako ponasa? koja doktorka je u dz Vracar na ginekologiji normalna?

dajte mi neki hint, pls.

Draga i ja vodim trudnocu u DZ Vracar ali kod doktorke Odanovic, ona je moja preporuka jer je zena extra. E sad, sto se tice dr. Tesic verovatno nisi radila analize u dialabu gde svi oni saradjuju, recepte ni ja ne dobijam nego mi kaze uzmi mamavit, prenatal ili sta vec od vitamina i ja uzmem sta meni odgovara, dobijem upute gde sta trebam da odradim, zena je fenomenalna. Ako mi nesto nije jasno pitam je i dobijem odlican odgovor, na UZ je detaljna, nije stegnuta, zna da se nasali. E sad, rekoh da svi oni saradjuju sa dialabom, meni je doktorka rekla da kod njih zakazem za briseve i da ce ona doci da odradi ali mi je rekla ako negde ima povoljnije da mogu i u drugoj privatnoj ustanovi da odradim. Tako da, toplo ti preporucujem doktorku Odanovic! Ljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zivim na Vracaru pa sam mislila da to ide po mestu prebivalista.

koliko je potrebno da prodje vremena da menjam lekara? ima li neko ogranicenje?

boze sacuvaj kakav smo mi svet. moja mama je lekar. NIKADA se nije ponasala prema pacijentima tako kao da je nije briga. pfffff...dale ste mi barem nadu da mogu da menjam doktorku. hvala mnogo.

Preporučujem ti dr Milenković, sjajna je. Vodila sam trudnoću i privatno, uvek je uzimala sve te rezultate i upisivala u karton. Davala mi je upute za sve što mi treba. Stvarno je divna! Kod nje je gužva, ali sad se zakazuje, pa ni to nije problem. Ja sam dugo na Vračaru, prvim ginekologom uopšte nisam bila zadovoljna, pa sam u drugoj trudnoći promenila i izabrala nju.

I sve najbolje u trudnoći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes li mi molim te reci kako da dodjem do dr. Jurisica? Ako mozes ostavi mi neki kontakt?

Vanja82 nadam se da nisam previse zakasnila sa inf.vezanim za dr Jurisica tek danas sam slucajno procitala tvoj post.

Adresa je Beograd, Dimitrija Tucovica 18, tel. 00381113088642.

Znam kako je kad ne znas kome je najbolje obratiti se pogotovo kad je u pitanju nesto tako vazno, ja sam kod njega radila amniocentezu i hvala Bogu sve se dobro zavrsilo, jedino me kod njega nerviralo sto bukvalno moras sam da ga zapitkujes sve umjesto da sam kaze ovo treba ovako ovo ne treba itd.

Eto nadam se da ce ti biti od koristi ove inf. Pozdrav1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima :)

Ja sam u 12-oj nedelji trudnoce i ovde sam prvi put :) Imam nedoumicu da li treba da nastavim da vodim trudnocu kod dr koja je ovde pohvaljena na nekoliko mesta (necu za sad da saopstim njeno ime, jer mi nije cilj da nekoga okrivljujem). Danas sam prvi put bila u Domu zdravlja da otvorim karton i izaberem ginekologa i pokusavam da shvatim da li je to sto mi se desilo danas neciji bezobrazluk ili sam ja negde pogresila, pa me interesuje vase misljenje. Naime, doktorka mi je postavila par rutinskih pitanja (ni jedno vezano za trudnocu), da bi mogla da to upise u karton a onda me je pitala da li planiram da vodim trudnocu u domu zdravlja ili privatno. Ja sam joj odgovorila da jos nisam odlucila ali da cu double test raditi privatno a onda cu da odlucim. Medjutim ona je insistirala na tome da se odmah izjasnim, tj odlucim i ponovila mi nekoliko puta da ukoliko se odlucim da trudnocu odrzavam privatno, nemam nikakva prava u domu zdravlja, tj. da ne mogu dobiti nikakav uput, recept ili pregled! Nisam neki strucnjak, ali mislim da ja imam potpuno zakonsko pravo da se lecim u domu zdravlja bez obzira da li ja pored toga posecujem nekog drugog lekara...Nakon sto je 5 minuta pricala o tome na sta NECU imati pravo, bukvalno je zaklopila karton i izbacila me iz ordinacije, a da me nije pitala ni da li imam nekih problema i da li mi mozda treba pregled. Da li je neko imao slicno iskustvo i da li sam ja u pravu ili doktorka iz doma zdravlja?

