Utrogestan - Progesteron

odgovora

Objavljeno

Cao drustvo!! Zelim da vas pozdravim, nova sam na forumu i drago mi je da mogu procitati veoma pametne stvari :rolleyes:

Meni treba mala pomoc.. Desilo da sam zaboariva zbog umora da popijem jednu tabletu utrogestana da li to moze da se nadoknadi ili da nastavim na dalje kao da sew to nije ni desilo ?!!! Molim za pomoc

p.s. ocekujem trudnocu!! :))

Baš kao što ti je Tila napisala. Sačekaš vreme sledeće pa uzmeš. Ne uzimaš duplu dozu da nadoknadiš. Bez brige i to što si zaboravila nije ništa strašno. Sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr mi je rekla da koristim još 7 dana utrogestan i da prestanem tj do 37 nedelje

Takođe sam je pitala da li je tačno da se žene teže otvaraju ako koriste ovu terapiju do kraja i rekla mi je - samo ukoliko dođe do poroda u okviru od 24h od uzimanja posljednje terapije ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš kao što ti je Tila napisala. Sačekaš vreme sledeće pa uzmeš. Ne uzimaš duplu dozu da nadoknadiš. Bez brige i to što si zaboravila nije ništa strašno. Sve ok :)

Hvala punooooo!!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prestala sam koristiti utrogestan i ostala mi je jedna cela kutija od 200 mg (14 kom) i u drugoj 7+3 kom. i želim da ga poklonim nekome kome treba...Javite se na pp da se dogovorimo oko slanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam mogla da primetim, moze se naci bez problema po ovim malo zabacenim apotekama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam mogla da primetim, moze se naci bez problema po ovim malo zabacenim apotekama. ;)

Da moze ,i to ga uvek ima,progesteron 120,00 ampula a utrageston 570,00( i od 100mg i od 200mg )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubice gde ima utrogestana po 570 dinara?Ja ga trazim bezuspesno :( Nasla mi je mama danas kod nje 2 kutije od 100mg sto mi je dovoljno za 15 dana jer pijem 2x200mg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubice gde ima utrogestana po 570 dinara?Ja ga trazim bezuspesno :( Nasla mi je mama danas kod nje 2 kutije od 100mg sto mi je dovoljno za 15 dana jer pijem 2x200mg

Ja sam ga kupila pre dve nedelje u privatnoj apoteci u Resavskoj ulici, skoro pa na uglu sa Bulevarom, sa leve strane kad ideš ka Bulevaru. Cena je bila tako oko 570-580 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja inace nisam bila obavezna da uzimam, utrogestan, ali zbog aminociteze koju radim za koju nedelju (a imam 24 godine, ali zbog rezultata double testa, 1:266, poslali me na triple, koji ne zelim da radim, pa sam otisla lepo kod privatnika da radim aminocitezu odmah, btw nemoj da zalite pare za privatnika od pocetka trudnoce, ja se samo nervirala i shizela na shalterima drzavnih bolnica i DZ. A da ne pricam, kako su me lose izmerili, i kako je neka devojka koja se tek ucila da gleda na ultra zvuk, merila bebu kad sam radila double test! :wacko: ), rekla mi doktorka da krenem da koristim ranije, i da nastavim posle iste tri sedmice..

ne znam koliko je mm platio, ali znam da je nasao u nekoj zabacenoj apoteci.. Uglavnom svi koji kupuju, traze odmah u prvoj po izlasku od doktora.. i onda je u centru i shire nestashica..

i da, pitanje:

Jel imate neke lose reakcije na ovaj lek?! (mene su grudi opet pocele da bole!!!!! :angry: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja inace nisam bila obavezna da uzimam, utrogestan, ali zbog aminociteze koju radim za koju nedelju (a imam 24 godine, ali zbog rezultata double testa, 1:266, poslali me na triple, koji ne zelim da radim, pa sam otisla lepo kod privatnika da radim aminocitezu odmah, btw nemoj da zalite pare za privatnika od pocetka trudnoce, ja se samo nervirala i shizela na shalterima drzavnih bolnica i DZ. A da ne pricam, kako su me lose izmerili, i kako je neka devojka koja se tek ucila da gleda na ultra zvuk, merila bebu kad sam radila double test! :wacko: ), rekla mi doktorka da krenem da koristim ranije, i da nastavim posle iste tri sedmice..