Samo da napomenem da cu sutra da nazovem pravnu sluzbu doma zdravlja (takozvanog "zastitinika prava pacijanata") ali plasim se da ni oni uopste ne rade u korist pacijenta.

Hvala unapred za vase misljenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Hellen @ 2.07.2012, 11:19)

Ja ne volim inace nijednog dr da pljujem ili da preporucujem, jer mozda je za nekog dobar za nekog ne..ali eto nisam mogla a da ne kazem kako me ta ista dr isprepadala bez razloga..

Valjda nista nije apsolutno..tako i za razne dr i porodilsta, cujem od nekog dobro, od nekog lose..za iste ljude i ustanove

Slažem se sa tobom, nismo svi isti. Međutim, ja za DZ Ristić ništa lepo nisam čula. Prošle godine su jednu ženu isprepadali na mamografiji sa nekim promenama koje su videli. Dali joj izveštaj a ona žena na radiološki, pa kod drugog privatnika na ultrazvuk, pa na magnetnu, silne pare dala a niko osim njih nije ništa video! angry.gif

Sto se tice DZ Dr Ristic, kod njih sam isla na redovne preglede, ali trudnocu ne vodim kod njih jer mislim da nisu neki strucnjaci, nego idem samo kad radim briseve, jer im je stvarno sve sterilno. Moju drugaricu su prepali tako sto su joj rekli da ima tumor na mozgu i da zato ne moze da ostane u drugom stanju, pa je mucena isla na sve moguce preglede, dok nije ustanovila da nema tumor. TOLIKO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se ovde upisem.... wink.gif

Ja trudnocu vodim u DZ dr.Ristic kod doktorke Aleksandre Djurdjevic...Za tu dr. imam samo lepe reci....Preljubazna,predobra ...Da je u mogucnosti zena bi koliko je dobra i kuci dolazila da pregleda...Maksimalno se posveti pacijentu i sve do detalja objasni...Da mogu povela bih je u porodiliste rolleyes.gif

Za razliku od doktora u Misovicu...Ljubazni tamo jesu,ali neprofesionalni....bas sam nezadovoljna...Od decembra vodim i u Misovicu trudnocu,tamo su mi radili samo UZ(bebu ne pokazuje) ostale preglede tipa:brisevi,4D,dabl test,krvnu sliku itd...Nista mi nisu radili a vode me kao da imam urednu trudnocu...Samo ne znam na koju foru rolleyes.gif Danas sam dozivela da mi dr. iz misovica kaze(kad sam usla u ordinaciju) Sta ja sad tebi treba da radim blink.gif

A ja dosla da mi odradi pripremu za porodjaj..brisevi,krvna slika,(sta jos treba za porodjaj ni sama ne znam)

Na kraju me je samo vaginalno pregledala i rekla da nedeljom ne vade briseve blink.gif i da mi za porodjaj treba samo vaginalni bris i KS...

nije mi samo jasno da sva ostala porodilista traze silne analize ovde samo te dve stvari pa cak ni cervikalni...hm..sumnjivo meni to..pa cu ja sutra kod moje dr. u Risticu sve lepo da odradim za svaki slucaj... rolleyes.gif

KOD KOJE DOKTORKE SI U MISOVICU BILA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>

Cao svima :)