ne znam koliko je mm platio, ali znam da je nasao u nekoj zabacenoj apoteci.. Uglavnom svi koji kupuju, traze odmah u prvoj po izlasku od doktora.. i onda je u centru i shire nestashica..

i da, pitanje:

Jel imate neke lose reakcije na ovaj lek?! (mene su grudi opet pocele da bole!!!!! :angry: )

Meni je jako muka od utrogestana,imam vrtoglavice i ne mogu nigde iz kuce i do po 4/5 sati od kako ga popijem.Meni je dozirano 3x1 od 200mg,to je bas jako .Ali ja ga pijem u 05h,13h i u 21h,tako da dva konzumiranja prespavam i tako mi odgovara.Tako da zakljucim,pitah i dr. normalno je sve od tih reakcija na lek jer je to cist hormon koji inace luci nas zezski organ ,i kada ga nema u dovoljnoj kolicini moramo ga piti kako bi ojacale zidove materice i pospesili razvoj ploda.Takodje od doze koju pijes tvoj organizam uzima samo onoliko koliko mu je potrebno a ostalo izbacuje preko urina,zato je jao vazno da pijes dosta vode u toku dana,pogotovu po ovim vrucinama.i vise os 2l dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jako muka od utrogestana,imam vrtoglavice i ne mogu nigde iz kuce i do po 4/5 sati od kako ga popijem.Meni je dozirano 3x1 od 200mg,to je bas jako .Ali ja ga pijem u 05h,13h i u 21h,tako da dva konzumiranja prespavam i tako mi odgovara.Tako da zakljucim,pitah i dr. normalno je sve od tih reakcija na lek jer je to cist hormon koji inace luci nas zezski organ ,i kada ga nema u dovoljnoj kolicini moramo ga piti kako bi ojacale zidove materice i pospesili razvoj ploda.Takodje od doze koju pijes tvoj organizam uzima samo onoliko koliko mu je potrebno a ostalo izbacuje preko urina,zato je jao vazno da pijes dosta vode u toku dana,pogotovu po ovim vrucinama.i vise os 2l dnevno.

ja stavljam 2 puta po 200mg... rekla mi doktorka da ih ne pijem, vec da lepo stavim..

jedini problem su ti bolovi u grudima, i to sto mi se cini da sam postala malo vise nervozna... dok mm kaze da sam mnogo vise pozitivnija nego pre. :blink: ko ce ga znati... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja stavljam 2 puta po 200mg... rekla mi doktorka da ih ne pijem, vec da lepo stavim..

jedini problem su ti bolovi u grudima, i to sto mi se cini da sam postala malo vise nervozna... dok mm kaze da sam mnogo vise pozitivnija nego pre. :blink: ko ce ga znati... :huh:

Samo nista ne brini,jer je sve to normalno,evo ja popih u 13h i sada sam kao "drogirana" lelujam po kuci.Inace ovaj lek ,u zavisnosti od predostoznosti se ili pije(tj. oralno) koristi ili vaginalno,tako da je individualno od trudnoce,do trudnoce.Samo bez bige :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubice gde ima utrogestana po 570 dinara?Ja ga trazim bezuspesno :( Nasla mi je mama danas kod nje 2 kutije od 100mg sto mi je dovoljno za 15 dana jer pijem 2x200mg

Ja sam iz Barica pa ga kupujem u Obrenovcu,ako te ne mrzi i imas busplus dodji i kupi koliko ti treba ,preko puta doma zdravlja ima apoteka u kojoj ima i za "bacanje" tako da ces tu sigurno naci,jer sam ja tamo nasla iz prve,a noc pre toga sam ceo Bgd obisla i nista,tako da sam bas bila zabrinuta. Pa evo nemoj da budes lenja,nego u setnju do obrenovca i nemas brige.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo nista ne brini,jer je sve to normalno,evo ja popih u 13h i sada sam kao "drogirana" lelujam po kuci.Inace ovaj lek ,u zavisnosti od predostoznosti se ili pije(tj. oralno) koristi ili vaginalno,tako da je individualno od trudnoce,do trudnoce.Samo bez bige :)

Hvala puno na odgovoru! :lol: ja sam primetila da uvece kad stavim, zaspim posle 15 minuta bez problema...