Ja sam u 12-oj nedelji trudnoce i ovde sam prvi put :) Imam nedoumicu da li treba da nastavim da vodim trudnocu kod dr koja je ovde pohvaljena na nekoliko mesta (necu za sad da saopstim njeno ime, jer mi nije cilj da nekoga okrivljujem). Danas sam prvi put bila u Domu zdravlja da otvorim karton i izaberem ginekologa i pokusavam da shvatim da li je to sto mi se desilo danas neciji bezobrazluk ili sam ja negde pogresila, pa me interesuje vase misljenje. Naime, doktorka mi je postavila par rutinskih pitanja (ni jedno vezano za trudnocu), da bi mogla da to upise u karton a onda me je pitala da li planiram da vodim trudnocu u domu zdravlja ili privatno. Ja sam joj odgovorila da jos nisam odlucila ali da cu double test raditi privatno a onda cu da odlucim. Medjutim ona je insistirala na tome da se odmah izjasnim, tj odlucim i ponovila mi nekoliko puta da ukoliko se odlucim da trudnocu odrzavam privatno, nemam nikakva prava u domu zdravlja, tj. da ne mogu dobiti nikakav uput, recept ili pregled! Nisam neki strucnjak, ali mislim da ja imam potpuno zakonsko pravo da se lecim u domu zdravlja bez obzira da li ja pored toga posecujem nekog drugog lekara...Nakon sto je 5 minuta pricala o tome na sta NECU imati pravo, bukvalno je zaklopila karton i izbacila me iz ordinacije, a da me nije pitala ni da li imam nekih problema i da li mi mozda treba pregled. Da li je neko imao slicno iskustvo i da li sam ja u pravu ili doktorka iz doma zdravlja?

Samo da napomenem da cu sutra da nazovem pravnu sluzbu doma zdravlja (takozvanog "zastitinika prava pacijanata") ali plasim se da ni oni uopste ne rade u korist pacijenta.

Hvala unapred za vase misljenje!

To je tvoj izbor, ja kod moje doktorke u DZ idem uglavnom po doznake i upute. Double test sam htela da radim privatno, ali me je ona odgovorila i poslala u Institut za majku i dete. I ako zna da uporedo vodim i privatno trudnocu i u porodilistu gde cu da se porodim, uvek mi da uput za sta god joj trazim. Tako da ona tebi ne moze da soli pamet sta je tvoje pravo, a sta ne. Lekari su olosi, ali ti nemoj da joj dozvolis i insistiraj na onome sta ti zelis. Moj ti je savet, ako mozes kao i ja uporedo vodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>

To je tvoj izbor, ja kod moje doktorke u DZ idem uglavnom po doznake i upute. Double test sam htela da radim privatno, ali me je ona odgovorila i poslala u Institut za majku i dete. I ako zna da uporedo vodim i privatno trudnocu i u porodilistu gde cu da se porodim, uvek mi da uput za sta god joj trazim. Tako da ona tebi ne moze da soli pamet sta je tvoje pravo, a sta ne. Lekari su olosi, ali ti nemoj da joj dozvolis i insistiraj na onome sta ti zelis. Moj ti je savet, ako mozes kao i ja uporedo vodi.

@Andjeo

Hvala puno za savet. Ja sam upravo mislila da uporedo vodim, ovako kao ti i vecina zena koje znam, ali eto, imala sam tu srecu da naidjem na dr koja voli da se pravi mnogo bitna. Samo da napomenem da sam zvala zastitnka prava pacijenata i da mi je rekla da doktor apsolutno nema pravo da mi trazi da se izjasnjavam gde cu da vodim trudnocu i da nema pravo da mi uskrati bilo koju uslugu - pregled, uput itd, bez obzira da li ja pored doma zdravlja posecujem jos nekog doktora. Eto, cisto da se zna da ovakvo ponasanje doktora nije po zakonu i da imam pravo i da podnesem prijavu protiv nje zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o gospode boze, bas svakakvih lekara ima. sta koga briga gde sve ti vodis trudnocu, to je tvoj izbor i tvoje pravo, a njihovo je da ti pruze uslugu kad je zatrazis ukoliko imas uredno zdravstvenu knjizicu. e vala, svasta ovde kod nas...

trebalo bi podneti prijavu protiv takvih, da se nauce pameti i da znaju gde im je mesto, nego ko da se bakce jos s tim, pogotovo u ovakvoj zemlji kakva je nasa i gde i sudstvo i pravo funkcionise tako kako funkcionise... bzvz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Andjeo

Hvala puno za savet. Ja sam upravo mislila da uporedo vodim, ovako kao ti i vecina zena koje znam, ali eto, imala sam tu srecu da naidjem na dr koja voli da se pravi mnogo bitna. Samo da napomenem da sam zvala zastitnka prava pacijenata i da mi je rekla da doktor apsolutno nema pravo da mi trazi da se izjasnjavam gde cu da vodim trudnocu i da nema pravo da mi uskrati bilo koju uslugu - pregled, uput itd, bez obzira da li ja pored doma zdravlja posecujem jos nekog doktora. Eto, cisto da se zna da ovakvo ponasanje doktora nije po zakonu i da imam pravo i da podnesem prijavu protiv nje zbog toga.

Nema na cemu. Pored loseg iskustva sa dr resila sam da uzmem stvar u svoje ruke i vodim trudnocu na nacin na koji ja mislim da treba. Provera krvne slike, urina, pa cak i briseva nista to nemoj privatno da radis, nego neka ti gospodja da uput za sve to. Takodje i ona Fetalna ehokardiografija koja se radi negde u 7 mesecu i to lepo mozes da zakazes u Tirsovoj bolnici bez problema. Onda ti ostaje UZ koje radis uporedo privatno i u porodilistu gde ces se poroditi. Ja konkretno vodim trudnocu u Analife u Zemunu, kod dr Zivanica koji me je i sam savetovao da tako uradim, da ne bih svaki put placala kod njega UZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodim trudnocu na VMC-u i VMA. Prezadovoljna sam mojom doktorkom.Inace mi je doktorka iz Zrenjanina i nedavno je dosla da radi na VMC-u,Mirjana Cuckovic Kosanic.Nikada ne zuri,sve lepo objasni,o svemu vodi racuna,ima strpljenja za sva moja pitanja,nekada ostanem kod nje i po 45 minuta.Nadam se da odavde nece otici.smile.gif

Ja sam kod nje vodila trudnoću dok je radila u Zrenjaninu i imam samo reči pohvale za nju! Jako mi je žao što je otišla, jer sam bila jako zadovoljna, i da je ostala sigurno bi narednu trudnoću vodila kod nje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Vanja C. @ 31.05.2012, 10:17)

Htela bih da pitam da li mi mozete preporuciti dobrog doktora u Bg za 4d.Ja sam u 22 nedelji trudnoce,pa me zanimaju vasa iskustva.Gde ste bile i kakva je cena.Pozdrav svim mamama.

Ja mogu da ti savetujem sledece:

posto si 22 nedelja, vazno je da znas da se od 23 nedelje pa na dalje radi FES tj. fetalna ehokardiografija tj. pregled srca deteta. Taj pregled rade u AnaLife-u to znam sigurno i to pomocu 4d uz-a, medjutim, meni je moja lekarka rekla da je mnogo bolje da za FES odem u Visegradsku kod doktorke Dukanac, koja vazi za naseg najboljeg dijagnosticara u ovoj oblasti. Takodje, rekla mi je (moja lekarka) da zapravo FES treba da radi pedijatar specijalozovan za to, i da takvih ima u Tirsovoj, ali da ona ne moze da mi da takav uput, pa mi je dala uput za FES za Visegradsku, pa ako bude problema, oni mogu dalje da salju u Tirsovu. Mislim da je to mnogo bolja varijanta nego 4d, ali ti razmisli sama.

Pozdrav.

Na FES sam isla i kod dr Dukanac i kod dr Parezanovic u Tirsovu i kod dr Zivanica u Analife. I ono sto mogu da kazem da je dr Dukanac zena monstrum koja misli da je Bogom dana, u njenu strucnost sam se uverila sama a strucnost joj nula. Dovoljna mi je bila rasprava izmedju nje i dr Parezanovica, gde me on pregleda i pita je: Dobro, gde si ti videla sve ovo, a ona cuti i gleda u monitor ko tele. Posle sam otisla i kod dr Zivanica i dobila istu informaciju kao i od dr Parezanovica. Sada u drugoj trudnoci idem kod Zivanica i ok mi je skroz, a zakazala sam i pregled kod Parezanovica za FES, otisla u DZ uzela uput, zvala telefonom i zakazala. Ipak je on deciji kardiolog, tako da ona ne moze u tome da se poredi sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ja mislim suprotno. I meni je FES radio i Zivanic.