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za pomoc i sugestiju nekoga koje imao slicno iskustvo ili ima saznanja.

Sada sam 28 nedelja trudnoce, beba se lepo razvija i sa njom je za sada sve u redu. Medjutim pre tri dana sam imala blago braon crveno krvarenje i doktorica mi je prepisala utrogestan.

Imam saznanja da nebi trebao da se pije nakon 26 nedelje pa ako neko zna koje su nus pojave a koje prednosti ovog leka neka mi odgovori...Hvala

Strelac84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ga pila do devetog meseca.sve zavisi od lekara sta ti kaze.utrogestan je hormon progesteron, on i nije lek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja prestala da pijem po ulasku u deveti. To je progesteron kao sto rece Merima i toliko je slab da ti posle te 26 nedelje jedva radi posao. Ali ako je lekar na osnovu tvpg stanja procenio da ga pijes onda moras. Moze vise da tibpomogne negp skodi ako si imala krvarenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga pila do ulaska u 9. mesec..pila sam ga od pocetka trudnoce zbog blagih kontrakcija i placeta previa..Normalno sam se otvarala.ako te to plasi..meni licno nista nije smetalo :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav

Nakon one situacije sa krvarenjem ipak sam zavrsila u bolnici pustili me nakon 9 dana tri dana sam venski primala takolizu i ako je krvarenje prestalo prvog dana.

Sada sam na terapiji utrogestalom 3*1 od 200mg i besedinom 2*1 od 5mg. Bolova nemam povremeno neka braon tackica...samo konstantan pritisak u donjem delu.

Doktor nalozio mirovanje, medjutim nisam bas u mogucnosti stalno da lezim...

Sada sam trideseta nedelja, ako je neko prosao slicno iskustvo ili ima neki savet za mene molim Vas preplasena sam da cu sad pred kraj iskomplikovati sve.

Trudim se biti mirna sto vise,Samo kako i taj besedin utice na bebu?

Po Ultra zvuku beba je u redu, a kod mene konstantna briga jer nisam nikada pila lekove  poput besedina.

Molim Vas Odgovorite mi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je preporuceno mirovanje, shvati to vrlo ozbiljno, nista nema prece od zdravlja bebice:)

Ja sam tako, i pored starijeg deteta, bilo je smorno i stresno, ali smo uspeli. Meni je dovoljno bilo da nisam u bolnici... Samo u wc, i trk nazad u krevet. 

Bensedin sam cula da se prepisuje trudnicama u takvoj situaciji, nije on samo za "zivce" kako mi obicno mislimo, vec za opustanje misica... Ja sam zimus pala na ledja, dr mi je prepisala bensedin par dana, jer sam se dobro ugruvala i bas me je bolelo, pa kao da se misici vrate u prirodan polozaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li koga na ovoj temi?

Nesto citam da je nestasica utrogestana? Je li to istina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam upucena. Ne uzimam od 15nedelje. Slabi ces naci idgovore na forumu...nema nikog.aktivnog a da uzima utrogestan. Bolje da proveris.dirketno u apotekama ako.ga koristis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma tu na bebcu.com ima clanak da je nestasica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam videla,doduse ne koristim pa nisam zalazila. Ne znam. Ja sam svoje dve kutije poklonila na Bepcu na grupi,ali na fejsu. Doduse sam.su tamo kao.zabranili poklanjanje. Probaj na plusiscima ako se javi neko. Tamo ce pre neko korisititi. U drugom trimestru ne znam da li neko koristi. Ali pisala si tamo,javice se neko ako mu treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.