Meni je receno da bez indikacija ne mogu da dobijem pregled u Tirsovoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu. Pored loseg iskustva sa dr resila sam da uzmem stvar u svoje ruke i vodim trudnocu na nacin na koji ja mislim da treba. Provera krvne slike, urina, pa cak i briseva nista to nemoj privatno da radis, nego neka ti gospodja da uput za sve to. Takodje i ona Fetalna ehokardiografija koja se radi negde u 7 mesecu i to lepo mozes da zakazes u Tirsovoj bolnici bez problema. Onda ti ostaje UZ koje radis uporedo privatno i u porodilistu gde ces se poroditi. Ja konkretno vodim trudnocu u Analife u Zemunu, kod dr Zivanica koji me je i sam savetovao da tako uradim, da ne bih svaki put placala kod njega UZ.

@Andjeo

"Gospodja" je bila toliko izricita da ne verujem da ce mi dati ni jedan uput osim ukoliko se zvanicno ne izjasnim da hocu tu da vodim trudnocu, sto znaci da moram pristati da mi ona radi UZ i preglede...ali pokusacu, nema mi druge.

Kako uopste da dodjem do toga da UZ radim u porodilistu gde hocu da se porodim? Ja sam recimo htela u Dragise Misovic, ali ne verujem da samo mogu da se pojavim tamo i da trazim da mi otvore karton (pre devetog meseca).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privatno idem kod dr Biljane Živaljević, i zadovoljna sam. Osim što mi deluje profesionalno ok, vrlo je vedra i neposredna po karakteru.

I ja sam na preporuku drugarice kojoj je ona vodila trudnocu krenula privatno kod dr Biljane i fenomenalna je. Konacno neko ko je i profesionalan i ljubazan i u koga nekako imam poverenja. Jedini problem je sto sam cula da ona vise ne radi u porodilistu, a volela bih da mi ona bude na porodjaju. Da li mozda neko zna da li je to tacno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ja mislim suprotno. I meni je FES radio i Zivanic.

Meni je receno da bez indikacija ne mogu da dobijem pregled u Tirsovoj.

Ja ga dobih bez problema, otisla u DZ i trazila uput. Pozvala Tirsovu, pitali me ko me salje, ja rekla doktorka iz DZ na redovan pregled i oni mi zakazali, eto, ja ga tako zakazah. Ja svakako zbog svega sto mi se desilo ima indikacije da trazim cije god hocu misljenje, ali kada sam zakazivala u Tirsovoj njoj to nisam ni u jednom trenutku pomenula. Tako da se sve moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svakako zbog svega sto mi se desilo ima indikacije da trazim cije god hocu misljenje, ali kada sam zakazivala u Tirsovoj njoj to nisam ni u jednom trenutku pomenula.

Ne razumem, jel si imala indikacije ili ne? Nisam u toku sta se desilo, pa zato pitam. Meni je moja lekarka rekla da se za rutinske preglede ide u Visegradsku. Nisam ja nesto zabrinuta i ne pitam zbog sebe, nego da druge zene znaju tacno, jer sam ja ono sto znam napisala u temi Fetalna ehokardiografila, pa reko ako ima dopuna ili jos neko iskustvo, cisto da obavestimo druge-trebace nekom nekad.

Ja sam vec tri puta isla na FES (jednom kod Zivanica, a Dukanac ima praksu da ponavlja za 4 nedelje), ali ima zena koje su zainteresovane zaetalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem, jel si imala indikacije ili ne? Nisam u toku sta se desilo, pa zato pitam. Meni je moja lekarka rekla da se za rutinske preglede ide u Visegradsku. Nisam ja nesto zabrinuta i ne pitam zbog sebe, nego da druge devojke znaju tacno, jer sam ja ono sto znam napisala u temi Fetalna ehokardiografila, pa reko ako ima dopuna ili jos neko iskustvo, cisto da obavestimo druge-trebace nekom nekad.

Radi se o mojoj prvoj trudnoci, vec sam pisala o tome i nisam imala nameru o tome da pisem, ali dobro sad nema veze. Evo ukratko:

Posle porodjaja je moja beba umrla. Cuvena dr Dukanac je tvrdila kako moja beba ima srcanu manu. Lekari iz Tirsove bolnice (sa odeljenja gde je beba lezala tvrde, a to pise i u otpusnoj listi da nije imala srcanu manu, vec izliv krvi u mozak usled teskog porodjaja i nedostatka kiseonika), isto to je pokazala i obdukcija. Pa valjda su lekari koji su pregledali bebu i obducenti merodavniji od dr Dukanac i njenih lupetanja. Napominjem, da me je ista ta i poradjala.

Sa drugom trudnocom sam krenula normalno na preglede kod dr Zivanica, koji je i sam rekao da mu nije jasno sta se desilo i on me je i uputio da radim FES u VIsegradskoj ili Tirsovoj (vise da bih pored njegovog misljenja, imala jos necije i da ne bih njemu stalno placala). Otisla sam u DZ kod doktroke, koja inace nije upoznata sa tom celom pricom,jeste malo cincurila, ali ga je dala. Uostalom doktorki kazes da tamo imas vezu i da hoces tamo da radis, jer neces cekati da ti zakazu i ona ce ti dati uput

(usput joj ponesi i 300gr milke :rolleyes: ) ili joj reci da ti je rekao dr Zivanic da ides tamo i kraj.

Tirsovu sam nazvala i rekla da zelim da zakazem FES kod dr Parezanovica, sestra preko telefona me pitala, ko me salje, ja joj rekla, doktroka iz DZ kao na redovan pregled, jos me je i pitala da li postoji neki problem, rekla sam joj ne, samo redovan pregled i eto to je to...bez ikakve price sta mi se desilo i zbog cega hocu da radim to, ja sam zakazala kod njih. Kada odem na pregled lako cu ja njemu i reci i pokazati papire.

Vise sam naucila, posle svega da se borim sa njima. I jednostavno, znam svoja prava i hocu svoja prava i kraj. Ne moze niko da mi kaze, ej ti ne mozes na pregled tamo, nego ides ovamo, ma vazi.

U Tirsovoj imas dve vrste FES-a, jednu je kad ti radi doktor - deciji kardiolog sam, kao redovan pregled, a druga vrsta ti je kad ides na Konzilijum za fetalne anomalije, koji se sastoji od doktora iz Tirsove i Visegradske, e na taj pregled ides kad imas indikacije za tako nesto (ne dao Bog nikom). Prosla sam kroz sve sa prvom trudnocom pa znam.

U prosloj trudnoci nisam dobila uput, cak ni da uradim double test u Visegradskoj, nego su me slali privatno, cak sam radila i triple privatno, jer je dr Plecas tako insistirao (samo da mi uzme pare, pa me slao gde njemu odgovara, sto je u stavri bila cista nebuloza da radim triple, jer su i double i triple bili skroz ok).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Andjeo

"Gospodja" je bila toliko izricita da ne verujem da ce mi dati ni jedan uput osim ukoliko se zvanicno ne izjasnim da hocu tu da vodim trudnocu, sto znaci da moram pristati da mi ona radi UZ i preglede...ali pokusacu, nema mi druge.

Kako uopste da dodjem do toga da UZ radim u porodilistu gde hocu da se porodim? Ja sam recimo htela u Dragise Misovic, ali ne verujem da samo mogu da se pojavim tamo i da trazim da mi otvore karton (pre devetog meseca).

Cekaj bre, kakva je ta tvoja dr, jer ona normalna. Vecina DZ ti ni ne radi UZ nego te salje u neka od porodilista. Moras krenuti negde, lupam zelis da radi UZ u NF i kraj, ona mora da ti da, posle ides na kontrole tamo, a njoj nosis samo da ti upise u karton sve to i kraj i da ti da upute za krvnu sliku, urin ili eventualno neki bris. Mislim da ce se i ostale trudnice sloziti samnom. Ja stvarno neznam gde si nju nasla, ali je apsolutni hit. Imali u tom tvom DZ jos neka doktorka pa da prebacis karton kod nje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjeo , stvarno mi je zao zbog svega sto ti se desilo.

Nema sta ja da zakazujem, k'o sto rekoh, bila sam tri puta na FES-u, i sve je bilo OK sva tri puta, i nadam se da ce i ostati tako,nego sam pitala zbog drugih. Sad mogu da procitaju taj deo oko zakazivanja, mozda nekoj mami pomogne, a tebi hvala. Sve najlepse ti zelim. :)

YelenaC voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjeo , stvarno mi je zao zbog svega sto ti se desilo.

Nema sta ja da zakazujem, k'o sto rekoh, bila sam tri puta na FES-u, i sve je bilo OK sva tri puta, i nadam se da ce i ostati tako,nego sam pitala zbog drugih. Sad mogu da procitaju taj deo oko zakazivanja, mozda nekoj mami pomogne, a tebi hvala. Sve najlepse ti zelim. :)

To jeste, zato i jesam opsirnije pisala, jer mnoge mame neznaju, kao sto ni ja prvi put mnoge stvari nisam znala. Ali doktori su cudo, malo je dobrih i pravih, ne samo u ovoj oblasti, nego u bilo kojoj drugoj. Ipak za davanje uputa, pali i jedna Milka od 300gr :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj bre, kakva je ta tvoja dr, jer ona normalna. Vecina DZ ti ni ne radi UZ nego te salje u neka od porodilista. Moras krenuti negde, lupam zelis da radi UZ u NF i kraj, ona mora da ti da, posle ides na kontrole tamo, a njoj nosis samo da ti upise u karton sve to i kraj i da ti da upute za krvnu sliku, urin ili eventualno neki bris. Mislim da ce se i ostale trudnice sloziti samnom. Ja stvarno neznam gde si nju nasla, ali je apsolutni hit. Imali u tom tvom DZ jos neka doktorka pa da prebacis karton kod nje?

Nadjoh je u Domu Zdravlja u Goce Delceva na NB, na zalost tek sam otvorila karton tu pa su mi rekli da ne mogu da menjam doktora jos min. dva meseca...Sasvim sam slucjano bas nju izabrala, nisam nikog znala u tom DZ. Skupicu hrabrost i traziti joj uput za UZ u nekom od porodilista pa cemo videti sta ce se desiti. Ako me opet napadne ima da je prijavim i trazim da me odmah prebace kod nekog drugog. Da li neko ima pozitivno iskustvo sa nekim dr. iz ovog doma zdravlja? pocinjem da ocajavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadjoh je u Domu Zdravlja u Goce Delceva na NB, na zalost tek sam otvorila karton tu pa su mi rekli da ne mogu da menjam doktora jos min. dva meseca...Sasvim sam slucjano bas nju izabrala, nisam nikog znala u tom DZ. Skupicu hrabrost i traziti joj uput za UZ u nekom od porodilista pa cemo videti sta ce se desiti. Ako me opet napadne ima da je prijavim i trazim da me odmah prebace kod nekog drugog. Da li neko ima pozitivno iskustvo sa nekim dr. iz ovog doma zdravlja? pocinjem da ocajavam...

Neznam stvarno, ja sam u Zemunskom DZ i mogu ti reci da su jako fleksibilni... po principu sve moze :) ,

koji si sad mesec? Sacekaj mesec-dva, ako mozes, pa je menjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam stvarno, ja sam u Zemunskom DZ i mogu ti reci da su jako fleksibilni... po principu sve moze :) ,

koji si sad mesec? Sacekaj mesec-dva, ako mozes, pa je menjaj.

Sutra ulazimo u 4-ti :D Ima jos vremena da se premestim, ali niko mi ne garantuje da ce i ta neka druga dr. biti fleksibilnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.